طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟

طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟

طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟ ، در نگارش دانشگاهی، پایان نامه با مقالات پیچیده مرتبط است. معمولاً به آن پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکترا می گویند و می توان آن را با پایان نامه مقایسه کرد. تفاوت اصلی بین آنها اندازه و عرض موضوع کشف نشده است. طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟

غیرقابل انکار، ماه ها طول می کشد تا یک کار به خوبی تحقیق شده انجام شود و آسان تر است که این کار دشوار را به متخصصانی بسپارید که به نوشتن سریع و با کیفیت پایان نامه کمک می کنند.

بیایید نگاه کنیم که طول یک پایان نامه چقدر است و طول هر بخش را مشخص کنیم:
. دانش آموزان چکیده را در 2 صفحه قرار می دهند
. مقدمه باید در 3-5 صفحه گذاشته شود
. بخش روش ها می تواند حداکثر 10 صفحه باشد
. نتایج 10 صفحه است
. بحث را می توان در 15 صفحه قرار داد
. نتیجه گیری 2-3 صفحه طول می کشد
. ضمیمه و سایر بخش های کمکی کار می تواند تا 30 صفحه طول بکشد
. مقاله کامل شامل 60-70 صفحه

اگر طول مقاله را در نظر بگیریم، یک پایان نامه باید حداقل سه مقاله باشد. برای تعیین مدت زمان پایان نامه راهنمای ما را بخوانید. پایان نامه فضای یک مقاله را می گیرد. هنگامی که دانشجویان دانشگاه به جای مقاله کتابشناختی، پایان نامه ای را برای کار بر روی آن انتخاب می کنند، این کار را برای ایجاد امکان ارزیابی یک تحقیق در آینده انجام می دهند.

سوالات بیشتری در رابطه با نگارش پایان نامه وجود دارد. چه چیزی را در یک متن خوب بگنجانیم؟ اگر مردم پایان نامه ها را طولانی تر کنند، بهتر می شوند؟ این مقاله پاسخی جهانی به تمام سوالات خاص در مورد نوشتن صحیح است.

طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟
طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟ نکاتی برای ایجاد یک کاغذ عالی

طرح کلی پایان نامه قسمت 1 – چکیده، محتویات و مقدمه

هر مقاله دانشگاهی با صفحه عنوان شروع می شود. ساختار آن به سبک قالب بندی انتخاب شده بستگی دارد. چکیده ای به دنبال آن می آید. این بخش مهمی است که کاربرد پایان نامه را توضیح می دهد. باید کوتاه باشد و 1 تا 2 پاراگراف، حدود 400 کلمه داشته باشد و حاوی خلاصه ای کوتاه از نتایج، روش ها و غیره باشد.

. دلیل نوشتن این مقاله چه بود؟
. چه گزاره ای برای اثبات یا رد؟
. سازهای شما چه بود؟ (روش های اصلی تحقیق را شرح دهید)
. تو چی فهمیدی؟
. چرا نتایج مهم هستند؟

از نقل قول خودداری کنید، سعی کنید از اعداد بیشتری استفاده کنید. چکیده پایان نامه یا پایان نامه باید کیفی باشد. پس از آن فهرست مطالب در ادامه آمده است. همه عناوین و زیرعنوان ها را در یک لیست پیچیده گروه بندی کنید. اگر از شکل‌ها و جداول استفاده می‌شود، نام آن‌ها، شماره صفحه هر کدام را درج کنید.

اولین بخش بزرگ مقدمه پایان نامه است. ممکن است شبیه به یک انتزاعی به نظر برسد. اهداف مختلفی را دنبال می کند – جذب خواننده، ارائه اطلاعات پس زمینه و انتقال منطقی به تحقیق شما. در اینجا چیزی است که باید در این فصل افشا کنید:

. اطلاعات زمینه کافی در مورد تحقیقات قبلی باید . ارائه شود تا خوانندگان متوجه جایگاه متن در سیستم علم شوند.
. در مورد مطالب توضیح دهید – آنچه در پایان نامه گنجانده خواهد شد.
. “نقشه های راه” کلامی را در اختیار خوانندگان قرار دهید.
. آثار قبلی را ذکر کنید. استنادها باید با اهداف متن مرتبط باشند. همه چیزهایی را که در مورد موضوع خوانده اید فهرست نکنید.

طرح کلی پایان نامه قسمت 2 – روش ها، نتایج، بحث

اینها قطعات ضروری هستند. آنها حاوی اطلاعات مربوط به تحقیقات شما هستند. در پاسخ به سوال اصلی پست ما (طول پایان نامه چقدر باید باشد؟)، این قسمت ها باید حداقل 30-40 صفحه داشته باشند. بیایید دریابیم که مقاله دکتری یا پایان نامه کارشناسی ارشد در این فصل ها چه چیزی را ارائه می کند.

بخش روش ها بخش توضیحی متن است. در آنجا باید اطلاعات و جزئیات واضحی را در اختیار خوانندگان قرار دهید که امکان تکرار تحقیقات و آزمایش‌ها را فراهم می‌کند. به طور سنتی، بخش روش ها به سه بخش تقسیم می شود – مواد، شرکت کنندگان، روش های تجزیه و تحلیل. مواد دلالت بر توصیف کامل کلیه ابزارها و روشهای کمی و کیفی مورد استفاده برای انجام تحقیق دارد.

بخش شرکت‌کنندگان، درست مانند یک بحث مقاله پژوهشی، افراد یا موضوعات مورد تجزیه و تحلیل، از جمله مقررات انتخابی را توصیف می‌کند. روش های تجزیه و تحلیل، تمام رویکردهای پژوهشی مورد استفاده برای به دست آوردن نتایج را نشان می دهد. این بخش منطقه و شرایط آزمایش‌های شما را توصیف می‌کند و به تشخیص مشروع و مرتبط بودن آنها کمک می‌کند.

بخش نتایج شامل اظهارات مربوطه از مشاهدات با داده های آماری، نمودارها، جداول و غیره است. بخش به پاراگراف ها تقسیم می شود، جایی که نتایج کلیدی در ابتدا به جملات مرتب می شوند. در صورت امکان نتایج منفی را فراموش نکنید. هدف اصلی بخش، ساختاردهی داده است تا برای خوانندگان در نتیجه گیری خود مفید باشد. ماهیت داده های یافت شده را ذکر کنید.

طرح کلی پایان نامه قسمت 3 – نتیجه گیری، توصیه ها و مراجع

در اینجا شما قوی ترین بیانیه را در مورد مشاهدات بیان می کنید. اطلاعاتی را که می خواهید خوانندگان به خاطر بسپارند برجسته کنید. توضیح دهید که چگونه نتایج با مشکلاتی که در مقدمه ذکر کرده اید مرتبط است. همه چیزهای جدیدی که در یافتن راه حل مهم هستند را توصیف کنید و نمونه هایی از محدودیت ها ارائه دهید.

بخش توصیه ها برای ارائه مشاوره و نشان دادن اقدامات دیگری است که به حل مشکلات خاص کمک می کند. نظر خود را در مورد جهت گیری تحقیقات آینده بنویسید. بیشتر اوقات باید آن را بنویسید. درست مانند یک پروپوزال تحقیق.

قدردانی برای پایان‌نامه پاراگراف‌ای است که در آن از همه کسانی که در نوشتن به شما کمک کرده‌اند نام می‌برید. همه منابع اطلاعاتی مورد استناد و استفاده شده را در یک فهرست قرار دهید یا در صورت نیاز یک کتابشناسی مشروح تشکیل دهید.

همه نوع داده های مورد استفاده در نوشتار، منابع ذکر نشده و استفاده شده مستقیماً به قسمت ضمیمه ها می روند. این بخش آخرین است. همراه با نتیجه گیری ممکن است تا 10 صفحه طول بکشد.

پاسخ مستقیم به سوال ما چیست؟ طول یک پایان نامه چقدر باید باشد؟ کارشناسان یک سایت نوشتن فرض می کنند که حدود 60-70 صفحه طول می کشد. بستگی به تحقیق و موضوع شما دارد. در واقع طول آن مهم نیست. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که یک کاغذ کامل و پیچیده بسازید. همه چیز را از A تا Z ارائه دهید – هیچ کس طول پایان نامه را به خاطر نمی آورد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *