مزایای انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد

مزایای انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد ، به طور کلی دانشجویان برای ارائه انجام پایان نامه باید دو مرحله اساسی را طی کنند. در ابتدا پیشنهاده خود را به ثبت رسانده و سپس در صورت تکراری نبودن موضوع به نگارش آن بپردازند. هر یک از مراحل گفته شده خود دارای قوانین و زیر شاخه هایی است که اطلاع از آن ها برای دانشجویان الزامی است.

مزایای انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد
مزایای انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد – تزیسمی

فهرست مطالب

بعد از انجام پایان نامه شما چه اتفاقی می افتد؟- مزایای انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد

انتشار پایان نامه کارشناسی ارشد معمولاً در ذهن بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد هنگام شروع برنامه های تحصیلی خود نیست، به جز کسانی که به حرفه آکادمیک علاقه مند هستند. از نظر فنی، پس از خروج از دانشگاه، هیچ کس واقعاً در مورد انجام پایان نامه خود اذیت نمی شود، اما دانشجویان نمی دانستند که یک اثر منتشر شده اعتبار حرفه ای یک فارغ التحصیل را افزایش می دهد. امروزه داشتن مدرک کارشناسی ارشد رایج است، اما پایان نامه منتشر شده مزیت رقابتی شما نسبت به سایر نامزدهای شغلی بالقوه خواهد بود.

کارفرمایان همیشه به دنبال کارمندان جدیدی هستند که نه تنها سخت کوش هستند، بلکه تمایل به دانش آکادمیک و پیشرفت حرفه ای نیز دارند. یک انجام پایان نامه منتشر شده نشان می دهد که شما این مزیت را دارید، زیرا برای انتشار مطلبی، به ویژه در یک مجله معتبر، نیاز به فداکاری، کار سخت و سطح خاصی از تخصص در یک موضوع خاص است. علاوه بر این، یک پایان نامه منتشر شده مطمئناً واجد شرایط بودن شما برای کاندیداتوری دکترا را افزایش می دهد، اگر قصد دارید آن را دنبال کنید.

مزیت دیگری که از انجام پایان نامه منتشر شده حاصل می شود این است که تمام زحمات شما از بین نمی رود. چرا نتایج تلاش های خود را مخفی نگه دارید در حالی که می توانید با به اشتراک گذاشتن با جامعه پژوهشی و دنیای خارج از آنها استفاده خوب و حتی ارزشمندی داشته باشید؟ اول از همه، شما در مورد موضوعی تحقیق می کنید که علاقه شما را برانگیخته است که ممکن است بسیاری دیگر نیز به آن علاقه داشته باشند. تحقیقات شما ممکن است به رفع برخی از شکاف‌های دانش در زمینه مربوطه کمک کند و سایر محققان را آگاه کند که برخی تحقیقات قبلاً انجام شده است. تحقیقات شما حتی ممکن است به نفع سایر افراد جامعه باشد، مانند نویسندگان مقاله/کتاب، نهادهای تجاری یا سازمان‌های دولتی.

مراحل ثبت عنوان انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

1. برای شروع به کار نگارش انجام پایان نامه باید از انتخاب عنوان آغاز کرد. در واقع عنوان و موضوع پایان نامه همان دغدغه و سوال دانشجو است که برای حل آن قصد دارد تحقیقی را انجام داده تا به سوال خود پاسخ دهد. معمولا دانشگاه ها از ترم دوم کارشناسی ارشد به دانشجویان اعلام می کنند تا موضوع خود را تحویل دهند. اما مسئله ای که برای دانشجویان خیلی چالش برانگیز است، نحوه انتخاب موضوع پایان نامه است.

2. به منظور انتخاب موضوع انجام پایان نامه پیشنهاد می شود کلید واژه هایی که در ذهن دارید را یادداشت کرده و با سرچ در سایت های علمی ایرانی و خارجی به دنبال پروژه های انجام شده باشید. با مطالعه مقالات ارائه شده ذهن فعال می شود و عناوین مرتبطی را به دانشجو پیشنهاد می دهد. همچنین در انتهای پایان نامه ها و مقالات معمولا پیشنهادات پژوهشی وجود دارد که می تواند به عنوان موضوع پایان نامه بعدی دانشجویان انتخاب شود.

3. پس از انتخاب موضوع پایان نامه ارشد و مطرح کردن آن با اساتید راهنما و مشاور، فرم تعیین موضوع را به دانشگاه ارائه داده و برای اطمینان از تکراری نبودن موضوع به سایت ایرانداک مراجعه و به ثبت عنوان خود بپردازید تا علاوه بر مشخص شدن جدید بودن موضوع، شخص دیگری نتواند از عنوان انجام پایان نامه شما استفاده کند.

4. پس از مشخص شدن موضوع نهایی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، باید به تکمیل فرم پروپوزال یا همان پیشنهاده پرداخته و روند کار خود که شامل بیان مسئه، ضرورت پژوهش و اهمیت آن است را به دانشگاه ارائه دهید. البته این فرم دقیقا شبیه به فصل اول پایان نامه بوده و در صورتی که به نحو احسن آن را انجام دهید می توانید از آن به عنوان فصل اول پایان نامه ارشد استفاده کنید.

5. پس از تایید پروپوزال توسط استاد راهنما، در صورت نیاز باید به سایت ایرانداک مراجعه کرده و کل اطلاعات تهیه شده را در آن بارگذاری کنید. این کار به این علت انجام می شود که میزان شباهت نوشته های خود با سایر مقالات و پایان نامه ها را متوجه شوید. چرا که برخی از دانشگاه ها فقط 30 درصد شباهت را پذیرفته و در صورت زیاد بودن میزان شباهت اطلاعات با سایر پروژه ها، پروپوزال شما را رد می کنند.

6. با انجام مراحل ذکر شده موفق به ثبت عنوان و پروپوزل خود شده و می توانید با همکاری استاد راهنما و مشاور خود، نگارش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد را آغاز کنید. توجه شود که نگارش انجام پایان نامه باید با دقت انجام شده و منابع داخلی و خارجی فراوانی برای نگارش آن مطالعه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *