دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد ، دفاع از پایان نامه برای مدرک کارشناسی ارشد، ارائه عمومی پایان نامه داوطلب و پس از آن پرسش از ممتحنین است.

کمیته نظارت کارشناسی ارشد داوطلب باید تعیین کند که آیا پایان نامه برای دفاع آماده است یا خیر. ممتحن خارجی باید قبل از اینکه دانشجو به دفاع شفاهی پایان نامه کارشناسی ارشد بپردازد، پایان نامه کتبی کارشناسی ارشد را تایید کرده و بگذراند.

دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد
دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه کارشناسی ارشد چیست؟- دستورالعمل های دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

بر خلاف پروژه های پایان نامه برای دوره کارشناسی، که از نظر طول و دامنه کوتاه تر هستند، پایان نامه کارشناسی ارشد یک مقاله علمی گسترده است که به شما امکان می دهد یک موضوع را بررسی کنید، آن را گسترش دهید و نشان دهید که چگونه به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در طول برنامه رشد کرده اید. مدارس تحصیلات تکمیلی اغلب نیاز به پایان نامه برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی پژوهش محور دارند تا مهارت های عملی خود را قبل از رسیدن به اوج به کار گیرند.

 

کمیته بررسی پایان نامه کارشناسی ارشد باید شامل موارد زیر باشد:

. حداقل دو نفر؛ استاد راهنما یا منتخب پایان نامه و شخصی که در مشاوره دانشجو در تحقیقات خود نقشی نداشته است.
. کمیته آزمون باید شامل حداقل یک عضو از یک برنامه تحصیلات تکمیلی دیگر باشد. (این بدان معناست که یک عضو کمیته معاینه باید خارج از برنامه باشد، اما این فرد مجبور نیست ممتحن خارجی باشد. می تواند عضو کمیته باشد.)

 

رویه هایی که باید توسط رئیس (معمولاً استاد راهنما) در دفاع از پایان نامه دنبال شود:

. اعلام می شود که جلسه برای آزمون عمومی پایان نامه کارشناسی ارشد داوطلب فراخوانده شده است.
. از داوطلب بخواهید خلاصه ای از پایان نامه را ارائه دهد. داوطلب ممکن است از یادداشت صحبت کند و از تجهیزات سمعی و بصری استفاده کند اما نباید خلاصه را بخواند. مدت زمان ارائه باید 20 تا 30 دقیقه باشد. نباید با سوال قطع شود.
. از هر یک از اعضای کمیته امتحان بخواهید که به نوبه خود از داوطلب سوال کنند. در آخر باید از ناظر تحقیق فراخوانی شود. رئیس باید در مدیریت دوره سوال احتیاط کند.
. در صورت وجود سؤال از مخاطبان تماس بگیرید.
. کمیته را برای سؤال بیشتر فراخوانید، و به عنوان رئیس، از نامزد بخواهید که به نکاتی که ممکن است به اندازه کافی در سؤالات قبلی (در صورت لزوم) پرداخته نشده است، بپردازد و/یا توضیح دهد.
. داوطلب و کسانی که در کمیته امتحان نیستند اتاق را ترک می کنند و کمیته در مورد آن بحث می کند.
. برای بحث تماس بگیرید از کمیته آزمون خواسته می شود تا در مورد عملکرد داوطلب در دفاع و خود پایان نامه توصیه ای ارائه کند.

 

معیارهای ارزیابی:

امتحان شفاهی: درباره عملکرد داوطلب در ارائه خلاصه، در پاسخ به سؤالات و دفاع از کار بحث کنید.

پایان نامه: تلاش برای دستیابی به اجماع در مقوله مناسب برای پایان نامه بر اساس موارد زیر:

دسته 1: ویرایش جزئی که ماهیت چاپی یا ویرایشی دارد. فقط به تایید ناظر نیاز دارد

دسته 2 : بازنگری اساسی بر محتوای پایان نامه. نیاز به تایید کمیته نظارت و نظارت دارد.

دسته 3: پایان نامه به شکل فعلی رضایت بخش نیست. برای تولید یک پایان نامه رضایت بخش، بازنویسی و بازاندیشی اصلی مورد نیاز است. نیاز به تایید ناظر، کمیته نظارت و ممتحن خارجی دارد.

رئیس باید گزارش کتبی مختصری را که حاکی از رای و پیشنهاد کمیته امتحان باشد، همراه با اظهارنظر در مورد سایر موارد مرتبط با امتحان، تهیه کند. این گزارش باید همراه با کپی برای سایر اعضای کمیته آزمون به دفتر SRS ارسال شود.

رئیس باید با داوطلب تماس گرفته و در صورت قبولی یا عدم موفقیت در حضور کمیته امتحان به داوطلب اطلاع دهد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *