مهارت های تحقیق چیست؟

مهارت های تحقیق چیست؟

مهارت های تحقیق چیست؟ ، کارفرمایان برای مهارت‌های تحقیق ارزش قائل هستند زیرا به یک شرکت کمک می‌کنند محصولات یا خدمات جدید را توسعه دهند، نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را شناسایی کنند، کاری را که انجام می‌دهند بهبود بخشند، با تغییرات در صنعت همراهی کنند و در بازار خود رقابت کنند. دانستن اینکه چگونه مهارت های تحقیقاتی خوبی را توسعه دهید و آن ها را برای کارفرمایان برجسته کنید، می تواند از طرق مختلف در طول حرفه خود به شما کمک کند.

روش های تحقیق روش های خاصی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها هستند. توسعه روش تحقیق بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تحقیق شما است. هنگام برنامه ریزی روش های خود، دو تصمیم کلیدی وجود دارد که می گیرید.

در این مقاله به این می پردازیم که مهارت های تحقیق چیست، چرا آنها مهم هستند و چگونه می توانید از آنها در طول حرفه خود استفاده کنید.

مهارت های تحقیق چیست؟
مهارت های تحقیق چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

مهارت های تحقیق چیست؟

مهارت های تحقیق توانایی یافتن پاسخ برای یک سوال یا راه حلی برای یک مشکل است. آنها شامل توانایی شما برای جمع آوری اطلاعات در مورد یک موضوع، بررسی آن اطلاعات و تجزیه و تحلیل و تفسیر جزئیات به روشی برای پشتیبانی از یک راه حل هستند. داشتن مهارت های پژوهشی برای پیشرفت شغلی شما ضروری است زیرا این مهارت ها مستقیماً به توانایی شما برای به دست آوردن بینش و الهام بخشیدن به عمل در خود و دیگران مربوط می شود.

 

نمونه هایی از مهارت های پژوهشی- مهارت های تحقیق چیست؟

مهارت های تحقیق به مجموعه ای از چندین مهارت جداگانه اشاره دارد که به شما کمک می کند اطلاعات را پیدا کرده و مرور کنید و به تصمیم برسید. مهارت های تحقیق در محل کار عبارتند از:

جستجو برای اطلاعات

تمام تحقیقات شامل جستجوی اطلاعات معتبری است که می‌توانید آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و از آنها برای رسیدن به یک پاسخ یا راه‌حل استفاده کنید. در محل کار، اطلاعاتی که به دنبال آن هستید به احتمال زیاد به شما در تکمیل پروژه ها و افزودن ارزش به شرکت کمک می کند. برای مثال، ممکن است به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی حل مشکل شرکت یا شناسایی نیازهای مشتریان خود باشید.

توجه به جزئیات

داشتن توانایی توجه دقیق به جزئیات اغلب یک مهارت ضروری در محل کار است. مسئولیت‌های شغلی شما احتمالاً شامل پیروی از سیاست‌ها و رویه‌های مشخصی است که توسط شرکت مشخص شده است، به این معنی که شما باید جزئیات آن سیاست‌ها و رویه‌ها را بدانید. وظایف شغلی شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که به اطلاعاتی که مشتریان به شما می دهند توجه کافی داشته باشید تا بتوانید یک فروش انجام دهید یا شکایت مشتری را حل کنید.

یاداشت برداشتن

مهارت های یادداشت برداری شامل توانایی جمع آوری مهم ترین اطلاعات ارائه شده به شما و خلاصه کردن آن به صورت کتبی است تا بتوانید بعداً به آن مراجعه کنید. دانستن نحوه یادداشت برداری خوب به شما از راه های مختلفی در طول حرفه تان کمک می کند. در طول آموزش و جلسات باید یادداشت های موثری بردارید. همچنین ممکن است لازم باشد در طول مصاحبه یادداشت برداری کنید، به خصوص اگر شما مصاحبه کننده باشید.

مدیریت زمان

مهارت‌های مدیریت زمان به توانایی تقسیم پروژه‌ها به بخش‌های قابل مدیریت، ایجاد یک برنامه مهلت‌محور و تکمیل هر بخش از برنامه‌تان در مهلت مقرر اشاره دارد. مهارت های مدیریت زمان شامل تعیین اهداف، برنامه ریزی، سازماندهی، تفویض اختیار و اولویت بندی وظایف است. نمایش مهارت های مدیریت زمان قوی در محل کار می تواند به شما کمک کند تا وظایف خود را در مهلت مقرر انجام دهید، اهداف خود را انجام دهید و شغل خود را ارتقا دهید.

حل مسئله

مهارت های حل مسئله به توانایی مدیریت موقعیت های دشوار و غلبه بر چالش های پیچیده تجاری اشاره دارد. مهارت های حل مسئله شامل توانایی تجزیه یک مسئله به بخش های آن، تفکر انتقادی در مورد هر عنصر، تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که پیدا می کنید و استفاده از آن اطلاعات برای ایجاد یک راه حل موثر است. داشتن مهارت های حل مسئله قوی به شما کمک می کند تا به یک دارایی با ارزش برای شرکت خود تبدیل شوید و می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند.

برقراری ارتباط با نتایج

مهارت های ارتباطی به توانایی درک اطلاعاتی که دریافت می کنید و ارائه اطلاعات به روشی که دیگران می توانند آن را درک کنند اشاره دارد. مهارت های ارتباطی شامل گوش دادن فعال، مشاهده و صحبت کردن است. مهارت های پژوهشی به مهارت های ارتباطی خوب برای ارائه نتایج تحقیق شما نیاز دارد. مهارت های ارتباطی قوی اغلب یکی از مهم ترین مهارت هایی است که کارفرمایان در داوطلبان به دنبال آن هستند.

مهارت های تحقیق چیست؟
مهارت های تحقیق چیست؟ – تزیسمی

چگونه مهارت های تحقیق را توسعه دهیم

همه یک محقق طبیعی هستند. چه به دنبال بهترین قیمت برای یک محصول باشید یا در مورد موضوعی برای یک پروژه مدرسه تحقیق کنید، از مهارت های تحقیقی استفاده می کنید. برای گسترش این مهارت ها مراحل زیر را دنبال کنید:

1. طرح کلی بسازید

اولین کاری که باید هنگام شروع هر پروژه تحقیقاتی انجام دهید این است که یک طرح کلی برای کمک به تحقیق خود تهیه کنید. طرح کلی شما باید شامل طرحی برای سوالاتی باشد که باید تحقیق کنید و اطلاعاتی که برای رسیدن به یک تصمیم نیاز دارید. همچنین باید شامل برنامه ای برای نحوه تقسیم پروژه تحقیقاتی خود به بخش های قابل مدیریت و برنامه زمانی باشد که هر قسمت از پروژه شما باید کامل شود.

2. منابع خود را بشناسید

اینترنت اطلاعات مکان یابی را در دسترس تر کرده است، اما هر منبعی معتبر نیست. مهم است که بدانید چگونه منابع قابل اعتماد را پیدا کنید و اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید که آیا معتبر هستند یا خیر. برای اطمینان از جمع آوری اطلاعات دقیق، سعی کنید اطلاعات را از یک منبع با استفاده از منبع دیگر تأیید کنید. منبع اصلی اطلاعات را پیدا کنید تا قابلیت اطمینان آن را تأیید کنید.

3. استفاده از تکنیک های جستجوی پیشرفته را یاد بگیرید

هنگامی که از اینترنت برای تحقیق استفاده می کنید، اکثر موتورهای جستجو به شما اجازه می دهند از تنظیمات جستجوی پیشرفته برای سفارشی کردن نتایج جستجوی خود استفاده کنید. این تکنیک‌های جستجو به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را از منابع معتبر به‌طور مؤثرتری پیدا کنید.

4. تمرین کنید

یکی از راه های توسعه مهارت، تمرین است. می توانید با ایجاد پروژه های تحقیقاتی کوچکی که می تواند به شما کمک کند، روی مهارت های تحقیقاتی خود کار کنید. به عنوان مثال، اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستید، می توانید تحقیق در مورد فعالیت ها و قیمت های مختلف هتل ها و حمل و نقل را تمرین کنید. اگر به دنبال شغل هستید، می توانید تحقیق در مورد اطلاعات موقعیت ها و شرکت های مختلف را تمرین کنید.

 

نکاتی برای برجسته کردن مهارت های پژوهشی

از آنجایی که مهارت های تحقیق برای کارفرمایان بسیار مهم است، همچنین مهم است که این مهارت ها را در طول جستجوی شغل خود به درستی برجسته کنید. شما می توانید این مهارت ها را در رزومه، در نامه پوششی و در طول مصاحبه شغلی به نمایش بگذارید. در اینجا چند نکته برای برجسته کردن مهارت های تحقیقاتی خود در هر بخش از جستجوی شغلی آورده شده است:

مهارت های تحقیق برای رزومه و نامه خود را

بسیاری از مهارت‌های مرتبط با تحقیق نیز کلیدواژه‌های مهمی هستند که کارفرمایان در رزومه و نامه شما به دنبال آن هستند. به عنوان مثال، آنها ممکن است نامزدهایی را ترجیح دهند که دارای مهارت هایی مانند توجه به جزئیات، مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، ارتباطات و مدیریت پروژه هستند. شما می توانید با استفاده از این کلمات کلیدی در بیانیه خلاصه خود و هنگام توصیف تجربه مرتبط خود، این مهارت ها را در سراسر رزومه و نامه پوششی خود به نمایش بگذارید.

مهارت های تحقیق برای مصاحبه شغلی

قبل از مصاحبه شغلی بعدی، در مورد موقعیت و شرکت تحقیق کنید. آمادگی کافی اولین قدم برای این است که به مصاحبه کننده خود نشان دهید که می توانید اطلاعات مرتبط را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید. در طول مصاحبه، می‌توانید مهارت‌های پژوهشی خود را با استفاده از اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌اید و یا به سؤالاتی که مصاحبه‌گر می‌پرسد، نشان دهید. این به مصاحبه‌گر نشان می‌دهد که می‌توانید اطلاعات مهم را بیابید و تجزیه و تحلیل کنید و در هنگام ارائه تحقیقات خود به طور مؤثر آن‌ها را انتقال دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *