نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر ، همانطور که راهنمای میدانی را مطالعه می‌کنید، ممکن است متوجه الگویی شوید: تقریباً هر بخش چگونه با نسخه‌ای از «سوالات و اهداف تحقیق خود را شناسایی کنید» شروع می‌شود.

به این دلیل که تعیین اهداف شما (و سپس داشتن یک برنامه روشن و عملی برای دستیابی به آنها) یک گام ضروری در فرآیند تحقیق کاربر است، صرف نظر از اینکه کدام روش را انتخاب می کنید.

در این فصل
. طرح تحقیق کاربر چیست؟
. چرا برای تحقیقات کیفی به یک طرح تحقیق نیاز دارید؟
. الگوی طرح تحقیق UX
. چگونه یک مطالعه تحقیقاتی UX را برنامه ریزی کنیم
. ملاحظات طراحی و بهترین شیوه ها را تحقیق کنید

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر
نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر – تزیسمی

فهرست مطالب

طرح تحقیق کاربر چیست؟- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

طرح تحقیق کاربر سندی است (یا معمولاً یک صفحه اسلاید یا صفحه ویکی داخلی) که اهداف، اهداف و ملاحظات تدارکاتی یک پروژه تحقیقاتی را برای ذینفعان و تیم شما مشخص می کند.

برنامه‌های تحقیقاتی خوب UX به همه افراد درگیر یک نمای کلی از چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، چرا و چگونه از هر پروژه تحقیقاتی داده شده ارائه می‌دهد. آنها در آغاز یک ابتکار تحقیقاتی برای تقویت خرید سهامداران و ایجاد همسویی حول اهداف تحقیق مورد استفاده قرار می گیرند.

طرح‌های تحقیقاتی UX همچنین به عنوان نقاط مرجع در طول فرآیند تحقیق عمل می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که پرس و جو شما بر پاسخگویی به سوالات کلیدی تحقیقاتی که در ابتدا تعریف شده‌اند متمرکز می‌ماند. به همین دلیل، آنها همچنین ابزارهای مفیدی برای گزارش موثر نتایج تحقیق شما هستند به گونه ای که مستقیماً با نیازهای ذینفعان صحبت می کند، همانطور که در ابتدای پروژه تعریف شده است. یک طرح تحقیقاتی خوب پیش نیاز انجام تحقیقات خوب کاربر است.

تفاوت بین طرح تحقیق و طرح تحقیق چیست؟- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، یک طرح تحقیق یا بخشی از طراحی تحقیق است یا برعکس. یا آنها یک چیز هستند. یا نیستند…

اگر می‌خواهید در مورد آن واقعاً خاص باشید، می‌توانید استدلال کنید که یک طرح تحقیق به روش و رویکرد اشاره دارد، در حالی که یک برنامه تحقیقاتی شامل ملاحظات لجستیکی مانند زمان‌بندی، بودجه و غیره نیز می‌شود.

اما در عمل، این دو اصطلاح اغلب توسط محققان UX و TBH به جای هم استفاده می‌شوند، ما فکر می‌کنیم که خوب است.

به طور مشابه، تمایز بین «طراحی تحقیق» و «برنامه ریزی تحقیق» (یا «طراحی یک طرح پژوهشی») تا حد زیادی معنایی است. هر دوی این افعال را می توان به عنوان “ایجاد استراتژی برای انجام تحقیق” تعریف کرد.

در این راهنمای فیلد، ما از اصطلاحات به شرح زیر استفاده خواهیم کرد:

طرح های تحقیقاتی خروجی های طراحی تحقیقات UX هستند که فرآیند برنامه ریزی تحقیق است.

چرا برای تحقیقات کیفی به یک طرح تحقیق نیاز دارید؟- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

از آخرین باری که گفتیم فقط چند پاراگراف می گذرد، اما تکرار می شود:

یک طرح تحقیقاتی خوب پیش نیاز انجام تحقیقات خوب کاربر است.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید تحقیقات UX انجام دهید، باید برنامه داشته باشید. در اینجا دلیل آن است:

یک طرح تحقیقاتی همسویی ایجاد می کند و باعث خرید می شود

گردآوری یک طرح تحقیقاتی اغلب یک تلاش مشترک است که شامل درک آنچه که ذینفعان می خواهند به انجام برسانند و به چه سؤالاتی نیاز دارند تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند، است.

یک طرح تحقیق UX خوب – طرحی که نیازهای آنها را برطرف می کند، تحقیقات را با اهداف تجاری مرتبط می کند، و مروری مختصر از روش ها و تدارکات مربوطه ارائه می دهد – راهی فوق العاده برای به دست آوردن خرید سهامداران و ایجاد انتظارات واقع بینانه در مورد فرآیند تحقیق و نتایج است.

یک برنامه تحقیقاتی به شما کمک می کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانید

اگر هدف تحقیق UX شما «شناخت بهتر مشتریانتان» باشد، کاملاً خوب است.

اما برای اینکه بدانید تحقیقات شما جواب می‌دهد، باید جزئیات بیشتری در مورد آنچه می‌خواهید در مورد آنها بدانید (شرط ما این است که احتمالاً به محصول شما مربوط می‌شود، و نه – برای مثال – که مجموعه ای از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها که آنها مخفیانه ترجیح می دهند).

همچنین باید تصمیم بگیرید که با چه مشتریانی صحبت کنید و چند وقت یکبار، از کدام روش‌ها استفاده کنید، چگونه پاسخ‌های آنها را ضبط و به اشتراک بگذارید و غیره.

ایجاد یک برنامه تحقیقاتی به شما کمک می کند مطمئن شوید که تلاش های شما با هدف کلی تحقیق شما مطابقت دارد و می توانید ارزش کار خود را زمانی که همه چیز گفته شده و انجام می شود نشان دهید.

یک طرح تحقیقاتی به شما کمک می کند تا از دام های رایج تحقیقاتی جلوگیری کنید

شرکت‌کنندگان بدون نمایش، شرکت‌کنندگان بیش از حدی که با معیارهای شما مطابقت ندارند، شرکت‌کنندگان بسیار کم، مشکلات فنی، برنامه‌های رزرو بیش از حد، کوه‌هایی از داده‌های نامناسب، مشکل در توزیع مشوق‌ها، گزارش‌های تحقیقاتی که خوانده نمی‌شوند…

صادقانه بگویم، بسیاری از موارد می توانند در تحقیقات کاربر اشتباه کنند. و هر افزایش سرعت و عقب‌نشینی برای شما، شرکت‌کنندگان و سهامداران هزینه، زمان، پول و صبر دارد.

واقعا دلیل خوبی برای نادیده گرفتن برنامه ریزی تحقیقاتی وجود ندارد.

. با عجله؟ این فقط احتمال خراب شدن فرآیند یا نادیده گرفتن جزئیات مهم را بدون آماده سازی افزایش می دهد.
. شما یک تیم تحقیقاتی UX هستید؟ دلیل بیشتری برای ایجاد همسویی و کسب درآمد از خرید شماست.
. مطالعه شما بسیار سریع و آسان است و نیازی به برنامه ندارد؟ هنوز نیاز به یک برنامه دارد، اما می تواند کوتاه باشد.
. مطمئن نیستید که چگونه یک طرح تحقیقاتی ایجاد کنید؟ خوب، این همان چیزی است که این فصل در مورد آن است، بنابراین شما می توانید آن بهانه را نیز از بین ببرید!

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر
نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر – تزیسمی

الگوی طرح تحقیق UX- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

در اینجا نمونه‌ای از طرح تحقیقاتی کاربر آمده است – این طرح از همان قالبی اقتباس شده است که ما به صورت داخلی در مصاحبه‌های کاربر استفاده می‌کنیم. نحوه پر کردن این سند و ایجاد یک طرح تحقیقاتی UX را گام به گام در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد.

طرح مطالعه تحقیقات UX | یک الگو توسط مصاحبه های کاربر

با خیال راحت این الگو را برای استفاده خود کپی و تطبیق دهید.

به دنبال یک راهنمای جامع برای برنامه ریزی مطالعات تحقیقاتی موثر کاربر هستید؟ برای دستورالعمل های گام به گام و نکات حرفه ای، راهنمای زمینه تحقیقات UX توسط مصاحبه های کاربر را بررسی کنید.

چی
چه تصمیمی باید بگیرید؟

چرا
این فرصت چگونه به وجود آمد؟ آیا کار قبلی این تیم انجام داده است که این کار را اطلاع رسانی کند؟

اهداف شرکت مرتبط
آیا OKR شرکت یا محصولی وجود دارد که این کار از آن پشتیبانی کند؟

اهداف تحقیق
دوست دارید این کار به چه سوالات کلیدی پاسخ دهد؟

نکته: در هر مطالعه خود را به ۳ تا ۴ سوال اصلی محدود کنید

نتایج پیش بینی شده
آیا نتایج پیش بینی شده ای (تصمیمات، مصنوعات و غیره) که انتظار دارید در نتیجه این مطالعه داشته باشید دارید؟

مفروضات/فرضیه های پایه
آیا هیچ فرضیه یا فرضیه کلیدی در مورد آنچه می خواهید یاد بگیرید دارید؟

حداقل، برنامه تحقیقاتی شما باید شامل موارد زیر باشد:

چه چیزی: سؤال(های) تحقیق و اهداف شما- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

اینها را در مراحل 1 و 2 (در زیر) تعریف خواهید کرد.

اهداف تحقیق بیان می کند که شما در تلاش برای یادگیری یا انجام تحقیقات خود هستید.

سوالات تحقیق شما باید اهداف مطالعه شما را منعکس کند و باید به شرح زیر باشد:

. به اندازه کافی خاص است که وقتی به پاسخی رسیدید متوجه خواهید شد
. از این جهت عملی است که می توانید در محدوده یک مطالعه به آنها پاسخ دهید
. قابل اجرا، به این معنی که پس از تکمیل مطالعه تحقیقاتی خود می توانید بر اساس یافته های خود عمل کنید

چرا: اهداف تجاری

به زبان ذینفعان خود صحبت کنید.

گره زدن مؤثر تلاش‌های تحقیقاتی با اهداف نهایی، راه طولانی را به سمت کسب درآمد از سوی ذینفعان خواهد برد. از رونوشت های مصاحبه با سهامداران خود (مرحله 3) استفاده کنید تا متوجه شوید که تصمیم گیرندگان کلیدی چگونه در مورد اهداف و معیارهای موفقیت خود صحبت می کنند.

چگونه: روش شناسی

روشی را که برای پاسخ به سوال تحقیق خود در پیش می گیرید (تعریف شده در مرحله 4) توضیح دهید. شرح مختصری از روش‌هایی که استفاده می‌کنید، ابزارهایی که نیاز دارید، مدت زمانی که کارها طول می‌کشد، و هر چیز دیگری که فکر می‌کنید ذینفعان می‌خواهند درباره «چگونگی» بدانند را شامل کنید.

فقط به یاد داشته باشید، این افراد (احتمالا) به اندازه شما در تحقیق نیستند. از زبان ساده استفاده کنید.

چه کسی: شرکت کنندگان

شرح دهید که قرار است چه کسی را استخدام کنید (مرحله 6). ویژگی‌های تعیین‌کننده آن‌ها چیست (یعنی چگونه برای شرکت‌کنندگان با تناسب اندام غربالگری می‌کنید؟

اطلاعاتی در مورد استراتژی هایی که برای استخدام شرکت کنندگان استفاده خواهید کرد، درج کنید. آیا از یک پلت فرم استخدام پژوهشی استفاده می کنید؟ رسانه های اجتماعی؟ ایمیل به مشتریان؟

همچنین حتماً توضیح دهید که چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید تا افراد را برای وقتشان جبران کنید.

زمان و مکان: برنامه تحقیقاتی و تدارکات

تدارکات خسته کننده را فراموش نکنید!

در مورد ابزارهایی که نیاز دارید، نقش هایی که اعضای مختلف تیم شما بازی خواهند کرد و برنامه تحقیقاتی خود شفاف باشید (مرحله 5 دوباره).

مراحل بعدی

در نهایت، برخی از انتظارات را در مورد نتایج پیش بینی شده، قابل تحویل و مراحل بعدی تنظیم کنید.

به عنوان مثال، اگر در مرحله کشف توسعه محصول هستید، روشن کنید که بینش حاصل از این تحقیق چشم انداز محصول را نشان می دهد – اما تحقیقات بیشتری برای تأیید طرح ها و جهت گیری ها مورد نیاز است.

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر
نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر – تزیسمی

چگونه یک مطالعه تحقیقاتی UX را برنامه ریزی کنیم- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

این یک راهنمای گام به گام برای برنامه ریزی تحقیقات کاربر است. فرآیندی را توضیح می‌دهد که طی آن یک برنامه تحقیقاتی در یک سند قابل اشتراک (مانند مورد بالا) گرد هم می‌آید که همسویی تیم، مسئولیت‌پذیری و کارایی را در طول مطالعه شما ممکن می‌سازد.

1. اهداف تحقیق خود را مشخص کنید

اگر در حال خواندن این راهنمای فیلد به صورت جلد به جلد هستید، احتمالاً متوجه الگویی خواهید شد: بیشتر بخش‌های نحوه کار با تعریف اهداف تحقیق یا چالش طراحی شما شروع می‌شوند.

اهداف تحقیق بیان می کند که شما در حال تلاش برای آموختن از تحقیق خود هستید.

چالش‌های طراحی به وضوح یک مشکل شناخته شده را تعریف می‌کنند، راه‌حلی که امیدوارید از طریق تحقیقات کاربر آن را شناسایی کنید.

روشن کردن اهداف تحقیقاتی شما به ویژه در مراحل اولیه یک پروژه تحقیقاتی مهم است، زمانی که دامنه تحقیق شما ممکن است بسیار گسترده باشد. هنگامی که چیزی خاص برای آزمایش دارید، چه نمونه اولیه توسعه یافته پس از کشف یا یک ویژگی زنده، تمرکز تحقیقات شما می تواند به عنوان چالش های طراحی در نظر گرفته شود. ربکا اسمیت و کندرا لیث از MIT D-Lab توصیه می کنند که:

یک چالش طراحی خوب از نظر انسانی (به جای عملکرد فناوری، محصول یا خدمات)، به اندازه کافی گسترده است که به شما امکان می دهد مناطقی با ارزش غیرمنتظره را کشف کنید، و به اندازه کافی محدود است تا موضوع قابل مدیریت باشد… آگاه باشید که چگونه شما انتخاب می کنید که مشکل خود را چارچوب بندی کنید، زیرا این قاب بندی مجموعه راه حل هایی را که در نظر می گیرید محدود می کند.

صرف نظر از اصطلاحات (در عمل، تفاوت بین اهداف تحقیق و چالش‌های طراحی اغلب مبهم است)، داشتن اهداف و انگیزه‌های واضح برای انجام تحقیق، گامی حیاتی است که تمرکز را فراهم می‌کند و درک مشترکی را بین تیم شما و سهامداران کلیدی ایجاد می‌کند.

برای شناسایی اهداف تحقیق خود، سوالات زیر را از خود بپرسید:

. چه چیزی می خواهم بدانم؟ این سوال بزرگ است – در مرحله بعدی شما این سوال را بیشتر به سوالات تحقیقی خاص، عملی و عملی تقسیم خواهید کرد. در حال حاضر، فکر کردن به طور کلی می تواند کمک کند: چه چیزی باعث انگیزه کاربران می شود؟ چگونه رفتار می کنند؟ آنها چگونه از محصول شما استفاده می کنند؟ نقاط درد در جریان کار فعلی آنها چیست؟
. چه چیزی را نمی دانم؟ احتمالاً نمی توانید به طور کامل به این سؤال پاسخ دهید (سخت است که بدانید چه چیزی را نمی دانید!) اما مهم است که شکاف های دانش را زودتر شناسایی کنید.
. وقتی آن را یاد گرفتم چگونه بدانم؟ چه چیزی باید درست باشد تا این تحقیق “انجام شده” تلقی شود؟
. این کار چه اهداف شرکتی را پشتیبانی خواهد کرد؟ به عنوان یک محقق کاربر، شما باید درک پایه ای محکمی از مدل کسب و کار و اهداف سطح بالای شرکت خود داشته باشید – تمام تلاش خود را برای گره زدن این تحقیق به نتیجه نهایی انجام دهید. شما این فرصت را خواهید داشت که در طول مصاحبه با سهامداران بیشتر در مورد این سوال تحقیق کنید.
. من کجای فرآیند توسعه محصول هستم؟ آیا در مرحله کشف سعی در ایجاد ایده های جدید دارید؟ آیا به دنبال آزمایش و تایید طرح های خود هستید؟ آیا سعی می کنید از طریق تحقیقات مداوم در مورد تجربه مشتری فعلی بیاموزید؟
. این تحقیق چه تصمیمی را ممکن می سازد؟ ما این را با عمق بیشتری در بخش چارچوب تحقیقاتی تصمیم‌محور در فصل نحوه انتخاب روش تحقیق کاربر توضیح خواهیم داد. TL;DR، بدانید که می خواهید مردم با پاسخ به سؤال تحقیق شما چه کاری انجام دهند.
. نتایج پیش بینی شده از این تحقیق چیست؟ انتظار دارید چه نوع بینش هایی به دست آورید؟ در پایان این فرآیند قصد دارید چه محصولات قابل تحویلی را در دست داشته باشید؟

2. سؤال(های) تحقیقی خود را توسعه دهید

یک سوال تحقیقاتی خوب، خاص، کاربردی و قابل اجرا است.

باید باشد:

. به اندازه کافی مشخص است که وقتی پاسخی پیدا کردید متوجه خواهید شد.
. از این جهت عملی است که می توانید به طور منطقی پاسخ آن را در محدوده یک پروژه تحقیقاتی بیابید (این محدوده بسته به سؤال شما می تواند بزرگ یا کوچک باشد).
. عملی است، به این صورت که اگر به سوال پاسخ دهید، تیم شما قادر خواهد بود بر اساس آموخته های شما تغییراتی ایجاد کند.

یک سوال تحقیقاتی خوب به عنوان یک چراغ راهنما عمل می کند – این چیزی است که تحقیقات شما را به جلو می برد، به شما امکان می دهد از “انجام” تحقیق مطلع شوید، و این چیزی است که همه را در یک صفحه درگیر می کند.

علاوه بر این، شروع با یک سوال بهترین راه برای اطمینان از اینکه از تحقیقات خود برای بررسی استفاده می کنید تا اعتبار سنجی. بررسی به این معنی است که شما در حال حفاری عمیق‌تر در یک مشکل یا جستجوی پاسخ هستید، در حالی که اعتبارسنجی به این معنی است که در تلاش هستید تا بگویید راه‌حلی که ایجاد کرده‌اید راه‌حل مناسبی است.

در حالی که تحقیق می‌تواند راه‌حل شما را تأیید کند (در واقع، این همان چیزی است که تحقیقات ارزشی به آن می‌پردازد)، انجام تحقیقات کاربر برای اثبات حق با شما، استفاده مناسب از زمان یا انرژی کسی نیست.

ورود به تحقیق با ذهنیت پرسشگر شما را برای راه حل ها و ایده های جدیدی که ممکن است در جریان تحقیق شما به وجود بیاید بازتر می کند. همچنین فضایی را برای راه حلی که در ابتدا تصور می کردید اشتباه است، باقی می گذارد، که خوب است. هدف تحقیق یادگیری، رشد و تصمیم گیری بهتر است.

چند نمونه از سوالات تحقیق خوب:

. آیا مشتریان ما می توانند با موفقیت به صفحه پشتیبانی در سایت ما حرکت کنند؟
. عوامل محرک اصلی تصمیم برای خرید بیمه حیوانات خانگی چیست؟
. آیا مردم دسته بندی های وبلاگ ما را درک می کنند و چه محتوایی ممکن است در آنها تعلق داشته باشد؟
. دانشجویان از چه ابزارهایی برای پیگیری برنامه های خود استفاده می کنند؟
. زنان و افراد غیر باینری که به دنبال قرار گذاشتن با زنان دیگر و افراد غیر باینری هستند از کدام برنامه ها برای ملاقات با شرکای احتمالی استفاده می کنند؟

هر یک از این سؤالات را می توان از طریق تحقیقات هدفمند پاسخ داد و هر یک به انواع مختلف تحقیق و دامنه کار نیاز دارد.

3. داده های موجود و بینش های موجود را جمع آوری کنید- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

این مرحله بعدی همه چیز در مورد فهمیدن چیزهایی است که قبلاً می دانید (یا می توانید بدون انجام تحقیقات کاربر یاد بگیرید). سه راه برای بررسی اطلاعات موجود وجود دارد:

. مصاحبه با ذینفعان (این به شما کمک می کند تا اهداف خود را تحقق بخشید)
. تحقیق ثانویه (به عنوان مثال مرور ادبیات)
. تجزیه و تحلیل و بازخورد مشتری

مصاحبه با سهامداران
همانطور که ممکن است از فصل مصاحبه با ذینفعان به یاد داشته باشید، این مصاحبه ها مصاحبه های نیمه ساختاریافته و عمیقی هستند که در ابتدای یک پروژه تحقیقاتی برای ایجاد اجماع و همسویی با اهداف تحقیق انجام می شوند.

ذینفعان بالقوه تحقیق UX شامل افرادی هستند که:

. نفوذ سازمانی داشته باشد
. در مورد زمان، پول و منابع تصمیم بگیرید
. درگیر UX و فرآیند طراحی محصول هستند
. اطلاعات مرتبط با پروژه خود را داشته باشید
. انتظار می رود که بر اساس بینش های پژوهشی عمل کند

مگر اینکه در یک آژانس کار کنید و سهامداران کلیدی شما برای هر پروژه بسیار متفاوت باشند (افراد مختلف، شرکت های مختلف، مشتریان مختلف، اهداف تجاری متفاوت)، مصاحبه با سهامدارانی که در این مرحله انجام می دهید باید مختص پروژه فعلی شما باشد.

در حالت ایده‌آل، شما قبلاً چند مصاحبه با سهامداران با بازیگران کلیدی و تصمیم‌گیرندگان شرکت خود انجام داده‌اید، به این معنی که درک کلی از کاری که آن‌ها انجام می‌دهند، به چه چیزی اهمیت می‌دهند، چگونه موفقیت را اندازه‌گیری می‌کنند، و آنچه می‌توانند به شما بگویند، دارید. در مورد محصول و مشتریان

این بدان معناست که می‌توانید با افرادی که بیشتر تحت تأثیر این پروژه خاص قرار گرفته‌اند، در مورد نگرانی‌هایشان، چگونگی تأثیر نتایج بر نقش آن‌ها و دانش موجود که می‌توانند روی میز بیاورند، دوباره مصاحبه کنید.

اگر اینطور نیست، زمان بیشتری را به این مرحله اختصاص دهید – و آن را زودتر انجام دهید تا مطمئن شوید که اهداف و سؤالات تحقیقاتی شما ریشه در نیازهای تجاری دارد.

سوال اساسی که باید در این مرحله از خود بپرسید این است:

برای پیشبرد این پروژه تحقیقاتی چه چیزی باید یاد بگیرم؟

تحقیق ثانویه (بررسی ادبیات)
ما یک راز کوچک را به شما می دهیم: لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید.

چرا منابع محدود را برای کشف مجدد اطلاعاتی که افراد دیگر یافته و منتشر کرده اند هدر دهیم؟

تحقیق ثانویه شامل جمع آوری و ترکیب داده ها و بینش های موجود در مورد یک موضوع است.

مرور ادبیات نوعی تحقیق ثانویه است که در آن محققان اطلاعات منتشر شده (مقالات، وب سایت ها، ویدئوها، مجلات تحقیقاتی) مرتبط با یک حوزه موضوعی را به منظور شناسایی الگوها و روندها بررسی می کنند.

MIT D-Labs توصیه می کند که برای این مرحله تقریباً به 20 تا 80 ساعت زمان نیاز دارید، اما این واقعاً به پروژه و دانش موجود شما در مورد موضوع بستگی دارد. در هر صورت، برای مطالعه زیاد آماده باشید!

ایجاد صفحات گسترده یا اسناد یادداشت که به شما امکان می دهد بینش ها را در بین منابع مقایسه کنید، می تواند مفید باشد. پس از بررسی همه منابع خود، خلاصه ای از بینش های کلیدی را بنویسید که ممکن است جهت پرس و جوهای شما را مشخص کند.

تجزیه و تحلیل و بازخورد مشتری
همانطور که بررسی ادبیات می تواند شما را از تحقیقات اضافی در مورد یک موضوع نجات دهد، مشورت با تجزیه و تحلیل محصول شرکت شما و داده های بازخورد مشتری می تواند شما را از صرف زمان برای تحقیق درباره چیزهایی که مشتریان قبلاً از طریق کلمات و اقدامات خود به شما گفته اند، نجات دهد.

تجزیه و تحلیل می تواند گنجینه ای از داده های کمی باشد. با تیم‌های محصول و تجزیه و تحلیل خود هماهنگ کنید تا مواردی مانند جریان‌های کاربر کلیدی، رفتارهای درون برنامه‌ای و معیارهای تجاری را بررسی کنید.

به همین ترتیب، گزارش‌های باگ و بلیط‌های پشتیبانی می‌توانند به شما کمک کنند تا درک کنید که چگونه تجربه کاربر تحت تأثیر ناامیدی‌های فعلی یا تاریخی قرار گرفته است.

و تیم های فروش، موفقیت مشتری و بازاریابی خود را فراموش نکنید – آنها اغلب حافظان انبوهی از بینش های کیفی در مورد آنچه مشتریان و مشتریان احتمالی در مورد محصول شما فکر می کنند و می گویند هستند.

4. روش(های) تحقیق مناسب را انتخاب کنید

روش شما با سوال تحقیق شما مشخص خواهد شد. اگر مستقیماً به روش شناسی بپردازید، ممکن است در پایان مطالعه خود را قبل از شروع آن کوتاه کنید. برخی از سوالات با مصاحبه با مشتری به بهترین وجه پاسخ داده می شوند، در حالی که برخی دیگر را می توان از طریق آزمایش درخت، تجزیه و تحلیل وظایف یا شاید حتی مطالعات میدانی پاسخ داد. بسیاری از مطالعات شامل چندین روش نیز خواهد بود.

چارچوب های تحقیق
به یک تجدید نظر در مورد اینکه چه نوع تحقیقاتی می توانید انجام دهید نیاز دارید؟ ما آن را در ماژول روش‌های تحقیق UX آینده پوشش می‌دهیم، اما با خیال راحت به جلو رد شوید و به عقب برگردید.

اما روش‌های مختلف زیادی وجود دارد و حتی محققان باتجربه می‌توانند بدون داشتن یک چارچوب خوب، در انتخاب خود غرق شوند. چارچوب تحقیق کاربر روشی سیستماتیک برای طبقه‌بندی روش‌ها و رویکردهای پژوهشی است تا تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام روش در چه زمانی استفاده شود را راهنمایی کند.

شما می توانید روش ها را با توجه به:

. مراحل توسعه محصول (“استفاده از روش های X در حین کشف”)
. تصمیماتی که باید گرفته شود (“از روش های X برای فعال کردن تصمیم گیری های تصویر بزرگ استفاده کنید”)
. سوال تحقیق شما («اگر می‌پرسید «چی؟» از روش‌های X استفاده کنید»)
. محورهای چندگانه مانند کمیت در مقابل کیفیت، نگرشی در مقابل رفتاری و زمینه استفاده

نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر
نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر – تزیسمی

5. مطالعه خود را طراحی کنید- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

در بخش روش شناسی طرح تحقیقاتی خود، همچنین باید جزئیات مطالعه خود را نیز درج کنید، مانند راهنمای ناظم برای مصاحبه ها، یا چارچوبی که برای مطالعه قابلیت استفاده آزمایش می کنید.

سوالاتی مانند:

. آیا تعدیل یا تعدیل نمی شود؟
. به چه ابزاری نیاز خواهید داشت؟
. چه چیزی آزمایش خواهد شد؟
. چه آثاری از مطالعه به دست می آید؟
. مدت زمان جلسات چقدر خواهد بود؟

یک برنامه تحقیقاتی تنظیم کنید.

این به روش شما و تعداد شرکت‌کنندگانی که شامل می‌شوید بستگی دارد—شما ممکن است بتوانید تمام مصاحبه‌های مشتریان خود را در یک روز انجام دهید یا ممکن است در حال انجام یک مطالعه خاطرات باشید که تکمیل آن چند هفته طول می‌کشد.

در اسرع وقت یک جدول زمانی و تاریخ تنظیم کنید. حتی اگر بلافاصله جلسات را برنامه ریزی نکنید، تنظیم یک جدول زمانی شما را مسئول نگه می دارد. و در مورد تعداد جلساتی که شما و تیمتان می توانید در روز انجام دهید، واقع بین باشید.

در نهایت، تدارکات را در نظر بگیرید. بودجه تحقیق شما چقدر است؟ آیا به شرکت کنندگان مشوقی می دهید؟ آیا برای انجام تحقیقات خود نیاز به رزرو فضایی دارید؟ آیا نیاز به پرداخت هزینه برای نرم افزار اضافی دارید؟

6. استراتژی جذب نیرو داشته باشید

چه یک محقق باتجربه باشید و چه تازه شروع به کار کرده اید، استخدام شرکت کنندگان مناسب در تحقیق می تواند یک چالش واقعی باشد.

ما یک ماژول کامل (در آینده!) را به موضوع استخدام تحقیقاتی کاربر اختصاص داده‌ایم، و توصیه می‌کنیم برای درک کامل‌تر استراتژی‌های استخدام و بهترین شیوه‌ها، آن را بخوانید.

در اینجا نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام تنظیم برنامه تحقیقاتی خود به آنها فکر کنید:

سوال تحقیق شما به شما می گوید که چه کسی را استخدام کنید
سوال تحقیقی خاص، عملی و عملی که در مرحله 2 تعریف کردید باید حاوی سرنخ هایی باشد که شرکت کنندگان شما باید چه کسانی باشند.

سوال شما این است: “دانشجویان از چه ابزارهایی برای پیگیری برنامه های خود استفاده می کنند؟”

می دانید که باید با افرادی صحبت کنید که:

. در حال حاضر در یک کالج یا دانشگاه ثبت نام کرده اید
. علاقه مند به پیگیری برنامه های خود هستند

واقعاً همین است، مگر اینکه راه حلی را به طور انحصاری برای دانشجویان در سیستم دانشگاه دولتی ماساچوست ایجاد کنید، در این صورت «حضور در UMass، هر دانشگاهی» ممکن است معیار مفیدی باشد یا نباشد.

روش تحقیقی که انتخاب می کنید، استراتژی نمونه گیری شما را تعیین می کند
روش شما تعیین می کند که چه تعداد شرکت کننده برای شرکت در مطالعه خود نیاز دارید. مطالعات کمی برای دستیابی به معناداری آماری به افراد زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر، یک مطالعه مبتنی بر مصاحبه یا یک آزمون قابلیت استفاده، ممکن است فقط از شما نیاز داشته باشد که 5 تا 10 شرکت کننده را استخدام کنید.

اندازه های نمونه پیشنهادی برای انواع مختلف تحقیقات UX:

. مصاحبه ها – 3 تا 10 شرکت کننده
. تست A/B – 5 تا 8 کاربر
. گروه های کانونی – 5 تا 10 شرکت کننده در هر گروه
. مطالعات دفترچه خاطرات – 10 تا 15 شرکت کننده
. مرتب سازی کارت – حداقل 15 کاربر در هر گروه
. مطالعات کمی – حداقل 20 شرکت کننده
. نظرسنجی – حداقل 100 شرکت کننده

شما به نظرسنجی غربالگری نیاز دارید
غربالگر یک نظرسنجی کوتاه (کمتر از 10 سوال، در حالت ایده آل) است که شرکت کنندگان آینده نگر برای تعیین اینکه آیا برای مطالعه شما واجد شرایط هستند یا خیر، انجام می دهند.

این غربالی است که شرکت‌کنندگانی را که می‌توانند به سؤالات تحقیقاتی شما از همه افرادی که نمی‌توانند پاسخ دهند، فیلتر می‌کند.

چند قانون سرانگشتی برای ایجاد نظرسنجی های غربالگری موثر:

. بر اساس رفتار > جمعیت شناسی فیلتر کنید
. سوالات بزرگ و رد صلاحیت کننده را زودتر بپرسید
. سوالات اصلی که به پاسخ های “درست” اشاره می کنند، نپرسید
. برای سؤالات چند گزینه ای گزینه «دیگر» ارائه دهید
. شامل سؤالات باز برای غربالگری برای بیان

شما همچنین به یک برنامه برای توزیع مشوق ها نیاز دارید
صرف‌نظر از روش‌ها، شرکت‌کنندگان یا بودجه‌ای که دارید، باید به هر طریقی به شرکت‌کنندگان وقتشان را جبران کنید. مشوق های پژوهشی (که اتفاقاً لازم نیست پولی باشند) باید به محض پایان جلسه تحقیق توزیع شوند.

فرقی نمی‌کند کارت هدیه، اعتبار حساب یا سوآگ ارائه می‌دهید، مهم‌ترین چیز این است که مشوق‌هایی را انتخاب کنید که با ارزش و مرتبط با افرادی که می‌خواهید استخدام کنید – و راهی برای توزیع به موقع آنها دارید. شیوه.

در اینجا توصیه های ما برای محاسبه انگیزه های صحیح به طور خلاصه وجود دارد:

. مطالعات حضوری انگیزه های بیشتری را نسبت به مطالعات از راه دور می طلبد.
. افرادی که درآمد بالاتری دارند، نسبت به افرادی که درآمد کمتری دارند، انتظار انگیزه بیشتری دارند.
. هر چه زمان تعهد طولانی تر باشد، انگیزه بالاتری خواهد داشت.

7. آماده به اشتراک گذاشتن یافته های تحقیقاتی خود باشید- نحوه ایجاد یک طرح تحقیق کاربر

این یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه شماست، زیرا آنچه را که پس از پایان تحقیقاتتان اتفاق می‌افتد، مشخص می‌کند.

روشی که شما تحقیقات خود را تجزیه و تحلیل و ارائه می کنید می تواند تأثیر زیادی بر نوع تأثیری که تحقیق شما می تواند در شرکت شما بگذارد داشته باشد. درست کردن این موارد تقریباً به اندازه انجام تحقیق در وهله اول مهم است.

تحلیل تحقیق خود را از قبل برنامه ریزی کنید
نحوه تجزیه و تحلیل و گزارش یافته های تحقیق خود را در نظر بگیرید. تجزیه و تحلیل خوب تحقیق در مرحله برنامه ریزی، قبل از شروع واقعی تحقیق، آغاز می شود. در مورد نوع داده ای که جمع آوری می کنید فکر کنید (آیا کیفی است یا کمی؟ آیا به صورت ویدئو یا پاسخ های نظرسنجی خواهد بود؟ چه مقدار داده خواهد بود؟) و برنامه ای برای ضبط، کدگذاری و تجزیه و تحلیل آن به عنوان تو برو.

محصولات قابل تحویل خود را استراتژیک کنید
در مورد انواع مصنوعاتی که مطالعه شما تولید می کند و اینکه چگونه آنها را به ذینفعان ارائه می دهید فکر کنید.

آیا در حین حرکت، یافته‌ها را به اشتراک می‌گذارید یا همه را در یک گزارش نهایی جمع‌بندی می‌کنید؟ آیا ارائه نتایج در یک جلسه بهتر است یا به صورت ناهمزمان؟ آیا مطالعه دیگری وجود دارد که بخواهید بعد از این مطالعه انجام دهید؟ پس از تکمیل تحقیقات شما، مردم چگونه به آن دسترسی خواهند داشت؟

شما نمی توانید به طور قطعی بدانید که نتایج تحقیق شما چه خواهد بود، اما می توانید برنامه ریزی کنید:

. نتایج تحقیق را در قالب(هایی) که بیشترین ارتباط را با ذینفعان شما دارد به اشتراک بگذارید.
. با گنجاندن چیزهایی مانند نقل قول ها و ویدئوها در موارد قابل تحویل، داستانی جذاب بگویید.
. اطلاعات بینش خود را در یک مخزن ذخیره کنید تا دسترسی و مراجعه به آنها آسان باشد.

 

ملاحظات طراحی و بهترین شیوه ها را تحقیق کنید

طرح تحقیقاتی شما در نهایت منجر به یافته‌های تحقیقاتی می‌شود، که در نهایت به تصمیماتی می‌پردازد که در نهایت – پس از آزمایش و تکرار زیاد – به دست افراد واقعی می‌رسد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *