نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه

نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه

نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه ، پایان نامه نویسی یکی از کارهای اضطراب آور برای هر فارغ التحصیلی است. پژوهش‌ها انجام شده و متن مقاله آماده است ولی این تازه شروع کار است. اگر در ابتدای پایان نامه، بیانیه پایان نامه مناسب را تهیه نکنید، هیچ وقت خوانده نمی‌شود و مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.

بیانیه پایان‌نامه طرحی کلی و کوتاه است که مقاله را برای خواننده قابل درک می‌کند. قبل از اینکه پایان‌نامه را بنویسید لازم است تا یک پاراگراف و یا یک جمله با مفهوم در مورد کلیات مقاله بنویسید. بیانیه پایان‌نامه باید بتواند انگیزه کافی را برای خواندن ادامه مقاله به خواننده بدهد.

نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه
نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟- نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه

بیانیه پایان نامه یکی از مهم ترین عناصر هر نوشته دانشگاهی است. می‌توان آن را به‌عنوان بیانیه‌ای بسیار مختصر از اینکه نکته اصلی یا پیام اصلی مقاله شما چیست، تعریف کرد. در اصل، شما بیان می کنید که در مورد چه چیزی می نویسید. می توانید بیانیه پایان نامه خود را به عنوان پاسخ به یک سوال ببینید. در حالی که شامل سؤال نیز می شود، باید واقعاً با اطلاعات جدید به سؤال پاسخ دهد و فقط آن را تکرار یا تکرار نکند.

بیانیه پایان نامه شما بخشی از مقدمه شماست. در راهنمای معرفی ما درباره نحوه نوشتن مقدمه پایان نامه خوب بیشتر بدانید.

چگونه می توانید یک بیانیه پایان نامه خوب بنویسید؟

یک بیانیه پایان نامه خوب باید موارد زیر را انجام دهد:

. ایده اصلی پایان نامه خود را در یک یا دو جمله متمرکز کنید
. پاسخ سوال اصلی موضوع خود را بنویسید
. موضع خود را در رابطه با موضوع به وضوح بیان کنید
. بدیهیات را بیان نکنید. موضعی بحث برانگیز ارائه دهید که نیاز به حمایت یا شواهد دارد

آیا بیانیه پایان نامه یک سوال است؟

بیانیه پایان نامه یک سوال نیست. یک بیانیه باید قابل بحث باشد و خود را با استفاده از استدلال و شواهد ثابت کند. از طرف دیگر یک سوال نمی تواند چیزی را بیان کند. این یک هدایت عالی به یک پایان نامه است، اما این یک بیانیه پایان نامه نیست.

چگونه بفهمم که بیانیه پایان نامه من خوب است؟

هنگامی که یک بیانیه پایان نامه را نوشتید، بررسی کنید که آیا معیارهای زیر را برآورده می کند یا خیر:

. گفته شما باید با مدرک قابل اثبات باشد. در مثال بالا، نمی‌توانید فقط بگویید که معرفی علائم ترافیکی تطبیقی بهتر از ارائه هزینه تراکم است، زیرا دوست ندارید عوارضی بپردازید.
. بیانیه پایان نامه شما باید دقیق و کوتاه باشد. اطلاعات زیادی را در بیانیه پایان نامه ارائه نکنید و آن را با اطلاعات غیر ضروری بارگذاری نکنید.
. شما نمی توانید فقط بگویید که یک راه حل به سادگی درست است یا به سادگی اشتباه است. شما باید از حقایق تایید شده استفاده کنید تا خواننده را به راه حل خود متقاعد کنید، اما نمی توانید فقط چیزی را درست یا غلط اعلام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *