قوم نگاری

قوم نگاری

قوم نگاری ، می تواند به بررسی چالش های طراحی بسیار پیچیده یا حیاتی کمک کند. یک محقق خوب هنگام مشاهده و/یا تعامل با مخاطبان هدف در محیط زندگی واقعی آنها ضروری است.

علوم اجتماعی و رفتاری اغلب از قوم نگاری به عنوان یک استراتژی جمع آوری داده های کیفی استفاده می کنند. داده ها از طریق مشاهدات و مصاحبه جمع آوری می شوند تا مشخص شود که جوامع و افراد چگونه کار می کنند.

قوم شناسان به جای تلاش برای کنترل زندگی در آزمایشگاه، آن را همانطور که هست مشاهده می کنند. از آنجا که زندگی غیرقابل پیش‌بینی است، مردم‌نگاران اغلب به کمک نیاز دارند تا ابتکارات خود را در قالبی که هیئت می‌تواند در نظر بگیرد، خلاصه کند.

با این حال، برای پذیرش پژوهش توسط محققین، باید یک توجیه کامل ارائه کند.

کمک به محققین برای درک پارامترهای تحقیق، نحوه تماس و مشارکت با شرکت کنندگان و خطرات آنها را قادر می سازد تا از تحقیقات انعطاف پذیر استقبال کنند.

این وبلاگ تحقیقات قوم نگاری، انواع آن، روش هایی که باید دنبال شود و برخی از مزایا و معایب که ممکن است به محققان کمک کند را توضیح می دهد.

قوم نگاری
قوم نگاری – تزیسمی

فهرست مطالب

تحقیق قوم نگاری چیست؟

این تحقیق یک روش کیفی است که در آن محققان شرکت کنندگان یک مطالعه را در محیط زندگی واقعی خود مشاهده و/یا با آنها تعامل می کنند. مردم‌نگاری توسط مردم‌شناسی رایج شد، اما در طیف وسیعی از علوم اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در زمینه قابلیت استفاده، طراحی کاربر محور و طراحی خدمات، قوم نگاری برای حمایت از درک عمیق طراح از مشکل طراحی – از جمله دامنه مربوطه، مخاطبان (ها)، فرآیندها، اهداف و زمینه (های) استفاده استفاده می شود.

هدف یک مطالعه قوم نگاری در یک پروژه قابلیت استفاده این است که یک مشکل طراحی (و همه مسائل مرتبط با آن) را «زیر پوست» کند. امید است که با دستیابی به این امر، یک طراح قادر به درک واقعی مشکل و در نتیجه طراحی راه حل به مراتب بهتر باشد.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید: انواع تحقیق کیفی: تعریف و مثال

انواع تحقیق قوم نگاری

این نوع روش تحقیق به اشکال مختلف از جمله تحقیقات پزشکی، آموزشی و قوم نگاری انجام می شود. آنها بر اساس چندین دسته از فعالیت های انسانی هستند و ویژگی های خاص هر نوع را مشخص می کند.

تجارت، پزشکی، آموزش و روانشناسی تنها چند حوزه هستند که می توان از تحقیقات قوم نگاری استفاده کرد. این یک طرح تحقیقاتی چند وجهی است.

1. تحقیقات قوم نگاری روانشناسی

زمانی که روش‌های تحقیق قوم‌نگاری در روان‌شناسی برای بررسی تجربه و رفتار انسان استفاده می‌شود، به این قوم‌نگاری روان‌شناختی گفته می‌شود.

این رویکرد ممکن است شامل مشاهده و درگیر شدن با آنها در زیستگاه طبیعی آنها برای درک افکار، احساسات و رفتار افراد در زمینه فرهنگ، جامعه و پویایی اجتماعی آنها باشد.

علاوه بر روش‌های کمی، قوم‌نگاران روان‌شناس ممکن است از روش‌های کیفی برای جمع‌آوری اطلاعات و درک پدیده‌های روان‌شناختی، مانند مصاحبه‌های عمیق، گروه‌های متمرکز و یادداشت‌های میدانی استفاده کنند.

قوم نگاری روانشناختی درک کامل و ظریفی از فرآیندها و تجربیات روانی تحت تأثیر تأثیرات فرهنگی و اجتماعی ارائه می دهد.

نمونه هایی از سوالات تحقیق روانشناسی قوم نگاری عبارتند از:

. چگونه عقاید و رفتار افراد بسته به پیشینه فرهنگی آنها متفاوت است؟
. شبکه های اجتماعی و اشتراکی افراد چه تأثیراتی بر سلامت روان و رفاه آنها دارد؟
. ارزش‌ها و قراردادهای فرهنگی چگونه بر احساس و ابراز احساسات مردم تأثیر می‌گذارند؟
. مردم از چه راهبردهایی برای هدایت و به خطر انداختن هویت فرهنگی خود در زمینه های مختلف اجتماعی استفاده می کنند؟

2. تحقیقات قوم نگاری تجاری

تحقیقات قوم نگاری تجاری عادات مصرف کننده و بازارهای هدف را برای تعیین تقاضاهای بازار و نگرش محصول/خدمت مشاهده می کند. این یک تکنیک تحقیقاتی عالی برای شناسایی خواسته های مشتری و برآورده کردن خواسته های بازار است.

این روش تحقیق از کار میدانی، مصاحبه و نظرسنجی آنلاین برای به دست آوردن عادات مصرف کننده بازار هدف استفاده می کند. قوم شناسان تجاری از این روش ها برای مطالعه رفتار مشتری و توسعه تاکتیک های بازاریابی کارآمد استفاده می کنند.

تحقیقات قوم نگاری کسب و کار نیازمند یک چارچوب مصرف کننده یا مشتری مدار است که بازارهای هدف را بر تجارت اولویت می دهد. این طرح تحقیقاتی به دنبال شناسایی رفتار مشتری تکراری برای بینش بازار است.

پرسیدن سوالات مناسب به محققان کمک می کند تا داده های مرتبط را بدست آورند. نمونه سوالات تحقیق قوم نگاری کسب و کار:

. چه ویژگی های این محصول یا خدمات را می پسندید؟
. چه چیزی باعث استفاده شما از این محصول می شود؟
. محصول چه الزامات خاصی را برای شما برآورده می کند؟
. محصول چه نیازهای منحصر به فردی را برآورده نمی کند؟
. آیا قیمت محصول منعکس کننده ارزش آن است؟

3. تحقیق قوم نگاری آموزشی

قوم نگاری آموزشی مستلزم مطالعه روش های تدریس و یادگیری و چگونگی تأثیر آنها بر رفتار کلاس است. این پارادایم مطالعه بررسی می کند که چگونه آموزش بر نتایج یادگیری و مشارکت ذینفعان در کلاس درس تأثیر می گذارد.

این نوع تحقیق آموزشی نگرش ها، انگیزه ها و تمایلات یادگیری دانش آموزان را بررسی می کند. برای به دست آوردن مرتبط ترین و عینی ترین داده ها، محقق از مشاهده غیر مشارکتی و مشاهده مستقیم مشارکت کننده استفاده می کند.

انواع سؤالات تحقیق قوم نگاری آموزشی عبارتند از:

. آیا شما طرفدار این رویکرد آموزشی هستید؟
. آیا مربی اجازه بازخورد در کلاس را می دهد؟
. آیا رویکرد تدریس به وضوح اهداف را بیان می کند؟
. احساس دانش آموز در مورد یادگیری چیست؟

4. تحقیقات قوم نگاری پزشکی

تحقیقات مردم نگاری پزشکی، تحقیقات کیفی مراقبت های بهداشتی است. این طرح تحقیقاتی به پزشکان کمک می کند رفتار بیمار را از ساده تا پیچیده درک کنند.

تحقیقات قوم نگاری پزشکی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اطلاعات ارزشمندی برای بهبود مراقبت از بیمار می دهد. تحقیقات قوم نگاری به سازنده محصولات مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا نیازهای بازار هدف را درک کند و بر طراحی محصول تأثیر بگذارد.

تحقیقات قوم نگاری پزشکی همچنین به پزشکان مراقبت های بهداشتی بینش هایی در مورد خواسته های پیچیده بیماران، واکنش به نسخه ها و روش های درمانی و پیشنهادات بهبود می دهد.

سوالات تحقیق قوم نگاری پزشکی:

. چه مدت از این دارو استفاده می کنید؟
. چه مدت است که تحت این درمان هستید؟
. چه تنظیمات سازنده ای را قبلاً متوجه شده اید؟
. آیا در حال حاضر عوارض جانبی دارید؟
. آیا این نسخه یا دوره درمانی با نیازهای شما مطابقت دارد؟

روش های مرتبط با مردم نگاری

مردم شناسان مردم شناس اغلب یک سال یا بیشتر در میان یک گروه/جامعه زندگی می کنند تا درباره آنها بیاموزند. این رویکرد کاملاً غوطه‌ورانه و طولانی‌مدت «زندگی و کار» به قوم‌نگاری در زمینه قابلیت استفاده محبوبیت نشان نداده است.

بخشی از دلیل ممکن است شامل هزینه باشد، اما این مورد نیز وجود دارد که انسان شناسان و متخصصان قابلیت استفاده به چیزهای مختلفی علاقه مند هستند. مردم شناسان از مردم نگاری در تلاش برای درک کامل هر چه بیشتر درباره کل جامعه استفاده می کنند. متخصصان قابلیت استفاده معمولاً فقط علاقه مند به یادگیری اطلاعاتی هستند که از استدلال آنها در مورد یک مشکل طراحی خاص پشتیبانی می کند.

ما استدلال می کنیم که قوم نگاری عمیق و همه جانبه «زندگی و کار» به ندرت در زمینه طراحی کاربر محور مورد نیاز است. با این حال، مطالعات کوتاه قوم نگاری می تواند برای پروژه های کاربر محور بسیار مفید باشد. به عنوان مثال: برای درک نحوه تجارت و فعالیت یک بانک تجاری، یک مشاور قابلیت استفاده ممکن است با کار و معاشرت با کارمندان خود به مدت یک ماه، یک مطالعه قوم نگاری انجام دهد.

روش‌های فردی که در یک مطالعه قوم‌نگاری موجود است عبارتند از: مشاهده شرکت‌کننده، مصاحبه و نظرسنجی. همه این روش های قوم نگاری می توانند برای به دست آوردن درک عمیق تر از یک مشکل طراحی بسیار ارزشمند باشند. متخصصان قابلیت استفاده اغلب از این موارد برای توسعه درک خود از حوزه، مخاطب(ها)، فرآیندها، اهداف و زمینه(های) استفاده مربوطه استفاده می کنند.

زمان استفاده از قوم نگاری

قوم نگاری در مراحل اولیه یک پروژه طراحی کاربر محور بیشترین کاربرد را دارد. این به این دلیل است که قوم نگاری بر توسعه درک مسئله طراحی تمرکز دارد. بنابراین، انجام مطالعات قوم نگاری در ابتدای پروژه به منظور حمایت از تصمیمات طراحی آینده (که بعداً در فرآیند طراحی کاربر محور اتفاق خواهد افتاد) منطقی تر است.

روش‌های قوم‌نگاری (مانند مشاهده مشارکت‌کنندگان) نیز می‌توانند برای ارزیابی طرح موجود مورد استفاده قرار گیرند – اما ارزش واقعی آنها از ایجاد درک اولیه از دامنه، مخاطبان، فرآیندها، اهداف و زمینه‌ها استفاده می‌شود.

ما معمولاً توصیه می کنیم که از روش های قوم نگاری برای مسائل طراحی بسیار پیچیده و/یا حیاتی استفاده شود. مشکلات طراحی پیچیده تر (از نظر دامنه، مخاطب(ها)، فرآیندها، اهداف و/یا زمینه(های) استفاده) احتمالاً به درک عمیق تری نیاز دارند که مطالعات قوم نگاری می توانند به همراه داشته باشند. به همین ترتیب، سیستم های بسیار بحرانی (که در آن شکست یا خطا می تواند منجر به فاجعه شود) نیز می تواند تحقیقات قوم نگاری قابل توجهی را توجیه کند.

به عنوان مثال: یک شرکت بیمه می خواست سیستم خود را برای رسیدگی به مطالبات بیمه ای دوباره طراحی کند. این سیستم طی سالیان متمادی تکامل یافته بود و در واقع مجموعه ای از سیستم های قبلی را نشان می داد. «پردازش ادعا» که توسط این «سیستم سیستم‌ها» پشتیبانی می‌شود، خود فرآیندی بسیار پیچیده است. در این مثال، احتمالاً باید پژوهش قوم نگاری مورد توجه قرار گیرد.

مزایای قوم نگاری

یکی از مزایای اصلی مرتبط با تحقیقات قوم نگاری این است که قوم نگاری می تواند به شناسایی و تحلیل مسائل غیرمنتظره کمک کند. هنگام انجام انواع دیگر مطالعات، که مبتنی بر مشاهده یا تعامل درجا نیستند، می توان به راحتی مسائل غیرمنتظره را از دست داد. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که سوالی پرسیده نمی شود یا پاسخ دهندگان از ذکر چیزی غافل می شوند. حضور در محل یک محقق قوم نگاری به کاهش این خطر کمک می کند زیرا این مسائل (امیدواریم) مستقیماً برای محقق آشکار شود.

مزیت اصلی دیگر قوم نگاری به طور کلی توانایی آن در ارائه بازنمایی دقیق و صادقانه از رفتارها و نگرش های کاربران در نظر گرفته می شود. به دلیل ماهیت ذهنی آن، یک مطالعه قوم نگاری (با یک محقق ماهر) می تواند در کشف و تجزیه و تحلیل نگرش ها و احساسات کاربر مرتبط بسیار مفید باشد.

معایب قوم نگاری

یکی از اصلی ترین انتقاداتی که به مطالعات قوم نگاری وارد می شود، مدت زمانی است که برای انجام آنها صرف می شود. همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت، مطالعات قوم نگاری همیشه به یک دوره زمانی طولانی نیاز ندارد، اما با این وجود این توجه معتبر است. به دلیل خروجی غنی‌تر، یک مطالعه قوم‌نگاری نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر، تولید و تجزیه و تحلیل داده‌های آن بیشتر طول می‌کشد.

در طول مطالعات قوم نگاری قبلی، ما دریافتیم که ممکن است افراد در طول یک مطالعه کوتاه به طور طبیعی عمل نکنند. مطالعات طولانی‌تر معمولاً با این کار مقابله می‌کنند، زیرا آزمودنی‌ها به محقق اعتماد می‌کنند و/یا از هر گونه ادعایی خسته می‌شوند.

به عنوان مثال: در طول هفته اول مطالعه قوم نگاری در سیستم پردازش خسارت بیمه، همه افراد مشاهده شد که دقیق ترین تفسیر را از رویه های صحیح دنبال می کنند. با این حال، با گذشت زمان، به طور فزاینده‌ای آشکار شد که تقریباً همه کارمندان «محل کار» و «محل‌های کوتاه» داشتند که به طور آزادانه برای تسریع کارها استفاده می‌شدند. این رفتارها در کمک به طراحی مجدد جریان فرآیند بسیار آموزنده بود. اگر محقق به اندازه کافی در محل نمی ماند تا این موارد را مشاهده کند، ممکن است ثبت نشده باشند.

قوم نگاری
قوم نگاری – تزیسمی

خطرات مرتبط با قوم نگاری

همانطور که در بالا گفته شد، مطالعات قوم نگاری شامل مشاهده و/یا تعامل محقق با موضوعاتی در محیطی است که طرح (آینده) برای حمایت از آنها در نظر گرفته شده است. دو ضعف بالقوه اصلی مطالعات قوم نگاری عبارتند از:

محقق

پژوهشگران قوم نگاری باید بسیار ماهر باشند تا از تمام دام های احتمالی یک مطالعه قوم نگاری اجتناب کنند. برخی از این موارد شامل جزئیات و کامل بودن مشاهدات و همچنین سوگیری (و اشتباهات) بالقوه در جمع آوری یا تجزیه و تحلیل داده ها است.

فاعل، موضوع

ضروری است که موضوعات هر مطالعه تا حد امکان نشان دهنده واقعی مخاطبان کاربر بزرگتر باشد (با فرض اینکه مطالعه به این شکل طراحی شده است). همچنین بسیار حیاتی است که آزمودنی ها با محقق باز و صادق باشند. البته هر دوی این موضوعات به کیفیت خود محقق و نقش آنها در طراحی مطالعه مربوط می شود.

همانطور که از مطالب بالا می بینیم، بیشتر خطرات مرتبط با مطالعات قوم نگاری به طور مستقیم یا غیرمستقیم به محقق مربوط می شود. البته این بدان معناست که انتخاب محقق قوم نگاری برای موفقیت یک مطالعه حیاتی است. ما توصیه می‌کنیم محققی را انتخاب کنید که پیشینه‌ای ثابت از مشارکت گذشته در پروژه‌های موفق در حوزه‌های مختلف داشته باشد.

نحوه برنامه ریزی یک مطالعه پژوهشی قوم نگاری

اگر به دنبال اجرای یک یا چند مورد از این نوع تحقیقات قوم نگاری هستید، ممکن است تعجب کنید که چگونه یک مطالعه قوم نگاری را برنامه ریزی کنید. در اینجا مراحلی را پیشنهاد می کنیم که انجام دهید.

1. اهداف مطالعه قوم نگاری خود را مشخص کنید. قصد دارید به چه سوالاتی پاسخ دهید؟ امیدوارید از مطالعه چه چیزی یاد بگیرید؟
2. تیم مطالعه قوم نگاری خود را جمع آوری کنید. بسته به منابع خود، ممکن است مجبور شوید با تیمی متشکل از یک توسعه‌دهنده محصول یا کارشناس قابلیت استفاده کار کنید، اگرچه ممکن است داشتن یک تیم متقابل که بتواند مشاهدات بیشتر (و متنوع‌تر) را به صورت جمعی انجام دهد، ایده‌آل باشد. یک نفر می تواند به صورت جداگانه از تماس با تیم های دیگر برای کمک به تحقیق دریغ نکنید. مطالعات قوم نگاری فقط به محصول و UX کمک نمی کند، بلکه می تواند به بازاریابی، فروش و موفقیت مشتری نیز کمک کند. ‌
3. روش مطالعه تحقیق قوم نگاری را انتخاب کنید. بودجه، جدول زمانی و هر محدودیت یا هدف دیگری که ممکن است مرتبط باشد را در نظر بگیرید. به احتمال زیاد، تحقیقات قوم‌نگاری شما تنها بخشی از یک ابتکار تحقیقاتی گسترده‌تر را تشکیل می‌دهد، بنابراین مهم است که در نظر بگیرید چگونه می‌توان به بهترین وجه به این فرآیند ارزش افزود.
4. با افراد بالقوه مطالعه تماس بگیرید تا برای مطالعه خود استخدام کنید. برای آنها توضیح دهید که در مورد چه چیزی تحقیق خواهید کرد، یک مصاحبه مقدماتی انجام دهید، رضایت و چشم پوشی دریافت کنید، و فهرست نهایی موضوعات مطالعه خود را تهیه کنید. جذب پاسخ دهندگان می تواند یکی از سخت ترین مراحل باشد و توصیه می کنیم با تیم موفقیت مشتری خود شریک شوید تا به پاسخ دهندگان مناسب دسترسی پیدا کنید. اگر به دنبال اجتناب از تعصب پایگاه مشتری خود هستید، چندین شرکت وجود دارند که در استخدام پاسخ دهندگان تخصص دارند.
5. مطالعه خود را آغاز کنید. بیرون بروید و مشاهده کنید! یادداشت های کاملی بردارید، حتی بیشتر از آن چیزی که به طور شهودی فکر می کنید لازم است. بعداً از آنها سپاسگزار خواهید بود. در مورد محیط سوژه ها، رویدادها و حوادث کلیدی و برداشت های خود یادداشت بردارید. به یاد داشته باشید، تحقیقات قوم نگاری راهی عالی برای کشف نوع تحقیقی است که هنوز برای به دست آوردن بینش های مورد نیاز خود باید انجام دهید.
6. داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید. به دنبال الگوها و مضامینی باشید که به بیرون پرش می کنند. کاربران شما با چه نوع چالش ها و موانعی مواجه شدند؟ این چه تاثیری بر آنها گذاشت؟ نمودار قرابت، که ابزاری است که از یادداشت‌های پس از آن برای گروه‌بندی تعداد زیادی از مشاهدات بر اساس روابط آنها استفاده می‌کند، راهی عالی برای نزدیک شدن به این داده‌ها است. ما این الگوی نمودار قرابت توسط Sketch را دوست داریم. ‌
7. بینش هایی را که از تحقیق خود گرفته اید فهرست کنید. آنها را به اشتراک بگذارید، غنی کنید و ترکیب کنید و در نهایت برنامه ای برای نحوه پیاده سازی آنها در فرآیند طراحی محصول خود ایجاد کنید. مثل همیشه، تحقیقات شما به همان اندازه ارزش دارد. می‌توانید از Reveall برای جمع‌آوری تمام مشاهدات خود استفاده کنید و بینش‌های خود را به گونه‌ای مدیریت کنید که بتوانید به راحتی نقاط را به هم متصل کنید و یافته‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نمونه هایی از تحقیقات قوم نگاری

برای کمک به درک اینکه دقیقاً چگونه می‌توانید تحقیقات قوم‌نگاری را به عنوان بخشی از فرآیندهای طراحی و توسعه محصول خود پیاده‌سازی کنید، در اینجا چند نمونه تحقیق قوم‌نگاری از زندگی واقعی آورده شده است.

مثال اول: مصاحبه های پارکینگ

الن آیزاکس، به همراه تیمی از مرکز تحقیقات پالو آلتو، به دنبال بررسی چگونگی جستجوی مردم برای پارکینگ، و واضح بودن تابلوها، به خصوص در هنگام رانندگی در ساعات شلوغی بودند. آنها روی چالش‌هایی که مردم با آن‌ها مواجه می‌شوند، نحوه تعریف محدودیت‌های پارکینگ، مواردی که با زیرساخت‌های موجود کار می‌کردند و نمی‌توانستند، و آنچه می‌توان برای بهتر کردن پارکینگ بهبود داد، تمرکز کردند. یافته ها برای اطلاع رسانی در طراحی سیستم های جدید پارکینگ مورد استفاده قرار گرفت. سخنرانی تد او که در بالا پیوند داده شده است بینش خوبی از رویکرد او به تحقیقات قوم نگاری می دهد.

مثال دوم: مالیات

محققان شرکت مشاوره شیکاگو Fuzzy Math به دنبال تحقیق در مورد نحوه ثبت مالیات مردم بودند، بنابراین رفتند و افرادی را مشاهده کردند که مالیات خود را در شرایطی که معمولاً در آن ثبت می کردند، تشکیل می دادند. آنها جلسات را با یک مصاحبه کوتاه شروع کردند، به طور منفعلانه مشاهده کردند که شرکت کنندگان مالیات خود را ثبت می کردند. و سؤالات بیشتری پرسید، مانند اینکه آزمودنی‌ها چگونه نرم‌افزار مورد استفاده را انتخاب می‌کنند و بهترین و بدترین بخش فرآیند برای آنها کدام است. محققان مشاهدات خود، پاسخ به سؤالات خود را یادداشت کردند و سطح راحتی شرکت کنندگان را با ثبت مالیات آنها اندازه گرفتند.

مثال سوم: فناوری های توسعه ای

تیمی از محققان دانشگاه کوئینزلند، مهدکودک‌ها را در محیط طبیعی آنها (مهدکودک) با هدف دستیابی به بینش در مورد فناوری‌های رشدی برای کودکان مورد مطالعه قرار دادند. به لطف مشاهدات خود، آنها قادر به شناسایی الگوهای کلیدی در رفتار کودکان بودند که سپس از آنها برای اتخاذ تصمیمات کلیدی هنگام توسعه فناوری بازی برای آنها استفاده کردند.

مثال چهارم: مردم نگاری آنلاین

امروزه، تیم‌ها دورتر هستند و محصولات دیجیتالی‌تر هستند، به این معنی که تحقیقات قوم‌نگاری فراتر از رویکرد سنتی سنتی توسعه‌یافته توسط انسان‌شناسان است.

شرکت های زیادی وجود دارند که از ابزارهایی مانند Hotjar برای ضبط تصاویر کاربران در وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب استفاده می کنند تا رفتارها و چالش های آنها را مشاهده کنند.

نتیجه

ما به طور کلی توصیه می کنیم که یک رویکرد قوم نگاری ممکن است برای مراحل اولیه یک پروژه کاربر محور که با یک چالش طراحی خاص پیچیده یا حیاتی سروکار دارد، مناسب باشد. این به این دلیل است که این روش‌ تحقیق به درک عمیقی از حوزه، مخاطب(ها)، فرآیندها، اهداف و زمینه (های) استفاده از یک مشکل طراحی اجازه می‌دهند. این روش های قوم نگاری همچنین می تواند در کشف و کاوش مسائل ناشناخته قبلی بسیار مفید باشد.

شاید مهم ترین تصمیم در یک مطالعه قوم نگاری، انتخاب محقق قوم نگاری باشد. این فرد یافته‌های مطالعه را طراحی، اجرا و تجزیه و تحلیل خواهد کرد – بنابراین ضروری است که آنها مهارت و تجربه داشته باشند تا مطمئن شوند مطالعه نماینده، دقیق و منصفانه است.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *