دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد ، پایان نامه یکی از انواع پروژه های تحقیقاتی بوده که دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف می بایست جهت فارغ التحصیلی خود آن را انجام دهند. نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد دارای اصول خاصی بوده و از مراحل مشخصی که شامل ارائه پیشنهاده، تعیین عنوان و فصل بندی می باشد، تشکیل شده است.

ارائه پروژه های تحقیقاتی مانند پایان نامه و رساله معمولا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رواج داشته تا دانشجویان با نگارش و دفاع از آن ها موفق به فارغ التحصیلی در رشته تحصیلی خویش شوند. نگارش پایان نامه مانند مقالات نبوده و به عبارتی دارای پیچیدگی های بیشتری در هر مرحله می باشد که هر دانشجو قبل از شروع به نگارش باید از جزئیات آن ها مطلع باشد.

دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد
دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه کارشناسی ارشد چیست؟

بر خلاف پروژه های پایان نامه برای دوره کارشناسی، که از نظر طول و دامنه کوتاه تر هستند، پایان نامه کارشناسی ارشد یک مقاله علمی گسترده است که به شما امکان می دهد یک موضوع را بررسی کنید، آن را گسترش دهید و نشان دهید که چگونه به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در طول برنامه رشد کرده اید. مدارس تحصیلات تکمیلی اغلب نیاز به پایان نامه برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی پژوهش محور دارند تا مهارت های عملی خود را قبل از رسیدن به اوج به کار گیرند.

به عنوان مثال، یک رشته روانشناسی ممکن است بررسی کند که رنگ ها چگونه بر خلق و خو تأثیر می گذارند، یا یک رشته تحصیلی ممکن است در مورد یک استراتژی آموزشی جدید بنویسد. بسته به برنامه شما، هیئت علمی ممکن است بخش عمده تحقیقات شما را متفاوت ارزیابی کند.

مراحل دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

مرحله اول

. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حداقل شش ماه پس از تصویب موضوع پایان نامه در شورای پژوهشی د انشکده می توانند از پایان نامه خود دفاع نمایند.
. به این منظور زمانی که دانشجو پایان نامه خود را آماده نمود ابتد ا فایل pdf آن را در سیستم بارگذاری کرده و برای استاد راهنما و مشاور ارسال می نماید.

مرحله دوم

. اساتید راهنما و مشاور از طریق کارتابل خود پایان نامه دانشجویان را مطالعه نموده و در صورت آمادگی دفاع، آن را تایید می نمایند.
. ضمناً در صورتی که لازم است دانشجو قبل از برگزاری دفاع مواردی را در پایان نامه خود اصلاح نماید، اساتید می توانند در قسمت نوشتن پیام برای دانشجو موارد را ارسال نموده و پایان نامه را رد کنند تا دانشجو اشکالات یا نواقص را برطرف کرده و مجدداً برای اساتید ارسال نماید (در صورت رد پایان نامه توسط هر یک از اساتید، دانشجو مراحل ارسال پایان نامه خود را باید مجدداً از ابتدا طی نماید)

مرحله سوم

. در صورت تائید پایان نامه توسط اساتید راهنما و مشاور، پایان نامه برای مدیر گروه مربوطه ارسال می گردد و پس از تائید پایان نامه توسط مدیر گروه پیغامی برای مدیر گروه ارسال می گردد مبنی بر اینکه باید داوران پایان نامه این دانشجو را مشخص نماید. پس از مشخص شدن داوران توسط مدیر گروه، پایان نامه دانشجو برای کارشناسان پژوهشی دانشکد ه ارسال می گردد.

مرحله چهارم

. کارشناسان دانشکده پس از دریافت پایان نامه، احکام داوران پایان نامه را صادر می کنند و پس از امضاء فرم مخصوص داو ری توسط داوران انتخاب شده، فرم تعیین تاریخ دفاع که باید به تائید کلیه اساتید و مدیر گروه برسد توسط دانشجو به پژوهش دانشکده تحویل و توسط کارشناسان پژوهش دانشکده، تاریخ دفاع از طریق کارتابل کارشناسان پژوهش دانشکده در سیستم ثبت می گردد.

مرحله پنجم

. سپس فرم صورتجلسه دفاع و دعوتنامه اساتید توسط کارشناسان پژوهش دانشکده از طریق سیستم پرینت گرفته شده و به تائید رئیس دانشکده رسیده و به منظور برگزاری جلسه دفاع تحویل دانشجو می گردد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *