نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد

نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد

نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد ، نحوه نگارش پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد یکی از سوالات پرطرفدار دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد شامل حجم زیادی از جمع آوری داده ها، اصول اخلاقی ارائه خاص است و مهمتر از همه، نقشه راه پایان نامه کامل شما خواهد بود. به یاد داشته باشید، شما باید کمیته خود را متقاعد کنید که ایده شما قوی و منحصر به فرد است، و به اندازه کافی کار قانونی انجام داده اید تا با چند پیش نویس اولیه پایان نامه نهایی خود شروع کنید. پروپوزال شما باید به عنوان یک طرح اساسی عمل کند که بعداً کل پروژه خود را بر اساس آن بسازید. برای داشتن پروپوزال کامل پایان نامه، باید ایده های اصلی، اطلاعات محکم و ارائه مناسب داشته باشید. در حالی که کمک گرفتن از خدمات پایان نامه نویسی ایده خوبی است، اما هنوز باید شخصاً عناصری را که به یک پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد کمک می کند درک کنید. در این وبلاگ، روند نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد شما را مورد بحث قرار می دهیم و نکاتی را برای قوی کردن پروپوزال به شما ارائه می دهیم. گوش به زنگ باشید!

نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد
نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد – تزیسمی

فهرست مطالب

پروپوزال پایان نامه چیست؟- نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد

پروپوزال پایان نامه پل ارتباطی با پایان نامه اصلی است که طرحی را برای نحوه انجام تحقیق ارائه می دهد. به این ترتیب اساتید (کمیته ارزیابی) متوجه خواهند شد که شما در مسیر درستی قرار گرفته اید و ابزار مناسبی برای رسیدن به مقصد نهایی به دست آورده اید.

چگونه می توان اهداف پایان نامه کارشناسی ارشد خود را تعیین کرد؟

اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، یک مقاله تحقیقاتی یا پایان نامه اصلی را انجام خواهید داد. بنابراین نوشتن پروپوزال پایان نامه اجتناب ناپذیر می شود. هدف اصلی شما برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بهبود دانش خود در زمینه تحصیلی است. وقتی مدرک خود را شروع می کنید، عمیق تر در مفاهیم مختلف در رشته خود می کاوشید و سعی می کنید پاسخ انواع سؤالات را جستجو کنید. اگر به سوالی برخورد کردید که هیچ کس نمی تواند به آن پاسخ دهد، می توانید آن سوال را به عنوان موضوع پایان نامه خود انتخاب کنید.

از آنجایی که موضوع پایان نامه تحقیقاتی شما حوزه مورد علاقه شما است، انگیزه خواهید داشت که تلاش های مستمری برای رسیدن به پاسخ انجام دهید. هدف اولیه پایان نامه تحقیقاتی شما باید ارتقای درک شما از موضوع تحقیق و کمک به چیزی جدید در زمینه تحصیلی شما باشد. علاوه بر این، پایان نامه کارشناسی ارشد شما می تواند اولین گام در پروژه دکتری آینده شما باشد.

نقطه شروع پایان نامه شما می تواند زمانی باشد که به سوالات زیر پاسخ دهید:

. سوالات اصلی که می خواهید در طول پایان نامه خود به آنها پاسخ دهید چیست؟
. ساختار خشن پایان نامه شما چه خواهد بود؟
. برای بخش نظری و عملی تحقیق خود به دنبال کسب چه اطلاعاتی هستید؟

پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد شما باید شامل چه مواردی باشد؟

پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد بسته به طرح تصمیم شما دارای بخش های متعددی خواهد بود. این بخش ها به طور مداوم از استدلال شما حمایت می کنند و سعی می کنند خواننده را در مورد استدلال اصلی شما متقاعد کنند. این ساختار همچنین به شما کمک می کند تا قسمت های مختلف مقاله را مرتب کنید تا تأثیر بیشتری بر خوانندگان داشته باشد. یک مقاله همیشه باید با ارائه خلاصه ای کوتاه از موضوع و نحوه برخورد با آن شروع شود. مقدمه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا به خوانندگان ایده مختصری در مورد موضوع بحث می دهد و علاقه آنها را به موضوع جلب می کند.

پس از ارائه خلاصه، به آرامی باید در متن پروپوزال پایان نامه پیشرفت کنید که استدلال شما، روش تحقیق، متون ادبی مرتبط با موضوع و نتیجه مطالعه شما را توضیح دهد. این می تواند شبیه به یک مقاله یا یک بررسی ادبی متشکل از 3 یا 4 قسمت باشد. کتابشناسی در انتهای مقاله قرار می گیرد تا مردم بتوانند منابع شما را بررسی کنند.

نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد
نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد – تزیسمی

فرآیند نوشتن پروپوزال پایان نامه چیست؟

یک پروپوزال پایان نامه باید به اندازه کافی قانع کننده باشد تا تایید شود. اگر اطلاعات برای رضایت کمیته ارزیابی کافی نباشد، نیاز به تجدید نظر دارد. از این رو، برای قانع کردن استدلال خود، باید روش شناسی مناسب را انتخاب و دنبال کنید. هنگامی که یک پیشنهاد تحقیق ارائه می شود، خواننده اعتبار استدلال شما را با قضاوت در مورد قدرت شواهد و نتیجه گیری های شما تعیین می کند. بنابراین، حتی نوشتن یک پروپوزال نیاز به تحقیقات گسترده از طرف شما دارد. شما باید با انجام مراحل زیر شروع به نوشتن پروپوزال پایان نامه خود کنید.

. موضوع خود را با جزئیات بررسی کنید

شما باید در موضوع انتخابی خود عمیق تر شوید تا ببینید ایده شما اصلی است یا خیر. در روند این کاوش، هزاران موادی را خواهید یافت که از استدلال شما پشتیبانی می کند. هنگام انتخاب موضوع تحقیق و مشکلی که می خواهید بررسی کنید، همیشه باید علاقه اصلی تحقیق خود را در نظر بگیرید (بله، همان چیزی که در بیانیه علاقه پژوهشی خود در طول برنامه های تحصیلات تکمیلی ذکر کرده بودید) برای پایان نامه کارشناسی ارشد بهتر. در مقایسه با هر حوزه یا موضوع تحقیقاتی دیگری، احتمال عملکرد بهتری در زمینه ای که همیشه دوست داشته اید، زیاد است.

. مرور ادبیات

شما باید تمام منابعی را که استدلال خود را از آنجا شکل داده اید وارد کنید و در پروپوزال پایان نامه ذکر کنید. اگر از ذکر متون منبع مهم غفلت کنید، خواننده ممکن است آن را سرقت ادبی بداند. علاوه بر این، شما می خواهید تمام تحقیقات خود را پیگیری کنید زیرا اگر منبع دقیق هر قطعه اطلاعات را بدانید، ارائه منابع آسان تر خواهد بود.

. یافتن استدلال های مخالف برای مطالعه خود

همچنین باید هر متنی را که با استدلال شما مخالفت می کند ذکر کنید و سعی کنید ادعاهای آنها را در پایان نامه رد کنید. اگر می‌خواهید استدلال‌های متقابلی که با آن روبرو هستید را رد کنید، حتماً از شواهد استفاده کنید.

. تاکید بر اهمیت تحقیق شما

در پایان پروپوزال پایان نامه، باید خواننده را متقاعد کنید که چرا پروپوزال شما برای رشته تحصیلی انتخابی شما مهم است، که در نهایت به شما در تایید موضوع کمک می کند. بنابراین، ضروری است که اهمیت تحقیق خود را به طور کامل بیان کنید.

. پیش نویس پیشنهاد شما

پس از انجام تحقیقات مناسب، باید ادامه دهید و طرح پیشنهادی خود را تهیه کنید. به یاد داشته باشید که فقط در یک پیش نویس آن را درست نمی کنید، حداقل 50 تلاش برای ارائه یک پیشنهاد رضایت بخش نیاز است. شما باید پیش نویس خود را چندین بار تصحیح کنید و حتی از یکی از دانشجویان بخواهید که آن را قبل از ارسال بیشتر به استاد راهنما برای شما بررسی کند.

. ارزیابی پیشنهاد شما توسط سرپرست شما

پس از نوشتن پیش نویس های کافی، باید پروپوزال خود را توسط ناظر پژوهشی خود ارزیابی کنید. این برای برآورده کردن الزامات تحقیقات فارغ التحصیل ضروری است. این امر وضوح و صحت پیشنهاد شما را تضمین می کند. برای اینکه سرپرست شما پروپوزال شما را ارزیابی کند، باید بخش روش تحقیق را همراه با کار پیشنهادی کافی تکمیل کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *