عوامل کیفی چیست؟

عوامل کیفی چیست؟

عوامل کیفی چیست؟ ، موفقیت یک شرکت به این بستگی دارد که آنها چگونه می توانند اطلاعات مربوطه را تجزیه و تحلیل کنند تا تصمیمات تجاری بگیرند که منجر به رشد می شود. آنها می توانند از عوامل کمی و کیفی برای کمک به تصمیم گیری های مهم استفاده کنند. درک عوامل کمی می تواند به شما در تجزیه و تحلیل بهتر عوامل موثر در موفقیت آن کمک کند و به طور کلی منجر به رشد قوی تر و پایدارتر شود.

در این مقاله به بررسی عوامل کیفی، چند نمونه از این عوامل، تفاوت آنها با عوامل کمی و نحوه انجام تحلیل کیفی می پردازیم.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: تحقیق کمی و کیفی: راهنمای قطعی

عوامل کیفی چیست؟
عوامل کیفی چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

عوامل کیفی چیست؟

عوامل کیفی نتایجی هستند که نمی‌توان با داده‌های سخت آن‌ها را کمیت کرد. اگرچه از داده‌های عددی برای اندازه‌گیری آنها استفاده نمی‌شود، اما عوامل کیفی هنوز به‌طور باورنکردنی تأثیرگذار هستند، زیرا نشان‌دهنده نحوه درک عمومی از یک کسب‌وکار و عملیات آن و اینکه چگونه این ادراک می‌تواند بر نتیجه نهایی تأثیر بگذارد، هستند.

برای مثال، اگرچه تأثیر یک لوگوی جدید – یک عامل کیفی – بر سود یک شرکت در طول یک فصل مشخص ممکن است فوراً ملموس نباشد، به وضوح می‌توانید انتظار داشته باشید که افزایش هزینه‌های نیروی کار چگونه بر سود و درآمد تأثیر می‌گذارد. لوگوی جدید ممکن است جمعیتی کاملاً جدید از خریداران بالقوه را جذب کند، سود را افزایش دهد و رشد را تحریک کند، همانطور که افزایش هزینه نیروی کار امکان فروش بیشتر را فراهم می کند.

نمونه هایی از عوامل کیفی- عوامل کیفی چیست؟

عوامل کیفی زیادی وجود دارد که علیرغم اینکه اندازه گیری آنها با اعداد دشوار است، می توانند تأثیر قدرتمندی بر یک تجارت و سود آن داشته باشند، از جمله:

شهرت برند

نام تجاری یک کسب و کار یا شرکت آن را برجسته می کند، چه از طریق طراحی بصری خلاقانه، یک ایدئولوژی تعیین کننده یا ترکیبی از هر دو باشد. تصمیماتی که یک کسب و کار می گیرد بر شهرت آنها نزد عموم و مخاطبان هدف آنها به عنوان یک کسب و کار یا سازمان تأثیر می گذارد. اتخاذ تصمیماتی که منعکس کننده مثبتی بر یک برند باشد می تواند اعتماد به محصولات یا خدمات آن را افزایش دهد و باعث رشد شود. به عنوان مثال، سازمانی که سبک بصری خود را به روز می کند، ممکن است متوجه شود که مشتریان در نتیجه احساس اعتماد و اعتماد جدیدی نسبت به محصول خود دارند.

روحیە کارکنان

روحیه کارکنان دیدگاه کلی کارکنان را در محل کارشان توصیف می کند. بسته به سطح روحیه کارکنان در یک شغل، بهره وری آنها ممکن است نوسان داشته باشد که بر بازده و عملکرد کلی تأثیر می گذارد. روحیه زمانی بالاتر می رود که کارکنان در محل کار احساس تشویق و انگیزه کنند که منجر به بهره وری بالاتر و عملکرد کاری بهتر می شود.

به عنوان مثال، اگر در نظر دارید فضای اداری خود را گسترش دهید، ممکن است بصری به نظر برسد که با کارآمدترین طرح موجود از نظر اقتصادی استفاده کنید. با این حال، در نظر گرفتن نیازهای کارمندان و توجه به برخی از تصمیمات شما برای تقویت روحیه آنها ممکن است در نهایت تأثیر مثبت بیشتری بر بهره وری داشته باشد.

کیفیت محصول- عوامل کیفی چیست؟

کیفیت یک محصول منعکس کننده موادی است که یک کسب و کار برای کار با آنها انتخاب کرده است و فرآیند خلاقانه ای که در محصول نهایی پیش می رود. هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد، احتمال جلب توجه مشتریان بالقوه بیشتر می شود. در نظر گرفتن کیفیت موادی که خریداری می کنید – و کیفیت مطلوب محصول نهایی – می تواند به شما کمک کند تصمیماتی بگیرید که به نفع کسب و کار و درآمد مورد انتظار آن است.

برای مثال، یک فروشنده کفش که به دنبال چرم جدید است، ممکن است مجبور شود بین چرم با کیفیت بالاتر که گران‌تر است یا چرم با کیفیت پایین‌تر که ارزان‌تر است، تصمیم بگیرد. انتخاب چرم باکیفیت‌تر کفش‌های آن‌ها را محکم‌تر و محکم‌تر می‌کند، که می‌تواند باعث افزایش فروش و تحریک علاقه به محصول آن‌ها شود.

رضایت مشتری

رضایت مشتری رضایت کلی مشتریان نسبت به یک محصول یا خدمات است. نظر مشتری – و توانایی علاقه مند نگه داشتن آنها به یک محصول – می تواند تأثیر مثبتی بر طول عمر و فروش یک تجارت یا سازمان داشته باشد. هرچه یک کسب و کار بتواند نیازهای مشتریان خود را برآورده کند، احتمال بازگشت آنها برای محصول یا خدمات در آینده و احساس وفاداری نسبت به آنچه که تولید می کنند بیشتر خواهد بود.

اجرای برنامه هایی با هدف بهبود تجربه مشتری، چه از طریق یک تیم پشتیبانی مشتری گسترده یا یک برنامه پاداش جدید که وفاداری به برند را ترویج می کند، می تواند مشتریان را ترغیب کند تا با یک شرکت یا محصول احساس ارتباط و رضایت بیشتری داشته باشند و بنابراین، می تواند به افزایش فروش کمک کند.

سرمایه گذاران

از آنجایی که سرمایه گذاران برخی از تاثیرگذارترین ذینفعان در حفظ یک کسب و کار هستند، نظرات آنها در مورد کسب و کار یا محصول می تواند به جهت گیری سازمان کمک کند که در آن رشد کند. آنها چه کسانی هستند، پس زمینه کسب و کارشان چیست و چه احساسی نسبت به تصمیمات تجاری دارند، می تواند بر روی آن تاثیر بگذارد. جهت رشد سازمان

به عنوان مثال، اگر کسب‌وکار به دنبال گسترش به بازارهای جدید است، می‌توانند روی بازارهایی تمرکز کنند که سرمایه‌گذاران پذیرای آن‌ها هستند که می‌تواند رضایت و وفاداری آنها را افزایش دهد.

مزیت رقابتی

محصول یا خدماتی که دارای مزیت رقابتی است در صنعت خود متمایز شده و برای مصرف کنندگان جذابیت بیشتری دارد. سازگاری با فناوری های جدید و پذیرش تغییرات برای یک محصول می تواند مزیت رقابتی شرکت را در بازار افزایش دهد و مشتریان جدید را جذب کند.

مدرن نگه داشتن یک محصول به آن کمک می کند تا به عنوان یک محصول یا خدمات منحصر به فرد نیازهای مصرف کنندگان برجسته شود. به عنوان مثال، یک کسب و کار خشکشویی ممکن است تصمیم بگیرد یک برنامه آنلاین ایجاد کند که به مشتریان کمک می کند لباس های خود را پیگیری کنند و هشدارها و اعلان هایی را برای برداشتن ارائه دهند و راحتی و راحتی را افزایش دهند. این به تجارت خشکشویی مزیت رقابتی می دهد که در غیر این صورت نمی توانستند داشته باشند و احتمالاً کسب و کار آنها رشد خواهد کرد.

انجمن

بسته به اینکه کسب و کار در کجا واقع شده است، کسب و کار چه می کند و چگونه عمل می کند، تأثیر انتخاب های فردی بر جامعه اطراف می تواند بر درک آنها از سازمان و شهرت آن به عنوان یک کل تأثیر بگذارد. اینکه چگونه تصمیمات فردی بر جامعه کسب و کار یا سازمان منعکس می شود می تواند به کارکنان کمک کند تا سودمندترین موقعیت ها را در رابطه با عملیات محلی پیدا کنند و راه هایی برای خدمت به جامعه بیابند.

به عنوان مثال، یک سازمان ممکن است به کارکنان اجازه دهد تا زمانی را برای شرکت در تلاش های داوطلبانه در جامعه اختصاص دهند. این می تواند با نشان دادن تعهد یک کسب و کار و تشویق اعضای جامعه به یادگیری بیشتر در مورد آنچه که انجام می دهد، تأثیر مثبت فزاینده ای داشته باشد.

مدیریت- عوامل کیفی چیست؟

بسته به ساختار سازمان، تیم های مدیریتی احتمالاً در روابط خود با سایر کارکنان و مشتریان بسیار تأثیرگذار خواهند بود. حفظ یک رابطه سالم بین مدیریت و کارکنان و همچنین بین مدیریت و مصرف کنندگان می تواند به اطمینان حاصل شود که جمعیت هدف به رهبری شرکت به همان اندازه که به محصول یا خدمات شرکت اعتماد دارد، اعتماد دارد.

برای مثال، یک کسب‌وکار با یک تیم رهبری پایدار، ممکن است به دلیل اعتمادی که ایجاد کرده‌اند، تغییر در سیاست‌های داخلی را آسان‌تر ببیند. در نظر گرفتن این عوامل هنگام تصمیم گیری های تجاری می تواند منجر به تغییرات مثبت برای کسب و کار شود.

روابط

روابطی که با سایر کسب و کارها، فروشندگان یا سهامداران ایجاد می کنید می تواند شبکه حرفه ای یک شرکت را تقویت کند و شهرت آن را در بین افراد همفکر افزایش دهد. تأثیر تصمیمات یک مدیر یا مدیر اجرایی بر روابط حرفه ای آنها می تواند تصمیماتی را که می گیرند هدایت کند و رشد کسب و کار را در بلندمدت تقویت کند.

به عنوان مثال، یک صاحب کسب و کار کوچک که عمدتاً محصولات خود را در بازار کشاورزان می فروشد، ممکن است متوجه شود که حفظ روابط مثبت با سایر فروشندگان، تجارت و دیده شدن آنها را تقویت می کند. این می تواند آنها را تحت تأثیر قرار دهد تا تلاش های خود را بر فروش در آن منطقه متمرکز کنند و بنابراین این روابط را تقویت کنند و با گذشت زمان فرصت های دیگری را با آن تماس های حرفه ای ایجاد کنند.

ارتباط

اولویت بندی ارتباط به حفظ یک شرکت و محصول یا خدمات در ذهن مصرف کنندگان کمک می کند. حفظ ارتباط همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا محصول یا خدماتی را در بین مخاطبان هدف ایجاد کنید، و منجر به این می‌شود که مصرف‌کنندگان هر زمان که به محصول یا خدمات خاصی نیاز داشتند، با اطمینان به آن تجارت مراجعه کنند.

برای مثال، کسب‌وکاری که به‌طور منظم مواد تبلیغاتی خود را به‌روزرسانی می‌کند، ممکن است متوجه شود که دسترسی آن‌ها با هر محصول جدید سازگار است، بنابراین ارتباط آن‌ها را افزایش داده و ارزش آن‌ها را تثبیت می‌کند.

عوامل کیفی چیست؟
عوامل کیفی چیست؟ – تزیسمی

عوامل کیفی در مقابل عوامل کمی- عوامل کیفی چیست؟

عوامل کمی و کیفی هر دو برای تجزیه و تحلیل ریسک های مرتبط با تصمیمات تجاری استفاده می شوند و برای پیش بینی و تجزیه و تحلیل رشد یک کسب و کار تأثیرگذار هستند. با این حال، چند تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد.

عوامل کیفی عواملی هستند که داده ها به راحتی نمی توانند کمیت یا اندازه گیری شوند. این عوامل متکی به دانش ذهنی هستند که با درک زیر و بم یک کسب و کار و اینکه چگونه متغیرهای خارجی می توانند بر آنها تأثیر بگذارند، به دست می آیند.

عوامل کمی، مانند تجزیه و تحلیل هزینه- فایده یا روند، شواهد قابل سنجشی را برای راهنمایی حسابداران مدیریتی در توسعه استراتژی خود ارائه می دهند. این روش‌ها به داده‌های سخت و معادلات فرمولی تکیه می‌کنند تا روش‌های زیادی را محاسبه کنند که از طریق آن یک تصمیم تجاری می‌تواند سودآور باشد.

نحوه انجام تحلیل کیفی– عوامل کیفی چیست؟

انجام یک تحلیل کیفی می تواند به کسب و کار کمک کند تا فرصت های استراتژیک برای رشد را تعیین کند. برای انجام یک تحلیل کیفی مراحل زیر را دنبال کنید:

1. فهرستی از عواملی که بر شرکت تأثیر می گذارند تهیه کنید

تجزیه و تحلیل کیفی خود را با تهیه فهرستی از عوامل موثر بر کسب و کار شروع کنید. اگرچه این احتمال وجود دارد که بیشتر عوامل کیفی که در مورد آنها بحث کردیم بر یک تجارت تأثیر بگذارند، عوامل را به ترتیب اولویت، بسته به میزان تأثیرگذاری آنها، فهرست کنید تا به شما کمک کند تمرکز خود را برای رسیدن به نتایج محدود کنید. به دنبال

به عنوان مثال، یک کسب و کار به اشتراک گذاری سواری ممکن است شهرت جامعه را کمتر از شهرت مشتری فهرست کند، زیرا مشتریان آنها بیشتر بر درک عمومی تأثیر می گذارند.

2. هر عامل را از نظر تأثیر مثبت یا منفی رتبه بندی کنید

رتبه بندی هر عامل از نظر تأثیر مثبت یا منفی آن بر تجارت می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. تأثیرات مثبت یا منفی تصمیم شما بر هر عامل را تعیین کنید و آنها را بر حسب اینکه چقدر انتظار دارید آن تأثیر قوی باشد رتبه بندی کنید.

به عنوان مثال، یک کسب و کار در حال بررسی مشارکت با یک شرکت جدید است. این تصمیم به طور مثبت بر منافع عمومی تأثیر می گذارد و در عین حال تأثیری خنثی بر شهرت برند دارد. اگر کسب‌وکار فاکتورهای کیفی مختلف را رتبه‌بندی کرده باشد و تصمیم گرفته باشد که منافع عمومی در حال حاضر اولویت بیشتری نسبت به تجدید تصویر برندشان دارد، ممکن است تصمیم بگیرند که این شراکت را انجام دهند.

در نهایت، رتبه بندی به نیازهای منحصر به فرد کسب و کار و همچنین اهداف سازمان بستگی دارد.

3. تجزیه و تحلیل عوامل و ارزیابی مراحل بعدی

هنگامی که تأثیر بالقوه تصمیم تجاری را بر هر عامل کیفی تعیین کردید، همه عوامل را به طور همزمان تجزیه و تحلیل کنید. از فهرست اولویت استفاده کنید تا به شما کمک کند تعیین کنید تصمیم شما چقدر ممکن است بر هر عامل تأثیر بگذارد. با استفاده از اهداف یک کسب و کار به عنوان یک راهنما، در نظر بگیرید که آیا آنچه در نظر دارید می تواند به نتیجه مطلوب منجر شود یا خیر.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *