قوانین موفقیت در طوفان فکری

قوانین موفقیت در طوفان فکری

قوانین موفقیت در طوفان فکری ، ایده برای نوآوری حیاتی است. و وقتی صحبت از ایده پردازی سریع می شود، هیچ چیز بهتر از طوفان فکری کار نمی کند. نوآورترین شرکت ها برای پیشبرد تلاش های نوآورانه خود به جریان سالم ایده های جدید وابسته هستند. اگر خلاقیت و نوآوری بیشتری را در شرکت خود باز کنید، باید بتوانید جریان ثابتی از ایده ها را برای مقابله با مشکلات منحصر به فرد تشویق کنید.

جلسه طوفان فکری ابزاری است که به شما امکان می دهد به سرعت ایده ها یا راه حل های زیادی برای یک مشکل پیدا کنید. ایده های تولید شده الزامی نیست که بهترین باشند یا حتی بالاترین شانس اجرا را داشته باشند. هدف جلسه یافتن ایده‌های فراوان است که معمولاً مبنایی برای راه‌حل‌های بهتر خواهد بود.

در حالی که طوفان فکری بدون مانع کار می کند، اما زمانی که با قوانین طوفان فکری ساده هدایت می شود که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از این فرآیند ببرید، بسیار مؤثر است. در اینجا چند قانون وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا ارزش واقعی را از جلسه طوفان فکری خود حذف کنید.

قوانین موفقیت در طوفان فکری
قوانین موفقیت در طوفان فکری – تزیسمی

فهرست مطالب

طوفان فکری چیست؟- قوانین موفقیت در طوفان فکری

اولین بار الکس آزبورن (Alex Osborn)، مدیر تبلیغاتی آمریکایی بود که تکنیک طوفان فکری را به‌وجود آورد و در کتاب خود به نام “Applied Imagination” در مورد آن نوشت. از آن روز به بعد، محققان و اندیشمندان تکنیک اولیه‌ی او را بسیار بهبود بخشیده‌اند. روشی که ما در اینجا توضیح می‌دهیم از این پژوهش بهره برده و در نتیجه با روش آزبورن تفاوت‌هایی جزئی دارد.

روش طوفان فکری، رویکردی راحت و دور همی به حل مسئله را، با تفکر جانبی و غیرمستقیم ترکیب می‌کند. طوفان فکری افراد را به تولید ایده‌هایی ترغیب می‌کند که شاید در ابتدا احمقانه به نظر بیایند. با کمی دستکاری، بعضی از همین ایده‌ها می‌توانند به راه‌حل‌های خلاقانه و بدیعی تبدیل شوند. بعضی دیگر از آنها هم ممکن است جرقه ایده‌های بعدی را بزنند. به این شکل ذهن افراد باز می‌شود و از زندان متعارف تفکرشان رها می‌گردند.

برای رسیدن به همین هدف است که در جلسات طوفان فکری هیچ‌کس نباید از ایده‌ای انتقاد یا آن را تشویق کند. در این جلسات سعی بر این است که افق‌های جدیدی از راه‌حل‌ها بر افراد گشوده شود و پیش‌فرض‌های اشتباه‌شان را درباره‌ی مشکل در هم بشکنند. قضاوت و تحلیل جلوی تولید ایده را می‌گیرد و نمی‌گذارد خلاقیت، خودش را نشان بدهد.

برای ارزیابی و سنجیدن ایده‌ها باید تا آخر جلسه، دندان روی جگر بگذارید. در پایان کار است که وقت تفحصِ بیشتر در راه‌حل‌های ارائه شده و استفاده از روش‌های متعارف فرا می‌رسد.

چرا از طوفان فکری استفاده می‌کنیم؟- قوانین موفقیت در طوفان فکری

رفتارهای زیان‌بار در گروه می‌توانند کار روش‌های متعارف حل مسئله گروهی را خراب کنند. شروع کردن حل مسئله با فرآیندی ساختاریافته و تحلیلی خیلی اهمیت دارد؛ اما ممکن است گروه را به سوی ایده‌های نصفه‌نیمه و پیش‌پاافتاده ببرد. در مقابل، طوفان فکری محیط آزاد و بی‌سانسوری فراهم می‌کند که همه در آن به مشارکت تشویق می‌شوند. از ایده‌های عجیب و غریب استقبال می‌شود و همین‌ها اساس ایده‌های بعدی می‌شوند. همه به همکاری ترغیب می‌شوند و اینگونه انبوهی از راه‌حل‌های خلاقانه ایجاد می‌شوند.

وقتی برای حل مسائل از طوفان فکری بهره می‌برید، تجارب متنوع اعضای تیم را هم وارد بازی می‌کنید. با این کار غنای ایده‌ها را بالا می‌برید، و در نتیجه راه‌حل‌های بهتری برای مشکلات‌تان پیدا خواهید کرد.

طوفان فکری باعث می‌شود اعضای تیم راه‌حلی را که در نهایت انتخاب شده بیشتر قبول داشته باشند؛ بلاخره چون خودشان هم در رسیدن به آن نقش داشته‌اند، بیشتر به آن پایبندند و برای عملی شدنش جدی‌تر تلاش خواهند کرد. علاوه بر این، از آنجایی که وقت طوفان فکری به همه خوش می‌گذرد، اعضای تیم در عین اینکه در فضایی مثبت و رضایت‌بخش مسائل را حل می‌کنند، به یکدیگر هم نزدیک‌تر می‌شوند.

طوفان فکری می‌تواند بسیار مؤثر باشد؛ اما نکته‌ی مهم این است که با ذهن باز و بدون قضاوت به آن بپردازید. اگر غیر از این باشد هیچ‌کس صدایش درنمی‌آید، کیفیت و کمیت ایده‌ها افت می‌کند و روحیه‌ی همه تضعیف می‌شود.

 

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: طوفان فکری چیست؟

قوانین موفقیت در طوفان فکری- قوانین موفقیت در طوفان فکری

شماره 1: زود شروع کنید

اغلب، جلسات طوفان فکری با جمع آوری اعضای تیم در اتاقی شروع می شود که همه فرآیند ایده پردازی را آغاز می کنند. اما این ممکن است همیشه بهترین راه برای شروع فرآیند نباشد. شروع به این روش ممکن است جریان آزاد ایده ها را به خطر بیندازد، زیرا مردم اغلب تمایل دارند خطوط فکری اعضای خوش صدای تر، محبوب تر یا با اراده تر گروه را دنبال کنند.

برای جلوگیری از این تفکر گروهی ناخواسته، از اعضای تیم خود بخواهید زودتر فکر کنند. همانطور که نویسنده، ریچارد وایزمن، در کتاب خود 59 ثانیه می گوید: کمی فکر کن، زیاد تغییر کن، “مردم خلاق تر از جمعیت هستند.” به اعضای تیم خود فرصت دهید تا خلاقیت های خود را زودتر به جریان بیندازند، و با ایده های اصلی تری پاداش خواهید گرفت تا شروع کنید.

شماره 2: خارج از چارچوب فکر کنید

اکثر سازمان ها دارای فرآیندها، قراردادها یا ایدئولوژی هایی هستند. در حالی که این به ایجاد هویت و فرهنگ مشخص کمک می کند، می تواند در یک جلسه طوفان فکری ناتوان کننده باشد. به جای اینکه به یک قالب خاص از آنچه که سازمان شما آن را یک ایده «قابل قبول» می‌داند پایبند باشید، به جای آن، اعضای تیم خود را به مسیرهای خلاقانه متعددی بفرستید و ببینید چه چیزی را نشان می‌دهند.

برای جلسه طوفان فکری محدودیت ایجاد نکنید یا افراد را در جایی که فرآیندهای فکری آنها می تواند پیش برود محدود نکنید. هر چه دورتر از میدان اجازه دهید افکارتان پرسه بزنند، ایده های شما تازه تر و بدیع تر خواهند بود. اگرچه برخی از ایده‌هایی که مطرح می‌کنید ممکن است وحشیانه یا ظالمانه به نظر برسند، آنها را ادامه دهید. همانطور که افراد IDEO می‌گویند، “اغلب تفاوت زیادی بین ظالمانه و درخشان وجود ندارد.”

شماره 3: کمیت را بر کیفیت تشویق کنید

ایده پردازی سریع شامل ایجاد چندین ایده در مدت زمان کوتاهی است. هدف لزوماً یافتن پیشرفت بزرگ بعدی نیست (که بعداً در این فرآیند به دست می‌آید) بلکه این است که تا حد امکان ایده‌های بیشتری را ایجاد کنید. سر و صدا بر سر کیفیت، تازگی یا هر ویژگی دیگر ایده هایی که تولید می کنید، این هدف را ناکام می کند و طوفان فکری شما را محدود می کند.

دقیقاً باید چند ایده را هدف قرار دهید؟ به سادگی تا آنجا که ممکن است. IDEO توصیه می کند که یک جلسه متوسط 60 دقیقه ای باید 100 ایده یا بیشتر ایجاد کند. این مقدار خوبی برای هدف گذاری است، به خصوص اگر به دنبال به حداکثر رساندن زمانی هستید که برای طوفان فکری صرف می کنید.

شماره 4: ایده ها را دور نریزید

در اکثر جلسات، یادداشت برداری طبیعی و اغلب بهترین است. این باید برای طوفان فکری نیز یکسان باشد. در حالت ایده‌آل، یکی از اعضای تیم باید وظیفه ثبت ایده‌ها را در حین تولید داشته باشد. ممکن است بتوانید از راه‌حل‌های نرم‌افزاری استفاده کنید که به کل تیم اجازه می‌دهد ایده‌ها را هنگام ثبت مشاهده کنند. این به اعضای تیم اجازه می‌دهد یادداشت‌ها را در حین ضبط ببینند و اگر به نظر می‌رسد چیزی از قلم افتاده است، آن را وارد کنند.

اما به همان اندازه مهم این است که اطمینان حاصل شود که تک تک ایده ها ثبت می شوند. ممکن است وسوسه شوید که برخی از ایده‌ها را به دلیل منطقی نبودن یا غیرواقعی بودن، بی‌درنگ رد کنید. در مقابل این وسوسه مقاومت کنید. حتی ایده هایی که بدترین به نظر می رسند می توانند هسته هایی را در خود نگه دارند که به حل مشکلی که با آن روبرو هستید کمک می کند. هر ایده را ثبت کنید.

شماره 5: در مسیر خود بمانید- قوانین موفقیت در طوفان فکری

توجه به هر ایده لزوماً به این معنی نیست که به تیم خود اجازه دهید از موضوع خارج شود. همانطور که فکر می کنید، اغلب مسیرهای فکری وجود دارد که دعوت کننده به نظر می رسد و حتی ممکن است توجه را به خود جلب کند. اجازه ندهید این رانش ادامه یابد، حتی اگر آهنگ جدید به موضوعی در دستور کار رسیدگی کند. خارج شدن از مسیر ممکن است انرژی‌های شما را خیلی زود پراکنده کند یا باعث شود تیم شما زودتر از موعد تمام شود.

اگر آهنگ جدید برای مشکل دیگری در دستور کار مهم است، از یکی از اعضای تیم بخواهید آن را یادداشت کند، سپس تیم را به موضوع بازگرداند.

شماره 6: همه را درگیر کنید

همه تیم ها فوق ستاره هایی دارند که معمولا بهترین ایده ها یا بیشترین تجربه را دارند. به طور طبیعی، شما می خواهید که این افراد نظر خود را بیان کنند، با در نظر گرفتن این که نظرات آنها ارزش قابل توجهی برای گفتگو ایجاد می کند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که ورودی آنها بر ورودی دیگران سایه نمی اندازد.

در این مرحله طوفان فکری، کمیت ایده‌ها بسیار مهم است و اگر تنها چند نفر مشارکت داشته باشند، مقدار زیادی تولید نخواهید کرد. یک راه خوب برای اطمینان از اینکه همه درگیر هستند این است که از هر یک از اعضای تیم بخواهید نظرات خود را در ابتدای جلسه ارائه دهند. این به همه فضایی برای مشارکت می دهد و به طور اساسی یک پایه محکم و متنوع از ایده ها را برای ایجاد بر روی آن فراهم می کند.

شماره 7: قضاوت را متوقف کنید

خلاق ترین فضاها، فضاهایی هستند که عاری از قضاوت یا برداشت های فوری از ایده ها هستند. برای به جریان انداختن عصاره های خلاقانه و جاری نگه داشتن آنها، جلسات طوفان فکری شما باید از قضاوت خودداری شود و فقط اجازه دهید ایده ها روی هم انباشته شوند. زمان کافی برای ارزیابی این ایده ها بعداً با پیشروی در روند ایده پردازی، وجود خواهد داشت. اما در حین طوفان فکری، فقط اجازه دهید ایده ها جریان پیدا کنند.

این همچنین می تواند برای مشارکت دادن برخی اعضای تیم واقعاً در فرآیند مهم باشد. برخی از افراد تمایل دارند در ارائه فرآیندهای فکری خود یا بیان ایده‌ها، به خصوص آن‌هایی که احساس می‌کنند عجیب و غریب هستند، کمی احساس ناامنی کنند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه همه می‌توانند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند، این است که قضاوت را برای مدت‌ها بعد به تعویق بیندازیم.

شماره 8: بصری باشید

وقتی ایده ها را تجسم می کنید، تعامل با آنها آسان تر است. اغلب، بهتر است به جای گفتن، نشان دادن. این به همه اجازه می دهد تا خود را در ایده ها غوطه ور کنند و با گزاره های اصلی به گونه ای درگیر شوند که منجر به ایده پردازی بهتر شود.

از یادداشت‌های چسبناک، تخته‌های سفید یا Post-it برای توضیح نحوه عملکرد یک ایده استفاده کنید، یا فقط آن را روی دیوار بچسبانید تا همه بتوانند واقعاً ببینند ایده به کجا می‌رود.

شماره 9: بیش از یک جلسه داشته باشید

در نهایت، ایجاد شرایط مناسب برای حفظ جریان خلاقیت، حتی پس از جلسه طوفان فکری، مهم است. گاهی اوقات، ایده هایی که در جلسه به اشتراک گذاشته اید، ممکن است بعد از جلسه، جرقه ایده های دیگری را برانگیزد. یک دوره زمانی (شاید یک هفته) را برای همه بگذارید تا چند لحظه وقت بگذارند و فقط روی ایده های به اشتراک گذاشته شده در جلسه بجوشند. ممکن است متوجه شوید که ایده‌های جدید ممکن است از ایده‌هایی که قبلاً به اشتراک گذاشته شده است تغذیه شود و زوایای جدید و جالبی را برای دنبال کردن در اختیار شما قرار دهد.

طوفان فکری بخش مهمی از فرآیند نوآوری است که به شما امکان می دهد راه های جدیدی برای مقابله با مشکلات در حال تحول پیدا کنید و حتی تیم خود را برای رسیدن به یک هدف مشترک جمع کنید. برنامه ریزی جلسه خود بر اساس این قوانین طوفان فکری منجر به ایده پردازی بیشتر و به طور کلی یک جلسه مؤثرتر می شود.

قوانین موفقیت در طوفان فکری
قوانین موفقیت در طوفان فکری – تزیسمی

این شش قاعده اصلی باید در جلسه طوفان فکری رعایت شود- قوانین موفقیت در طوفان فکری

در هر جلسه طوفان فکری چهار قانون باید رعایت شود. رعایت این قواعد، به سینرژی (هم‌افزایی) در گروه می‌شود که در نهایت میزان خلاقیت در گروه افزایش و بهبود می‌یابد. در یک جلسه طوفان فکری هیچ بحثی برای مطرح کردن ایده‌ها وجود ندارد. در این جلسه طی یک فرآیند طبیعی و بدون خروجی بیرونی، جمع‌آوری شده به ایده‌های بهتر دست پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید یک جلسه طوفان فکر کنید، به این 4 قانون دقت کنید:

برای کمی بررسی کنید نه کیفیت

همیشه کیفیت مهمتر از کمیت است؛ اما در یک جلسه طوفان فکری کاملاً برعکس.

به این فکر کنید که ایده‌های بهتر کدم‌اند. اجازه دهید همه افراد هر ایده‌ای را که به ذهنشان می‌رسد را بگویند. می‌توانید از یک تخته وایت برد یا برگه بزرگ برای نوشتن همه ایده‌ها استفاده کنید. یادتان باشد هرچه تعداد ایده‌هایی که می‌توانند بیش‌تر حل شوند، احتمال دستیابی به یک راه اساسی و اثربخش بیش‌تر است.

از انتقاد جلوگیری کنید

انتقاد مثل یک مانع برای تفکر است. وقتی کسی می‌خواهد فکر کند و درعین‌حال از انتقاد می‌شود، آن را بعد از سعی می‌کنم ایده‌های مشابه یا در همین سطح را نگوید. از ترس دوباره مورد انتقاد قرار گرفتن.

اگر در شروع با یک ایده، به جای انتقاد از آن، به توسعه و بهبود آن فکر کنید، یک جو مناسب برای تولید ایده‌های بکر و غیرمعمول می‌شود. از چنین روشی باعث ایجاد دامنه می شود.

از ایده های غیرمعمول، استقبال کنید

در برداشتن ذهنی ممکن است ایده‌های غیرمعمولی ایده‌های غیرمعمولی را در نظر بگیرند و به راه حل‌های بهتر نسبت به ایده‌های معمول تبدیل شوند.

ایده‌ها را ترکیب کنید و ایده‌های کامل‌تری بسازید

می‌توان با ترکیب دو ایده خوب، به ایده‌ای بهتر رسید که از هر دو ایده قبلی کامل‌تر شود.

هیچکس صاحب ایده‌اش نیست

مهم است که هیچ‌کس ادعا نمی‌کند که این ایده مال من است یا آن ایده را فلانی مطرح می‌کند. وصل کردن ایده‌ها به افراد، می‌تواند اثربخشی یک جلسه طوفان فکری را کاهش دهد. چون:

– قضاوت ما در مورد فرد، به ایده هم سرایت می‌کند.

– دیگران می‌دهند ایده‌هایی را مطرح می‌کنند که این ایده فرد دیگری را اصلاح کنند.

– اصلاح یا تکمیل یک ایده، ممکن است باعث مقاومت و موضع گیری کسی شود که اولین بار آن را مطرح کرده است بشود.

به افراد دقیق توضیح دهید

به افراد دقیقاً توضیح دهید که بدون هیچ ترسی هر نظری نمی‌گویند. شخص حق مسخره کردن یا مخالف نظر مخالف را ندارد. از آن‌ها می‌خواهم اعتمادبه‌نفس داشته باشیم و هر چه به ذهنشان رسید بگویند.

 

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: فرضیه چیست؟

جلسه طوفان فکری را چگونه بهتر اداره کنیم؟- قوانین موفقیت در طوفان فکری

برای اداره یک جلسه طوفان فکری (یا همان نقطه ذهنی)، مقالاتی نوشته شده است. بر خلاف تصور عموم، این جلسه باید در کمال نظم و آرامش انجام شود تا بهترین نتایج حاصل شود. برای افزایش اثربخشی جلسات طوفان فکری این چند مورد را رعایت کنید:

در صورت جلسه، تعداد ایده‌ها را محدود کنید

مثلاً می‌توان تعداد 100 یا 200 ایده (متناسب با تعداد نفرات) سقف پیشنهاد ایده‌ها باشد. این در صورتی است که وقت کافی نداشته باشید. در صورتي كه وقتي كافي است، اجازه دهيد كه بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
این سقف شاید متناقض با خلاقیت به نظر برسد، اما ممکن است به خلق ایده‌های بهتر و اولویت‌بندی ایده‌ها توسط شرکت‌کنندگان کمک کند.

دامنه‌ها را خیلی محدود تعریف کنید

محدود کردن دامنه موضوعات به محدود شدن ذهن افراد شرکت کننده می‌انجامد. وقتی موضوعی محدود می‌شود، کسانی که در جلسه شرکت می‌کنند، بخشی از پاسخ‌هایشان را به صورت ناخودآگاه از ذهن حذف می‌کنند. پاسخ‌هایی که شاید بهترین جواب برای حل مسئله بود. در چنین شرایطی قضاوت افراد در مورد ایده‌هایشان هم زیاد می‌شوند و ممکن است از بیان نظراتشان ترس داشته باشند.

دو مدل طوفان فکری متفاوت!- قوانین موفقیت در طوفان فکری

این دو مدل طوفان فکری، اندکی با روش غالب طوفان‌های فکری تفاوت دارند. بد نیست آن ها را هم یادت باشد!

طوفان فکری ساکت

ذهنی خاموش یا طوفان فکری ساکت، می‌توان به عنوان یک ابزار خلق ایده انتخاب در تیم شما به کار رود. قوانین و قوانین در این روش تا حد زیادی جلسات منظم باقی می‌مانند. ابتدا بحث مطرح و توضیح داده می شود. سپس اعضای جلسه پنج‌تا ده دقیقه فرصت دارند هرچه به ذهنشان می‌رسد بنویسند.

فقط یک نکته اجازه ندهید تا زمانی که زمان کلی تمام شده هر کسی برگه‌اش را تحویل دهد. آن‌ها تا آخرین لحظه باید بنویسند. چون در روند فکری سایر اعضا اختلال ایجاد می‌شود. این چرخه تا زمانی ادامه می‌یابد که کارت‌های ایجاد شده را دریافت می‌کنند. این ایده‌ها توسط جمع‌آوری و پاسخ‌های تکراری حذف می‌شوند. این تیم پاسخ‌های باقی مانده را دسته‌بندی و بهترین راه حل را برای بیان بیان‌کردن در جلسه ابتدایی تعیین می‌کند.

طوفان فکری معکوس

در روش طوفان فکری معکوس، به این فکر می‌کنید که در موضوع شما، چه کار می‌کند و سپس شما آن را به تصویر می‌کشید.

یک روش این است که شما بپرسید «چطور می‌توانم جلوی عملی بگیرم این هدف را بگیرم؟» مثلاً فرض کنید صاحب یک سازمان آموزشی هستید. بعد از مدتی حس می‌کنید سطح کیفی آموزش‌ها اندکی افت کرده است. بنابراین، موضوعات طرح می‌کنید با این عنوان: «چطور می‌توانم سطح لذت را بالا ببرم؟» شما احتمالاً قبلاً هرکاری که به ذهنتان رسیده است را برای انجام مخاطبانتان انجام دهید. بنابراین بهتر است این موضوع را برعکس کنید:

«چطور می‌توانم نارضایتی را برای مخاطبینمان به وجود بیاورم؟»

این تکنیک نگاهی به روش‌ها و دیدگاه‌های جدید دارد که به شکل وارونه و معکوس، گزینه موردنظر را بررسی می‌کند. فرقی نمی‌کند کدامیک از این تکنیک‌ها برای شما مفید باشد، همه آن‌ها را آزمایش می‌کنند. شاید متوجه شوید که خیلی از این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند. اگر این کار انجام شود، ممکن است خیلی از گزینه‌ها را از دست بدهید.

قوانین موفقیت در طوفان فکری
قوانین موفقیت در طوفان فکری – تزیسمی

اصلی‌ترین اهداف طوفان فکری کدامند؟- قوانین موفقیت در طوفان فکری

اکنون که می‌دانید معنی طوفان فکری چیست و این تکنیک چه کاربردی دارد، باید به بررسی اهداف آن بپردازیم. مهم‌ترین اهداف طوفان ذهنی عبارتند از:

بهبود فرآیند ایده‌پردازی و تقویت تفکر خلاق

بسیاری از افراد تمایل ندارند که ایده‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذراند، به خصوص اگر فکر کنند که آن ایده احمقانه یا غیرعملی است. طوفان فکری عمدا محدودیت‌هایی را که مانع از بیان کردن این ایده‌ها می‌شوند، از بین می‌برد و با ایجاد یک محیط آزاد همه افراد را به مشارکت تشویق می‌کند.

افزایش انگیزه کارکنان

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش انگیزه کارکنان برگزاری جلسات طوفان فکری است. شما با این کار به همه کارمندان خود اجازه می‌دهید که در یک محیط دوستانه ایده‌هایشان را به اشتراک بگذارند؛ در نتیجه، احساس می‌کنند که صدایشان شنیده می‌شود و ارزشمند هستند.

افزایش تعهد کارکنان

وقتی تمام کارکنان یک شرکت یا اعضای یک گروه در پیدا کردن راه حل مشارکت داشته باشند، نسبت به راه حل انتخاب شده و کاری که قرار است انجام دهند، احساس تعهد بیشتری می‌کنند و برای عملی شدن آن جدیت بیشتری از خود نشان می‌دهند؛ چون در ایده‌پردازی و فرآیند تصمیم گیری نقش داشته‌اند.

ایجاد کار تیمی

وقتی تمام کارکنان با هم در فعالیت‌های طوفان ذهنی شرکت می‌کنند و بدون اینکه یکدیگر را تحقیر کنند به دنبال بهترین راه حل می‌گردند، بین آن‌ها دوستی و رابطه قوی‌ شکل می‌گیرد.

پیدا کردن بهترین راه حل

در جلسات طوفان فکری از همه ایده‌ها، حتی ایده‌های عجیب یا ایده‌هایی که ممکن است غیرمنطقی به نظر برسند، استقبال می‌شود و همه ترغیب می‌شوند که در ایده‌پردازی شرکت کنند و هر چیزی را که به ذهن‌شان می‌رسد بدون ترس از قضاوت دیگران، بیان کنند.

از سوی دیگر، معمولا افراد مختلف با پیشینه، سن، تجربه و عقاید مختلف در کنار هم جمع می‌شوند تا نظرشان را درباره یک موضوع بیان کنند.

این امر باعث می‌شود که هر کدام از افراد از یک جنبه خاص به موضوع بحث نگاه کند و تنوع و غنای ایده‌ها افزایش یابد؛ در نتیجه، تعداد زیادی ایده متنوع به دست می‌آید که می‌توان با بررسی آن‌ها راه حل مناسبی را پیدا کرد.

 

می توانید این مقاله راهم مطالعه کنید: الگوی تصمیم گیری

مهم‌ترین فواید طوفان فکری- قوانین موفقیت در طوفان فکری

بدون شک، طوفان ذهنی معایب و مشکلات خاص خود را دارد، اما دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده این تکنیک در دنیای کسب و کار مدرن بسیار محبوب باشد. در ادامه مطلب به بعضی از مهم‌ترین مزایای طوفان فکری می‌پردازیم.

تفکر خلاق را تشویق می‌کند

وقتی نیاز به خلاقیت دارید، مغز شما می‌تواند بدترین دشمن‌تان شود؛ چون ممکن است با یک ایده مبهم روبرو شوید یا افکار مختلف در ذهن شما درهم و برهم شوند و نتوانید به وضوح به آن‌ها فکر کنید. یکی از مزایای طوفان فکری این است که می تواند به فرصتی برای بیرون کشیدن ایده‌های درهم ریخته از ذهن شما تبدیل شود.

طوفان فکری به یک فرد یا تیم نیاز دارد که خلاقانه فکر کند و راه حل‌هایی را ارائه دهد که به ایده‌ها و پیشنهادهای بهتر منجر شود. وقتی گروهی از افراد دور هم جمع می‌شوند تا درباره یک موضوع یا مشکل صحبت کنند، خلاقیت افزایش پیدا می‌کند، هر ایده به شکل‌گیری یک ایده دیگر کمک می‌کند و افراد از ایده‌های یکدیگر به راه حل‌های جدید می‌رسند.

با توجه به اینکه غالبا طوفان ذهنی به صورت گروهی انجام می‌شود، ما را مجبور می‌کند که از تعصبات خود فاصله بگیریم و به دیدگاه‌های دیگران بدون انتقاد کردن توجه کنیم. حتی فراتر از آن، ما را وادار می‌کند که بر اساس ایده‌ها و راه حل‌های سایر افراد عمل کنیم که این موضوع به کسب نتیجه بهتر ختم می‌شود.

وقتی بتوانید آزادانه فکر کنید، یافتن راه حل خیلی آسان‌تر می‌شود؛ اما مراقب باشید که در این کار زیاده‌روی نکنید؛ چون ممکن است از موضوع مورد بحث خیلی دور شوید.

اغلب در مدت زمان کوتاه ایده‌های بیشتری تولید می‌شود

اگر بتوانید ایده‌های بیشتری تولید کنید، احتمال اینکه به تعداد بیشتری از ایده‌های خوب و حتی عالی برسید، افزایش می‌یابد. در صورتی که جلسه طوفان ذهنی به طور موثر و سازنده برگزار شود، گروه می‌تواند به سرعت به ده‌ها ایده برسد که هر یک از این ایده‌ها خودشان می‌توانند ده‌ها ایده دیگر را ایجاد کنند.

به کار تیمی بهتر و انسجام گروهی بیشتر منجر می‌شود

طوفان فکری بدون وجود سایر افراد اتفاق نمی‌افتد، چراکه معمولا این تکینک به صورت گروهی انجام می‌شود. وقتی از سایر همکاران خود دعوت می‌کنید که در یک جلسه طوفان ذهنی شرکت کنند، یک تیم تشکیل می‌دهید و برای رفع مشکل از آن‌ها کمک می‌خواهید.

تحقیقات زیادی وجود دارند که تایید می‌کنند طوفان فکری سطح کار تیمی را بهبود می‌بخشد و گروه‌هایی که هم بر کمیت ایده‌ها و هم روی ایده‌های دیگران تمرکز می‌کنند، به طور قابل توجهی انسجام خود را افزایش می‌دهند.

وقتی طوفان فکری را به صورت گروهی انجام می‌دهید، یک نفر احساس نمی‌کند که کل بار کاری شرکت را به دوش می‌کشد یا احساس مالکیت نسبت به تیم در او شکل نمی‌گیرد. از سوی دیگر، همه افراد حاضر در جلسه طوفان فکری یاد می‌گیرند که چگونه باید با هم همکاری کنند.

باعث ایجاد همدلی در بین اعضای گروه می‌شود

در جلسه طوفان فکری همه افراد دور هم جمع می‌شوند و بدون اینکه یکدیگر را قضاوت یا تحقیر کنند، درباره نظرات و راه حل‌های پیشنهادی خود صحبت می‌کنند؛ در نتیجه، به هم نزدیک‌تر می‌شوند و بین آن‌ها همدلی و صمیمیت شکل می‌گیرد.

تمام ایده‌ها پذیرفته می‌شوند

ایده‌های ارائه شده در یک جلسه طوفان ذهنی هرگز اشتباه نیستند. آن‌ها فقط ایده هستند و به همین دلیل می‌توانید بدون ترس از شکست یا تمسخر دیگران، ایده‌های خود را برای سایر اعضای گروه مطرح کنید.

از دیدگاه‌های مختلف استقبال می‌کند

در هر کسب و کاری، اگر فقط یک نفر مسئول ایده‌پردازی باشد، بعد از مدتی احتمالا ایده‌های او قدیمی یا تکراری می‌شوند، اما با طوفان فکری می‌توان به ایده‌های بیشتر و متنوع‌تری رسید.

با توجه به اینکه هر کدام از افراد حاضر در جلسه طوفان ذهنی سوابق، علایق و انگیزه‌های مختلفی دارند، می‌توانند درباره یک موضوع دیدگاه‌های منحصربه‌فردی را ارائه دهند.

بهتر است تنوع را در انتخاب افرادی که در چنین جلساتی شرکت می‌کنند، رعایت کنید و طیف وسیعی از افراد با سنین مختلف و تجربه‌های متفاوت را دعوت کنید.

ممکن است تمام ایده‌هایی که در طول جلسه طوفان فکری مطرح می‌شوند، درخشان یا حتی قابل اجرا نباشند، اما هر کدام از آن‌ها این قابلیت را دارند که به یک راه حل تازه و موثر تبدیل شوند.

به همه افراد فرصت شنیده شدن را می‌دهد

تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد افراد حرفه‌ای در محل کار نظر خود را مطرح نمی‌کنند و ایده‌های خود را نه با همکاران و نه با مدیران به اشتراک نمی‌گذارند.

یکی از مهم‌ترین مزایای طوفان ذهنی این است که برای تمام افراد این فرصت را فراهم می‌کند که در تصمیم گیری‌ها مشارکت داشته باشند؛ در نتیجه، باعث می‌شود که همه آن‌ها احساس کنند که عضو یک تیم هستند و ایده‌ها و نظرات‌شان ارزشمند است؛ به همین دلیل، در پیدا کردن راه حل مناسب مشارکت بیشتری از خود نشان می‌دهند.

تفکر انتقادی را تشویق می‌کند

تفکر انتقادی به این معنی است که یک موضوع یا موقعیت خاص را در نظر بگیرید و به روشی منطقی و فارغ از تعصبات شخصی به آن فکر کنید.

طوفان فکری به اعضای تیم اجازه می‌دهد که برای حل یک مشکل خاص یا پیدا کردن یک ایده خلاقانه به طور انتقادی فکر کنند. هر چقدر از این تکنیک به میزان بیشتری استفاده کنید، در مواجهه با مشکل و تفکر انتقادی درباره آن بهتر عمل می‌کنید.

رسیدن به راهکارهای مناسب را آسان‌تر می‌کند

وقتی همه اعضا برای بررسی یک موضوع و پیدا کردن راه حل مناسب با هم مشارکت داشته باشند و بتوانند آزادانه ایده‌های خود را مطرح کنند، قطعا می‌توانید به راه حل بهتر و کاربردی‌تری دست پیدا کنید.

هیجان‌انگیز و آسان است

درک مفهوم طوفان ذهنی به خودی خود چیز سختی نیست. شما به راحتی مشکل یا موضوع مورد نظر را مطرح می‌کنید و سپس همه افراد هر ایده‌ای را که به ذهن‌شان خطور می‌کند، بیان می‌کنند.

برای شرکت در یک جلسه طوفان فکری لازم نیست نابغه باشید یا مدرک دانشگاهی داشته باشید. غالبا ماهیت ساختار گروه به گونه‌ای است که می‌تواند طوفان فکری را به یک فرآیند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز تبدیل کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *