دفاع از پایان نامه چگونه کار می کند؟

دفاع از پایان نامه چگونه کار می کند؟ ، هر دانشجویی که بخواهد دکترا بگیرد باید با دفاع از پایان نامه روبرو شود. ما شما را در مورد آنچه که مستلزم آن است و چگونه می توانید آن را به دست آورید راهنمایی می کنیم.

دفاع از پایان نامه می تواند بسیار دلهره آور باشد، اما اگر بدانید چیست، ساختار آن چگونه است و چگونه باید آماده شود، شانس خوبی در اجرای آن خواهید داشت. این مقاله برای دانشجویانی طراحی شده است که قصد دارند مدرک دکتری بگیرند و می‌خواهند در مورد آنچه مستلزم آن است بیشتر بیاموزند، اما می‌تواند به دکترهای فعلی که در دفاع از خودشان ارائه می‌شوند نیز کمک کند.

دفاع از پایان نامه چگونه کار می کند؟
دفاع از پایان نامه چگونه کار می کند؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پس دفاع از انجام پایان نامه چیست؟

دفاع از پایان نامه اساساً یک ارائه بیست دقیقه تا یک ساعته است که در آن دانش نه تنها کار خود، بلکه در کل رشته خود را نشان می دهید. این می تواند به معنای نویسندگانی باشد که قبل از شما، به همکارانی که در مورد موضوعات مشابه نوشته اند، آمده اند. شما در مقابل یک «کمیته انجام پایان نامه» که معمولاً هیئتی از اساتید است، ارائه خواهید کرد. این پنل بسته به دانشگاه می تواند به روش های مختلفی تصمیم گیری شود. موسساتی مانند ANU حتی دفاع از انجام پایان نامه را انجام نمی دهند، در حالی که سایرین مانند VU به شما اجازه می دهند نامزدهایی را برای بررسی کار خود معرفی کنید، که در نهایت توسط استاد راهنما تصمیم گیری می شود. حتی برخی از دانشگاه ها به شما اجازه می دهند تا کل کمیته را انتخاب کنید! بنابراین ارزش بررسی این را دارد که دانشگاه شما از کدام سبک استفاده می کند.

دفاع از پایان نامه چه زمانی اتفاق می افتد؟

به طور کلی، پس از ارسال انجام پایان نامه شما. آنها نمی توانند در مورد انجام پایان نامه شما صحبت کنند، اگر شما یک پایان نامه نداشته باشید! در مواردی که دفاع از پایان نامه ثانویه باشد یا وجود نداشته باشد، پایان نامه شما به دو یا چند ارزیاب واجد شرایط ارائه می شود که سپس اکثریت قضاوت خود را در مورد کار انجام می دهند. نه به شعارهای شما! اگر صحبت کردن در جمع نقطه قوت شما نیست، این باید یک تسکین باشد. با این حال، ارزش تمرین کردن را دارد! ایجاد یک تاثیر محکم ضرری ندارد. بالاخره شما یک متخصص موضوع هستید.

چگونه در دفاع از انجام پایان نامه موفق می شوید؟

مهم نیست که چه کسی شما را ارزیابی می کند یا در چه رشته ای هستید، دستورالعمل های کلی وجود دارد که باید دنبال کنید. توصیه می‌کنیم این موارد را با دریافت توصیه‌های سرپرست و/یا تجربیات همسالان خود تقویت کنید.

. کار آماده سازی خود را انجام دهید. شما ممکن است انجام پایان نامه خود را نوشته باشید، اما باید آن را مانند پشت دست خود بدانید تا به اندازه کافی از آن دفاع کنید. همچنین دانستن دقیق نقاط ضعف در کجاست تا بتوانید آنها را برطرف کنید مفید است.
. شما لازم نیست که در مورد مورد خود یا هر چیزی که ممکن است از نام آن پیداست استدلال کنید. فقط از شما سؤال می شود، بنابراین تا حد امکان در مورد کار خود مطلع باشید و هرگونه اعتراض را برطرف کنید و با پاسخ های آماده از سؤالات ناراحت کننده جلوگیری کنید.
. سوالات احتمالی را از قبل تمرین کنید. این مستلزم ارائه سؤالاتی است که ممکن است دوست داشته باشید اگر در موقعیت کمیته بودید بدانید. حتی می توانید از یک دوست کمک بگیرید و مانند مصاحبه شغلی آن را تمرین کنید. اگر نه، فقط در حالی که در ماشین هستید، با تمام تاکید یا اعلامیه ای که مد نظر دارید، پاسخ دادن را تمرین کنید.
. صحبت کردن در مقابل آینه را تمرین کنید. به زبان بدن خود توجه کنید و به اینکه آیا عصبی به نظر می رسید یا نه، یا عادت های منحرف کننده ای مانند خاراندن بیش از حد چانه یا تاب خوردن به پهلو دارید یا خیر. اینها ممکن است احمقانه به نظر برسند، اما تعجب خواهید کرد که چقدر این رفتارهای ناخودآگاه رایج هستند! تمرین جلوی آینه می‌تواند به شما کمک کند که چگونه به نظر دیگران می‌آیید و با احساس و سازگاری خود ارتباط برقرار کنید.

این در مورد اصل موضوع است! به یاد داشته باشید: این اساساً یک امر رسمی است. ورود به دفاع از انجام پایان نامه شما نیازی به دلهره آور نیست، زیرا آنها قبلاً تصمیم خود را گرفته اند. فقط تمام تلاش خود را بکنید تا آرام و راحت به نظر برسید. اجازه دهید کار مقدماتی شما را به پایان برسانند و با “دکتر” که به نام شما اضافه شده است، از خانه خارج خواهید شد!

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *