راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی

راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی

راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی ، پایان نامه کارشناسی (که پایان نامه لیسانس نیز نامیده می شود) یک قطعه نوشتاری دانشگاهی بزرگ است که به تحقیقات گسترده در مورد موضوع انتخاب شده نیاز دارد. معمولاً در سال آخر برنامه تحصیلی شما اختصاص داده می شود (لیسانس برای مدرک لیسانس است). انتخاب موضوع به علایق دانشجو و تخصص انتخابی بستگی دارد.

نوشتن پایان نامه کارشناسی برای هر دانشجو یک چالش واقعی است. حتی اگر در کلاس بهترین باشید، این به این معنی نیست که حجم کار، تحقیق و نوشتن برای شما سخت نخواهد بود. اگر به کمک بیشتری نیاز باشد، یک سرویس درجه یک پایان نامه نویسی ما کمک بزرگی خواهد بود!

راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی
راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه کارشناسی چیست؟- راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی

مقاله پایان نامه کارشناسی (همچنین – یک پایان نامه) یک قطعه مهم است، مانند یک مقاله ترم با طول دو یا سه برابر، با طول تقریباً پایان نامه. بر جنبه محدودی از یک موضوع متمرکز است و فرصتی برای انجام تحقیقات گسترده و ارائه نتایج ارزشمند به حوزه دانشگاهی فراهم می کند. حتی برخی از پایان نامه ها یا بخش هایی از آنها در مجلات علمی منتشر می شود.

یک استاد راهنما دانشگاه، متخصص در آن منطقه، با دانشجو در هر فصل از مقاله پایان نامه کار می کند تا سبک مناسب را ایجاد کند، طول را تنظیم کند و هر نیازی را برآورده کند.

پایان نامه کارشناسی چه تفاوتی با پایان نامه کارشناسی ارشد دارد؟- راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی

یک طبقه بندی تقریبی از مقالات پایان نامه وجود دارد: پایان نامه کارشناسی و پایان نامه کارشناسی ارشد. اولین چیزی که در سال آخر برنامه لیسانس می نویسید. معمولاً حدود 10000 تا 15000 کلمه است. مقالات کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد، دکترا) به طور قابل توجهی بزرگتر از هر مقاله ترمی است که باید در سال های اول تحصیل بنویسید. شما می توانید راهنمای دقیق ما را بررسی کنید تا دریابید که طول یک پایان نامه چقدر است.

تفاوت دیگر میزان منحصر به فرد بودن یک کاغذ است. در هر مقاله دانشگاهی، شما باید تحقیق را مستقل کنید و هر منبعی را به درستی ذکر کنید. با این حال، لازم نیست ایده‌ها و نظریه‌هایی را ارائه کنید که قبلاً کشف نشده‌اند. در حالی که هنوز یک مقاله پایان نامه فردی است، سطح مسئولیت پایین تر است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تحقیقات گسترده ای انجام دهید، یک طرح کلی با تمام بخش های مورد نیاز ایجاد کنید، هر نیاز هیئت علمی را برآورده کنید و مقاله را بنویسید. پایان نامه یک پروژه بسیار دشوار برای تکمیل است، فرقی نمی کند که زیر دیپلم باشد یا فوق لیسانس. اما منابع با کیفیت بالا، یک سرپرست عالی و دستورالعمل های حرفه ای به شما کمک می کند آن را اصلاح کنید و قبل از مهلت مقرر ارسال کنید.

برای پایان نامه، باید ارائه دهید:

تفکر انتقادی؛
حجم زیادی از تحقیقات؛
روش شناسی متمایز؛
بخش بحث پالایش شده؛
کیفیت کلی؛
سبک رسمی.

راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی
راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی – تزیسمی

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی خوب- راهنمای نگارش پایان نامه کارشناسی

وقتی یک پایان نامه را تکمیل می کنید، به این معنی است که سخت ترین بخش سال های دانشگاه شما به پایان رسیده است. حتی ارائه اولین پیش نویس به این معنی است که شما ماموریت استاندارد هر دانش آموز را تکمیل کرده اید.

این فرصتی است برای شما که بتوانید چیزی مهم و فردی بنویسید و هر چیزی که به آن علاقه دارید و هیئت علمی شما تایید می کند را انتخاب کنید. با احتیاط به انتخاب موضوع بپردازید زیرا باید برای مدت طولانی روی آن تمرکز کنید.

اگر انتخاب موضوع دشوار است، موضوعات پایان نامه ویژه با بیش از 100 گزینه وجود دارد. تمام مهارت هایی را که در طول مطالعات توسعه داده اید ترکیب کنید و ببینید کدام موضوع طنین انداز است. یک مقاله پایان نامه فرصتی برای شماست تا یک محقق واقعی باشید.

ما می خواهیم توصیه هایی را در مورد انتخاب یک موضوع تحقیقاتی عالی ارائه کنیم که هنوز استاندارد نیست و تمام الزامات تعیین شده توسط دانشگاه شما را برآورده می کند.

زود شروع کن

در حالی که این ساده ترین توصیه برای دادن نیست، یک توصیه ضروری و مفید است. اگر برای شروع زودهنگام دیر کرده اید، فقط به فکر صرفه جویی در زمان باشید تا ضرب الاجل را رعایت کنید. حتی در سال اول می توانید موضوعی را پیشنهاد دهید.

همچنین، هر چه زودتر شروع به نوشتن پروپوزال تحقیقاتی کنید. وقتی موضوع را انتخاب می‌کنید، باید به دانشکده ارسال کنید تا آن را تأیید کنند. البته این کار باید دیرتر از سال اول انجام شود. در طول سال های اول، در مورد مقالات پایان نامه بخوانید، یاد بگیرید که چه مهارت هایی را باید برای خود توسعه دهید.

اگر چند روز یا یک هفته قبل از اولین ارائه یک نتیجه‌گیری پایان‌نامه می‌نویسید، زود شروع کرده‌اید. اکنون زمان کافی برای انجام تصحیح نهایی و استراحت از تمام کارهایی که انجام داده اید وجود دارد.

سوال بپرس

از پرسیدن سوال دریغ نکنید دانش کلی برای ارسال پیش نویس کافی نیست. در مورد طرح کلی، بحث، طبقه بندی مقالات دانشگاهی، سبک رسمی نگارش فکر کنید. تمام سوالاتی که به وجود می آیند باید یادداشت شوند و به آنها پاسخ داده شود تا درک روشنی از آنچه باید بر روی آن تمرکز کنید به دست آورید.

معلمان، همسالان، منابع آنلاین مفیدترین اطلاعات لازم را برای ارضای کنجکاوی شما فراهم می کنند.

موضوع خود را با مشاور خود در میان بگذارید

وقتی یک مشاور دریافت می کنید، آنها برای مدتی منبع اصلی اطلاعات خواهند بود. با آنها در مورد همه چیز صحبت کنید، حتی جزئیاتی مانند نحوه استناد به منابع. در مورد زمینه های مورد علاقه خود بحث کنید که کدام یک مناسب تر است، نحوه قالب بندی و اتصال بخش های مختلف و غیره.

همیشه خود را با یادداشت ها و سوالات نپوشانید. به اطلاعات کمی زمان بدهید تا جا بیفتد. در غیر این صورت ممکن است قبل از شروع کار اصلی دچار اضافه بار و سوختگی شوید. وقتی وقت آزاد دارید، به بخش‌های مورد نیاز برای یک مقاله پایان‌نامه نگاه کنید، چه چیزی را در آنجا گنجانده‌اید، چگونه یک مقدمه و یک چکیده بنویسید تا توجه خوانندگان را به خود جلب کنید.

نتیجه

با کیفیت بالا کردن پایان نامه شانس دریافت مدرک ممتاز را افزایش می دهد. زود شروع کنید، تحقیقات گسترده ای انجام دهید، مطمئن شوید موضوع مورد علاقه شما واقعاً مورد علاقه شما است. حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کنید، مطمئن شوید که زمان کافی برای نوشتن دارید، یک سرپرست بگیرید و این کار را انجام خواهید داد!

و به یاد داشته باشید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای دریافت کمک انجام دهید، کمک گرفتن از یک متخصص در مورد یک فصل یا کل مقاله پایان نامه است. لیست کامل خدمات ما را ببینید و هر چیزی را که شما را به ضرب الاجل نزدیکتر می کند انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *