طوفان فکری چیست؟

طوفان فکری چیست؟

طوفان فکری چیست؟ ، ایجاد ایده برای رشد کسب و کار شما و مرتبط ماندن در یک محیط دائما در حال تغییر حیاتی است. از آنجایی که این تغییر در صنایع مختلف تأثیر می گذارد، همه نیاز به نوآوری دارند. طوفان فکری یک روش ایده پردازی است که در آن اعضای گروه به طور خود به خود ایده هایی را برای یافتن راه حلی برای یک مشکل خاص مطرح می کنند. طوفان فکری زمانی ایده آل است که بخواهید در مدت زمان کوتاهی ایده های زیادی خلق کنید.

طوفان فکری بسیار مفید است زیرا شما را مجبور می کند خارج از چارچوب فکر کنید و ایده های جدیدی ارائه دهید. آنچه طوفان فکری را راحت می کند این است که می توانید از آن برای هر موضوعی استفاده کنید.

اگرچه طوفان فکری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، بسیاری از ما به نکاتی در مورد چگونگی بهتر کردن فعالیت های طوفان فکری نیاز داریم. در این پست، خلاصه ای جامع از طوفان فکری ارائه خواهیم داد. ما در مورد اهمیت طوفان فکری گروهی، چگونگی موفقیت در آن و تکنیک های مختلف طوفان فکری صحبت خواهیم کرد.

طوفان فکری چیست؟
طوفان فکری چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

طوفان فکری چیست و چرا اهمیت دارد؟

طوفان فکری یک روش ایده پردازی است که به طور گسترده در فرآیند تفکر طراحی استفاده می شود. طوفان فکری را می توان به عنوان یک تکنیک حل مسئله گروهی تعریف کرد که در آن اعضا به صورت خودجوش ایده ها را به اشتراک می گذارند. در عمل، طوفان فکری اغلب مترادف با یک فرآیند خلاقانه و تخیلی تولید ایده است.

طوفان فکری یک روش بسیار رایج در بین مشاغل است. بسیاری از مردم طوفان فکری را با چیزهایی مانند تولید محصولات جدید یا ایده های تجاری مرتبط می دانند. با این حال، طوفان فکری اساساً برای هر چیزی قابل استفاده است. بهبود خدمات، فرآیندها، تحقیقات مشتری، شما آن را نام ببرید.

طوفان فکری روشی بهینه برای زمانی است که طیف وسیعی از ایده های خلاقانه و بدیع را می خواهید. همچنین برای درگیر کردن همه افراد در یک گروه عالی است.

طوفان فکری اغلب برای حل مسئله در تجارت استفاده می شود زیرا روشی بسیار مؤثر است. مزیت طوفان فکری این است که حل مسئله و تفکر خلاق را با هم ترکیب می کند. این یک راه سریع برای تولید و به اشتراک گذاری ایده های جدید است.

معمولاً برخی از ایده‌هایی که در طوفان فکری متولد می‌شوند ممکن است احمقانه به نظر برسند، اما این یکی از مزایای آن است. گاهی اوقات وحشیانه ترین ایده ممکن است بهترین باشد. مردم اغلب برای به اشتراک گذاشتن ایده های دیوانه کننده خجالتی هستند و آنقدر درگیر کارهای روزمره خود هستند که نمی توانند خارج از چارچوب فکر کنند. طوفان فکری اجازه تفکر آزاد و گشودن به ایده های جدید یا حتی وحشی را می دهد. برای خلق ایده های عالی، باید ایده های بدی نیز داشته باشید. ایده پردازی آزاد به ندرت به خودی خود اتفاق می افتد، شما باید زمان و مکان را برای آن در نظر بگیرید.

مزیت طوفان فکری گروهی نیز این است که می تواند به تیم سازی شما کمک کند. طوفان فکری یک ورزش گروهی است و نتایج حاصل از همکاری قوی است. طوفان فکری به اعضای تیم اجازه می دهد تا برخی از ایده ها را بدون ترس از قضاوت شدن مطرح کنند.

 

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: فرضیه چیست؟

تاریخچه طوفان فکری- طوفان فکری چیست؟

طوفان فکری در سال 1953 توسط تاجر و نظریه پرداز خلاقیت الکس آزبورن معرفی شد. او قبلاً در سال 1938 اصطلاح “فکر کردن” را ابداع کرده بود که به معنای فرآیند تولید ایده خلاقانه بود. در ابتدا به عنوان راه حلی برای فقدان خلاقیت مشترک ایجاد شد که باعث نتایج پایین تر در جلسات کاری در شرکت BBDO شد.

طوفان فکری در سال 1953 در کتاب آزبورن “تخیل کاربردی” رایج شد. به سرعت محبوب شد و در پنج سال، هشت شرکت از ده شرکت بزرگ در آمریکا از طوفان فکری استفاده کردند.

از آن زمان طوفان فکری بسیار تکامل یافته است. این موضوع بسیار مورد بررسی قرار گرفته است و برای رفع نواقص آن پیشرفت هایی صورت گرفته است. تکنیک های طوفان فکری جدید ابداع شده و تکنیک اصلی بهبود یافته است. هنوز هم روشی پرکاربرد در حل مسئله و ایده پردازی است.

طوفان فکری احتمالاً اولین روشی است که هنگام فکر کردن به تولید ایده به ذهن شما می رسد. امروزه از این اصطلاح بسیار کم استفاده می شود، اما اهداف و قوانین اصلی بسیار خاص هستند. حتی با وجود اینکه طوفان فکری دهه ها پیش معرفی شد، هسته اصلی آن یکسان باقی مانده است.

جوانب مثبت و منفی طوفان فکری- طوفان فکری چیست؟

طوفان فکری ابزاری مفید با فواید بسیاری است:

. کار تیمی: طوفان فکری گروهی شامل این است که کل تیم ایده های خود را به اشتراک بگذارند و برای یافتن بهترین راه حل ها با هم کار کنند. ایده‌ها با هم توسعه می‌یابند و هیچ‌کس اعتبار را دریافت نمی‌کند.
. تفکر آزاد: قضاوت در طوفان فکری مجاز نیست، بنابراین شرکت کنندگان می توانند خارج از چارچوب فکر کنند.
. ایده سازی: از آنجایی که طوفان فکری کار گروهی است، دیگران می توانند در بهبود ایده های شما بپیوندند. همچنین رایج است که یک ایده الهام بخش دیگری است.
. نوآوری خارج از چارچوب: وقتی اعضا بدون محدودیت فکر می کنند، هیچ محدودیتی برای نوآوری وجود ندارد. طوفان فکری راه حل های خلاقانه ای را ایجاد می کند که در غیر این صورت به ذهن نمی رسد.
. همکاری مداوم: طوفان فکری گروهی باعث بهبود همکاری می شود. این اعضا را تشویق می کند تا ایده های خود را در خارج از جلسات طوفان فکری به اشتراک بگذارند.

اگرچه طوفان فکری گروهی فواید بسیاری دارد، اما دلایلی نیز وجود دارد که چرا همیشه بهترین راه حل نیست. در اینجا برخی از مشکلات طوفان فکری وجود دارد:

. ایده های اتوپیکی:
حتی اگر ایده‌های وحشی نیز در طوفان فکری طرفدار هستند، اگر ایده‌ها غیرقابل اجرا باشند، می‌توانند یک اشتباه هم باشند.
. بی اثر:
شرکت کنندگان مهارت های ارتباطی متفاوتی دارند. برای برخی، بیان ایده های خود سخت است و برای برخی دیگر، شنیدن آن دشوار است. که می تواند منجر به جلسات بی اثر شود.
. با استعدادهای شفاهی موافق است:
برخی از شرکت‌کنندگان می‌توانند در خلق ایده‌های جدید یک به یک شگفت‌انگیز باشند، اما ممکن است در طوفان فکری گروهی توسط ایده‌های بلندتر غلبه کنند.
. زمان بر:
طوفان فکری یک فرآیند است. این یک راه حل سریع برای مشکل نیست. زمان می برد و ممکن است برای رسیدن به نتیجه به چندین جلسه نیاز باشد.
. لنگر انداختن
خطر ابتلا به سوگیری شناختی به نام لنگر انداختن وجود دارد. این بدان معنی است که مردم تمایل دارند بیش از حد روی اولین اطلاعات تمرکز کنند و گزینه های دوم را به درستی بررسی نمی کنند. در این صورت ایده اول یا غالب همه توجه را به خود جلب می کند و سایر ایده ها از فرصت برابر برخوردار نمی شوند.

طوفان فکری معایبی دارد اما می‌توانید با پیروی از قوانین طوفان فکری با آن‌ها مقابله کنید. شما همچنین می توانید سایر تکنیک های طوفان فکری را امتحان کنید که کاستی های طوفان فکری را برطرف می کند. همچنین، قابل توجه است که برخی از مضراتی که مردم با طوفان فکری مرتبط می‌کنند، نتیجه یک سوء تفاهم است. اصطلاح طوفان فکری کاملاً بی‌سران استفاده می‌شود و ایده اصلی گاهی فراموش می‌شود.

چگونه طوفان فکری کنیم؟ – راهنمای گام به گام- طوفان فکری چیست؟

1. مشکل یا موضوعی را که می خواهید در آن طوفان فکری کنید، تعریف کنید

قبل از شروع طوفان فکری، مهم است که مشکل یا موضوعی را که می خواهید طوفان فکری کنید، تعریف کنید. این به شما کمک می کند تا متمرکز بمانید و ایده های مرتبط ایجاد کنید.

2. شرکت کنندگان خود را جمع آوری کنید

طوفان فکری زمانی بهترین نتیجه را دارد که شرکت کنندگان با هم طوفان فکری کنند. شما می‌توانید در گروه‌های دو نفره یا بیشتر طوفان فکری کنید، اما سعی کنید طوفان فکری زیادی را برای اجتناب از تفکر گروهی وارد نکنید. همچنین مطمئن شوید که یک نفر جلسه طوفان فکری را هدایت و تسهیل می کند.

3. یک ضبط کننده اختصاص دهید

ضبط کننده مسئول یادداشت تمام ایده هایی است که در طول جلسه طوفان مغزی می شود. افراد با مهارت های سازمانی عالی همیشه بهترین انتخاب هستند. داشتن کسی به عنوان ضبط کننده به تمرکز و سر وقت ماندن کمک می کند.

4. یک محدودیت زمانی تعیین کنید

این امر به ویژه هنگام طوفان فکری با یک گروه بزرگ مهم است. در غیر این صورت، افراد تمایل به خارج شدن از موضوع خواهند داشت و جلسه طوفان فکری زمان زیادی خواهد برد.

5. قوانین اساسی را تنظیم کنید

قوانین طوفان فکری برای کارآمد کردن جلسات طوفان فکری است. از این رو، قوانین طوفان فکری به معنای محدود کردن طوفان فکری نیستند. آنها باید به طوفان فکری الهام بخشند تا آزادانه فکر کنند و در عین حال به همه فرصت بدهند تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند.

6. طوفان فکری را شروع کنید

اکنون زمان طوفان فکری است! این شامل ارائه هر چه بیشتر ایده‌های ممکن است، مهم نیست که چقدر دیوانه‌کننده یا غیرواقعی به نظر می‌رسند.

طوفان فکری را با یک فعالیت گرم کردن شروع کنید که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد راحت‌تر با هم در تماس باشند و تعامل داشته باشند. یک راه خوب برای شروع طوفان فکری، پرسیدن سؤالات باز برای ایجاد ایده است. به عنوان مثال، اولین سوال می تواند این باشد: “راه های مختلفی که می توانیم خدمات مشتری خود را بهبود ببخشیم چیست؟” این باعث می شود که فرآیند طوفان فکری آغاز شود و مردم شروع به ارائه ایده کنند.

مطمئن شوید که ضبط کننده هر ایده ای را که طوفان فکری می شود، یادداشت می کند، مهم نیست که چقدر دور از ذهن به نظر می رسند.

7. گروه بندی کنید و ایده های طوفان فکری را بسازید.

هنگامی که فهرستی از ایده ها را جمع آوری کردید، مهم است که آنها را گروه بندی کنید و بر اساس آنها بسازید. این به شما کمک می کند تا درک بهتری از موضوع ایجاد کنید و الگوهایی را در ایده ها پیدا کنید. اجازه دادن به سایر شرکت‌کنندگان برای طوفان فکری بر روی ایده‌های قبلی به توسعه بیشتر ایده‌ها کمک می‌کند و می‌تواند به راه‌حل‌های بسیار نوآورانه منجر شود.

8. ایده های طوفان فکری را ارزیابی کنید

ارزیابی ایده های طوفان فکری یک مرحله مهم در فرآیند طوفان فکری است. این جایی است که شما تعیین می کنید که آیا ایده ها قابل اجرا هستند یا خیر

. ایده ها ارزش بررسی بیشتر را دارند
. ایده ها اهداف جلسه طوفان فکری را برآورده می کنند

9. به بهترین ایده های طوفان فکری رأی دهید

هنگامی که همه ایده ها مورد بررسی قرار گرفتند، زمان رای دادن به بهترین آنها است. از همه بخواهید به ایده هایی که فکر می کنند مؤثرترین و قابل اجرا هستند رأی دهند. سپس بهترین ایده ها به یک برنامه عمل تبدیل می شوند.

10. به طوفان فکری پایان دهید

اطمینان حاصل کنید که جلسات طوفان فکری را به موقع پایان دهید. این به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا در مورد آنچه که طوفان فکری کرده اند فکر کنند و برای جلسه بعدی آماده شوند. طوفان فکری می‌تواند فرآیندی خسته‌کننده باشد، بنابراین مهم است که در این بین وقفه‌هایی نیز داشته باشید.

11. نتایج طوفان فکری را مستند و مرور کنید

مستندسازی نتایج طوفان فکری راهی عالی برای اطمینان از اینکه همه ایده‌های تولید شده را درک می‌کنند، و همچنین می‌تواند به پیگیری پیشرفت پروژه‌های خاص کمک کند.

بررسی نتایج طوفان فکری کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین ایده ها انتخاب شده اند و یک برنامه عملیاتی بر اساس نتایج طوفان فکری ساخته شده است.

 

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: روش دلفی

قوانین طوفان فکری- طوفان فکری چیست؟

ما تا به حال مزایای طوفان فکری را یاد گرفته ایم، اما برای استفاده از پتانسیل کامل این ابزار، باید قوانین را بدانید. اغلب جلسات طوفان فکری به اهداف خود نمی رسند، زیرا قوانین و بهترین شیوه های طوفان فکری رعایت نمی شود.

آزبورن 4 اصل طوفان فکری را تعریف کرد. هدف آنها انتشار ایده های رایگان و افزودن خلاقیت است.

4 قانون طوفان فکری عبارتند از:

1. کمیت کیفیت تولید می کند.

ابتدا روی خلق ایده های زیاد تمرکز کنید. هرچه ایده های متنوع تری وجود داشته باشد، شانس بیشتری برای برخی از ایده های تغییر دهنده بازی وجود دارد. همچنین ایده‌های بیشتری وجود دارد که می‌توانید هنگام شروع کار با آنها انتخاب کنید. کیفیت زمانی حاصل می شود که ایده ها بیشتر توسعه یابند.

معمولاً اولین ایده ها واضح ترین آنها هستند. وقتی به دنبال کمیت می روید، از آن ایده های رایج فراتر می روید و افق های خود را گسترش می دهید.

2. ایده پردازی و ارزیابی را از هم جدا کنید.

از انتقاد و مسدود کردن ایده ها بپرهیزید. در ایده پردازی، تمرکز باید بر ایجاد فضایی باز برای جهش ایده ها بدون ترس از قضاوت باشد. نقد بخشی از فرآیند است، اما باید آن را از طوفان فکری جدا کرد.

با کمال تعجب، یک مقاله اخیر نشان می دهد که در یک فضای همکاری، انتقاد ممکن است خلاقیت را تقویت کند. با این حال، پیشنهاد می کنیم به طور کلی از انتقاد اجتناب کنید.

3. ایده های وحشیانه را تشویق کنید.

ایده های غیر معمول در طوفان فکری مورد استقبال قرار می گیرند. ایده های وحشیانه به شرکت کنندگان کمک می کند تا خارج از چارچوب فکر کنند

ایده های واضح اغلب بهترین نتایج را به همراه نمی آورند، بزرگتر فکر کنید!

4. بر روی ایده های ایجاد شده بسازید.

ایده ها اغلب ایده های دیگری را تحریک می کنند. توصیه می شود از ایده های دیگران برای ایجاد ایده های جدید استفاده کنید. ایده های دیگران را بهبود بخشید و ترکیب کنید و آنها را بیشتر توسعه دهید.

این 4 قانون اساسی هسته اصلی طوفان فکری هستند. هنگامی که روش طوفان فکری تکامل یافته است، قوانین جدید مهم هستند.

برای اینکه جلسات طوفان فکری شما موثر باشد، این قوانین طوفان فکری را نیز دنبال کنید:

. یک مکالمه در یک زمان: حتی اگر معمول است که شرکت کنندگان هیجان زده می شوند و شروع به طرح ایده های بیشتری می کنند، سعی کنید روی گوش دادن تمرکز کنید. اگر آنها را نمی شنوید ممکن است برخی از ایده های عالی را از دست بدهید.
. در مسیر خود بمانید: حتی اگر ایده‌های آسمان آبی و تفکر آزاد در طوفان فکری مورد استقبال قرار می‌گیرند، همچنان مهم است که در مسیر باقی بمانید. شما نباید تمرکز خود را روی مشکلی که می خواهید حل کنید از دست بدهید.
. زمان رزرو: طوفان فکری زمان بر است. ممکن است نیاز به چندین جلسه طوفان فکری داشته باشید و عجله بیش از حد برای خلاقیت خوب نیست.
. ایده ها را دور نریزید: هر ایده ای را حفظ کنید تا ایده های عالی را فراموش نکنید. همچنین، برخی از ایده‌هایی که به نظر خوب یا امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسند، ممکن است بعداً انجام شوند.
. مطمئن شوید که همه حداقل ایده‌هایی را به اشتراک می‌گذارند: مهم است که همه را درگیر کنید و مطمئن شوید که نه تنها افراد برون‌گرا شنیده می‌شوند.
. آن را سرگرم کننده کنید: زیاد جدی نگیرید، یخ شکن داشته باشید و جدول زمانی خیلی سختی نداشته باشید.

اگرچه طوفان فکری خیلی سخت نیست، اما خوب است از قوانینی که طوفان فکری را کارآمد می‌کنند آگاه باشید. قوانین طوفان فکری زیادی وجود دارد که باید آنها را یادداشت کنید. نکته اصلی این است که طوفان فکری یک فرآیند است. خوب برنامه ریزی کنید، ساختار خوبی داشته باشید، به مشارکت توجه کنید، همه ایده ها را ثبت کنید و فضایی راحت ایجاد کنید.

طوفان فکری چیست؟
طوفان فکری چیست؟ – تزیسمی

نکاتی برای یک جلسه طوفان فکری موفق- طوفان فکری چیست؟

اجرای یک جلسه طوفان فکری واقعی دشوار نیست، اما مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

شروع خوب نیمه تمام است در مورد طوفان فکری نیز صدق می کند. داشتن یک جلسه طوفان فکری موثر زمانی که آن را به خوبی برنامه ریزی کرده باشید بسیار آسان تر است.

وقتی برای یک جلسه طوفان فکری آماده می‌شوید، مشکل خود را با دقت تعریف کنید. همچنین تصمیم بگیرید که چه کسی باید در جلسه شرکت کند و چگونه و کجا آن را اجرا می کنید. معمولاً حدود 2-10 نفر در گروه حضور دارند. همچنین باید مجری جلسه را تعیین کنید.

در طول جلسه، اطمینان حاصل کنید که فضا برای به اشتراک گذاری ایده ها راحت است. همچنین مهم است که مطمئن شوید همه شرکت می کنند. شما می توانید مثال بزنید و خودتان ایده های وحشیانه ای را مطرح کنید تا لحن جلسه طوفان فکری را تنظیم کنید.

نکاتی برای آماده شدن برای جلسه طوفان فکری:

. در آن زمان فقط یک مسئله را برای طوفان فکری انتخاب کنید
. شرکت کنندگان را با دقت انتخاب کنید: ترکیب خوبی از زمینه های مختلف داشته باشید. افراد زیادی را دعوت نکنید
. مکان را انتخاب کنید و آن را برای جلسه طوفان فکری خود آماده کنید
. شرکت کنندگان را در یک دایره بنشینید و چند یادداشت، تخته سفید، خودکار و غیره داشته باشید.
. اگر به صورت آنلاین طوفان فکری می کنید، یک نرم افزار طوفان فکری خوب را انتخاب کنید تا جلسه شما موثر باشد

نکاتی برای اجرای یک جلسه طوفان فکری

. قوانین و دستور کار را به شرکت کنندگان یادآوری کنید و مطمئن شوید که همه آنها را رعایت می کنند.
. یک محدودیت زمانی تعیین کنید. یک جلسه طوفان فکری خوب معمولا چیزی بین 15 تا 45 دقیقه است.
. برای گرم کردن، یک داستان شرم آور را به اشتراک بگذارید. یک مطالعه نشان داد که وقتی اعضای تیم داستان های شرم آور را به اشتراک می گذارند، خلاقیت به طور قابل توجهی افزایش می یابد.
. افراد ساکت را تشویق کنید. مطمئن شوید که همه نظرات خود را به اشتراک می گذارند و هیچ کس بر بحث مسلط نیست.
. خودتان برای رفتار دلخواه مثال بزنید.

تکنیک های طوفان فکری جایگزین- طوفان فکری چیست؟

گاهی اوقات این ایده خوبی است که همه چیز را تغییر دهید و کارها را متفاوت انجام دهید. استفاده از تکنیک های طوفان فکری مختلف می تواند خلاقیت شما را افزایش داده و نوآوری را تقویت کند.

روش‌های جایگزین زیادی برای طوفان فکری وجود دارد که هر کدام مزایای خود را دارند. برخی از تکنیک های طوفان فکری جایگزین که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

طوفان فکری معکوس

هنگامی که طوفان فکری سنتی در مورد حل مشکلات است، طوفان فکری معکوس در مورد جلوگیری از آنها است. در طوفان فکری معکوس، فرآیند به عقب برمی‌گردد. شرکت کنندگان سعی می کنند بفهمند که چگونه می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند یا مشکلات فعلی را بدتر کنند. در نهایت، آنها به این فکر خواهند کرد که چگونه می توانند برعکس عمل کنند.

مغزنویسی

در نوشتن مغز، هرکس ایده های خود را به صورت ناشناس روی کاغذ می نویسد. پس از مدتی، آنها مقالات را تغییر می دهند و ایده ها را بیشتر توسعه می دهند. در پایان، رهبر بحث در مورد ایده های توسعه یافته را تسهیل می کند.

ایده پردازی سریع

ایده پردازی سریع نسخه سریع طوفان فکری است. رهبر گروه را خلاصه می کند و یک تایمر تنظیم می کند. شرکت کنندگان تا حد امکان ایده ها را یادداشت می کنند. هیچ محدودیتی برای ایده ها وجود ندارد، آنها می توانند به همان اندازه که هستند دور از ذهن باشند. احتمالاً بیشتر ایده‌ها کنار گذاشته می‌شوند، اما اشکالی ندارد زیرا تمرکز این تکنیک طوفان فکری بر خلق ایده است.

اینها تنها برخی از تکنیک های طوفان فکری ممکن است که می توانید از آنها بهره مند شوید، اما بسیاری از تکنیک های دیگر نیز برای انتخاب وجود دارد.

طوفان فکری دیجیتال- طوفان فکری چیست؟

در عصر دیجیتال، فرآیندهای بیشتری در حال تبدیل شدن به اینترنت هستند و کار از راه دور محبوب‌تر می‌شود. حضور در مکان‌های مختلف به این معنا نیست که طوفان فکری باید دور از جدول باشد. به همین دلیل است که باید طوفان فکری دیجیتالی را در نظر بگیرید که به آن شبکه مغزی نیز می‌گویند.

مهمترین بخش طوفان فکری آنلاین، انتخاب ابزارهای مناسب طوفان فکری مجازی است. خوشبختانه، گزینه های زیادی به صورت آنلاین وجود دارد. آنها را می توان هم برای داشتن کل جلسه طوفان فکری آنلاین استفاده کرد و هم برای استفاده از ابزارهای طوفان فکری آنلاین به عنوان بخشی از طوفان فکری حضوری.

کارگاه Orchidea یک ابزار طوفان فکری آنلاین عالی است. می توانید از آن در یک جلسه طوفان فکری از راه دور با برنامه جلسه از راه دور استفاده کنید. یا به عنوان یک ابزار مفید در جلسات طوفان فکری حضوری.

طوفان فکری آنلاین موثرتر از طوفان فکری سنتی است. در طوفان فکری دیجیتال، نوشتن ایده ها آسان و سریع است و ایده ها بلافاصله در نرم افزار طوفان فکری ذخیره می شوند.

نکات مثبت طوفان فکری با کارگاه Orchidea:

. ایده های اولیه 3-5 برابر بیشتر از یادداشت های سنتی پس از آن ایجاد می شود
. نتیجه تفکر متنوع تر و ایده های با کیفیت بالاتر است
. یک تسهیل کننده می تواند به طور همزمان چندین گروه را با موضوع یکسان یا متفاوت رهبری کند

 

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: الگوی تصمیم گیری

نمونه ای از طوفان فکری آنلاین- طوفان فکری چیست؟

راه اندازی: تیم از راه دور

نیاز: روشی موثر برای تولید ایده و تبدیل آنها به مفاهیم و راه حل های گسترده تر برای یک مشکل خاص.

راه حل: کارگاه ارکیده

در اینجا نمونه ای از نحوه برگزاری جلسه طوفان فکری با کارگاه Orchidea آورده شده است. اگر جلسه را از راه دور انجام می دهید، به یک برنامه جلسه از راه دور مانند Zoom یا Teams نیز نیاز دارید.

1. چالشی را که می خواهید حل کنید انتخاب کنید و تیم خود را در کارگاه Orchidea جمع آوری کنید. جلسه راه دور خود را با Teams، Zoom یا برنامه دیگری که انتخاب می کنید شروع کنید. مطمئن شوید که همه با چالش و قوانین یک جلسه طوفان فکری آشنا هستند.

2. شروع به جمع آوری ایده کنید. همه باید ایده های عجیب و غریبی را مطرح کنند و آنها را در برنامه بنویسند تا همه بتوانند در زمان واقعی ببینند. در یک تیم 3-8 نفره، می توانید حدود 100-250 ایده را در 30 دقیقه جمع آوری کنید. در Orchidea، تایمر به طور خودکار شروع می شود و در هر مرحله قابل مشاهده است.

3. بهترین ایده ها را انتخاب کنید. در مرحله انتخاب، تمام ایده های مرحله قبل نشان داده می شود. همه ایده ها را مطالعه می کنند و بهترین ها را به مرحله بعدی می کشانند.

4. راه حل ها را جمع آوری کنید. ایده های اولویت بندی شده هر شرکت کننده در این مرحله برای همه قابل مشاهده است. شرکت کنندگان از 1 تا 3 ایده برتر خود راه حل هایی را شکل می دهند. آنها همچنین می توانند با پاسخ دادن به چند سوال مفید، به راه حل عمق دهند.

5. توسعه دهید و رای دهید. در نهایت، تیم راه حل ها را توسعه می دهد. راه حل های مرحله قبل در این مرحله ارائه شده است. شرکت‌کنندگان همه راه‌حل‌ها را می‌خوانند و با اظهار نظر در مورد آنها، پرسیدن سؤال و در نهایت رأی دادن به بهترین راه‌حل‌ها، بهبودهایی را پیشنهاد می‌کنند.

6. مجری جلسه را خلاصه می کند و می گوید که در ادامه با راه حل های ایجاد شده چه اتفاقی می افتد.

بسته شدن- طوفان فکری چیست؟

در مجموع، طوفان فکری روشی عالی برای ایجاد بسیاری از ایده‌های خارج از چارچوب در زمان کوتاه است. این یک ابزار بسیار موثر برای افزایش خلاقیت و توسعه نوآوری های جدید است. فقط باید به برنامه و قوانین توجه کنید تا موفق شوید.

امیدواریم این خلاصه به یادگیری شما کمک کرده باشد. برای بهتر شدن در اجرای جلسات طوفان فکری موثر، پست های وبلاگ دیگر خود را به شما توصیه می کنم. آنها حاوی نکات و اطلاعات مفیدی هستند که باید در مورد طوفان فکری بدانید.

در فرآیند طوفان فکری خود موفق باشید!

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *