نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله ، نوشتن پایان نامه بخشی اجباری از برنامه درسی آموزشی مدرن است. یک ترم یا آن ترم، شما باید یک پایان نامه در مورد یک موضوع مرتبط بنویسید. و به این ترتیب، بهتر است که شما هم برای همین کار آماده باشید. ایده های قبلی به شما کمک می کند تا جریان کار را بهتر از همیشه سازماندهی کنید. این وبلاگ قصد دارد در این زمینه به شما کمک کند. برای دریافت ایده دقیق در مورد نحوه نگارش پایان نامه به خواندن ادامه دهید. شروع کنیم.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

این یک مقاله تحقیقاتی آکادمیک گسترده است که هدف آن کمک کردن به دانش جدید به یک رشته تحصیلی خاص است. این معمولاً شرط نهایی برای تکمیل برنامه دکترا است و یک جزء حیاتی از سفر دانشگاهی است.

همانطور که یک پایان نامه می نویسید، بدانید که این یک کار چالش برانگیز است که به سطح بالایی از مهارت های تحقیق، تحلیل و نوشتن نیاز دارد. این امر مستلزم شناسایی یک مشکل تحقیق، انجام تحقیقات جامع، تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه استدلال های مبتنی بر شواهد به شیوه ای واضح و مختصر است.

برای اطمینان از اینکه مقاله شما با الزامات بخش و استانداردهای دانشگاهی مطابقت دارد، بسیار مهم است که با دستورالعمل های قالب بندی آشنا شوید. ناظر شما منبع ارزشمندی است که به شما کمک می‌کند تا در فرآیند پیمایش کنید و به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهید.

برای آسان‌تر کردن فرآیند، می‌توانید یک الگوی جامع «نوشتن پایان‌نامه» را دنبال کنید که می‌توانید آن را در قالب‌های مختلف دانلود کنید. این الگو با یک فهرست از پیش ساخته شده از محتویات ارائه می شود که می توانید آن را برای رفع نیازهای خاص بخش خود سفارشی کنید. همچنین شامل دستورالعمل های دقیق در مورد آنچه باید در هر فصل گنجانده شود، به شما یک نقشه راه روشن برای دنبال کردن می دهد.

نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله
نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله – تزیسمی

چگونه پایان نامه بنویسیم؟- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

زمان آن فرا رسیده است که بر روند نحوه نگارش پایان نامه مسلط شوید. حتماً 10 مرحله زیر را برای همین کار دنبال کنید.

1. موضوع را انتخاب کنید

انتخاب موضوع برای نگارش پایان نامه به ویژه برای کار دکترا بسیار مهم است. مهم است که مطمئن شوید تحقیقات شما به اندازه کافی مرتبط و قابل توجه است تا نیاز صفحه را برآورده کند.

سعی کنید هنگام انتخاب موضوع، افکار خود را حول یک بیانیه پایان نامه یا سؤال تحقیق سازماندهی کنید. سؤال تحقیق فقط سؤالی است که هدف تحقیق شما پاسخ دادن به آن است. از سوی دیگر، یک بیانیه پایان نامه، یک جمله واحد است که نکته اصلی را که می خواهید بیان کنید، خلاصه می کند.

2. انجام تحقیقات مقدماتی

پس از انتخاب موضوع خود، تحقیقات اولیه را انجام دهید تا درک کاملی از وضعیت فعلی آن داشته باشید. پس از تکمیل این مرحله، حداقل باید بدانید که در کجا به دنبال پاسخ ها بگردید، حتی اگر هنوز نیازی به پاسخ کامل به سوال تحقیق خود ندارید.

با مرور منابع، هر اکتشاف مهم یا باورهای رایج در مورد موضوع خود را یادداشت کنید. هر سوالی را که ممکن است داشته باشید بنویسید تا بعداً بتوانید پاسخ آن را پیدا کنید. ساختار کار خود را نیز در نظر بگیرید؛ در هنگام ارسال پیشنهاد تحقیق مفید خواهد بود.

3. تهیه پیشنهاد تحقیق

ممکن است لازم باشد قبل از شروع نوشتن پایان نامه پیشرفته، مانند طرحی برای برنامه دکترا، یک پروپوزال تحقیقاتی ارائه دهید. در این بخش، اهداف خود را برای مقاله، از جمله روشی که به کار می‌گیرید و اینکه چگونه می‌خواهید شکاف پژوهشی را پر کنید، مشخص می‌کنید. سپس سرپرست شما تصمیم خواهد گرفت که آیا پیشنهاد را بر اساس شایستگی های آن تایید یا رد کند.

4. انجام تحقیقات اصلی

یکی از حیاتی ترین مراحل در فرآیند نگارش پایان نامه، تحقیقات اصلی است که باید به محض تکمیل تحقیقات اولیه و تایید پروپوزال، آن را شروع کنید.

در اینجا هدف به دست آوردن دانش هر چه بیشتر در مورد موضوع شماست، که در حالت ایده آل، تمام اطلاعاتی را که تا این لحظه توسط محققان جمع آوری شده است، در نظر می گیرد. برای اطمینان از اینکه دقیقاً می دانید چه چیزی را به تنهایی آزمایش یا تجزیه و تحلیل کنید، باید پارامترهای دقیق شکاف تحقیقاتی خود را مشخص کنید.

5. یک طرح کلی از تحقیق تهیه کنید- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

سازماندهی کار شما می تواند یک کار دلهره آور باشد، اما یک طرح کلی مقاله تحقیقاتی می تواند تا حد زیادی به این روند کمک کند. اگرچه اجباری نیست، اما جزء ارزشمند پایان نامه ها است زیرا ساختار و سازماندهی را ارائه می دهد. در این نوع نوشتن با استفاده از طرح کلی، می‌توانید موضوعات، استدلال‌ها و جزئیات پشتیبان را قبل از نوشتن هر بخش دوباره ترتیب دهید.

برای اطمینان از پوشش همه حوزه‌های ضروری در حین نوشتن پایان‌نامه، موضوعاتی را که قصد دارید در مقدمه، بررسی ادبیات، روش‌شناسی، نتایج، بحث و نتیجه‌گیری در طرح کلی محتوای خود بحث کنید را شامل کنید. علاوه بر این، ایده خوبی است که مکان هر نقل قول مستقیم یا متنی را که قصد استفاده از آن را در طرح کلی پایان نامه خود دارید یادداشت کنید تا دیگر مجبور نباشید به دنبال آنها بگردید.

6. اولین پیش نویس را بنویسید

نوشتن پایان نامه ممکن است روزها، ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. پس آماده باش اگر برای ایجاد طرح کلی خود وقت بگذارید، نوشتن اولین پیش نویس به سادگی دنبال کردن طرح کلی و اضافه کردن جزئیات بیشتر می شود. متن مقاله شما باید نسبتاً ساده باشد: فقط داده ها یا تجزیه و تحلیل ها را نقطه به نقطه، تا جایی که می توانید ارائه دهید. مطالعه و نتیجه گیری شما می تواند برای خود صحبت کند.

بسیاری از دانش آموزان نوشتن مقدمه را دشوار می دانند. از آنجایی که فصل مقدمه به جای ارائه فهرستی از جزئیات، بر تفکر انتزاعی و گسترده تمرکز دارد، خواندن آن ممکن است دشوارتر باشد. به طور مشابه، نتیجه‌گیری یک مقاله تحقیقاتی نیاز به بحث گسترده‌تری در مورد موضوع دارد و نوشتن آن می‌تواند چالش‌برانگیزتر باشد.

7. برای مشاوره بروید

در طول مراحل نگارش پایان نامه می توانید در هر زمانی از مشاور خود کمک بگیرید. در حالی که شما در حال نوشتن اولین پیش نویس هستید، از پرسیدن هر گونه سوال از آنها دریغ نکنید و مرتباً آنها را دنبال کنید.

از مشاور خود بخواهید اولین پیش نویس شما را پس از اتمام آن بررسی کند. آن‌ها می‌توانند هر نقطه مشکلی را شناسایی کنند یا راه‌های اقدام جدیدی را پیشنهاد کنند. آنها برای پاسخ دادن به سؤالات آنجا هستند، بنابراین از پرسیدن نترسید.

8. بازخورد بخواهید

از مشاور خود برای بازخورد بخواهید، اما همچنین ببینید آیا شخص دیگری می تواند کار شما را بررسی کند یا خیر. اگرچه نظر حرفه ای از طرف شخصی با تجربه در زمینه شما ایده آل است، هر کسی که با نوشتن کمک پایان نامه آشنا باشد می تواند توصیه های مفیدی در مورد چگونگی بهتر کردن کار شما ارائه دهد. بهترین کار این است که تا حد ممکن بازخورد دریافت کنید تا قبل از پیش نویس نهایی.

9. پیش نویس نهایی را آماده کنید

یک پیش نویس نهایی بنویسید که تمام تغییرات و پیشرفت ها را پس از جمع آوری تمام بازخوردها در بر گیرد. ممکن است برخی از بخش‌ها اصلاً نیازی به تغییر نداشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به بازنویسی کامل داشته باشند. برش هر بخش که مستقیماً به موضوع اصلی شما مربوط نمی شود ایده عالی دیگری در این مرحله است. به طور همزمان، ممکن است لازم باشد بخش‌های کاملاً جدیدی را برای مشکلاتی که پیش‌نویس اول پوشش نداده، اضافه کنید.

10. تصحیح

تهیه پایان نامه فرآیندی سخت و طاقت فرسا است که به نهایت تعهد و تعهد شما نیاز دارد. پس از ماه ها کار سخت، اطمینان از اینکه پایان نامه شما با بالاترین استانداردهای کیفیت مطابقت دارد، ضروری است. قبل از ارسال، ضروری است که پایان نامه خود را به طور کامل بررسی کنید تا هرگونه ویرایش و اصلاح نهایی انجام شود. توصیه می کنیم مقاله خود را با دقت مرور کنید، به جزئیات توجه کنید و چندین بار آن را مرور کنید تا مطمئن شوید که بدون خطا است. غلط‌گیر املای آنلاین ما ابزار مفیدی است که می‌تواند به شما در شناسایی هرگونه اشتباه املایی یا دستوری در مقاله خود کمک کند و به شما اطمینان دهد که نگارش پایان نامه شما با بالاترین کیفیت است.

هنگامی که این دستورالعمل ها را دنبال کنید، نوشتن پایان نامه چندان دشوار نخواهد بود. آن را به طور کامل بخوانید و بخش های مهم آن را برجسته کنید. این کار باعث می شود که آن را آسان تر دنبال کنید.

نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله
نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله – تزیسمی

آنچه باید در پایان نامه گنجانده شود؟- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

1. صفحه عنوان

هنگامی که شما یک پایان نامه می نویسید، بسیار مهم است که عنوان واضح و توصیفی را انتخاب کنید که دقیقاً سؤال تحقیق یا بیانیه پایان نامه شما را منعکس کند. عنوان باید برای هر کسی که آن را می‌خواند مشخص کند که کار شما چیست.

با توجه به قالب بندی صفحه عنوان شما، این بسته به سبک و دستورالعمل های مدرسه شما متفاوت خواهد بود. به طور معمول، شما باید تاریخ، نام دانشگاه و برنامه خود را وارد کنید. برای اطلاعات دقیق تر، بهتر است با مشاور تحصیلی خود مشورت کنید.

2. تصدیق

اگر به دنبال راهی برای قدردانی از افرادی هستید که در طول فرآیند نوشتن پایان نامه شما حمایت و راهنمایی کرده اند، می توانید یک بخش ویژه به کار خود اضافه کنید. این بخش هدفی مشابه با صفحه اختصاصی یا سخنرانی پذیرش دارد و به شما فرصتی برای ابراز قدردانی می دهد. مهم است که این بخش مختصر و رسمی باشد و به شما این امکان را می دهد که قدردانی خود را به شیوه ای مختصر و حرفه ای بیان کنید.

3. چکیده

محتوای اصلی به طور خلاصه در چکیده خلاصه شده است که مقاله را باز می کند. هر موضوع مهمی که در مقاله شما پوشش داده شده است را پوشش می دهد و اغلب شامل ذکر مختصری از روش شناسی می شود. چکیده باید فقط از یک پاراگراف، تقریباً 300 تا 500 کلمه تشکیل شده باشد.

خلاصه اجرایی و چکیده اغلب به جای هم استفاده می شوند. اگرچه استفاده متداول نشان می دهد که آنها معادل هستند، اما در واقع یکسان نیستند: یک چکیده به نتیجه گیری یا یافته های تحقیق نمی پردازد. یک خلاصه اجرایی انجام می دهد.

4. فهرست مطالب

تمام عناوین فصل، عنوان و عنوان فرعی به همراه شماره صفحات مربوطه در فهرست مطالب گنجانده شده است. علاوه بر این، ضمائم، واژه نامه، فهرست اختصارات، و بخش های اختیاری مانند فهرست شکل ها و جداول، کتابشناسی، و واژه نامه همگی در فهرست مطالب گنجانده شده اند.

5. فهرست شکل ها و جداول

مقالات با داده های زیاد ممکن است از شکل ها یا جداول زیادی به عنوان کمک بصری استفاده کنند. می‌توانید تمام تصاویر موجود در محتوای خود را همراه با شماره صفحه‌شان در ابتدای سند، در صورتی که از آن‌ها استفاده زیادی کرد، فهرست کنید. این را شبیه به فهرست مطالب نمودارها و تصاویر در نظر بگیرید.

6. فهرست اختصارات

مشابه این، اگر کار شما از کلمات اختصاری زیادی استفاده می‌کند، باید یک کلید حروف الفبا که هر کدام را توضیح می‌دهد در ابتدای مقاله اضافه کنید. اگر محتوای شما از کلمات اختصاری خاص صنعت استفاده می کند که خوانندگان خارج از صنعت ممکن است با آن آشنا نباشند، این امر بسیار مهم است.

7. واژه نامه

هنگامی که پایان نامه ای را می نویسید، واژه نامه به عنوان ابزار ارزشمندی عمل می کند که به خوانندگان کمک می کند تا اصطلاحات فنی استفاده شده در مقاله شما را درک کنند. مانند یک فرهنگ لغت مینیاتوری عمل می کند و تعاریف واضحی از اصطلاحات و مفاهیم پیچیده ارائه می دهد. اگر مقاله شما شامل بسیاری از اصطلاحات فنی است که برای خوانندگان خارج از حوزه شما ناآشنا است، یک واژه نامه می تواند به ویژه مفید باشد. این شبیه به لیستی از کلمات اختصاری است، اما توضیحات عمیق تری ارائه می دهد و آن را جزء ضروری هر سند فنی می کند. با گنجاندن واژه نامه، می توانید وضوح و دسترسی به مقاله خود را بهبود بخشید و اطمینان حاصل کنید که خوانندگان شما می توانند به راحتی استدلال ها و ایده های شما را دنبال کنند.

8. مقدمه

مقدمه شما، اولین فصل از “فصل های اصلی”، و شروع رسمی کار شما، موضوع تحقیق شما را معرفی می کند و اطلاعات زمینه مورد نیاز برای درک آن را ارائه می دهد. در اینجا، شما باید به وضوح سؤال تحقیق یا بیانیه پایان نامه خود را بیان کنید و یک نمای کلی از نحوه پرداختن مقاله خود به آن ارائه دهید.

معمولاً مقدمه به گونه ای تنظیم می شود که هر فصل دارای خلاصه ای مختصر باشد. این باید یک نمای کلی از روش‌شناسی، رویکرد، و وضعیت فعلی تحقیق در این زمینه ارائه دهد تا خواننده بفهمد که چگونه کار تحقیقاتی شما با تصویر بزرگ‌تر مطابقت دارد.

9. بررسی ادبیات

هنگام نگارش پایان نامه، بهترین منابع اولیه و ثانویه مرتبط با موضوع خود را جمع آوری کرده و مورد بررسی قرار خواهید داد. بررسی ادبیات، همانطور که از نام آن پیداست، جایی است که شما این منابع را ارزیابی و تفسیر می کنید، نه تنها نتیجه گیری های آنها را خلاصه می کنید، بلکه کاستی های آنها را برجسته می کنید و بین آنها ارتباط برقرار می کنید.

اصطلاح «شکاف پژوهشی» که حوزه‌های خاصی از یک موضوع را توصیف می‌کند که هنوز به اندازه کافی در ادبیات مورد توجه قرار نگرفته‌اند، یکی از ایده‌های اصلی در بررسی ادبیات است. بهترین موضوعات برای نوشتن پایان نامه همین نقاط کور است که باید سعی کنید با اطلاعات یا تحلیل های تازه پر کنید. شکاف تحقیق و نحوه نگارش پایان نامه برای پر کردن آن باید به طور کامل در بررسی ادبیات توضیح داده شود.

10. روش شناسی

خواننده می‌تواند اعتبار تحقیق شما را با مطالعه فصل روش‌شناسی تأیید کند، که به جزئیات نحوه انجام مطالعه شما می‌پردازد. معمولاً، شما توضیح کاملی از رویه‌هایی که برای جمع‌آوری داده‌ها، اجرای آزمون، تجزیه و تحلیل داده‌ها و انتخاب روش دنبال کرده‌اید، ارائه می‌دهید. همراه با نامگذاری هر ابزار یا تجهیزاتی که برای تحقیق خود استفاده کرده اید، جزئیات خاصی مانند مکان و زمان آزمایش های خود را نیز ارائه می دهید. در اینجا، همچنین می توانید هر گونه چالش یا شکست را ذکر کنید. اگر سوگیری هایی در موضوع شما وجود دارد، توضیح دهید که چگونه روش های شما به شما کمک کرد از آنها اجتناب کنید.

11. نتایج

فصل نتایج، که به عنوان هسته محتوا عمل می کند، یافته های شما را به دقت بررسی می کند. اینجا جایی است که تجزیه و تحلیل یا داده های اصلی خود را به همراه هر تصویر پشتیبانی کننده مانند نمودارها یا نمودارها ارائه می دهید.

در مقالات تجربی، بخش نتایج را با توجه به یافته های داده های خاص ترتیب دهید که هر یک باید به طور کامل بررسی شوند. هنگام سازماندهی این بخش از مقاله غیرتجربی، مضامین، الگوها یا روندهایی را که از تحقیقات خود پدید آمده اند، در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که نتایج خود را به سؤال اصلی تحقیق یا بیانیه پایان نامه متصل کنید.

12. بحث

پس از ارائه یافته ها در فصل قبل، فصل بحث تجزیه و تحلیل عمیق و زمینه سازی داده ها را ارائه می دهد. هدف فصل بحث پاسخگویی به سوالاتی مانند معنای داده های موضوع، همسویی آن با چارچوب مفهومی و تأثیری که بر فرآیندهای شناختی ما می گذارد، است. علاوه بر این، کاوش جامعی از این موضوعات ارائه می دهد و بینش های دقیق تری را ارائه می دهد.

تشویق می‌شوید هر گونه غافلگیری یا نتایج غیرمنتظره‌ای را که در طول تحقیق خود با آن مواجه شده‌اید در این فصل به اشتراک بگذارید. شفافیت در ایجاد اعتبار ضروری است و این فصل فرصتی عالی برای بیان نظرات شخصی شما در مورد فرآیند تحقیق فراهم می کند.

13. نتیجه گیری

همانطور که شما یک پایان نامه می نویسید، نتیجه گیری فصل پایانی است که تمام تحقیقات و یافته ها را گرد هم می آورد. نتیجه گیری باید یا پاسخ روشنی به سؤال تحقیق ارائه دهد یا بیانیه پایان نامه را دوباره بررسی کند. مهم است که به جای ارائه اطلاعات جدید یا شواهد پشتیبان در نتیجه گیری، یافته های قبلی را جمع بندی و مجدداً بیان کنیم. اطمینان از اینکه نتیجه به خوبی نوشته شده و عاری از هرگونه اشتباه املایی، دستوری یا نقطه گذاری است، ضروری است.

14. کتابشناسی

هر منبعی که استفاده شده است به طور کامل در کتابشناسی به همراه اطلاعات مربوط به زمان و مکان انتشار آن ذکر شده است. کتابشناسی به عنوان صفحه مرجع در سبک APA و به عنوان صفحه استناد آثار به سبک MLA شناخته می شود.

قالب کتابشناسی هنگام نوشتن پایان نامه بر اساس سبکی که انتخاب می کنید متفاوت است. برای اطمینان از پیروی از دستورالعمل‌های صحیح، حتماً راهنمای استناد ما را برای سبک‌های APA، MLA و شیکاگو مرور کنید.

15. ضمائم

بخش‌های مختلفی از مطالب غیرضروری که هنوز با موضوع مرتبط هستند در پیوست‌ها گنجانده شده‌اند. نقشه ها، متن مصاحبه ها و توضیحات مماسی نمونه هایی از مطالب تکمیلی هستند که در انتهای این بخش قرار دارند، اما مطالب ضروری در بدنه مقاله قرار دارند. ضمیمه شکل مفرد ضمائم است و به هر قسمت از محتوا اشاره دارد.

نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله
نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله – تزیسمی

طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

اگر از کسی بپرسید که طول مقاله شما چقدر است، هیچ پاسخ رایجی پیدا نمی کنید. تعداد کلمات یا طول صفحه بر اساس کشور، مدرسه، مدرک تحصیلی و منطقه تحصیلی متفاوت است.

با این حال، برای اینکه بفهمید چه چیزی را باید پیش‌بینی کنید، در اینجا برخی از تخمین‌ها وجود دارد:

. لیسانس: 35 تا 50 صفحه، 10000 تا 15000 کلمه
. کارشناسی ارشد: 65–80 صفحه، 18000–22000 کلمه
. دکترا: 200-300 صفحه، 80000-100000 کلمه

همانطور که می بینید، نوشتن مقاله دکتری معادل نوشتن کتاب است، بنابراین نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که طول های واقعی انعطاف پذیرتر هستند و این اعداد صرفاً تخمینی هستند. به عنوان مثال، هنگامی که شما یک پایان نامه در زمینه های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) می نویسید، کوتاه تر از مقاله تحقیقاتی در سایر زمینه ها خواهد بود.

سوالات متداول در مورد نحوه نگارش پایان نامه؟- نحوه نگارش پایان نامه در 10 مرحله

1. چگونه برای پایان نامه چکیده بنویسیم؟

چکیده ای که برای پایان نامه یا مقاله خود می نویسید باید به طور مختصر به خواننده توضیح دهد که چرا تحقیقی که انجام داده اید ضروری بوده و همچنین آنچه انجام داده اید، کشف کرده اید و چرا اهمیت دارد. اکثر افرادی که با پایان نامه شما مواجه می شوند، از جمله کارفرمایان بالقوه، احتمالاً فقط می خواهند چکیده را بخوانند.

2. مراحل نوشتن پایان نامه چیست؟

مرحله 1: جستجوی ادبیات را انجام دهید. قبل از اینکه بتوانید جستجوی ادبیات خود را شروع کنید، باید یک موضوع کاملاً تعریف شده داشته باشید.

مرحله 2: منابع خود را ارزیابی و انتخاب کنید.

مرحله 3: بحث ها، مضامین و شکاف ها را تعیین کنید.

مرحله 4: قالب بررسی ادبیات خود را شرح دهید.

مرور ادبیات خود را در مرحله پنجم بنویسید.

3. چگونه می توانم هنگام نوشتن پایان نامه زمان را به طور موثر مدیریت کنم؟

. یک جدول زمانی برای نگارش پایان نامه خود ایجاد کنید.
. زمان های منظمی را در هفته عادی خود برای نوشتن پایان نامه تنظیم کنید.
. تحقیق کن
. وظایف خود را اولویت بندی کنید
. سرپرست خود را در جریان نگه دارید.
. فقط شروع کن به نوشتن

4. چه چیزی را باید در بخش بحث نگارش پایان نامه خود قرار دهم؟

بحث باید نشان دهد که چگونه یافته‌های شما با دانش موجود مطابقت دارد، چه بینش جدیدی به آنها کمک می‌کند، و چه پیامدهایی برای تئوری یا عمل دارند.

5. چگونه می توانم از کیفیت نگارش و تحقیق پایان نامه خود اطمینان حاصل کنم؟

. قبل از پرداختن به جزئیات به طور کلی شروع کنید.
. توانایی شناسایی منابع معتبر را به دست آورید.
. اطلاعات را با مراجعه به منابع متعدد بررسی کنید.
. پذیرای پاسخ های غیرمنتظره باشید.
. مرتب بمانید
. از مطالب موجود در کتابخانه استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *