راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی

راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی

راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی ، تدوین و نگارش پایان­ نامه یکی از الزامات تحصیل در دوره­ های تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکتری) است. پایان نامه یا تز (یا رساله) نوشتاری است که دانشجو در رابطه با موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود می ­نویسد تا مدرک تحصیلی بگیرد.

در پایان نامه، دانشجو سئوال یا موضوعی را بررسی می­ کند و با تجزیه و تحلیل یا تجارب علمی یا آزمایشی به آن پاسخ می دهد. بنابراین پایان نامه باید دارای مشخصات و ویژگی­ هایی باشد که آن را از نظر استادان راهنما و مشاور و سپس نزد داوران قابل قبول سازد.

فهرست مطالب

تعریف پایان نامه و پایان نامه نویسی

پایان نامه یا پایان نامه نویسی یک رساله علمی است که دیدگاه خاصی را در نتیجه تحقیقات اصلی که توسط دانشجویان در طول تحصیلات تکمیلی انجام می شود، اثبات می کند. در کرنل، پایان نامه برای دریافت مدرک M.A و M.S الزامی است. مدارک تحصیلی و چند مدرک کارشناسی ارشد حرفه ای. پایان نامه از الزامات دکتری می باشد.

راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی
راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی – تزیسمی

راهنمای نگارش پایان نامه/پایان نامه نویسی

الزامات و استانداردهای قالب بندی

مدرسه تحصیلات تکمیلی حداقل قالب را برای پایان نامه یا پایان نامه نویسی شما تعیین می کند، در حالی که شما، کمیته ویژه و مشاور/رئیس شما در مورد محتوا و طول آن تصمیم می گیرید. گرامر، علائم نگارشی، املا و سایر مسائل مکانیکی تنها مسئولیت شماست. به طور کلی، پایان نامه و پایان نامه نویسی باید مطابق با استانداردهای مجلات معتبر دانشگاهی در رشته شما باشد. دانشکده تحصیلات تکمیلی پایان نامه یا پایان نامه نویسی را برای مکانیک، محتوا یا سبک نظارت نمی کند.

پایان نامه یا پایان نامه نویسی “گزینه مقالات”.

«گزینه مقالات» فقط برای دانش‌آموزان رشته‌های خاصی در دسترس است، که در صفحه فیلدهای مجاز استفاده از مقالات یا با درخواست تأیید شده فهرست شده‌اند. اگر گزینه مقالات را انتخاب کنید، پایان نامه یا پایان نامه نویسی شما به صورت مجموعه ای از فصل ها یا مقالات نسبتاً مستقلی که برای مجلات در این زمینه ارسال کرده اید یا قرار است ارسال کنید، سازماندهی می شود. شما باید تنها نویسنده یا اولین نویسنده مقالاتی باشید که در پایان نامه استفاده می شود. پایان نامه یا پایان نامه نویسی گزینه مقالات باید تمام فرمت ها و الزامات ارسال را برآورده کند و باید از یک قرارداد مرجع منحصر به فرد در سراسر آن استفاده شود.

ارسال های الکترونیکی ProQuest

پایان نامه و پایان نامه نویسی به ثبت دائمی تحقیق اصلی شما تبدیل می شود و در مورد تحقیقات دکترا، دانشکده تحصیلات تکمیلی نیاز به انتشار پایان نامه و چکیده به شکل اصلی دارد. تمام پایان نامه های کارشناسی ارشد و پایان نامه های دکتری کرنل نیاز به ارسال الکترونیکی از طریق ProQuest دارند، که سفارشات برای نسخه های کاغذی یا دیجیتالی پایان نامه و پایان نامه نویسی را تکمیل می کند و نسخه دیجیتالی آن را به صورت آنلاین از طریق پایگاه داده اشتراک آنها، پایان نامه ها و پایان نامه های ProQuest در دسترس قرار می دهد. برای پایان نامه های کارشناسی ارشد، فقط چکیده موجود است. ProQuest توزیع جهانی کار شما را از نسخه اصلی ارائه می دهد. شما کنترل پایان نامه خود را حفظ می کنید و در اعطای حقوق انتشار به دلخواه آزاد هستید. الزامات قالب بندی موجود در این راهنما با تمام مشخصات ProQuest مطابقت دارد.

کپی پایان نامه و پایان نامه نویسی

کپی از Ph.D. پایان نامه ها و پایان نامه های کارشناسی ارشد نیز در قالب PDF در مخزن کتابخانه کرنل، eCommons بارگذاری می شوند. یک نسخه چاپی از هر پایان نامه کارشناسی ارشد و پایان نامه دکترا توسط ProQuest به کتابخانه دانشگاه کرنل ارسال می شود.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *