دفاع از پایان نامه چگونه است؟

دفاع از پایان نامه چگونه است؟

دفاع از پایان نامه چگونه است؟ ، به عنوان پایان سال های تحصیل، دکتری. دفاع، یا زنده بودن، نه تنها یک مراسم تحصیلی ضروری است، بلکه یک موقعیت احساسی بسیار پربار است. شایستگی های علمی پایان نامه معمولاً تمرکز اصلی دفاع است. بسیاری از مردم معتقدند که دفاع تنها یک مراسم آکادمیک برای علامت گذاری و ارزیابی نتیجه یک مطالعه است.

دفاع برخلاف آزمون معمولی است که در آن دانش آموز بر اساس مجموعه ای از معیارهای از پیش تعیین شده نمره می گیرد. دفاع فراتر از یک آزمایش است. این یک تایید، یک مهمانی و نقطه اوج سال ها مطالعه پیچیده و اختصاص به یک موضوع است.

احساسات مبهم هستند و اندازه گیری دقیق آنها سخت است. برای متقاضی، ممتحنین و استاد راهنما، دفاع از پایان نامه به دلیل احساساتی که در آن دخیل است، فرصتی ویژه است. شناخت و بحث در مورد این احساسات برای درک دفاع و عملکرد آن در یک حرفه علمی بسیار مهم است. با این حال، حتی اگر هر Ph.D. دانشجو، پروژه تحقیقاتی و مسیر شغلی متفاوت است، برخی از احساسات جهانی باید توسط دانشجویان و همچنین سرپرستان مورد توجه قرار گیرد.

دفاع از پایان نامه چگونه است؟
دفاع از پایان نامه چگونه است؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟

هنگامی که دانشجویان مقالات پایان نامه خود را به کمیته داوری پایان نامه ارائه می دهند، برای دفاع از کارشان تاریخی تعیین می شود. در این حالت “دفاع” به این معنی نیست که دانشجو مجبور است در مورد کار خود به شدت بحث کند. بلکه دفاع از پایان نامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای هیئت علمی می توانند سوالاتی را بپرسند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان پایان نامه خود را درک می کنند. دفاع از یک پایان نامه تا حد زیادی رسمیت دارد زیرا مقاله قبلاً ارزیابی شده است. در طول دفاع، اعضای کمیته پایان نامه از دانشجو سوالل می کنند. سوالات معمولاً به صورت باز است و نیاز به این دارد که دانشجو درباره کار خود انتقادی بیندیشد. یک دفاع ممکن است فقط 20 دقیقه طول بکشد یا ممکن است بسته به هدف کمیته و نیازهای برنامه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

دفاع از پایان نامه چگونه است؟

در ابتدا، کمال گرایی در بین داوطلبان در روزها یا هفته های قبل از ارائه پایان نامه رایج است زیرا آنها نگران هستند که کارشان به اندازه کافی خوب نباشد. ممکن است برای برخی دیگر از کاندیداها بلند شدن از رختخواب غیرممکن به نظر برسد زیرا آنها در پایان پایان نامه هستند. پس از ارسال، برخی از افراد احساس آرامش می کنند در حالی که برخی دیگر اضطراب را تجربه می کنند. ترس از شکست یک نگرانی واقعی برای بسیاری از متقاضیان است.

در طول دفاع، نامزدها گرمای کمیته، دوستان و خانواده خود و چشمان عمومی را احساس می کنند. ناظران و ممتحنین همچنین باید از مؤلفه احساسی و تفاوت در نحوه درک زیر مجموعه های مختلف متقاضی از آن آگاه باشند.

اولین قدم برای غلبه بر اضطراب، شناخت و پذیرش این است که آن را تجربه می کنید. کاندیداهایی که قبل از دفاع نیازی به بازنگری قابل توجهی نداشتند، به همان اندازه نگران قبولی هستند.

تمرین‌های تمدد اعصاب، مانند تنفس عمیق و مراقبه ذهن آگاهی، ممکن است مفید باشند. به عنوان یک منبع اضافی، دانشجویان ممکن است به دنبال خدمات مشاوره ای باشند که توسط دانشگاه ارائه می شود. اگر نامزدها به اندازه کافی برای روز دفاع آماده باشند، ممکن است اضطراب کمتر و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

اضطراب در روز دفاع ممکن است با برداشتن یک اقدام پیشگیرانه، مانند توقف توسط همکاران برای ابراز تشکر، کاهش یابد. قبل و در حین افتتاحیه دفاعیه، بسیاری از متقاضیان افزایش اضطراب را تجربه می کنند. ممکن است فرد پاسخی را آرام و جمع‌آوری‌شده با یادداشت‌برداری، تکرار سؤال یا درخواست توضیح آغاز کند. پیش بینی نگران تصمیم کمیته ممکن است دقایق بعد از دفاع را برای متقاضی ساعت ها به نظر برساند.

در نهایت، پس از تصمیم گیری، مجموعه ای از احساسات (آرامش، لذت، غرور، یا احتمالا ناامیدی، خشم یا ترس از تجدید نظر پایان نامه) ممکن است فرد را فرا گیرد. در زمان قبل و در طول دفاع از دکترا، احساسات ممکن است تأثیر قابل توجهی داشته باشند. کاندیداها بهتر است در مورد عملکرد چنین احساساتی فکر کنند تا بتوانند به خود اطمینان دهند که تجربیات آنها به اشتراک گذاشته شده است و به هیچ وجه در مورد شرایط خود برای دکترا فکر نمی کنند.

آگاهی ناظران و ممتحنین از مؤلفه عاطفی و آشنایی با نحوه درک زیرگروه های مختلف متقاضی از آن، زیرا این زمان اعتبارسنجی یک محقق جدید است، بنابراین همه این زمان را به عنوان مهم ترین نکته در نظر می گیرند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *