ملزومات نگارش پایان نامه

ملزومات نگارش پایان نامه

ملزومات نگارش پایان نامه ، پایان نامه نویسی می تواند یک کار دلهره آور باشد اگر دکتری دانش آموز مکانیک نوشتن تحقیق را نمی داند در اینجا شش مرحله ضروری وجود دارد که به شما کمک می کند مقاله خود را به موقع کامل کنید. راز تکمیل پایان نامه این است که قبل از شروع، مطالعه، یادداشت برداری و هدف تحقیق پیشنهادی را مشخص کنید.

فهرست مطالب

پایان نامه نویسی چیست؟- ملزومات نگارش پایان نامه

برگزاری یک پایان نامه می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. به غیر از پایان نامه، یکی از طولانی ترین نوشته هایی است که دانشجویان معمولاً تکمیل می کنند. این به توانایی شما برای انجام تحقیق از ابتدا تا انتها متکی است: انتخاب موضوع مرتبط، ایجاد یک پروپوزال، طراحی تحقیق شما، جمع آوری داده ها، توسعه یک تجزیه و تحلیل قوی، نتیجه گیری قوی، و نوشتن مختصر.

ملزومات نگارش پایان نامه
ملزومات نگارش پایان نامه – تزیسمی

شش مرحله ضروری نگارش پایان نامه- ملزومات نگارش پایان نامه

محتوا و نگارش استاندارد

یک پایان نامه خوب به محتوای استاندارد، نگارش خوب و ارائه جذاب نیاز دارد. باید اورجینال باشد؛ توسط شما تصور و نوشته شده است. یک ردیاب سرقت ادبی می تواند به راحتی آثار کپی شده را فاش کند و مدرک شما را هزینه کند و منجر به تنزل رتبه شود.

محتوای استاندارد از خواندن کتاب های علمی و مقالات تحقیقاتی حاصل می شود. کلمه کلیدی در اینجا علمی است، نه روزنامه نگاری. اظهارات باید مبتنی بر واقعیت باشد و توسط منابع پشتیبانی شود. پایان نامه یا استدلال شما باید جدید باشد و محتوای مرتبطی را ارائه دهد که به تحقیقات موجود می افزاید.

استدلال های شما باید منطقی، به خوبی نوشته شده باشد و هر نکته/نقطه فرعی را به طور موثر بیان کند. پایان نامه باید با دقت تایپ، قالب بندی و تصحیح کامل شود تا از اشتباهات و غلط های املایی جلوگیری شود. این عناصر در کنار هم یک پایان نامه خوب می سازند.

انتخاب موضوع

برای این کار، پایان نامه های مشابه را در اینترنت جستجو کنید و موضوعی را پیدا کنید که دارای خلأ باشد. به دنبال منابع مهم (کتاب و مقالات تحقیقاتی) در Google Scholar، در کتابخانه ها و مجلات الکترونیکی بگردید. برای مطالب تحقیقی خود به طور کامل به اینترنت وابسته نباشید، زیرا ممکن است سختگیری علمی نداشته باشد. شما باید حداقل به 20 منبع اصلی معتبر دسترسی داشته باشید.

همانطور که مطالعه می کنید، روی موضوع یا مشکل انتخاب شده متمرکز بمانید. برای تغییر یا تعریف مجدد آن آماده باشید، اگر متوجه شدید قبلاً بررسی شده است.

محدود کردن مشکل

این به معنای حذف اطلاعات مهم یا ارائه شواهد جزئی نیست. این به معنای محدود کردن تحقیقات شما است. به عنوان مثال، موضوعی که طول پایان نامه دارد می تواند این باشد که “آفات بر محصولات در ناحیه X تأثیر می گذارند و باعث از دست دادن سالانه Y ₹” به جای ایالت یا کل کشور می شوند. در نظر گرفتن یک منطقه بزرگ برای تحقیق یک اشتباه رایج Ph.D. دانش آموزان می سازند. محدود کردن مشکل به شما کمک می کند تا یک پایان نامه کاملا سازماندهی شده بنویسید و زمان را مدیریت کنید.

نوشتن جمله پایان نامه

این هدف از تحقیق شما را مشخص می کند و باید حدود 20 کلمه یا کمتر باشد. این یک بیانیه مثبت و اعلامی است. اما این فرضیه نیست، اگرچه ممکن است به نظر برسد. یک فرضیه عدم قطعیت نتیجه را نشان می دهد. یک جمله پایان نامه نشان می دهد که می توانید نتیجه را ثابت کنید. شما باید آن را پس از پایان خواندن مقدماتی بنویسید. برای مثال:

فرضیه: می‌خواهم بررسی کنم که آیا آفات به دلایل N به محصولات زراعی در ناحیه X آسیب می‌رسانند و باعث ضرر سالانه Y ₹ می‌شوند.

جمله پایان نامه: من دلایل آسیب رساندن آفات به محصولات زراعی در منطقه X و ایجاد خسارت سالانه ₹ Y را بررسی کرده ام.

نوشتن جمله پایان نامه یک نقشه راه برای خواندن و نوشتن به شما می دهد. هنگامی که هدف خود را روشن کردید، به راحتی می توانید به دنبال شواهد حمایتی باشید. همچنین به ایجاد یک طرح کلی و طراحی پروپوزال خود با وضوح و تحت تاثیر قرار دادن ممتحنین کمک می کند. با این حال، برای متبلور شدن جمله پایان نامه زمان می برد زیرا شما باید هدف خود را دقیقاً بیان کنید.

ایجاد طرح کلی

مهمترین جنبه نگارش پایان نامه، از گم شدن شما در جزئیات بی ربط جلوگیری می کند و تقسیم یکنواخت به فصل ها، بخش ها و زیربخش ها را تضمین می کند. یک طرح کلی به شناسایی مشکلات در برنامه نوشتاری شما قبل از نوشتن کمک می کند. این به شناسایی شکاف‌ها و رفع آنها از قبل کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که پشتوانه شواهد و ساختار مناسبی دارد.

مدیریت زمان

60 درصد از زمان خود را صرف خواندن و نوشتن اولین پیش نویس، 20 درصد برای ویرایش واقعیت و بازنویسی و 20 درصد باقیمانده را برای تایپ، تصحیح و صحافی صرف کنید. یادداشت بردارید و جزئیات مراجع خود را در حین مطالعه ثبت کنید. این را به آخر نگذارید زیرا می تواند ارسال را به تاخیر بیندازد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *