مهارت های حل مسئله چیست؟

مهارت های حل مسئله چیست؟

مهارت های حل مسئله چیست؟ ، هنگامی که کارفرمایان در مورد مهارت های حل مسئله صحبت می کنند، اغلب به توانایی مدیریت موقعیت های دشوار یا غیرمنتظره در محل کار و همچنین چالش های پیچیده تجاری اشاره می کنند. سازمان ها به افرادی متکی هستند که می توانند هر دو نوع موقعیت را ارزیابی کنند و با آرامش راه حل ها را شناسایی کنند. مهارت های حل مسئله ویژگی هایی هستند که شما را قادر به انجام آن می کنند. در حالی که مهارت‌های حل مسئله توسط کارفرمایان ارزشمند است، اما در سایر زمینه‌های زندگی مانند ایجاد رابطه و تصمیم‌گیری روزانه نیز بسیار مفید هستند.

در این مقاله به بررسی مهارت‌های حل مسئله می‌پردازیم، نمونه‌هایی از مهارت‌های حل مسئله، چگونگی بهبود مهارت‌های حل مسئله و نحوه برجسته کردن آن‌ها در رزومه و نامه پوششی.

مهارت های حل مسئله چیست؟
مهارت های حل مسئله چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

مهارت های حل مسئله چیست؟

مهارت های حل مسئله به شما کمک می کند منبع یک مشکل را تعیین کنید و راه حل موثری پیدا کنید. اگرچه حل مسئله اغلب به عنوان مهارت جداگانه خود شناخته می شود، مهارت های مرتبط دیگری نیز وجود دارد که به این توانایی کمک می کند.

برخی از مهارت های کلیدی حل مسئله عبارتند از:

. گوش دادن فعال
. تحلیل و بررسی
. پژوهش
. خلاقیت
. ارتباط
. تصمیم گیری
. تیم سازی

مهارت های حل مسئله در هر شغلی در هر سطحی مهم است. در نتیجه، حل مؤثر مشکل ممکن است به مهارت‌های فنی خاص صنعت یا شغل نیز نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، یک پرستار ثبت نام شده در هنگام تعامل با بیماران به مهارت های گوش دادن و ارتباط فعال نیاز دارد، اما همچنین به دانش فنی موثر در رابطه با بیماری ها و داروها نیاز دارد. در بسیاری از موارد، یک پرستار باید بداند که چه زمانی باید با پزشک در مورد نیازهای پزشکی بیمار به عنوان بخشی از راه حل مشورت کند.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: مهارت های تحقیق چیست؟

اهمیت مهارت حل مسئله- مهارت های حل مسئله چیست؟

حل مسئله از جمله مهارت‌های نرمی است که وجود آن در تمامی کارمندان ضروری و مهم است. سازمان‌ها نیروهایی را استخدام می‌کنند که توانایی حل مشکلات سازمان را داشته باشند. واقعیت این است که این سازمان‌ها همواره درگیر مشکلاتی حل نشده‌ هستند و به دنبال کسی می‌گردند که مسائل اصلی شرکتشان را به آن‌ها نشان دهد. کسی که چنین مهارتی داشته باشد بیشترین ارزش‌آفرینی را برای گروه خود ایجاد می‌کند.

به طور مثال کارمندی که نحوه حل مسئله را در خود پرورانده است می‌داند نیاز اصلی مشتریان بالقوه چیست و با ساده‌سازی روند خدمت‌رسانی به این افراد، منافع سازمان را افزایش می‌دهد.

نکته مهم دیگر این است که اگر کسی این مهارت را داشته باشد به طور حتم انسان خلاقی است. زیرا رفع بسیاری از مشکلات نیاز به راه‌های خلاقانه دارد و با روش‌های متداول حل نمی‌شوند.

همچنین افرادی با این توانایی معمولا زمان را بهتر مدیریت می‌کنند زیرا تمرکزشان روی حل مسئله در کوتاه‌ترین زمان ممکن است و در بسیاری از مواقع به جای استفاده از روش‌های سنتی، با روش‌های دیجیتال به حل مشکلات می‌پردازند.

 

انواع تکنیک‌های حل مسئله را بشناسید- مهارت های حل مسئله چیست؟

در منابع مختلف، اساتید مهارت‌های زندگی و روانشناسان، انواع تکنیک های حل مسئله را معرفی کرده‌اند. هرکس می‌تواند بنا بر شخصیت خود تکنیک مناسبی را برگزیند و با استفاده از آن به حل مشکلات احتمالی بپردازد. در ادامه چند مورد از کارآمدترین این متدها را معرفی خواهیم کرد.

تحلیل ریشه‌ای علت (Root Cause Analysis)

یکی دیگر از تکنیک‌های حل مسئله به روش خلاقانه، تجزیه و تحلیل ریشه‌ای علت به وجود آمدن مشکل است. این روش معمولا زمانی استفاده می‌شود که روند کارها با مشکل روبرو شود. به طور کلی علل ایجاد مسائل متفاوت است که می‌تواند جسمی، انسانی و یا سازمانی باشد.

. علل جسمی: این علت‌ها ملموس و عادی هستند.
. علل انسانی: زمانی که انسان خطایی را مرتکب شود و یا کاری ضروری را انجام ندهد.
. علل سازمانی: این دسته از علل درمورد سیستم، روند یا سیاستی است که مورد استفاده دیگران قرار می‌گیرد.
روش کتوو (CATWOE)
در این روش امکان شناسایی مشکل، اهداف شرکت‌ها و… وجود دارد. لازم به ذکر است که این تکنیک بیشتر مناسب سازمان‌ها، شرکت‌ها و… است. با بررسی چک لیست زیر راحت‌تر می‌توان برای مشکلات پیش آمده، راه حل پیدا کرد:

مشتری‌ها
بازیگران
روند تحلیل
جهان بینی
مالکان
محدودیت‌های محیطی
تمامی این عناصر چشم اندازهای نوینی را به وجود می‌آورند و به بررسی مسئله کمک می‌کنند. روش CATWOE پیش از مشارکت فعالانه سایر اعضای تیم، اطلاعات جامعی را برای حل مسائل فراهم می‌کند.

روش پنج چرا (Five Whys)

این روش به شما کمک می‌کند تا بتوانید با سرعت بیشتری ریشه‌های یک مسئله را بیابید. سادگی استفاده از این تکنیک، انعطاف پذیری زیادی به وجود می‌آورد و به راحتی با سایر روش‌های دیگر نیز ترکیب پذیر است. در متد پنج چرا باید به سرعت از پاسخ به سوال بعدی حرکت کنید؛ چرا که این کار سبب مشخص شدن یک تصویر کلی از مسئله خواهد شد.

نمودار استخوان ماهی (Fish bone Diagram)

خوب است بدانید در ایجاد بسیاری از مشکلات، چندین مسئله دست به دست یکدیگر می‌دهند و آشفتگی به بار می‌آورند! متد استخوان ماهی که به نام ایشیکاوا نیز شناخته می‌شود، راه حلی است که از آناتومی ماهی الهام گرفته شده است. این نمودار یک ابزار فوق العاده است که با استفاده از آن، اعضای یک تیم می‌توانند برای ایجاد طوفان فکری درمورد بررسی علل ایجاد مشکل، دست به کار شوند.

 

نمونه هایی از مهارت های حل مسئله- مهارت های حل مسئله چیست؟

برای حل موثر یک مشکل، احتمالاً از چند مهارت مختلف استفاده خواهید کرد. در اینجا چند نمونه از مهارت هایی که ممکن است هنگام حل یک مشکل استفاده کنید آورده شده است:

پژوهش

تحقیق کردن یک مهارت ضروری مرتبط با حل مسئله است. به عنوان یک حل کننده مشکل، باید بتوانید علت مشکل را شناسایی کرده و آن را به طور کامل درک کنید. شما می توانید با طوفان فکری با سایر اعضای تیم، مشورت با همکاران با تجربه تر یا کسب دانش از طریق تحقیق یا دوره های آنلاین شروع به جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد یک مشکل کنید.

تحلیل و بررسی

اولین قدم برای حل هر مشکلی برای تجزیه و تحلیل وضعیت. مهارت های تحلیلی شما به شما کمک می کند مشکلات را درک کنید و به طور موثر راه حل ها را توسعه دهید. همچنین در طول تحقیق به مهارت های تحلیلی نیاز دارید تا به تمایز بین راه حل های موثر و غیر موثر کمک کنید.

تصمیم گیری

در نهایت، باید در مورد چگونگی حل مشکلات پیش آمده تصمیم بگیرید. گاهی اوقات – و با تجربه در صنعت) – ممکن است بتوانید به سرعت تصمیم بگیرید. مهارت های تحقیقاتی و تحلیلی قوی می تواند به کسانی که تجربه کمتری در زمینه خود دارند کمک کند. همچنین ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که زمان مناسبی برای ایجاد راه‌حل صرف شود یا موضوع به کسی که توانایی بیشتری برای حل آن دارد، تشدید کند.

ارتباط

هنگام شناسایی راه حل های ممکن، باید بدانید که چگونه مشکل را به دیگران منتقل کنید. شما همچنین باید بدانید که چه کانال های ارتباطی مناسب ترین هنگام درخواست کمک هستند. هنگامی که راه حلی را پیدا کردید، برقراری ارتباط شفاف با آن به کاهش هرگونه سردرگمی کمک می کند و اجرای یک راه حل را آسان تر می کند.

قابل اعتماد بودن

قابل اعتماد بودن یکی از مهم ترین مهارت ها برای حل مشکلات است. حل مشکلات به موقع ضروری است. کارفرمایان برای افرادی که می توانند به آنها اعتماد کنند ارزش زیادی قائل هستند تا راه حل ها را در سریع ترین و موثرترین زمان ممکن شناسایی و سپس اجرا کنند.

 

چگونه مهارت های حل مسئله خود را تقویت کنیم؟- مهارت های حل مسئله چیست؟

چندین روش وجود دارد که می توانید برای بهبود مهارت های حل مسئله خود استفاده کنید. چه به دنبال شغلی باشید و چه در حال حاضر مشغول به کار هستید، بهبود مهارت های حل مسئله و توانایی های مرتبط به شما کمک می کند تا یک نامزد و کارمند قوی بسازید.

دانش فنی بیشتری در زمینه خود کسب کنید

بسته به صنعت شما، اگر دانش فنی کار قوی داشته باشید، ممکن است حل مشکلات آسان تر باشد. شما می توانید از طریق دوره های آموزشی اضافی، آموزش یا تمرین، دانش فنی بیشتری کسب کنید.

به دنبال فرصت هایی برای حل مشکل باشید

با قرار دادن خود در موقعیت های جدید، احتمال بیشتری وجود دارد که در معرض فرصت هایی برای حل مشکل قرار بگیرید. ممکن است دریابید که فرصت هایی برای داوطلب شدن برای پروژه های جدید در نقش فعلی خود، در تیم دیگری یا خارج از محل کار برای سازمانی دیگر وجود دارد.

مشکلات تمرینی را انجام دهید

تمرین و ایفای نقش می توانند ابزارهای مفیدی برای یادگیری توسعه مهارت های حل مسئله باشند. می‌توانید کتاب‌های تمرین حرفه‌ای را برای صنعت خود و سناریوهای حل مسئله به صورت آنلاین پیدا کنید. نحوه حل این مشکلات را تمرین کنید و تعیین کنید که آیا راه حل های بالقوه شما قابل اجرا هستند یا خیر.

به عنوان مثال، در خدمات مشتری ممکن است سناریویی مانند “چگونه با یک مشتری عصبانی رفتار کنید؟” یا “وقتی مشتری درخواست بازپرداخت می کند چگونه پاسخ می دهید؟” تمرین این که چگونه ممکن است با این سناریوها یا سایر سناریوهای رایج در صنعت خود برخورد کنید، می تواند به شما کمک کند تا زمانی که راه حل ها در محل کار به وجود می آیند، سریعاً به دنبال راه حل ها باشید.

مشاهده کنید که دیگران چگونه مشکل را حل می کنند

ممکن است همکارانی داشته باشید که حلال مشکلات ماهری هستند. مشاهده اینکه چگونه آن همکاران مشکلات را حل می کنند می تواند به شما در بهبود مهارت های خود کمک کند. در صورت امکان، از یکی از همکاران با تجربه تر خود بپرسید که آیا می توانید تکنیک های آنها را رعایت کنید. پرسیدن سوالات مرتبط می تواند در به کارگیری آنها در حرفه خود مفید باشد.

مهارت های حل مسئله چیست؟
مهارت های حل مسئله چیست؟ – تزیسمی

چگونه مهارت های حل مسئله را برجسته کنیم؟- مهارت های حل مسئله چیست؟

نشان دادن مهارت های حل مسئله در رزومه و نامه کمکی به کارفرمایان کمک می کند تا به سرعت درک کنند که چگونه ممکن است برای تیمشان ارزشمند باشید. ممکن است تنها در صورتی که مهارت های حل مسئله را در رزومه خود به نمایش بگذارید، در صورتی که به موقعیتی که درخواست می کنید مربوط باشد، فکر کنید. برای مثال، موقعیت‌های خدمات مشتری، مهندسی و مدیریت، کاندیدای خوبی برای گنجاندن توانایی‌های حل مسئله هستند.

مهارت های حل مسئله برای رزومه

در رزومه خود، می‌توانید مهارت‌های حل مسئله خود را در چندین مکان برجسته کنید: در بخش «مهارت‌ها»، بخش «دستاوردها» و با ذکر مثال‌های خاص از حل مسئله در بخش «تجربه» خود.

در بخش مهارت‌ها، ممکن است بخواهید به جای نوشتن عبارت عمومی‌تر «حل مسئله»، مهارت‌های کلیدی حل مسئله را که دارید فهرست کنید. برای مثال، می‌توانید مهارت‌های فنی خاصی را فهرست کنید که به شما در حل مشکلات یا مهارت‌های نرم مرتبط با حل مسئله کمک می‌کند، مانند توانایی‌های پژوهشی یا استعدادهای تصمیم‌گیری.

به یاد داشته باشید، داستان ها قدرتمند هستند. مثال های خاصی از زمان هایی که مشکلی را حل کرده اید در ذهن داشته باشید. این در رزومه شما مفید است، اما همچنین به شما کمک می‌کند به سؤالات مصاحبه مانند «درباره زمانی که بر یک مانع غلبه کردید بگویید» پاسخ دهید.

مهارت های حل مسئله برای نامه پوششی

نامه پوشش شما همچنین فرصتی عالی برای توضیح بیشتر در مورد مهارت های حل مسئله است. در اینجا، می توانید یک مثال کوتاه از زمانی که یک مشکل را با موفقیت حل کردید، ارائه دهید. از طرف دیگر، ممکن است چالشی را شناسایی کنید که این کارفرمای بالقوه به دنبال حل آن است و توضیح دهید که چگونه به آن رسیدگی می کنید.

به عنوان مثال، اگر در یک آگهی شغلی ذکر شده است که شرکت به دنبال شخصی برای کمک به بهبود حضورش در رسانه‌های اجتماعی است، می‌توانید راه‌های کلیدی را که می‌توانید در افزایش آگاهی از برند از طریق پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی کمک کنید، شناسایی کنید.

مهارت های حل مسئله شما در هر مرحله از حرفه شما برای شما مفید خواهد بود. از رزومه گرفته تا درخواست، مصاحبه تا وظایف شغلی، توانایی حل موثر مشکلات در صورت بروز آنها، شما را به یک دارایی با ارزش در کار و کاندیدای بسیار مورد تقاضا تبدیل می کند.

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: 12 مهارت تحقیقی که برای توسعه مفید است (با نکات)

مهارت حل مسئله در کسب و کار

برخی از مهارت‌های نرم مانند ایجاد روابط مؤثر، تفکر انتقادی و مهارت تصمیم‌گیری برای موفقیت یک سازمان ضروری هستند. حل مسئله هم از جمله این مهارت‌ها و نقطه قوتی بسیار مهم در هر سازمان است که کمک می‌کند آن سازمان در برابر سختی‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و مشکلات پیچیده استقامت کند. بهتر است که تمامی افراد سازمان و به‌خصوص مدیر شرکت به این مهارت تسلط کافی داشته باشند. مهارت حل مسئله جنبه‌های مختلفی دارد و می‌توان آن را مجموعه‌ای از مهارت‌ها در قالب یک اسم دانست. در اینجا به ۸ مهارت زیرشاخه حل مسئله اشاره می‌کنیم.

۱. روشن‌فکری

روشن‌فکری ارتباط تنگاتنگی با مهارت حل مسئله دارد. مدیران روشن‌فکر همواه عملکرد موفق‌تری در مقایسه با دیگر مدیران دارند. ما انسان‌ها معمولا ترجیح می‌دهیم در مواجهه با مشکلات یک مقصر پیدا کنیم و از آن مسئله عبور کنیم. اما افرادی که توانایی حل مسئله را دارند همه چیز و همه‌جا را برای یافتن راه‌حل جستجو می‌کنند. مدیران روشن فکر معمولا نمی‌پرسند «چه کسی» بلکه می‌پرسند «چرا». در واقع آن‌ها به دنبال مقصر نیستند بلکه تلاش می‌کنند مشکل را از ریشه حل کنند تا چندی بعد دوباره با آن مواجه نشوند.

2. گوش دادن فعال

یکی از مهارت‌هایی که در سازمان‌ها کمتر به آن توجه می‌شود گوش دادن فعالانه است. در واقع همه منتظرند حرف طرف مقابل تمام شود و خودشان حرف بزنند. به همین علت نمی‌توانند درکی از صحبت‌های یکدیگر داشته باشند و مشکلات از همین نقطه شروع می‌شود.

مدیرانی که به صحبت‌های کارمندان با دقت گوش می‌دهند از دل همین گفتگوها ریشه مشکلات و همچنین راه‌حل‌های ممکن را می‌یابند.

۳. تجزیه و تحلیل

کسی که توانایی تجزیه و تحلیل داشته باشد به شدت برای سازمان خود مفید خواهد بود. مهارت تحلیل، روشن می‌کند که چه چیزی یک نفر را در مواجهه با مسائل متوقف می‌کند. واقعیت این است که بروز مشکلات اجتناب‌ناپذیر است و باید به جای حذف کلی آن‌ها روش‌های یافتن ریشه‌های این مشکلات و طریقه حل آن‌ها را آموخت. تجزیه و تحلیل موضوعات مختلف باعث می‌شود افراد در هنگام بروز اتفاقات پیچیده راه‌حل‌های خلاقانه‌اتی بیابند. در حالی که اگر این مهارت را نداشته باشند مسیر رسیدن به پاسخ و رفع مشکل پیچیده و سخت می‌شود.

۴. خلاقیت

داشتن ذهنی خلاق برای حل مسائل اهمیت زیادی دارد. همه مشکلات شبیه هم نیستند و بیشترشان جدید هستند. همین امر سازمان را غافلگیر می‌کند. برای حل این نوع مسائل نمی‌توان از روش‌های قدیمی و تکراری استفاده کرد و باید روشی خلاقانه پیش گرفت. توجه داشته باشید که بعضی از مشکلات بسیار ساده هستند و نباید برای حل آن‌ها از راهکارهای خلاقانه پیچیده استفاده کرد. مهارت‌هایی که در اینجا ذکر می‌کنیم باید در راستای هموارکردن مسیر سازمان باشند نه این‌که خودشان سد راه آن شوند.

5. تحقیق

تحقیق به شما کمک می‌کند که در مورد موضوعات روزانه عمیق‌تر شوید و در میان جستجوهای خود به دنبال «چرایی» بروز مشکلات و راه‌حل آن‌ها باشید. مهارت تحقیق به افراد سازمان در یافتن ریشه مشکلات کمک می‌کند. به طور مثال ممکن است تاریخ تحویل پروژه رسیده باشد اما هنوز فرایند آن به اتمام نرسیده باشد. این یک مشکل است و در تحقیقات مشخص می‌شود که علت این تأخیر عدم توانایی کارمندان در انجام پروژه نبوده است و مشکل اصلی اینجاست که افراد حاضر در این عملیات با یکدیگر تعامل درستی شکل نداده‌اند و برخی از آن‌ها از روند کار بی‌اطلاع بودند.

۶. برقراری ارتباط

برقراری ارتباط با راه‌حل به اندازه خود آن راه‌حل اهمیت دارد. اگر یکی از اعضای سازمان بتواند مسیر حل مشکلی را بیابد باید آن را با اعضای دیگر سازمان در میان بگذارد و از بازخوردهای منفی آن‌ها برای بهبود روش حل خود استفاده کند. همچنین باید در هنگام بیان مسئله از پیچیدگی‌های کلامی بکاهد و جزئیات طرح پیشنهادی را توضیح دهد. در واقع این شخص باید مهارت های ارتباطی را در خود پرورش دهد تا پیام مدنظر خود را به بهترین شکل انتقال دهد.

۷. قابل اعتماد بودن

برای این‌که یک سازمان در حل مسائل مختلف موفق عمل کند باید اعضای آن معتمد و دلسوز باشند. برخی افراد فقط ادعا می‌کنند که قهرمان هستند و می‌توانند مشکلات زیادی را حل کنند اما وقتی مسئله را با آن‌ها مطرح می‌کنید عملکرد خاصی نمی‌بینید. افرادی معتمد هستند که هنگام بروز مشکلات آن‌ها را شناسایی و ریشه‌یابی کنند، از جنبه‌های مختلف آن را بررسی مکنند و در نهایت با کمک انواع مهارت‌های ریز و درشت راه‌حلی خلاقانه ارائه دهند.

۸. کار گروهی

در بسیاری از مواقع، حتی اگر مشکلی شخصی یا سازمانی باشد برای این‌که ریشه‌کن شود نیاز به کار گروهی دارد. کسانی که مهارت حل مسئله دارند به مهارت‌های مرتبط با کارگروهی نیز مسلط هستند و می‌توانند با کمک تکنیک متقاعد سازی هم‌گروهی‌ها را برای رسیدن به اهداف مجاب کنند. به طور مثال این افراد روشن‌فکر هستند و به صحبت هم‌گروهی‌ها فعالانه گوش می‌دهند. همچنین به افراد تیمشان انگیزه می‌دهند و در هر فرایندی بازخوردهای مختلفی ردوبدل می‌کنند.

 

دلایل ضعف در مهارت حل مسئله چیست؟

حال که به طور کامل دانستید مهارت حل مسئله چیست و با چند مورد از انواع تکنیک‌های حل مسئله آشنا شدید، نوبت به آن می‌رسد که بگوییم چرا برخی افراد در زمینه روبرویی با مشکلات ضعیف هستند؟

اشتباه گرفتن نشانه‌ها با دلایل واقعی مشکلات

برخی از افراد بخش اعظم انرژی خود را برای سازگاری با نشانه‌های مشکل صرف می‌کنند، بدون اینکه دلیل آن را بدانند. برای شناخت دلایل مشکلات، باید نتیجه گیری ذهنمان را به چالش بکشیم تا در نهایت بتوانیم فراتر از مشکل را ببینیم و به رفع آن بپردازیم.

جست و جوی راه حل‌های سریع به جای راهکارهای موثر

بیشتر ما تمایل به یافتن راه حل‌های سریع و عجولانه برای مشکلاتمان داریم. این کار باعث می‌شود راه حل‌هایی که به ذهنمان می‌رسد را بدون توجه به رابطه علت و معلولی، باور کنیم. به همین دلیل است که افراد کمی به هسته مشکلات می‌رسند و مجبور به انتخاب راهکارهای غیرموثر می‌شوند. علاوه بر آنچه که بیان شد، تکیه بیش از حد به دانش خود نیز یکی دیگر از دلایل ضعف در رویارویی با مشکلات است که سبب عدم استفاده افراد از اطلاعات در دست و درنهایت موفق نشدن در حل مسائل می‌شود.

تکیه‌ی بیش از حد به دانش‌ خود

علاوه بر موارد گفته شده، ما به این دلیل دچار ضعف در مهارت حل مسئله هستیم که بیش از انداره به دانش خود تکیه می‎کنیم، آن هم دانش ناقص بشری! در حقیقت، همه ما علاوه بر افزایش دانش در زمینه های مختلف، نیازمند یادگیری مهارت‌هایی همچون تفکر منطقی، تفکر نقاد و تفکر خلاقانه هستیم. زیرا افزایش دانش به خودی خود، باعث توانمندی ما در حل مسائل نخواهد شد، بلکه بکار بردن همزمان دانش و انواع تفکر اشاره شده، می‎تواند ضعف‌های موجود در حل مسائل را مرتفع نماید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *