پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش

پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش

پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش ، دانش آموزان باید تکالیف مختلف نوشتاری را انجام دهند، و برخی از آنها کاملاً پیچیده هستند. هر تکلیف دارای ایده یا مشکل اصلی است که قرار است در طول کار مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. به آن بیانیه پایان نامه می گویند. هدف اصلی بیانیه این است که برای خوانندگان توضیح دهد که چه چیزی مورد بحث قرار گرفته است و چرا اینقدر مهم است. در نهایت، یک محقق باید نتیجه گیری پایان نامه را تکمیل کند. این راهنمای آموزنده، راهنمایی ها و دانش مفیدی در مورد چگونگی دستیابی به نتیجه مثبت ارائه می دهد.

در بیشتر موارد، دانش آموزان با اظهارات پایان نامه ای از وظایف پیچیده مانند پایان نامه، مطالعه موردی و موارد مشابه گیج می شوند. با این حال، پروژه های ساده تر ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد کنند. بسیاری از دانش آموزان نمی توانند نتیجه گیری خوبی بنویسند و به کمک نیاز دارند. اگر با این کار گیج شده اید، کافی است با ما تماس بگیرید “به من کمک کنید پایان نامه خود را بنویسم” و ما در نوشتن راهنمایی حرفه ای در نظر خواهیم گرفت. با کمک یک شرکت نویسندگی حرفه ای، بر موانع مربوط به نگارش دانشگاهی خود غلبه خواهید کرد.

پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش
پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش – تزیسمی

فهرست مطالب

در نتیجه گیری پایان نامه یا مقاله چه چیزی باید گنجانده شود؟- پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش

نتیجه گیری چالش های خاص خودش را دارد. بهترین مثال برای نتیجه گیری، نمونه ای است که تمام اصطلاحات عملی یافته های تحقیق شما را لمس کند و فضای بیشتری را برای تحلیل مفاهیم به خواننده بدهد.

هدف از پایان نامه این است که هر نکته مهمی که پوشش داده شده را مجدداً بیان کند و به خوانندگان احساس نهایی بودن بدهد. هر نتیجه پایان نامه باید مختصر، قابل فهم و قطعی باشد. همچنین هدف آن ارائه یک نمای کلی از فصل بحث پایان نامه و توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر به خوانندگان است.

نحوه نوشتن نتیجه پایان نامه: نکات کلیدی- پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش

اگرچه نوشتن ممکن است دشوار باشد، اما هر دانشجو باید بداند که چگونه نتیجه پایان نامه خود را بنویسد زیرا نتیجه گیری پایان نامه یکی از مهمترین بخش های کار دکتری شما است. در زیر فهرستی از مؤلفه هایی که هر نتیجه گیری پایان نامه باید داشته باشد آمده است:

. یافته های کلیدی را خلاصه کنید: نتایج و اکتشافات اولیه تحقیق خود را به طور خلاصه بازنویسی کنید.
. مشارکت های برجسته: بر مشارکت های خاصی که کار شما در زمینه تحصیلی می کند تأکید کنید.
. درباره پیامدها بحث کنید: به عبارات کلی تحقیق خود و تأثیر بالقوه آن توجه کنید.
. محدودیت‌ها را بپذیرید: هرگونه محدودیتی را که در طول مطالعه با آن مواجه می‌شوید، بشناسید.
. پیشنهاد تحقیقات آینده: جهت گیری های بالقوه را برای تحقیقات آینده در این منطقه پیشنهاد دهید.
. اتصال به اهداف: نتیجه گیری خود را با اهداف اولیه مطالعه مرتبط کنید.
. همسویی با بررسی ادبیات: نشان دهید که چگونه یافته های کلی شما با ادبیات موجود همسو می شود و به آن کمک می کند.
. اهمیت آکادمیک را منتقل کنید: اهمیت آکادمیک کار خود را به وضوح بیان کنید.
. تأثیر ماندگار: نتیجه پایان نامه ای بنویسید که تأثیر ماندگاری بر خواننده بگذارد.

فصل نتیجه گیری دقیقا چیست؟- پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش

به عنوان آخرین فصل یک پایان نامه یا مقاله، نتیجه گیری آخرین فرصت شما برای ارائه خلاصه ای از مطالب تحت پوشش و درک اهداف تحقیق و بحث است. از آنجایی که پایان نامه یا مقاله نقطه مرجعی خواهد بود که بیشتر افراد به یاد خواهند آورد، باید با دقت نوشته شود.

چگونه یک فصل نتیجه گیری پایان نامه را در چند مرحله بنویسیم؟

بیایید سازمان فصل آخر را تشریح کنیم تا بتوانید نوشتن آن را شروع کنید. به یاد داشته باشید که این فقط یک نمونه از ساختار معمولی یک نتیجه گیری است. نه ثابت است و نه یک قاعده کلی. برخی از مؤسسات از شما می خواهند که به برخی از این موضوعات در فصل های بحث بپردازید یا به موضوعات در چندین فصل با شدت های مختلف بپردازید.

مرحله 1: به یافته های تحقیق پاسخ دهید

پرسش اصلی که پایان نامه یا مقاله شما سعی در پاسخگویی به آن داشته است باید ابتدا در نتیجه پایان نامه شما قرار گیرد. این آخرین فرصت شما برای نشان دادن این است که به اهداف خود دست یافته اید، بنابراین قبل از پاسخ دادن، پاسخ خود را در نظر بگیرید.

. از تکرار فهرستی از هر نتیجه ای که قبلاً ذکر کرده اید خودداری کنید.
. اطمینان حاصل کنید که آنها را در یک نقطه پایانی ترکیب کنید که برای خواننده خاطره انگیز باشد.

مرحله 2: سؤال تحقیقاتی خود را مجدداً بیان کنید و به آن پاسخ دهید

اولین کاری که در حین نوشتن نتیجه پایان نامه باید انجام داد، تکرار هدف تحقیقی است که در مقدمه ارائه شد و راه حل ارائه شد. این امری حیاتی است که باید در پایان پایان نامه یا مقاله خود انجام دهید زیرا اطمینان حاصل می کند که خوانندگان تمام ایده های اصلی را که شما سعی کرده اید در کار خود منتقل کنید، درک می کنند.

علاوه بر این، خلاصه کردن سؤالات تحقیق آزاد در پایان پایان نامه یا مقاله می تواند به خوانندگان کمک کند تا اهمیت مطالعه شما را درک کنند. با بیان متفاوت، باید به عنوان یادآوری قصد اولیه برای نوشتن عمل کند.

مرحله 3: توضیح دهید که چرا مطالعه شما ارزشمند است

مشارکت عملی و نظری پروژه تحقیقاتی شما در این زمینه باید بخشی از بحث باشد. این شامل صحبت در مورد دستاوردها، ارتباط و سودمندی مطالعه است و در عین حال تأکید می کند که نوشتن نتیجه پایان نامه برای استفاده های آینده چقدر ارزشمند و مهم است. در این مورد، شما باید:

. برای شروع، تمام تمرکز تحقیقاتی را که مطالعه شما تولید کرده است (انتشارات، مقالات، مقالات مجلات یا هر چیز دیگری) فهرست کنید.
. توضیح دهید که مطالعه شما چگونه به مسئله تحقیقی که انتخاب کرده اید و چرا این مهم است.
. شکاف های موجود در ادبیات پژوهشگران دیگر را که شناسایی کرده اید و اینکه چگونه پایان نامه شما این شکاف ها را پر می کند، شرح دهید.
. نظرات خود را در مورد رابطه بین پروژه تحقیقاتی فعلی خود و نظریه های مربوطه به اشتراک بگذارید، از جمله اینکه آیا آنها آنها را تأیید یا رد می کند.
. توضیح دهید که چگونه نتایج پایان نامه شما می تواند در موقعیت های عملی اعمال شود و توصیه هایی برای گام های خاصی که پزشکان ممکن است برای انجام این کار بردارند، ارائه دهید.

مرحله 4: یافته های تحقیق خود را خلاصه کنید و در مورد آنها فکر کنید

بخش بعدی در نتیجه گیری پایان نامه شما، خلاصه کردن نکات کلیدی است. دانشجویان باید تحقیقات تجربی و اهداف تحقیقاتی خود را برای بحث در مورد نتایج مهم و همچنین اثربخشی روش در این بخش در نظر بگیرند.

فرصتی برای تکرار استدلال خود برای انتخاب رویکردی که انتخاب کرده اید، انتظارات شما از مطالعه، و میزان برآورده شدن نتایج انتظارات شما را می توان در فصل های نتیجه گیری پایان نامه شما یافت.

به جای خلاصه کردن هر بخش از قبل، به نوشتن در مورد بخش تمرکز تحقیق بیشتر فکر کنید تا تکرار را به حداقل برسانید. در مورد اثربخشی روش و هر گونه پرس و جوی تازه یا درک شگفت انگیزی که در طول فرآیند برای ایجاد یک تصور مثبت ظاهر شد، بحث کنید.

هر گونه محدودیت تحقیقاتی که قبلاً در گفتگو در مورد آنها صحبت نکرده اید نیز ممکن است ذکر شود. به جای اینکه زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آنها کنید، روی مزایای کار خود تمرکز کنید.

پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش
پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش – تزیسمی

مرحله 5: ارائه پیشنهادات برای تحقیقات آینده

اگرچه بخش بحث شما ممکن است قبلاً شامل برخی از پیشنهادات برای مطالعه بیشتر باشد، فصل پایانی یک حوزه عالی برای گسترش و تجزیه و تحلیل این است که چگونه یافته‌های شما در بخش‌های قبلی ممکن است پیامدهای نظری و عملی داشته باشد.

همانطور که تحقیقات بیشتری را پیشنهاد می کنید، با یافته های خود مخالفت نکنید. به طور مشابه، برای اینکه استدلال شما کاملاً توسعه یافته باشد، نباید تحقیقات بیشتری لازم باشد، حتی اگر ممکن است بخش های نتیجه گیری شما را پشتیبانی، گسترش دهد یا تقویت کند. نوشته شما باید بتواند سرپا بماند.

همانطور که باید از تجزیه و تحلیل بیش از حد خود خودداری کنید، باید از افزایش ارتباط یافته های خود نیز خودداری کنید.

مرحله 6: بر مشارکت خود در زمینه کاری خود تأکید کنید

اطمینان حاصل کنید که خواننده شما درک روشنی از سهم مطالعه شما در وضعیت رشته شما داشته است.

چندین تاکتیک برای انجام این کار عبارتند از:

. با مراجعه به شرح مشکل خود، توضیح دهید که مطالعه شما چگونه به حل آن کمک می کند.
. یک بار دیگر به مرور ادبیات اشاره کنید و نشان دهید که چگونه شکاف دانش را پر کرده اید
. توضیح اینکه چگونه تحقیق شما یک ایده یا فرض قبلی را پشتیبانی یا رد می کند

یک بار دیگر، در فصل نتیجه گیری پایان نامه خود صرفاً از بیان تمام آنچه در طول گفتگو گفته شد خودداری کنید. در عوض، مهم‌ترین ایده‌ها را برجسته کنید و خلاصه‌ای از آن‌ها را ارائه دهید تا پروژه خود را در یک زمینه بزرگ‌تر قرار دهید.

مرحله 7: پایان نامه خود را با یک خلاصه به پایان برسانید

فصل نتیجه گیری پایان نامه شما باید با یک خلاصه پایانی به پایان برسد. بدون معرفی مطالب جدید، باید به عنوان خلاصه ای مختصر از ایده های اصلی کار شما باشد. آن را به طور خلاصه بنویسید، در حالت ایده آل در یک یا دو پاراگراف، تا خوانندگان شما بتوانند بعداً به راحتی آن را پیدا کنند.

خلاصه ای از تحقیق فصل پایانی را به پایان می رساند. پایان نامه یا پایان نامه شما روشی عالی است تا مطمئن شوید که خوانندگان شما تمام جزئیات مهم مطالعه شما را به خاطر می آورند و تاثیری ماندگار بر جای می گذارند. ایده‌های اصلی بخش‌های قبلی باید به همراه نحوه تطبیق آن‌ها در زمینه بزرگ‌تر شما خلاصه شود.

فصل نتیجه گیری پایان نامه باید شامل خلاصه ای مختصر اما کامل باشد. علاوه بر این، این نتایج ممکن است دیدگاه جدیدی در مورد چگونگی تکمیل پایان نامه یا پایان نامه ارائه دهد. بینش کاملی در مورد نتایج و استفاده از آنها در دنیای مدرن ارائه می دهد.

تقریباً تمام شده است!

پس از اتمام نتیجه گیری خود، باید اقدامات زیر را در مورد نحوه نوشتن نتیجه پایان نامه تکمیل پایان نامه یا پایان نامه خود انجام دهید:

. نوشتن چکیده پس از آن به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که مطالعه هنوز در ذهن شما تازه است.
. در مرحله بعد، بررسی کنید که لیست مرجع شما دقیق و به خوبی قالب بندی شده است. از ژنراتور استناد APA رایگان ما برای تسریع در روند استفاده کنید.
. پس از گنجاندن هر ضمیمه، می توانید یک صفحه عنوان و فهرست مطالب ایجاد کنید.
. در نهایت، یک بار دیگر کل دست‌نوشته را تصحیح کنید تا مطمئن شوید که پایان‌نامه شما به خوبی نوشته شده است و هیچ مشکل گرامری ندارد. شما سه گزینه برای تصحیح آن دارید: این کار را به قول خودتان انجام دهید، از یک دوست بپرسید، یا از نکات مفید ارائه شده توسط یک سرویس تصحیح استفاده کنید.

پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش
پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش – تزیسمی

تعداد کلمات برای نتیجه گیری پایان نامه

نتیجه گیری پایان نامه می تواند 5 تا 10 درصد از تعداد کل کلمات را تشکیل دهد. به طور کلی، باید خلاصه ای باشد که تکمیل آن به چند صفحه نیاز دارد. تحقیقات عملی و تجربی تلاش می‌کند تا بخش نتیجه‌گیری مختصرتری نسبت به بررسی‌های نظری یا روشی ارائه دهد. گنجاندن توصیه ها و تحقیقات بیشتر در کل نتیجه پایان نامه ضروری است. دیدگاه های آینده در مورد فرآیند تحقیق باید در توصیه ها گنجانده شود. این ممکن است به یک صفحه و نیم نیاز داشته باشد.

همیشه نتیجه پایان نامه خود را با توجه به شرایط دانشگاه بنویسید. گاهی اوقات، یک نسخه شامل فصل بحث و فصل نتیجه گیری می شود. نتیجه پایان نامه تنها 5 درصد از کل کلمات را در این مواقع تشکیل می دهد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *