نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه

نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه

نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه ، بیانیه پایان نامه چسبی است که مقاله شما را در کنار هم نگه می دارد.
و اگر می خواهید آن چسب قوی باشد، باید یک بیانیه پایان نامه درجه یک ایجاد کنید. با این حال، نوشتن یک بیانیه پایان نامه عالی چالش برانگیز است. اما، هنگامی که آن را به درستی انجام دادید، در راه نوشتن یک مقاله یا مقاله علمی محکم هستید. یک بیانیه پایان نامه موثر نوشتن مقاله علمی شما را آسان تر می کند زیرا می دانید چه چیزی باید گنجانده شود.

با این حال، اگر بیانیه پایان نامه برای مقاله شما ضعیف باشد، خواننده نمی داند که در مقاله خود چه چیزی را اثبات، رد یا نشان می دهید. حتی بدتر از آن، بدون یک بیانیه پایان نامه خوب، ممکن است ندانید که می خواهید در مقاله خود چه کاری انجام دهید.

شما نمی خواهید در مورد نوشته خود احساس گمراهی یا سردرگمی کنید. بنابراین در این پست، 5 مرحله برای ایجاد یک بیانیه پایان نامه محکم را یاد خواهید گرفت که شما را در نوشتن مقاله راهنمایی می کند.

نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه
نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه – تریسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟- نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه

بیانیه پایان نامه شامل 2 چیز است: 1) موضوع اصلی شما و 2) نظر یا دیدگاه شما (POV) در مورد آن موضوع. این مهم است زیرا به خواننده شما می گوید که مقاله شما در مورد چیست و چگونه موضوع خود را اثبات یا توضیح می دهید. بیانیه پایان نامه یک نقشه راه است که شما را در مقاله خود راهنمایی می کند.

در اینجا چارچوبی برای نوشتن یک مقاله یا مقاله دانشگاهی وجود دارد:

1. مقدمه: هوک (جمله ای که توجه مردم را به خود جلب می کند)، اطلاعات پس زمینه (در مورد موضوع یا موضوع)، و بیانیه پایان نامه.
2. بدنه: ایده ها و شواهد اصلی که بیانیه پایان نامه شما را تایید می کند
3. نتیجه گیری: خلاصه ای از بیانیه پایان نامه و اهمیت یا اهمیت آن

هر بخش از یک مقاله علمی به بیانیه پایان نامه شما مرتبط است. بنابراین، یک بیانیه پایان نامه خوب برای نوشتن یک مقاله بسیار مهم است.

اما چه چیزی باعث می شود که بیانیه پایان نامه شما به خوبی کار کند؟ بیانیه پایان نامه این است:

. برای شما جالب است (اهمیت علاقه به موضوع خود را دست کم نگیرید)
. خیلی کلی یا مبهم نیست
. بخش باریک یا خاصی از موضوع شما را پوشش می دهد
. درباره موضوع شما ادعا می کند (به یاد داشته باشید که یک بیانیه پایان نامه دارای یک POV است)
. شواهد یا شواهدی برای اثبات آن دارد

اگر بیانیه پایان نامه شما این 5 معیار را داشته باشد، یک بیانیه پایان نامه قدرتمند برای یک مقاله یا مقاله دانشگاهی خواهید داشت.

نمونه ای از بیانیه پایان نامه برای یک مقاله یا مقاله علمی

بنابراین، یک بیانیه پایان نامه موثر برای یک مقاله یا مقاله چگونه است؟ در اینجا نمونه ای از موضوع “استفاده از ویکی پدیا برای تحقیقات آکادمیک” آورده شده است.

این موضوع برای من جالب است زیرا برخی از دانش آموزان هستند که می خواهند حقایق و ایده هایی را از ویکی پدیا نقل کنند. اما معلمانی نیز هستند که نمی خواهند دانش آموزان از ویکی پدیا به عنوان بخشی از تحقیقات خود استفاده کنند. من به عنوان یک معلم نویسندگی دانشگاهی، هر دو طرف این موضوع را می شناسم.

در اینجا دو ایده در مورد استفاده از ویکی پدیا در تحقیقات دانشگاهی وجود دارد:

. استناد به مقالات ویکی‌پدیا در یک مقاله یا مقاله علمی خوب نیست، زیرا مقالات می‌توانند توسط هر کسی نوشته و ویرایش شوند. نویسنده مقاله ویکی پدیا ممکن است منبع قابل اعتمادی نباشد.
. اما، مقالات ویکی‌پدیا می‌توانند مفید باشند، زیرا نمای کلی از یک موضوع را ارائه می‌دهند. همچنین در انتها کتابشناسی دارند که می توان از آن برای یافتن منابع معتبر اطلاعات استفاده کرد.

من موضوع خود را با نظر خود بر اساس این ایده ها در یک جمله ترکیب کرده ام. دانش‌آموزان نباید به مقالات ویکی‌پدیا در مقالات دانشگاهی استناد کنند، زیرا تشخیص اینکه آیا نویسندگان مقاله‌ها قابل اعتماد هستند یا خیر، دشوار است، اما دانش‌آموزان می‌توانند از ویکی‌پدیا برای یافتن منابع اطلاعاتی قابل اعتماد استفاده کنند.»

در این بیانیه پایان نامه، من بر این تمرکز می کنم که چرا مقالات ویکی پدیا نباید در مقالات دانشگاهی باشند. من همچنین می‌نویسم که چگونه ویکی‌پدیا می‌تواند به مردم در یافتن منابع اطلاعاتی کمک کند. توجه داشته باشید که این بیانیه پایان نامه خیلی کلی نیست، خاص است و ادعایی دارد. این همچنین یک بیانیه پایان نامه است که می توانم با شواهدی از آن حمایت کنم.

بنابراین چگونه یک بیانیه پایان نامه موثر ایجاد می کنید؟

نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه
نحوه ایجاد یک بیانیه پایان نامه – تریسمی

نحوه ایجاد بیانیه پایان نامه برتر

5 مرحله آسان برای ایجاد یک بیانیه پایان نامه برای مقاله یا مقاله دانشگاهی شما وجود دارد.

1. موضوع اصلی را انتخاب کنید. می‌خواهید موضوعی را انتخاب کنید که متناسب با نوع مقاله یا مقاله‌ای که به شما اختصاص داده شده باشد. شما همچنین می خواهید موضوعی خاص و جالب برای شما باشد. اگر موضوعی را انتخاب می‌کنید که شما را خسته می‌کند، تمرکز کردن و تمام تلاشی که برای نوشتن مقاله‌تان نیاز دارید، سخت‌تر است.

شما همچنین می خواهید موضوعی را انتخاب کنید که در مورد آن تحقیق داشته باشد. مهم نیست که موضوع شما چقدر هیجان انگیز است، اگر هیچ تحقیق یا مدرکی وجود نداشته باشد که بتوانید در مورد آن بنویسید، محتوای مقاله شما ضعیف خواهد بود.

2. سوال بپرسید از خود بپرسید، “در مورد موضوع چه فکر می کنم؟” “و چرا من چنین فکر می کنم؟”

افکار خود را طوفان فکری کنید. می‌توانید این کار را با فهرست کردن ایده‌ها، استفاده از نقشه ذهنی یا نوشتن آزادانه در مورد موضوع خود به مدت 10 دقیقه یا بیشتر انجام دهید. تا زمانی که اطلاعات کافی برای ایجاد نظر در اختیار ندارید، از پرسیدن سوالات خود دست نکشید.

3. در مورد نظر خود تصمیم بگیرید. به همه ایده های خود نگاه کنید. اگر یک مقاله استدلالی است، جنبه های مختلف یک موضوع را تحلیل کنید. سپس نظر یا دیدگاه (POV) خود را در مورد موضوع مقاله خود تعیین کنید.

4. جمله ای بنویسید که موضوع اصلی شما را به دیدگاه شما مرتبط کند. این جمله بیانیه پایان نامه است. مطمئن شوید که دیدگاه و دیدگاه شما را نشان می دهد.

5. بیانیه پایان نامه خود را بررسی کنید و از خود بپرسید: آیا برای شما (و خواننده شما) جالب است؟ آیا مشخص است؟ یا خیلی کلی است؟ آیا بیانیه پایان نامه شما ادعایی دارد؟ آیا می توانید بیانیه پایان نامه خود را با مدرک پشتیبانی کنید؟

تصور کنید که نوشتن یک مقاله یا مقاله دانشگاهی چقدر سخت است در حالی که نمی دانید چه چیزی بنویسید. شاید مجبور نباشید آن را تصور کنید زیرا آن را تجربه کرده اید. راه برون رفت از آن وضعیت، نوشتن یک بیانیه پایان نامه قوی است. بنابراین، 5 مرحله را در اینجا دنبال کنید و نوشتن بیانیه پایان نامه را در موضوعات مختلف تمرین کنید. این به شما کمک می کند تا برای هر نوع نوشته دانشگاهی که نیاز به انجام آن دارید، اظهارات پایان نامه عالی ایجاد کنید.

و اگر در حال نوشتن یک بیانیه پایان نامه برای یک مقاله یا مقاله استدلالی هستید، یک کپی از راهنمای رایگان من، “چگونه یک بیانیه پایان نامه استدلالی قدرتمند بنویسیم” بگیرید. این به شما کمک می کند تا هر زمان که به آن نیاز داشتید عبارات پایان نامه قوی ایجاد کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *