نوشتن بیانیه پایان نامه خوب

نوشتن بیانیه پایان نامه خوب

نوشتن بیانیه پایان نامه خوب ، ممکن است در مقدمه یک جمله ساده دو خطی به نظر برسد، اما نیاز به تجسم ماهیت مقاله دارد. این مقاله به شما می گوید که بیانیه پایان نامه چیست و چگونه می توانید یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید.

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان نامه یک جمله واحد است که ایده اصلی هر استدلال را در یک مقاله به هم پیوند می دهد. این یک نقشه گنج است که به خوانندگان جهت می دهد که مقاله به کجا می رود و چه چیزی مستلزم آن است.

باید موضوع را خلاصه کند، هدف مقاله را به تصویر بکشد، و موضع خود را در مورد آن بیان کند. این موضوع اهمیت موضوع را روشن می کند و مستقیماً به سؤالی که در مقاله از شما پرسیده شده است پاسخ می دهد.

نوشتن بیانیه پایان نامه خوب
نوشتن بیانیه پایان نامه خوب – تزیسمی

چگونه یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید: 5 بهترین روش

بیانیه پایان نامه معمولاً در انتهای پاراگراف مقدمه شما قرار می گیرد و از آنجایی که ستون فقرات مقاله شما است، هر پاراگراف در مقاله شما باید مستقیماً به بیانیه پایان نامه شما مربوط شود.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید که علاقه استاد شما را برانگیزد.

قبل از نوشتن طوفان فکری کنید

اگر هیچ ماده، اطلاعات، شواهد یا تحقیقی برای پشتوانه استدلال یا دفاع از ادعاهای خود ندارید، مهم نیست که بیانیه پایان نامه خود را تا چه اندازه ساختاربندی و نوشته اید.

هر زمان که شروع به تشکیل بیانیه پایان نامه خود می کنید، همیشه پاراگراف های مقاله خود را در نظر بگیرید و به اطلاعاتی که برای پشتیبانی به آن اضافه خواهید کرد فکر کنید.

ایده ها و سوالاتی را که می توانید در هنگام مراجعه به بیانیه پایان نامه خود مطرح کنید، طوفان فکری کنید.

آیا به موضوع مقاله شما مربوط است؟ آیا استدلال های متقابلی وجود دارد؟ آیا بیانیه پایان نامه از استدلال های ارائه شده پشتیبانی می کند؟

مطمئن شوید که برای انواع استدلال های متقابل که خوانندگان شما می توانند در حین خواندن مقاله شما بپرسند یا به آنها فکر کنند، پاسخ داشته باشید.

به سوال در عنوان پاسخ دهید

قبل از شروع به نوشتن بیانیه پایان نامه خود، ایده ها و سوالات اساسی که به ذهن شما می رسد را یادداشت کنید تا بفهمید چرا خوانندگان شما علاقه مند به خواندن مقاله شما هستند.

بیانیه پایان نامه شما نقش بزرگی در تأثیرگذاری بر خوانندگان شما برای ارتباط با مقاله شما و علاقه مند شدن به یادگیری بیشتر و خواندن مطالب شما دارد.

به همین ترتیب، هنگامی که سؤال خود را در جایی مشخص می‌کنید که به شکل‌گیری بیانیه پایان‌نامه شما کمک می‌کند، تمام نکات و پاسخ‌هایی را که می‌توانید به آن فکر کنید، بنویسید که به طور مناسب به سؤال خاصی که حول و حوش می‌چرخد و به بیانیه پایان نامه شما پیوند می‌دهد، بنویسید.

آن را مختصر و منسجم نگه دارید

یک بیانیه پایان نامه عالی باید کوتاه و دقیق باشد. نیازی به استفاده از کلمات بیشتر از مقدار مورد نیاز نیست، زیرا این کار آن را بیش از حد لفظی و گیج کننده می کند. نظر خود را بیان کنید و آن را به وضوح بیان کنید تا خوانندگان شما بهتر متوجه شوند.

بیانیه پایان نامه شما ممکن است شامل چندین جنبه از محتوای مقاله شما باشد، اما در پایان باید آن را با بیان یک ایده منسجم خلاصه کنید.

آن را به عنوان پایه اصلی مقاله خود قرار دهید

بیانیه پایان نامه خود را به عنوان ایده اصلی یا اصلی کل مقاله خود در نظر بگیرید. پاراگراف های بدن شما به گونه ای ساخته شده اند که نشان داده می شود از بیانیه پایان نامه شما جدا می شوند، و باعث می شود که استدلال ها و اظهارات شما در مقاله شما در نهایت به بیانیه پایان نامه شما بازگردد.

برای ساخت یک بیانیه پایان نامه عالی که تمام استدلال های پایه مقاله شما را به یک بیانیه دو جمله ای متصل و توسعه می دهد، موارد زیر باید در نظر گرفته شوند:

. منابع خود را بخوانید و مقایسه کنید.
. چند پیش نویس از پایان نامه خود را آماده کنید.
. طرف مقابل را در نظر بگیرید

آن را تقابلی نکنید

حتی اگر در تلاش برای اثبات یک موضوع هستید، از تحمیل استدلال خود به خوانندگان خودداری کنید. اگر آنها مطالب و شواهد شما را مناسب و معتبر بدانند، خودشان تصمیم می گیرند که روی حرف شما بایستند.

هدف اصلی شما این است که سعی کنید خوانندگان خود را با یک استدلال معقول متقاعد کنید تا اینکه برای اثبات عقیده ی خود مبارزه کنید.

نشان دهید که از دیدگاه های مختلفی که موضوع شما می تواند داشته باشد آگاه هستید و مقاله خود را به گونه ای تجزیه و تحلیل کنید که بیانیه پایان نامه شما را بسیار قوی تر و قانع کننده تر کند.

نوشتن بیانیه پایان نامه خوب
نوشتن بیانیه پایان نامه خوب – تزیسمی

5 عنصر کلیدی یک بیانیه پایان نامه خوب

اکنون که با نحوه نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب آشنا شدیم، بیایید بررسی کنیم که عناصر یک بیانیه پایان نامه برنده چیست.

اظهارات تز قوی موضع می گیرند

به خاطر داشته باشید که بیانیه پایان نامه شما باید به شما نشان دهد که در مورد یک دیدگاه از یک موضوع موضع می گیرید و یک نتیجه گیری را در جای خود ایجاد کنید.

با شواهد قابل توسعه است

بیانیه پایان نامه مقاله شما ستون فقرات مقاله شما است. باید اصیل، قاطعانه و قابل بحث باشد.

باید تحقیقات و شواهد کافی در دسترس باشد که بتواند بیانیه پایان نامه شما را پشتیبانی کند، زیرا، بدون شواهد، اظهارات شما فقط یک منبع تایید نشده از ایده ها یا نظرات خواهد بود.

داشتن منابع و شواهد معتبر بسیار مفید است تا به خوانندگان خود نشان دهید که یک ادعای معتبر و با پشتوانه کامل نوشته اید که می تواند از دیدگاه های مختلف استدلال شود.

هرچه شواهد بهتری برای مقاله خود داشته باشید، بیشتر بر محتوای خود تسلط خواهید داشت.

یک ایده اصلی یا استدلال خاص را بیان می کند

بیانیه پایان نامه مقاله شما باید مبتنی بر یک استدلال اصلی باشد که مشخص، واضح و مبهم یا دشوار نباشد.

در مورد یک موضوع گسترده یا بیش از حد کلی بنویسید، زیرا این منجر به توضیحات، اطلاعات و مثال‌های بیش از حد می‌شود و بنابراین می‌تواند برای خوانندگان شما گیج‌کننده و بدون تمرکز باشد.

همچنین، خوانندگان شما باید ببینند که مقاله شما حول یک ایده اصلی می چرخد. اگر چندین ایده در یک مقاله وجود داشته باشد، پایان نامه شما نمی تواند به درستی شکل بگیرد و موضوع اصلی آنچه را که می خواهید در مقاله خود تجزیه و تحلیل کنید، به تصویر می کشد.

توضیح می دهد که چه چیزی، چگونه و چرا

بیانیه پایان نامه به خوانندگان می گوید که از بقیه مقاله چه انتظاری داشته باشند. باید توضیح دهد که برای چه چیزی در مقاله استدلال می کنید، چگونه برنامه ریزی می کنید آن را گسترش دهید و اجرا کنید، و همچنین اینکه چرا باید این مقاله را تجزیه و تحلیل کنید.

به عبارت دیگر، «چی» خود را به عنوان موضع اصلی استدلال، «چرا» خود را به عنوان استدلال خود، و «چگونه» را به عنوان شواهدی که شامل می‌شوید (مانند مثال‌ها، منابع، تحقیقات، نظریه‌ها و غیره) در نظر بگیرید.

باید قابل بحث باشه

در هر مقاله نوشته شده باید تنها یک بیانیه پایان نامه وجود داشته باشد و باید ادعا یا استدلال قابل بحثی داشته باشد. این کار به این دلیل انجام می شود که شما نیاز دارید که خوانندگان خود برای خواندن توجیهات و توضیحات شما در مورد تکلیف مقاله شما سرمایه گذاری کنند.

پایان نامه شما اولین چیزی است که خوانندگان شما هنگام بررسی مقاله شما خواهند خواند. اگر پایان نامه قابل بحث، ارزش وقت گذاشتن و جالب باشد، به طور خودکار خوانندگان یا اساتید شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

نتیجه

دانستن اینکه چگونه یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید برای موفقیت تحصیلی شما بسیار مهم است. بیانیه پایان نامه شما می تواند کل مقاله شما را بسازد یا شکست دهد، بنابراین ایجاد یک مقاله عالی برای هر تکلیف مقاله علمی بسیار مهم است. در نظر بگیرید که یک بیانیه پایان نامه در مورد موضوعی ایجاد کنید که ارزش بحث داشته باشد و قابل بحث باشد.

نوشتن یک بیانیه پایان نامه می تواند کمی بیشتر از بقیه مقاله زمان ببرد، زیرا می تواند شامل یک استدلال کامل در چند کلمه باشد. بنابراین، ارزش آن را دارد که زمان و تلاش اضافی را صرف نوشتن یک بیانیه پایان نامه بی نقص و قوی برای مقاله خود کنید.

وقت خود را صرف کنید، آن را با دقت بنویسید، چندین بار آن را بازنویسی و اصلاح کنید تا زمانی که به نظر می رسد مناسب مقاله شما باشد، و از امتیازات ما برای پشتیبانی اضافی در مواقع ضروری استفاده کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *