دستورالعمل فرمت پایان نامه

دستورالعمل فرمت پایان نامه

دستورالعمل فرمت پایان نامه ، وقتی روی یک پایان نامه کار می کنید، بسیار مهم است که مقاله را به درستی با رعایت قوانین اصلی قالب بندی کنید. نیازی به گفتن نیست که برخی از دانشجویان ممکن است برای جستجوی الزامات مورد نیاز در قالب پایان نامه تنبل باشند. در این راهنما، مهم‌ترین نکاتی را گردآوری کرده‌ایم که به شما در قالب‌بندی حرفه‌ای سندتان کمک می‌کند.

البته، اگر مطمئن نیستید که چگونه یک پایان نامه موفق بسازید، از دستیار نگارش پایان نامه ما بخواهید که این وظیفه را سریع انجام دهد!

دستورالعمل فرمت پایان نامه
دستورالعمل فرمت پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- دستورالعمل فرمت پایان نامه

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

دستورالعمل فرمت پایان نامه

فونت ها و انتشارات دسکتاپ

به یاد داشته باشید که فقط کیفیت، اصالت و منطق پایان نامه شما باید برجسته باشد. این قانون شامل فونت‌های آن نمی‌شود، بنابراین وقتی در مورد اندازه سرفصل‌ها صحبت می‌کنیم، بهتر است برای ایجاد یک سند مناسب از قوانین سخت‌گیرانه پیروی کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از سرفصل ها یا عناوین کوچکتر از 3/16 اینچ قابل قبول است. شما نباید در فرمت مقاله پایان نامه خود از چاپ زیاد درشت یا کج استفاده کنید.

هنگامی که فونت قابل قبولی را برای مقاله آینده خود انتخاب می کنید، راحت باشید Geneva 12، Times New Roman 14، یا Letter Gothic 12 را انتخاب کنید. مطمئن شوید که متن شما 1.5 یا دوبرابر فاصله باشد اما تمام نقل قول ها، شرح جدول ها، پاورقی ها را بگذارید. و موارد مشابه تک فاصله. سند تکمیل شده باید روی کاغذ 8.5×11 اینچی چاپ شود. اکثر مدارس استفاده از این اندازه را توصیه می کنند، اما برخی از آنها به کاغذ بزرگتری نیاز دارند. لطفاً مطمئن شوید که دستورالعمل های استاد خود را دنبال می کنید. حاشیه ها را به صورت 1.5 اینچ در سمت چپ و 1 اینچ در طرف های دیگر تنظیم کنید.

از یک فونت استاندارد به طور مداوم در سراسر مقاله استفاده کنید. اندازه قلم باید 10 تا 12 امتیاز برای تمام متن ها، از جمله عنوان و عنوان باشد. تغییر اندازه نقطه در جداول، شکل ها، شرح ها، پاورقی ها و مطالب پیوست مجاز است. در صورت امکان همان فونت را حفظ کنید. هنگامی که نمودارها، نمودارها یا صفحات گسترده “وارد شده” هستند، استفاده از فونت های جایگزین مجاز است.

حروف کج برای عناوین کتاب و مجلات، اصطلاحات خارجی و اصطلاحات علمی مناسب است. برای تاکید و/یا برای سرفصل‌ها و زیرعنوان‌ها می‌توان از حروف پررنگ در متن استفاده کرد. از هر دو در حد اعتدال استفاده کنید.

صفحه عنوان

(به عنوان عدد رومی “I” به حساب می آید – شماره صفحه در آن ظاهر نمی شود

صفحه). دانشجو نویسنده هر پایان‌نامه یا پایان‌نامه‌ای در نظر گرفته می‌شود و به این ترتیب، فقط نام دانشجو در صفحه عنوان، علاوه بر نام‌های زیر ظاهر می‌شود: پروفسور اصلی (یا استادان ارشد، در صورت لزوم)، رئیس گروه یا هماهنگ‌کننده فارغ‌التحصیل و رئیس کمیته بررسی و دین شانون از دانشکده تحصیلات تکمیلی. تاریخ ذکر شده در صفحه عنوان باید ماه و سالی باشد که در آن سند با موفقیت دفاع شده است.

هنگامی که در حال ایجاد یک صفحه عنوان هستید، رعایت قوانین اصلی برای تکمیل صحیح این سند بسیار مهم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

. مدرک را به عنوان کارشناسی ارشد هنر، دکترای فیزیک، کارشناسی ارشد موسیقی، دکترای زیست شناسی تایپ کنید.
. ماهی که نسخه نهایی پایان نامه شما در آن ارسال می شود (مه، سپتامبر یا دسامبر) را تایپ کنید. همچنین باید ماه دفاع از پایان نامه شفاهی خود را ذکر کنید.
. اعضای کمیته باید با نام کامل و دپارتمان تایپ شوند. به عنوان مثال، آلن دوغ، دانشیار علوم.

لازم به ذکر است تمامی امضاهای موجود در این صفحه باید اصل باشند. در صورت نیاز می‌توانید دستورالعمل‌های خاصی را روی امضاها بیابید و بخوانید. وقتی صفحه عنوان شما توسط کمیته امضا شد، باید آن را اسکن کرده و به سند PDF کل پایان نامه خود اضافه کنید.

خلاصه

چکیده پایان نامه یا پایان نامه سندی جدا از نسخه خطی است. به پایان نامه یا پایان نامه وابسته نیست. چکیده پایان نامه شما نباید بیش از 350 کلمه (دکتری) و 150 کلمه (کارشناسی ارشد) باشد. این نسخه کوتاهی از مقاله شما است که در آن باید نتایج و استدلال های پایان نامه خود را خلاصه کنید. کلمه Abstract را برای عنوان و سپس عنوان و نام نویسنده را تایپ کنید.

ساختار پایان نامه

مطمئن شوید که پایان نامه خود را به عنوان یک سند PDF ایجاد کرده اید. گاهی اوقات ممکن است از دانش آموزان خواسته شود که این مقاله را از چندین سند واحد ایجاد کنند. هنگامی که در حال مونتاژ سند نهایی هستید، این ترتیب را دنبال کنید:

1. صفحه عنوان
2. چکیده
3. قدردانی
4. فهرست مطالب
5. فهرست نمودارها، جداول و غیره (اگر پایان نامه شما دارای هر یک از آنها باشد)
6. پیشگفتار
7. بدن
8. یادداشت ها
9. فهرست کتابشناسی
10. پیوست

قدردانی

یک گزینه اختیاری (بسته به اینکه صفحه حق چاپ در آن گنجانده شده باشد، شماره صفحه در این صفحه به صورت II یا III ظاهر می شود). وقتی نویسنده احساس می‌کند که تایید پایان نامه ضروری است، باید به خاطر داشت که مختصر بودن یک فضیلت است. به تاییدیه ها در فهرست مطالب ارجاع ندهید. این بعد از صفحه عنوان ظاهر می شود.

دستورالعمل فرمت پایان نامه
دستورالعمل فرمت پایان نامه – تزیسمی

بدن- دستورالعمل فرمت پایان نامه

بدنه پایان نامه خود را به طور منطقی به دنبال تحقیق سازماندهی کنید. در اینجا می توانید هر تحقیق قبلی و بحث نتایج را درج کنید. به یاد داشته باشید که هر استدلال باید با حقایق پشتیبانی شود و در سند شما به طور منطقی ارائه شود. خلاصه اجرایی یافته های خود را در اینجا قرار دهید.

پانویسها و منابع

هنگامی که روی ارائه پاورقی در پایان نامه کار می کنید، لطفاً از راهنماهای سبک قابل قبول برای رشته مقاله خود پیروی کنید. مطمئن شوید که راهنمای الکترونیکی مورد نیاز را پیدا کرده‌اید و تمام الزامات سبک را دنبال کرده‌اید.

شماره گذاری صفحات

اعداد را در گوشه سمت راست بالای هر صفحه پایان نامه خود قرار دهید. فقط عدد را بدون هیچ حرف، اختصار یا علامت تایپ کنید. هر فصل جدید باید شماره آن را در پایین وسط یا گوشه بالا سمت راست قرار دهد.

فصل های زیر نباید دارای شماره صفحه باشند: چکیده، صفحه عنوان، تقدیرنامه، فهرست جداول، پیشگفتار و فهرست مطالب. شما باید تمام این بخش ها را با اعداد رومی شماره گذاری کنید. لطفاً توجه داشته باشید که شماره صفحه نیازی به پیروی از شرایط حاشیه ندارد.

فصل ها ممکن است با اعداد رومی بزرگ یا اعداد عربی شناسایی شوند. جداول، شکل ها و معادلات باید به صورت متوالی در سرتاسر نسخه خطی با اعداد عربی شماره گذاری شوند. اعداد معادله باید در سمت راست معادله قرار گیرند و در داخل پرانتز یا پرانتز قرار گیرند.

مراقب تقسیم صحیح کلمات باشید. کلمات را از یک صفحه به صفحه دیگر تقسیم نکنید. نرم افزار واژه پرداز محافظت از “بیوه و یتیم” را فراهم می کند. از این ویژگی برای کمک به تقسیم صحیح جملات از یک صفحه به صفحه دیگر استفاده کنید. به طور کلی، یک خط متن نباید در پایین یا بالای صفحه باقی بماند. در صورت لزوم ممکن است فضای خالی در پایین صفحه باقی بماند.

از سرفصل ها و زیرعنوان ها برای توصیف مختصر مطالب در بخش زیر استفاده کنید. با انتخاب “سطوح” خود سازگار باشید و برای فاصله مناسب بین عنوان، عنوان فرعی و متن به دستورالعمل های فاصله گذاری در بالا مراجعه کنید. سرفصل های سطح اول باید در فهرست مطالب ذکر شوند. زیرعنوان سطح دوم و بعدی ممکن است گنجانده شود.

خلاصه

امیدواریم دستورالعمل های دقیق ما به شما در ایجاد یک پایان نامه موفق و قالب بندی صحیح آن کمک کند. نیازی به گفتن نیست که رعایت تمام قوانین بسیار مهم است زیرا کمیته در طول دفاع به فرمت مقاله شما توجه خواهد کرد.

اگر در ایجاد و قالب بندی مقاله پایان نامه به کمک حرفه ای نیاز دارید، لطفاً یک متخصص با استعداد از تیم ما استخدام کنید تا وظیفه شما را بدون تاخیر انجام دهد. ما بهترین متخصصین را داریم که کار خود را به خوبی بلد هستند. یک نسخه خطی کامل را از شرکت نویسندگی معروف ما سفارش دهید و کمیته را با یک سند موفق شگفت زده کنید! به لطف متخصصان ما صرفه جویی در وقت شما ساده است. همچنین به لطف تخفیف های خوب و قیمت های قابل قبول می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *