نحوه ارائه پروپوزال پایان نامه

نحوه ارائه پروپوزال پایان نامه

نحوه ارائه پروپوزال پایان نامه ، انجام پایان نامه ها هم بررسی کامل تحقیقات منتشر شده قبلی و هم مشارکت منحصر به فرد شما در آن تحقیق را نشان می دهند. اگر پژوهشی شامل کتاب‌های منتشر شده، مقالات و پایان‌نامه‌های دیگر را بتوان گفت‌وگو یا گفت‌وگو درباره موضوعی خاص در نظر گرفت، انجام پایان نامه شما نشان‌دهنده اشتراک دیدگاه شما در آن گفتگو است. بنابراین، یک پروپوزال انجام پایان نامه تلاش می کند تا بیان کند که چگونه پروژه تحقیقاتی فعلی شما در گفتگوی بزرگتر تحقیق مرتبط با موضوع شما قرار می گیرد، و یک پروپوزال پایان نامه به طور خاص بر تحقیقاتی که به آن پاسخ می دهید تمرکز می کند، چگونه تحقیقات فردی شما حفاظت را به جلو می برد. و اینکه چگونه برای دستیابی به اهداف تحقیقاتی خود برنامه ریزی می کنید.

نحوه ارائه پروپوزال پایان نامه
نحوه ارائه پروپوزال پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

انجام پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود. پایان‌نامه با عنوان و محتوای تکراری در هیچ سیستم آموزشی و در هیچ مقطع تحصیلی‌ای تعریف نشده‌است و همهٔ دانشجویان موظف به نگارش پایان‌نامه با موضوع و محتوای جدید هستند.

نحوه ارائه پروپوزال انجام پایان نامه

1. تحقیق را خلاصه کنید

تحقیقاتی را که در آماده سازی انجام پایان نامه خود انجام داده اید، خلاصه کنید. گرایش‌ها یا موقعیت‌های موجود در تحقیق و همچنین هرگونه بحث موجود که ممکن است بین این موقعیت‌ها وجود داشته باشد را شناسایی کنید.

2. پروژه خود را در گفتگوی علمی در حال انجام بیان کنید

مشارکت پروژه خود را در گفتگوهای علمی در حال انجام مرتبط با موضوع خود بیان کنید. موقعیت شما می تواند یک موضع مرتبط با موضوع شما را نقد کند، از موضعی مرتبط با موضوع خود دفاع کند، مواضع مرتبط با موضوع شما را ترکیب کند، موضوع شما را با سایر موضوعات مهم علمی مرتبط کند یا تمرکز جدیدی از تحقیق در موضوع شما ارائه دهد. هر کاری که احساس می‌کنید تحقیق شما انجام می‌دهد، باید به وضوح به پانل بگویید که چگونه تحقیقات شما به تحقیقات بیشتر درباره موضوع خاص شما کمک می‌کند.

3. پروژه تحقیقاتی خود را تعریف کنید

روش یا روش تحقیق پروژه تحقیقاتی خود را تعریف کنید. در علوم اجتماعی و علوم انسانی، این ممکن است به معنای لنز انتقادی یا نظری باشد که برای تحلیل یک موضوع خاص استفاده می‌کنید (به عنوان مثال، روانکاوی در ادبیات یا نظریه کینزی در اقتصاد). در علوم سخت، این ممکن است به معنای روش‌های آزمایشی باشد که برای جمع‌آوری داده‌های تجربی مرتبط با یک موضوع خاص در زمینه خود استفاده می‌کنید (مثلاً بررسی‌های دوسوکور در آزمایش‌های شیمیایی یا آزمایش‌های گروهی کنترل در آزمایش‌های بیولوژیکی).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *