شماره تماس: 09387894096 

نوشتن مقاله برای دکتری - تزیسمی

نوشتن مقاله برای دکتری

همیشه یکی از سختی ها نوشتن مقاله برای دکتری است که می تواند مسیر دانشجو را عوض کند. اینکه بعد از انجام پایان نامه شما به فکر نوشتن مقاله برای دکتری باشید، فکر خوبی است.

نگارش مقاله ISI بعد از انجام پایان نامه

نگارش مقاله ISI یکی از بخش های مهم دوره ی تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) می باشد. معمولا در طول دوره ی تحصیلی دانشجویان به کمک اساتید مقالات مختلفی را چاپ می کنند. چاپ مقاله ی استخراج شده پس نگارش پایان نامه یکی از مهمترین بخش های نظام دانشگاهی در ایران برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

خدمات مشاوره نگارش مقاله ISI تهران آموز در تمام مدت از زمان شروع نگارش مقاله تا پذیرش و چاپ مقاله ISI به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

خدمات مشاوره نگارش مقاله موسسه تزیسمی

  • راهنمایی و کمک به دانشجویان در انتخاب موضوع
  • راهنمایی و مشاوره در تبدیل پایان نامه به مقاله
  • راهنمایی و مشاوره در نگارش نسخه اولیه
  • آموزش نحوه نگارش مقاله در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  • خدمات تایپ، ترجمه و مشاوره در بخش‌های مختلف
  • آموزش کار با نرم افزارهای تخصصی
  • راهنمایی در کلیه مراحل مقاله تا پذیرش با نظارت پژوهشگران متخصص
  • خدمات تضمینی پذیرش و چاپ مقاله

فرق میان رساله دکترا و انجام مقاله دکترا

نوشتن مقاله پس از انجام پایان نامه برای دکتری دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد برای فارغ التحصیل شدن باید به انجام مقاله دکترا بپردازند. پس می توان بیان کرد که این مورد تنها در مقطع کارشناسی ارشد دارای کاربرد می باشد. رساله دکترا از لحاظ مقطع ارائه و از لحاظ ساختار رساله دکترا  نسبت به سایر موارد  تفاوت دارد.  همانطور که از اسم آن پیدا می باشد در رابطه با انتهای تحصیلات تکمیلی در مقطع دکترا می باشد.

چطور مقاله نویس خوبی شویم؟

۱– تا می‌توانید مقاله بخوانید

یک جمله قدیمی هست که می‌گوید اگر می‌خواهید موفق باشید فقط کافی است کارهایی که افراد موفق انجام داده‌اند را تکرار کنید. برای اینکه مقاله نویسی را شروع کنید بعد از انجام پایان نامه باید ابتدا مقالات بسیاری را در حیطه خودتان بخوانید. برای شروع به سایت sid.ir بروید و با جستجوی یک موضوع آسان در رشته خود چند مقاله کامل را دانلود کرده و بخوانید.

۲– یک پژوهش را عیناً تکرار کنید:

شما می‌توانید یک مقاله را انتخاب و عیناً آن را انجام دهید. این کار در دنیای علم بسیار مرسوم است چرا که هر پژوهشی باید بارها تکرار شود تا بتوان در مورد آن با قطعیت نظر داد. شما می‌توانید ابزارها و پرسشنامه‌های آن پژوهش را دوباره اجرا کرده و مطابق با آن مقاله، خودتان شروع به نوشتن مقاله کنید.

۳– از همایش‌ها شروع کنید:

 همایش‌ها را می‌توان یک کلاس آموزش مقاله نویسی دانست. برخلاف نظر برخی افراد، همایش‌ها به درد نخور نیستند. حداقل فایده آن‌ها این است که بسیاری از دانشجویان مقاله نویسی را از ارسال مقاله برای همایش شروع می‌کنند. در همین سایت صدها همایش معرفی شده است. یکی را انتخاب کنید و یک مقاله هر چند ضعیف را برای آن ارسال نمایید. حداکثر چیزی که از دست خواهید داد این است که مقاله شما رد خواهد شد. همچنین می‌توانید در چند همایش بدون ارائه مقاله شرکت کنید.

۴– هرچه زودتر یک مقاله بد بنویسید!:

 منظور ما این است که نوشتن یک مقاله هر چند که ضعیف و بسیار ابتدایی باشد، از ننوشتن آن بهتر است. حتی می‌توانید همین امروز یک مقاله بنویسید.

۵– از دانشجویان دیگر کمک بخواهید:

 یک مقاله بعد از انجام پایان نامه را با قلم خود بنویسید. از یک دانشجو یا همکلاسی که قبلاً مقاله نوشته است بخواهید مقاله شما را بخواند و اشکالات آن را به صورت کامنت برای شما بنویسد. این کامنت‌ها بهترین و بهترین ابزار برای یادگیری مقاله نویسی هستند و شما با استفاده از این روش یک مقاله نویس عالی خواهید شد.

۶– یک چارچوب مقاله تهیه کنید:

اکثر مقالات ساختار استانداردی دارند. فقط کافی است ساختار یک مقاله را پیدا کنید و مطالب تان را در آن بنویسید. ساختار مقاله علمی را می‌توانید اینجا ببینید.

۷– فعلا جزئیات را کنار بگذارید:

 یک مقاله علمی جزئیات بسیار زیادی دارد. لازم نیست اولین مقاله شما کامل‌ترین مقاله بعد از انجام پایان نامه باشد. اینکه اسامی جداول یا نمودارها چگونه باشد، یک ابزار را چگونه گزارش کنید، در مقدمه به چه پژوهش‌هایی اشاره کنید و مواردی از این دست برای شروع نگارش یک مقاله لازم نیست. کم کم و با نوشتن هر مقاله قدرت قلم شما بهتر خواهد شد.

۸– زیاد کمال طلب نباشید:

قرار نیست همه کارهای یک مقاله را به تنهایی انجام دهید. لازم نیست حتماً تمام نرم افزارهای آماری را بلد باشید تا یک مقاله بنویسید. اگر قرار بود یک نفر به تنهایی مقاله بنویسید پس چرا اکثر مقالات چندین اسم دارند؟ حتی بسیاری از پژوهشگران بسیار مطرح هم نرم افزارهای آماری را بلد نیستند. بنابراین سعی کنید از دوستان‌تان کمک بخواهید و اولین مقاله را به صورت تیمی بنویسید.

۹– کارگاه مقاله نویسی خوب است اما…..   :

شرکت در کارگاه‌ها یا دوره‌هایی که آموزش مقاله نویسی می‌دهند خوب است اما به یک شرط. اینکه اول مقاله نویسی را شروع کنید و اصول اصلی آن را یاد بگیرید و سپس برای تکمیل دانش خود در آن‌ها شرکت کنید. متاسفانه تجربه نشان داده است که این کارگاه‌ها تاثیر زیادی در مقاله نویسی ندارند. البته نه به دلیل کیفیت کارگاه، بلکه به دلیل اینکه خیلی‌ها بدون هدف و بدون داشتن تجربه شروع مقاله نویسی در آن‌ها شرکت می‌کنند.

انواع مقاله – نوشتن مقاله برای دکتری

مقاله گستره و فراوانی بسیاری دارد و شامل طیف وسیعی از نوشته‌هاست. با این همه می‌توان مقاله را به دو نوع متفاوت تقسیم بندی کرد

الف- مقاله‌ی علمی- تحقیقی

لازم به ذکر است که همه مقالات بر پایه بررسی و تحقیق بنا می‌شود ولی در این تقسیم بندی منظور از مقاله علمی در واقع مقاله علمی و تحقیقاتی است. چنانچه پس از تحقیق و بررسی با اصول علمی، از فرضیه‌ای نتیجه گیری شود و آخرین نتایج به دست آمده از پژوهش علمی به صورت نوشتار مورد بحث و بررسی قرار گیرد، مقاله تحقیقی نوشته شده. این گونه مقالات توسط افراد متخصص به تحریر در می‌آید و اغلب پس از کشف تازه و نتیجه تحقیق جدید، پژوهشگر نتیجه تحقیق خود را در قالب یک مقاله چاپ و انتشار می‌دهد. مقالات علمی ترویجی، مقاله پژوهشی، مقالات مروری، کنفرانسی، مقالات ISI، از انواع مقالات علمی تحقیقی می‌باشند.

ب- مقاله‌ی اجتماعی- انتقادی

این نوع از مقالات بعد از انجام پایان نامه در رابطه با موضوعات اجتماعی و مسائلی که با جامعه مرتبط است تهیه می‌شوند. در زندگی اجتماعی، مشکلات، تضادها، تبعیض‌ها، بی عدالتی‌ها و ناهمواری‌هایی به وجود می‌آید که به مقتضای تربیت در خانواده، شغل، میزان تحصیلات و مواردی از این قبیل متفاوت است. مقاله‌های اجتماعی می‌توانند به موضوع‌های علمی، ادبی و یا تاریخی ارتباط پیدا کنند که با روش مشاهده و تجربه و یا مطالعه نتیجه حاصل می‌شود. مقاله اجتماعی گاهی با لحنی انتقادآمیز و کنایه دار همراه است و از عادات غلط اجتماعی، مسائل اخلاقی مرسوم، شیوه‌های ناصواب می‌گوید، دردها و نقاط ضعف را نشان می‌دهد.

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه