دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی

دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی

دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی ، هنگامی که یک دانشجو تاییدیه کمیته پایان نامه را برای دفاع از پایان نامه خود دریافت می کند، وقت آن است که برای فارغ التحصیلی آماده شود. دانشجو باید هماهنگ کننده بخش را از برنامه های دفاع و فارغ التحصیلی مطلع کند.

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟

هنگامی که دانشجویان مقالات پایان نامه خود را به کمیته داوری پایان نامه ارائه می دهند، برای دفاع از کارشان تاریخی تعیین می شود. در این حالت “دفاع” به این معنی نیست که دانشجو مجبور است در مورد کار خود به شدت بحث کند. بلکه دفاع از پایان نامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای هیئت علمی می توانند سوالاتی را بپرسند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان پایان نامه خود را درک می کنند. دفاع از یک پایان نامه تا حد زیادی رسمیت دارد زیرا مقاله قبلاً ارزیابی شده است. در طول دفاع، اعضای کمیته پایان نامه از دانشجو سوالل می کنند. سوالات معمولاً به صورت باز است و نیاز به این دارد که دانشجو درباره کار خود انتقادی بیندیشد. یک دفاع ممکن است فقط 20 دقیقه طول بکشد یا ممکن است بسته به هدف کمیته و نیازهای برنامه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی
دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی – تزیسمی

گام های دفاع از پایان نامه- دفاع از پایان نامه و آماده سازی فارغ التحصیلی

اولین گام، برنامه ریزی دفاع است، و مطمئن شوید که همه اعضای کمیته در آن تاریخ و زمان در دسترس هستند. دانشجو باید تقویم فارغ التحصیلی منتشر شده توسط بخش فارغ التحصیلان هنر و علوم (GAS) را هنگام برنامه ریزی دفاع بررسی کند. هنگام بحث در مورد برنامه ها با کمیته، دانستن مهلت های فارغ التحصیلی مفید است.

لطفاً توجه داشته باشید که یک عضو می تواند از طریق کنفرانس ویدیویی آنلاین (مانند زوم) در آن شرکت کند. در صورت استفاده از این گزینه، دانشجو باید حداقل دو هفته قبل به هماهنگ کننده بخش اطلاع دهد. این برای اطمینان از در دسترس بودن تجهیزات و کارکنان محاسباتی مناسب برای راه اندازی در آن تاریخ و زمان است.

پس از تعیین زمان و تاریخ زمانی که همه اعضای کمیته در دسترس هستند، دانشجو باید یک اتاق سمینار برای این ارائه ترتیب دهد. دانشجویان می توانند این اتاق را از طریق فرم آنلاین درخواست رزرو اتاق که توسط دفتر آکادمیک زیست شناسی اداره می شود، رزرو کنند. دانشجویان باید زمان، تاریخ و عنوان پایان نامه را به هماهنگ کننده بخش اطلاع دهند. سپس یک اطلاعیه برای کارکنان و اعضای گروه زیست شناسی ارسال خواهد شد.

پایان نامه کتبی باید دو هفته قبل از دفاع عمومی و آزمون شفاهی برای بررسی به کمیته پایان نامه ارسال شود. در صورتی که این پایان نامه به موقع ارائه نشود، کمیته حق دارد دفاع را به تاریخ بعدی موکول کند. لطفاً توجه داشته باشید که به تعویق افتادن جلسه دفاع ممکن است بر تاریخ مورد انتظار فارغ التحصیلی تأثیر منفی بگذارد.

پایان نامه ها باید مطابق با مشخصات مندرج در کتابچه راهنمای پایان نامه دکتری فرمت شوند. دانشجو باید این راهنما را قبل از ارسال به کمیته و همچنین به بخش فارغ التحصیلان هنر و علوم مرور کند.

دانشجویان این وب سایت را هنگام نوشتن پایان نامه خود مفید دانسته اند – راهنمای تحقیقات دانشگاه میشیگان

امتحان نهایی شامل دو بخش است: ارائه عمومی تحقیق و امتحان شفاهی خصوصی که توسط کمیته پایان نامه بلافاصله پس از ارائه ارائه می شود. دانش آموزان باید حداقل سه ساعت برای تکمیل ارائه عمومی و امتحان شفاهی خصوصی وقت بگذارند. کلیه فرم های مورد نیاز جهت واریز پایان نامه به صورت الکترونیکی ارسال خواهد شد.

پس از برنامه ریزی دفاع، دانشجو می تواند برای فارغ التحصیلی اقدام کند. اطلاعات مربوط به فرآیند فارغ التحصیلی را می توان در صفحه وب منابع پایان نامه Provost یافت. علاوه بر لینک درخواست فارغ التحصیلی، این صفحه اینترنتی اطلاعاتی در مورد قوانین و مقررات مربوط به اعطای مدرک، تقویم فارغ التحصیلی، کتابچه راهنمای پایان نامه، اطلاعاتی در مورد واریز پایان نامه ها، هزینه ها و مراسم فارغ التحصیلی ارائه می دهد.

هنگامی که یک دانشجو برای فارغ التحصیلی درخواست داد، هماهنگ کننده بخش سوابق دانشجو را بررسی می کند و اگر شرایط فارغ التحصیلی به موقع برای آن دوره فارغ التحصیلی تکمیل شود، درخواست تایید می شود. هماهنگ کننده با دانش آموز در انجام شرایط ذکر شده در زیر همکاری خواهد کرد.

الزامات انتشار دانشگاه زمانی برآورده می شود که پایان نامه به صورت آنلاین به مدیر ETD ProQuest ارسال شود تا پایان نامه به عنوان بخشی از مجموعه دائمی در کتابخانه دانشگاه قرار گیرد. دستورالعمل ارسال آنلاین پایان نامه در زمان درخواست فارغ التحصیلی به دانشجو داده می شود.

پن همچنین به انتشار پایان نامه هایی با دسترسی آزاد نیاز دارد که مخاطبان بسیار گسترده تری را برای کار دانشجو فراهم می کند، می تواند به بازاریابی ایده های دانشجو برای کارفرمایان بالقوه کمک کند، و کشف سرقت ادبی یا سرقت را بسیار آسان تر می کند. پایان نامه دسترسی آزاد، منتشر شده در مخزن نهادی دانشگاه، Scholarly Commons، از طریق اینترنت، از جمله جستجوی متن کامل از طریق موتورهای جستجو، مانند گوگل، در دسترس خواهد بود. همان حمایت‌های قانونی و حق نسخه‌برداری مربوط به انتشارات با دسترسی آزاد مانند انتشار نسخه‌های چاپی سنتی است. دانشگاه در صورت لزوم اجازه تأخیر انتشارات سنتی و دسترسی آزاد را می دهد. سیاست تأخیر انتشار (همچنین به عنوان “تحریم” شناخته می شود) را می توان در کتابچه راهنمای پایان نامه یافت. دانش آموزان باید با مشاور خود بحث کنند که آیا تاخیر در انتشار ضروری است یا توصیه می شود.

برای دانشجویانی که در اوایل دوره فارغ التحصیلی دفاع می کنند، واریز پایان نامه باید یک ماه پس از تاریخ دفاع انجام شود.

مدارک تحصیلی سه بار در سال اعطا می شود – می، آگوست و دسامبر. مراسم آغاز به کار در اردیبهشت ماه برگزار می شود. کسانی که در ماه مه و ژوئن دفاع می کنند، می توانند در مراسم ماه مه شرکت کنند، حتی اگر تاریخ رسمی فارغ التحصیلی آنها در ماه اوت باشد. سایر فارغ التحصیلان مردادماه و همچنین فارغ التحصیلان آذرماه برای شرکت در مراسم فارغ التحصیلی که در اردیبهشت ماه سال بعد برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *