فرآیند ارسال پایان نامه و دفاع

فرآیند ارسال پایان نامه و دفاع ، پس از تایید پروپوزال پایان نامه، دانشجویان باید به طور منظم با مشاور و در صورت امکان با سایر اعضای کمیته مشورت کنند. در این دوره، دانش‌آموزان باید مراجع دریافت کنند، ایده‌ها یا رویکردها را روشن کنند، و پیش‌نویس‌هایی را برای بازخورد ارسال کنند. دانش‌آموزان باید از قبل برنامه‌ریزی کنند تا اطمینان حاصل کنند که می‌توانند مهلت دفاع از پایان نامه را برای ترمی که قصد دارند در آن فارغ‌التحصیل شوند، رعایت کنند.

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟

اگر در حال تحقیق در مورد مدرک کارشناسی ارشد هستید، احتمالاً با عبارت «دفاع از انجام پایان نامه» در میان لیست شرایط لازم برای دریافت مدرک پیشرفته مواجه خواهید شد. این الزام رسمی معمولاً در پایان دوره تحصیلات تکمیلی می آید. به عنوان دانشجویی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد هستید، انجام پایان نامه شما تجربه تحصیلی شما را در دانشگاه تعریف می کند. هنگامی که تمام دوره های لازم را تکمیل کردید و تجربیات کارآموزی یا عملی را به پایان رساندید، باید با کمیته ای برای دفاع از کار خود ملاقات کنید. جزئیات دفاع بسته به کالج متفاوت است، اما برخی از موارد کلی وجود دارد که باید هنگام شروع فرآیند فارغ التحصیلی به خاطر داشته باشید.

فرآیند ارسال پایان نامه و دفاع
فرآیند ارسال پایان نامه و دفاع – تزیسمی

فرآیند ارسال انجام پایان نامه و دفاع

انتخاب کمیته پایان نامه

در ابتدای کار، دانشجویان باید اعضای کمیته پایان نامه را انتخاب کنند. هر کمیته انجام پایان نامه شامل سه پانلیست است که پایان نامه را می خوانند و در دفاع از پایان نامه شرکت می کنند. از بین سه پانل، یکی باید مشاور تحصیلی اولیه دانشجو باشد.

ارائه انجام پایان نامه به مشاور

دانشجویان موظفند یک نسخه از پایان نامه را حداقل ده هفته قبل از تاریخ دفاع پیش بینی شده به مشاور ارسال کنند.
در این مرحله، دانشجو از مشاور و سایر اعضای کمیته بازخورد می خواهد.

ارائه پایان نامه به کمیته دفاع از انجام پایان نامه

پس از اینکه مشاور پایان نامه را تایید کرد و فکر کرد که دانشجو برای دفاع آماده است، دانشجو باید انجام پایان نامه را حداقل چهار هفته قبل از تاریخ دفاعی پیش بینی شده به کمیته پایان نامه ارسال کند.

برای ارسال پایان نامه به کمیته پایان نامه، دانشجویان باید از فرم ارسال پایان نامه آنلاین استفاده کنند. این فرم نسخه هایی از انجام پایان نامه را برای مشاور و برای خواننده دوم و سوم ارسال می کند.

برنامه ریزی دفاع

پس از ارسال انجام پایان نامه به کمیته پایان نامه، دانشجو باید تاریخ و زمان دفاع را تعیین کند و حداقل سه هفته قبل از دفاع این اطلاعات را در ثبت کند.

تا زمانی که دانشجو پایان نامه را ارسال کند، باید مقدمات دفاع را نهایی کند. دانش آموزان باید با هر سه پانل در مورد تاریخ ها و زمان هایی که در دسترس هستند مشورت کنند. هنگامی که تاریخ و زمان قابل قبولی تنظیم شد، دانشجو باید فرم ثبت نام دفاع از انجام پایان نامه آنلاین را تکمیل کند، که باید حداقل سه هفته قبل از دفاع ارسال شود. علاوه بر تاریخ و ساعت دفاع، دانشجو باید اسامی اعضای کمیته و آدرس ایمیل آنها را در فرم ارائه کند. تأییدیه دفاعیه برای دانشجو، مشاور، خواننده دوم و خواننده سوم ایمیل می شود.

لطفا توجه داشته باشید: دانشجو وظیفه دارد به عنوان رابط بین سه عضو کمیته دفاع عمل کند. دانش آموزان باید با اعضای کمیته خود کار کنند تا تاریخ قابل قبولی پیدا کنند. البته دفاع مشروط به تایید نهایی خود انجام پایان نامه توسط هر سه عضو کمیته خواهد بود. اگر یکی از اعضا مقاله را رد کند یا درخواست تجدید نظر اساسی کند، ممکن است تاریخ دفاع به تعویق بیفتد مگر اینکه بتوان به موقع تغییراتی ایجاد کرد.

دفاع از انجام پایان نامه

در تاریخ تعیین شده دانشجو در یک بحث و گفتگوی یک ساعت و نیم با سه عضو کمیته از پایان نامه دفاع خواهد کرد.
در صورت تایید پایان نامه در دفاع، کمیته سند تایید نهایی را امضا و به اداره ثبت ارسال می کند. دانش آموزانی که دفاع را گذرانده اند و سایر شرایط مدرک را داشته باشند، واجد شرایط فارغ التحصیلی خواهند بود.

اگر کمیته درخواست تجدید نظر کند، دانش آموز مدت زمان مشخصی برای تولید و تایید آنها خواهد داشت. (این گونه تجدید نظرها ممکن است تاریخ فارغ التحصیلی را به تعویق بیاندازد، بسته به مدت زمانی که طول بکشد.) کمیته همچنین ممکن است تغییرات جزئی ویراستاری را درخواست کند، که فارغ التحصیلی را به تأخیر نمی اندازد. دانشجویان حداکثر 30 روز فرصت دارند تا این تغییرات را انجام دهند و پایان نامه نهایی را به ارسال کنند.

ارائه انجام پایان نامه نهایی

ظرف 30 روز پس از دفاع، دانشجویان باید نسخه نهایی پایان نامه را به ارسال کنند.
در زمان دفاع، کمیته دستورالعمل فرم انجام پایان نامه نهایی را تکمیل خواهد کرد. این فرم نشان می دهد که دانشجو باید چه نوع تغییراتی را قبل از ارسال پایان نامه نهایی در پایان نامه ایجاد کند.

ظرف 30 روز پس از دفاع، دانشجو باید نسخه نهایی و تصحیح شده انجام پایان نامه را ارسال کند. پایان نامه نهایی باید با تکمیل فرم آنلاین ارسال پایان نامه نهایی به صورت الکترونیکی ارسال شود.

مهلت دفاع از انجام پایان نامه

در برنامه ریزی تاریخ دفاع از انجام پایان نامه، دانشجویان باید تقویم زمان بندی زیر را رعایت کنند. دانشجویان باید توجه داشته باشند که این کمک هزینه های زمانی شامل تعطیلات دانشگاه مانند تعطیلات بهار و تعطیلات زمستانی نمی شود. بنابراین، اگر در حال برنامه ریزی برای فارغ التحصیلی در ماه مه و ارائه انجام پایان نامه خود به مشاور خود در اوایل ترم بهار هستید، باید این کار را 11 هفته قبل از تاریخ دفاع خود انجام دهید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *