مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه

مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه

مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه ، شمار در زمان شروع دوره تحصیل، ممکن است این گونه تصور کنید که تا زمان ارائه پایان نامه تان زمان زیادی فرصت باقی است.

توصیه اکید ما به شما آن است که حتما زمان لازم متناسب با مراحل  مختلف کار را مشخص کنید. علاوه بر این ، مدیریت دقیق این زمان را در نظر داشته باشید تا بتوانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید و بتوانید تعادل مناسبی میان انجام پایان نامه و سایر دروس خود برقرار سازید.

با ما در این بخش همراه باشید تا در مورد مدت زمانی که باید برای انجام و ارائه پایان نامه خود اختصاص دهید و نیز نحوه دقیق مدیریت آن، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه
مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

مدیریت زمان در حین نگارش پایان نامه

طوری کار کنید که انگار یک کارمند تمام وقت هستید

هدفم این بود که بعد از فارغ التحصیلی وارد زندگی کاری شوم و اینکه به کارهای روزانه کار تمام وقت عادت کرده ام. به نظر من، پروسه نگارش پایان نامه می تواند زمان خوبی برای عادت کردن به زندگی کاری باشد. این طرز فکر به من انگیزه داد. من شخصاً به کار پژوهشی علاقه دارم و رشته دانشگاهی مرا مجذوب خود می کند.

وقتی داشتم پایان نامه ام را می نوشتم، خودم را دانشجوی دکترا در دانشگاه تصور می کردم. در ذهن من، من یک پروژه تحقیقاتی داشتم که توسط یک حزب خارجی تامین مالی شده بود و بودجه در تابستان به پایان می رسد. با فکر کردن به اینکه روند نوشتن پایان نامه برای حرفه شما مفید است، ممکن است احساس کنید که کار خوبی برای خود انجام می دهید و گام های مشخصی در دستیابی به اهداف خود برمی دارید. این به من اجازه داد تا با برنامه های فشرده در طول دوره نگارش پایان نامه ام کنار بیایم.

انضباط خود را توسعه دهید

یکی از موارد مهمی که باید در نظر گرفت، ایجاد نظم و انضباط شخصی است. سخت ترین کار برای من این بود که از تخت راحتم بیرون بیایم. اگر قبل از ساعت 10 شروع به کار کنم، برنامه من به خوبی کار می کند زیرا می خواستم شش جلسه پومودورو – یا سه ساعت کار – را قبل از استراحت ناهار کامل کنم. در حال نوشتن پایان نامه ام در کتابخانه دانشگاه بودم و برای ناهار به کافه تریاهای دانشگاه می رفتم. ساعت ناهار کافه تریاها بین 13:30 تا 15:00 به پایان می رسد و من می خواستم ناهار را در آنجا صرف کنم.

از آنجایی که روال صبحگاهی من زمان می برد و سفر زمان می برد، بین زمانی که از رختخواب برمی خیزم و شروع به کار می کنم 1.5 ساعت وقت گذاشتم. این بستگی به برنامه صبحگاهی شما دارد. من هم عادت دارم صبح ها از گوشیم استفاده کنم. برای این هم وقت گذاشتم نیم ساعت. خیلی خوب بود اگر می توانستم قبل از تمام سی دقیقه بلند شوم، نه بیشتر. ممکن است نیازی به استفاده کامل از سی دقیقه نباشد.

وقفه های کافی

در زمان استراحت، ارزش آن را دارد که آن را برای چیزی مفید برای سلامت جسمی و روحی خود خرج کنید. در وقفه های کوتاه کار دیگری جز دیدن صفحه کامپیوتر انجام دادم. فعالیت هایی که در طول وقفه های پنج دقیقه ای انجام دادم استفاده از حمام، چک کردن گوشی در حالت ایستاده، حرکات کششی، دیدن بیرون از پنجره، هوای تازه بیرون از در، انجام کارهای کوچک خانه، رقصیدن و آواز خواندن در حین گوش دادن به موسیقی بود. ، حتی تماشای ویدیوهای پنج دقیقه ای زومبا در یوتیوب. در استراحت های طولانی مدت، پیاده روی را ترجیح می دادم. وگرنه گاهی به مغازه می رفتم تا میان وعده های سالم بخورم یا چرت کوتاهی بزنم.

نتیجه

اینها تجربیات من در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد بود. هنگام نوشتن پایان نامه، مهم است که به خاطر داشته باشید که تداوم ماهیت کار تحقیقاتی است و شما یک تجربه جدید هستید. من یک سوال خوب را در صفحه مطالعات دکتری دانشگاه آلتو در دانشکده تجارت خواندم. در آنجا می پرسد: “آیا حاضرید بیشتر اوقات روزانه خود را در بیداری به یک هدف اختصاص دهید؟”

امیدوارم این پست وبلاگ بتواند به شما در مدیریت زمان در طول فرآیند نوشتن پایان نامه کمک کند. وقتی پایان نامه ام را به موقع ارائه کردم و تقویمم از رویدادهای روزانه خالی بود، خیلی راحت شدم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *