نحوه ارسال پایان نامه دکتری

نحوه ارسال پایان نامه دکتری

نحوه ارسال پایان نامه دکتری ، چند ماه آخر دکترا اغلب می تواند سخت ترین ماه باشد، بنابراین در اینجا چند نکته از یک داوطلب دکتری که اخیراً پایان نامه خود را ارسال کرده است آورده شده است.

شما مرحله انتقالی زایمان را می‌شناسید، جایی که یک زن می‌گوید نمی‌تواند ادامه دهد و ماما می‌گوید این بدان معناست که شما تقریباً آنجا هستید؟ خب، امیدوارم در مورد این پایان نامه هم همینطور باشد.

حدود یک ماه قبل از ارائه پایان نامه، متوجه شدم که این جمله را بیان می کنم (کار بر روی ناباروری باستانی ناگزیر به این معنی است که هر قیاسی که من انجام دهم به نوعی با زایمان مرتبط است). این در مرحله ای بود که واقعاً خستگی به وجود آمده بود، اما همچنین نقطه ای بود که پایان آن در چشم بود و در نهایت به این باور رسیدم که پایان نامه ام می تواند قبل از مهلت ارسال به پایان برسد.

همانطور که هر کسی به شما خواهد گفت، چند ماه آخر قبل از ارائه پایان نامه دکترا یک گردباد است. پیش‌نویس‌ها و پیش‌نویس‌هایی وجود دارد که بین شما و سرپرستانتان پینگ می‌شوند. آن بخش از فصلی که شما (اغلب با دلایل موجه) در سه سال گذشته به تعویق انداخته اید، دیگر نمی تواند منتظر بماند. باید اصلاحاتی انجام شود، ارجاعاتی به تعقیب، کتابشناسی برای بررسی و استدلال هایی برای پالایش – و تنها کاری که واقعاً می خواهید در این مرحله انجام دهید این است که در یک اتاق تاریک دراز بکشید و وانمود کنید که جهان وجود ندارد (این ممکن است فقط من بودم، اما گمان می‌کنم که نسبتاً رایج باشد).

اگرچه کمی شیدایی بود، اما با جمع شدن پایان نامه در واقع متوجه شدم که از مراحل پایانی نگارش پایان نامه لذت می برم. مسلماً ممکن است این یک نسخه آکادمیک از سندرم استکهلم باشد (جایی که قربانیان آدم ربایی شروع به شناسایی با ربوده‌کنندگان خود می‌کنند)، اما من در آن چند ماه گذشته قبل از تسلیم چیزهای زیادی یاد گرفتم.

با داشتن مدتی برای تأمل، فکر کردم برخی از تاکتیک‌هایی را که برای نوشتن پایان‌نامه‌ام به کار گرفته‌ام، چیزهایی که به من در حفظ سلامت عقلم کمک می‌کرد به اشتراک بگذارم – و چیزی که به این معنی بود که تقریباً مهلتم را از دست داده‌ام.

نحوه ارسال پایان نامه دکتری
نحوه ارسال پایان نامه دکتری – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- نحوه ارسال پایان نامه دکتری

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

نحوه ارسال پایان نامه دکتری

سازماندهی کنید

در چند ماه آخر قبل از ارسال، دنیای شما تا حدودی کوچک می شود و پایان نامه شما احتمالاً اگر تنها چیزی در زندگی شما نباشد، یکی از معدود چیزهایی خواهد بود که می تواند توجه شما را جلب کند. اگرچه این موضوع تا حدی در سراسر دکتری شما صادق است، اما در این مرحله سرعت بیشتری پیدا می کند. با دانستن اینکه این موضوع چند ماه قبل از ارسال خواهد بود، تصمیم گرفتم سازماندهی کنم.

از نظر پایان نامه، این به معنای گذراندن تمام معیارهای ارسال از نحوه تنظیم صفحه عنوان تا بارگیری فرمی بود که باید هنگام ارسال تکمیل کنم. من همچنین مطمئن شدم که تمام کارتریج های کاغذ و جوهر مورد نیاز برای چاپ را دارم. من همچنین تمام موارد غیر پایان نامه ای را که باید قبل از ارسال انجام می شد مرتب کردم. من کارت تولد نوشتم، قرار ملاقات رزرو کردم و هر کاری از دستم بر می آمد انجام دادم که به این معنی بود که باید تا حد امکان کمی در ذهنم نگه دارم و چیزهای کمتری برای پرت کردن حواس من انجام دهم.

“مغز پایان نامه”

متأسفانه، تمرکز روی یک چیز به این معنی است که ناگزیر چیزهای دیگری از مغز شما خارج می شوند. این ممکن است به دلیل عدم توانایی در به خاطر سپردن حقایق ساده یا فراموش کردن کامل نام افراد باشد. در مورد من، فراموش کردن این بود که کتابخانه دانشگاه در تعطیلات بانکی باز نمی شود. اگر مغز شما چیزی را غیر ضروری بداند، ممکن است از یادآوری آن امتناع کند.

من این پدیده را “مغز پایان نامه” نامیدم و اگر برای شما اتفاق افتاد، مطمئن باشید که احتمالاً حافظه خود را از دست نمی دهید و پس از ارسال (بیشتر) قابل برگشت است. نکته مثبت دیگر مغز پایان نامه این است که داستان های جالبی برای گفتن پس از ارسال به شما ارائه می دهد.

برای مدتی برنامه ریزی کنید

با نزدیک شدن به یک ضرب الاجل، آسان است که در دام فکر کردن “من وقت توقف ندارم” گرفتار شوید، اما شما این کار را می کنید، و ضروری است که انجام دهید. این نباید یک شب بزرگ باشد، و صادقانه بگویم احتمالاً در این مرحله خیلی خسته خواهید بود. یک ساعت را برای صرف قهوه با یک دوست یا شام با خانواده یا هر چیزی که مستلزم برقراری ارتباط با یک انسان دیگر است، صرف کنید.

مسلماً اگر شش ماه پیش این توصیه را خوانده بودم، به دو چیز فکر می کردم: الف) چه چیز بدیهی است که بگویم. و ب) برای شما اشکالی ندارد که این را بگویید اما من واقعاً وقت ندارم. با این حال، در اواسط ارسال پایان نامه، فراموش کردن آن آسان است و، اگرچه زمان زیادی را برای یادگیری این موضوع از من صرف کرده است، من قول می دهم که این زمان را در درازمدت کارآمدتر کنید.

مراقب سفر اجتناب ناپذیر احساس گناه باشید

در مورد گذراندن وقت، به نظر می رسد این زمان مناسب برای ذکر احساس گناه باشد. برای من و احتمالا بسیاری از مردم، نوشتن و احساس گناه با هم هستند. از این که از خودم بپرسم چرا قبلاً این را نخوانده/نوشته بودم، تا «چه اتفاقی می‌افتد که کریسمس گذشته به یک هفته مرخصی فکر می‌کردم؟»: می‌توانستم خودم را در مورد هر چیزی شکست دهم. حدود دو ماه قبل از ارسال، متوجه شدم که زمان و انرژی زیادی را صرف می‌کنم (که کمتر از آن صرفه‌جویی می‌کنم) برای اینکه از خودم بپرسم که چرا قبلاً کاری را انجام نداده‌ام، نه اینکه اکنون کارها را تکمیل کنم.

در پایان، به خودم گفتم که بعد از ارسال، زمانی وجود دارد که خودم را کتک بزنم (اگرچه انصافاً، بعد از اتمام پایان نامه دیگر اهمیتی نداشت) و در حال حاضر در مورد ادامه دادن آن بود – این گفتن- خاموش کردن بهترین کاری بود که انجام دادم و من را آزاد کرد تا پایان نامه را ادامه دهم.

هیچ راه درستی برای تکمیل پایان نامه وجود ندارد- نحوه ارسال پایان نامه دکتری

البته، دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید رعایت کنید و استانداردهایی که باید رعایت شوند، اما اینکه چگونه برای رسیدن به آنجا پیش می‌روید، مختص شماست. فقط به این دلیل که باب مقدمه خود را در سال اول خود نوشت و وقتی می گویید پنج ماه قبل از ارسال مقاله خود را ننوشته اید، با وحشت به شما نگاه می کند، به این معنی نیست که شما دکتری را اشتباه انجام می دهید، فقط به روش دیگری به آن نزدیک می شوید. ، و این خوب است (واقعاً همینطور است). همچنین اگر مانند باب، تا پایان سال اول خود یک مقدمه عالی نوشتید، این نیز خوب است، اما سعی کنید ظاهر ترسناک را به حداقل برسانید – مفید نیستند.

نحوه ارسال پایان نامه دکتری
نحوه ارسال پایان نامه دکتری – تزیسمی

-تکرار می کنم پایان ندهید، تصحیح، چاپ، صحافی و پست کردن پایان نامه خود را در تاریخ ارسال انجام ندهید.

این کاری است که من انجام دادم – و تقریباً این کار من بود (و بله، باید بهتر بدانم). من خیلی خوش شانس بودم که این کار خیلی اشتباه پیش نرفت. چاپ پایان نامه خود بیش از آنچه فکر می کنید طول می کشد. در مورد من، این یک ماراتن چاپ سه و نیم ساعتی بود که شامل فریاد زدن زیاد بر سر چاپگرم (که هنوز نمی توانم بدون لرزش غیرارادی به آن نگاه کنم) و تمیز کردن کل خانه بود زیرا نمی توانستم بیش از این به چاپگر خیره شوم. چاپگری که مایل است سریعتر چاپ کند.

این باعث شد که 15 دقیقه قبل از بسته شدن در کلاسورها حضور پیدا کنم. آنها (بسیار مهربان) در نهایت 30 دقیقه دیرتر از حد معمول باز ماندند، در این مدت مجبور شدند با یک دانشجوی دکتری کمی بیش از حد و بسیار خسته سر و کار داشته باشند (من هنوز یک جعبه شکلات به آنها بدهکارم). سپس دوی سرعت به اداره پست قبل از بسته شدن در ساعت 6 بعد از ظهر بود.

این کار را نکن. با این حال، اگر این اتفاق برای شما افتاد، به یاد داشته باشید که تنها نیستید.

تشخیص دهید که پایان در چشم است

یکی از ترسناک ترین چیزها در مورد دکترا این است که این پروژه شماست و فقط شما می توانید آن را بنویسید. این فقط ترسناک نیست. گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. با این حال، در آن چند ماه آخر متوجه شدم که در حالی که ضرب الاجل قریب الوقوع هنوز ترسناک است، پایان نامه من دیگر وجود ندارد. علیرغم تمام ایراداتش، تمام کارهایی که ممکن است متفاوت انجام داده باشم و همه چیزهایی که هنوز نمی دانم (من فهرست بلندبالایی از هر سه را دارم)، یک پایان نامه نوشته بودم. چهار ماه قبل از ارسال، من واقعاً باور نداشتم که این چیزی است که من به آن خواهم رسید. با این حال، در آن چند ماه گذشته، به آرامی، شروع به این احساس کردم که، اگرچه هنوز نمی‌دانستم چگونه این اتفاق می‌افتد، پایان پایان نامه کاری بود که می‌توانم انجام دهم.

آن چند ماه آخر سخت است – هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد – اما برای من آن‌ها بهترین بخش کل دوره دکترا بودند. در مراحل پایانی نگارش پایان نامه، همه چیز سریع اتفاق می افتد: به طور ناگهانی، فصل ها از پیش نویس شدن به پایان می رسند. جایی برای شواهد آزاردهنده ای پیدا می کنید که باید گنجانده شود، اما به نظر نمی رسد جایی باشد. و آن نقل قول عالی برای باز کردن فصل پنجم ناگهان از هیچ جا ظاهر می شود. هیچ چیز مانند این نیست که پروژه ای را که مدت زیادی روی آن کار کرده اید به این شکل گرد هم بیاورید. با این حال، در بحبوحه ارسال پایان نامه، تشخیص این موضوع و نادیده گرفتن همه دستاوردهای کوچک آسان است زیرا تنها چیزی که می توانید به آن فکر کنید این است که چه کاری باید انجام دهید.

و شاید این مهمترین پیامی باشد که من به هر کسی که به سمت تکمیل پایان نامه خود می رود منتقل می کنم. مهم نیست که چقدر استرس زا یا چقدر خسته هستید، از اینکه پایان نامه خود را در کنار هم قرار می دهید و می دانید که پایان در راه است، لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *