نحوه نگارش پایان نامه ارشد

نحوه نگارش پایان نامه ارشد

نحوه نگارش پایان نامه ارشد ، اگر می خواهید یک پایان نامه ارشد ارائه دهید و به سرعت یک حرفه حرفه ای را شروع کنید، نه تنها باید یک موضوع را به خوبی تحقیق کنید، بلکه باید تمام اطلاعات لازم برای کار نهایی را بیابید و بدانید که چگونه یک پایان نامه را به درستی قالب بندی و ساختار دهید. بنابراین، داشتن یک برنامه روشن و درک اقداماتی که باید انجام دهید، به شما کمک می‌کند تا به راحتی با کار کنار بیایید و با تلاش کمتری نتیجه‌ای عالی ارائه دهید.

نحوه نگارش پایان نامه ارشد
نحوه نگارش پایان نامه ارشد – تزیسمی

فهرست مطالب

هدف از نوشتن پایان نامه ارشد چیست؟- نحوه نگارش پایان نامه ارشد

یکی از اهداف نگارش پایان‌نامه کارشناسی‌ ارشد، این است که در این دوره دانشجو با اصول اولیه پژوهش و کار علمی آشنا بشود. بتواند منابع و مراجع را به‌طور صحیح و منظم جمع آوری کند و در مورد مناسب از آنها استفاده نماید. تعاریف اولیه و سیر تاریخی مسئله خود را بشناسد و آنها را فهرست نماید. موضوع مورد علاقه خود را تا حدی بشناسد و در انجام مقالات پژوهشی مهارت کسب کند.

نحوه نگارش پایان نامه ارشد – راهنمای گام به گام

مرحله 1 – انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد

اولین کاری که یک فارغ التحصیل باید انجام دهد انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد است. و انتخاب صحیح موضوع عامل تعیین کننده ای برای موفقیت شماست. اگر موضوعی به شما اختصاص داده نشده است و نمی دانید چگونه موضوعی را برای پروژه پایان نامه انتخاب کنید، می توانید از منطق زیر برای انتخاب موضوع استفاده کنید:

. رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛
. موضوع پروژه های دوره قبلی خود را ادامه دهید/ توسعه دهید.
. تعیین موضوع بر اساس برنامه ریزی برای فعالیت های حرفه ای آینده؛
. از یک معلم کمک بخواهید.

در این صورت، موضوعی را انتخاب خواهید کرد که یا مورد علاقه شما باشد یا در آینده حداکثر سود را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر نوشتن پایان نامه ارشد برای شما سوالی است، پس بهتر است این کار را به کسانی بسپارید که می دانند چگونه از عهده آن برآیند. کمک به نویسنده پایان نامه حرفه ای ما را سفارش دهید و از کیفیت پایان نامه اصلی خود مطمئن باشید.

مرحله 2 – نوشتن طرح کلی

پس از اتمام انتخاب موضوع و انجام تحقیقات عمیق در مورد موضوعات پایان نامه ارشد، باید در مورد نحوه درست ترسیم ساختار پایان نامه ارشد و ایجاد طرح کلی برای کار خود فکر کنید. اما آیا واقعاً نیاز دارید که وقت خود را صرف نوشتن طرح کلی کنید؟ آیا می توانید از این مرحله بگذرید؟

پاسخ این است که بهتر است چند ساعت از وقت خود را صرف توسعه طرح کلی کنید و ساعت ها از وقت خود را برای کار با داده ها صرفه جویی کنید. مسئله این است که تا سال پنجم تحصیل، دانش آموزان آنقدر اطلاعات دریافت می کنند که بعید است همه داده ها سیستمی شوند. افکار همیشه در هم می آمیزند. یک اطلاعات در تلاش است تا جایگزین دیگری شود. بنابراین، داشتن ساختاری واضح از کارتان، زندگی شما را آسان‌تر می‌کند.

این “برنامه” به شما این امکان را می دهد که کار خود را به درستی برنامه ریزی کنید، افکار خود را ساختار دهید و تمام اطلاعات مهم را به صورت مختصر به مخاطب منتقل کنید.

طرح کلی پایان نامه ارشد برای حل وظایف زیر طراحی شده است:

. موضوع و بیانیه پایان نامه دیپلم را به طور کامل و جامع آشکار کنید.
. نشان دادن ارتباط و مصلحت پروژه؛
. پایه روش شناختی بهینه را انتخاب کنید.
. به طور منطقی و پیوسته افکار خود را بیان کنید.
. نتیجه گیری عینی؛
. بخش برنامه (جدول، نمودار، شکل و غیره) را فراموش نکنید.

برای اینکه حتی یک اطلاعات را در پایان نامه ارشد خود از دست ندهید، موارد زیر باید در طرح کلی شما گنجانده شود:

. معرفی؛
. بخش تئوری؛
. بخش عملی؛
. شواهدی از تازگی علمی؛
. نتیجه گیری؛
. فهرست کتابشناختی؛
. برنامه های کاربردی

هر فصل پایان نامه باید مفصل و منطقی کامل شود. و در طرح کلی، ارزش دارد که نه تنها ایده اصلی کل پروژه، بلکه ماهیت هر فصل و زیر پاراگراف ها را نیز در صورتی که بخشی از کار شما هستند، منعکس کنید.

مرحله 3 – تعیین اهداف و مقاصد پایان نامه

قبل از اینکه به سمت پایان نامه نویسی ادامه دهید، باید دو هدف مهم را برای خود تعیین کنید. بنابراین، یکی از الزامات اصلی برای نگارش پایان نامه، اتخاذ رویکردی نه رسمی، بلکه خلاقانه برای انتخاب موضوع، ایجاد طرح کلی برای کار نهایی، تعیین وظایف/اهداف و نتیجه گیری است.

. هدف – پایان نامه سیستم سازی و تثبیت یک نظریه در یک تخصص خاص در دوره حل مشکلات عملی، شناسایی توانایی ها برای کار مستقل است. راهنمای ما را بخوانید تا بیاموزید چگونه یک مسئله تحقیق را فرموله کنید.
. وظایف – وظایف باید به وضوح تدوین شوند: به عنوان مثال، برای مطالعه و تدوین ادبیات در مورد موضوع. برای تحقیق و یادگیری اصطلاحات و مفاهیم اساسی در مورد این موضوع؛ شناسایی و تجزیه و تحلیل تأثیر برخی از شاخص ها در توسعه این موضوع؛ برای ارائه توصیه های خود در مورد بهبود موضوع در یک موضوع خاص.

نحوه نگارش پایان نامه ارشد
نحوه نگارش پایان نامه ارشد – تزیسمی

مرحله 4 – شروع به نوشتن کنید

نوشتن یک پایان نامه ارشد یک چیز دشوار است – شما قرار است تمام داده های تحقیق را با جزئیات توصیف کنید، آنها را به دقت تجزیه و تحلیل و قالب بندی کنید.

ساختار پایان نامه
با دانستن ساختار پایان نامه ارشد، یاد خواهید گرفت که چگونه خودتان مقاله پایان نامه بنویسید و روی چه قسمت هایی تمرکز کنید. با توجه به استانداردهای دانشگاهی، پایان نامه از عناصر مورد نیاز زیر تشکیل شده است:

. صفحه عنوان؛
. فهرست مطالب؛
. حاشیه نویسی،
. چکیده پایان نامه شامل فهرستی از اصطلاحات اصلی و تعاریف آنها، اختصارات با تفسیر مختصر آنها.
. مقدمه پایان نامه در پنج صفحه;
. بخش اصلی (نظری) پایان نامه؛
. نتیجه گیری دو تا سه صفحه ای پایان نامه؛
. فهرست کتابشناختی؛
. برنامه های کاربردی.

صفحه عنوان
هر پروژه پایان نامه با یک صفحه عنوان شروع می شود که باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

. نام کامل دانشگاه، دانشکده و گروه – اینها باید در سه خط اول صفحه عنوان نوشته شوند، تراز وسط قرار گیرند و با فونت Times New Roman تایپ شوند.
. موضوع پروژه فارغ التحصیلی – موضوع پایان نامه را در مرکز قرار دهید و آن را در یک عنوان بنویسید. اختصارات و خط فاصله در عنوان مجاز نیست.
. نام کامل یک دانش آموز و یک استاد راهنما – اینها باید در پایین صفحه با تغییر به راست قرار گیرند.
. شهر و سال ارسال پروژه – اینها باید در پایین صفحه در دو خط آخر قرار داده شوند و در Times New Roman تایپ شوند.

طراحی صفحه عنوان را دست کم نگیرید – این اولین چیزی است که معلم هنگام ارزیابی کار شما می بیند. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که صفحه عنوان پایان نامه ارشد شما به درستی قالب بندی شده است و حاوی هیچ خطایی نیست.

محتوای کاغذ
محتوا در واقع همان طرح کلی پایان نامه است. تنها تفاوت آن این است که به شکل گسترده‌تری شامل استنادات درون متنی و داده‌های مرجع می‌رود. اما دانش‌آموزان نمی‌توانند این بخش خاص از کار را تحمل کنند زیرا برای تهیه فهرست مطالب پروژه به دانش و پشتکار بیشتری نیاز دارند.

فهرست مطالب پروژه به هیچ وجه با ژانر ادبی مرتبط نیست. الزامات خاصی در مورد نحوه صحیح نگارش این قسمت از پایان نامه ارشد و اینکه چه عباراتی باید در آن گنجانده شود وجود دارد:

. بازتاب خود را از تمام موضوعات مطرح شده در کار درج کنید.
. پوشش به هم پیوسته افشای نتایج تحقیقات؛
. تمرکز بر وضوح و سازگاری داده های ارائه شده؛
. املا را در قالب جملات روایی غیرقابل تفکیک بررسی کنید نه تعجبی یا پرسشی.

لزوماً لازم نیست این کار را به صورت دستی انجام دهید. می توانید از توابع مایکروسافت ورد استفاده کنید که به شما امکان می دهد ساختاری را در Word به سرعت و کارآمد ایجاد کنید.

مرحله 5 – کار را تصحیح کنید

بخش پایانی فرآیند نگارش پایان نامه ارشد، تصحیح قطعه و حذف انواع خطاها است. در اینجا جنبه های کلیدی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید:

. توسعه روان/منطقی مطالب پایان نامه.
. ساختار کار؛
. ساختار جمله و جریان فکر.
. انواع خطاها (سبکی، متنی، دستوری، املایی، نقطه گذاری، و غیره)؛
. فرمت مقاله پایان نامه

اگر عضو جامعه دانشگاهی نیستید و تجربه ای در این زمینه ندارید، از استاد راهنما خود بخواهید که در مورد تصحیح به شما راهنمایی کند.

بیایید با هم به موفقیت برسیم!

اگر نمی خواهید عملکرد تحصیلی خود را به خطر بیندازید و نیاز به ارائه یک پایان نامه ارشد بی عیب و نقص دارید، بهتر است این کار را به کسانی که همه چیز را در این تجارت می دانند محول کنید. نویسندگان ما صدها پروژه پایان نامه درخشان را توسعه داده اند و آماده اند تا از دانش و تجربه خود برای شما استفاده کنند. به خدمات نویسندگی ما سفارش دهید تا یک اثر برجسته را ارسال کنید که مخاطبان شما را بی حرف می‌گذارد و بالاترین نمره ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *