7 بهترین ابزار جمع آوری داده

7 بهترین ابزار جمع آوری داده

7 بهترین ابزار جمع آوری داده ، ابزار جمع آوری داده ها روش انجام تحقیقات بازار را تغییر داده است. آن‌ها جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها را به فرآیندی هوشمند تبدیل کرده‌اند که نتایج کسب‌وکار را بهبود می‌بخشد، به این معنی که جنبه مهمی از هر کسب‌وکاری را جمع‌آوری، اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل می‌کنند که می‌تواند برای تصمیم‌گیری‌های تجاری، برنامه‌ریزی استراتژیک، تحقیقات و موارد دیگر استفاده شود.

زمان هایی که سازمان ها بر اساس فرضیات، غرایز و احتمالات استراتژی می ساختند، گذشته است. امروز آنها نمی توانند اشتباه کنند یا فرصتی را از دست بدهند و اجازه دهند رقیب برنده شود. رهبران و تحلیلگران کسب و کار برای افزایش رشد و درآمد به داده ها تکیه می کنند.

ابزارهای جمع آوری داده ها با جمع آوری نظرات، نظرات و انتخاب های مشتریان به درک بهتر کارمندان و مشتریان کمک می کند. آنها می توانند با برآورده کردن انتظارات خود از محصولات و خدمات به بهبود تجربه خود کمک کنند. برای دستیابی به این امر، لازم است که داده ها به اندازه کافی غنی باشند تا بتوان بینش های معناداری را از آن استخراج کرد. این به شیوه های بهتر تقسیم بندی بازار کمک می کند.

با داده های صحیح، یک کسب و کار می تواند چگونگی بهبود عملکرد خود را بیابد و برای حال و آینده برنامه ریزی کند.

با این حال، جمع آوری داده ها باید به طور قابل اعتماد و کارآمد انجام شود تا نتایج در یک محیط تجاری قابل استفاده باشد. داده های نادرست در نهایت منجر به تصمیم گیری های بد می شود، به همین دلیل مهم است که بهترین ابزار جمع آوری داده ها را برای جمع آوری داده ها انتخاب کنید.

در این وبلاگ، ابزار جمع آوری داده ها چیست و 7 بهترین ابزار جمع آوری داده ها را بررسی خواهیم کرد تا به شما در انتخاب بهترین آنها کمک کند.

7 بهترین ابزار جمع آوری داده
7 بهترین ابزار جمع آوری داده – تزیسمی

فهرست مطالب

ابزارهای جمع آوری داده چیست؟

ابزار جمع آوری داده ها ابزارهای ضروری برای جمع آوری داده ها در تحقیقات هستند که شما را قادر می سازد داده ها را از منابع مختلف جمع آوری و ذخیره کنید. آنها در اشکال مختلف، از پرسشنامه های کاغذی ساده گرفته تا برنامه های کاربردی نرم افزاری پیشرفته هستند.

آنها را می توان برای بسیاری از موارد مختلف، مانند تحقیقات بازار، دریافت بازخورد مشتری، پیگیری ترافیک وب سایت، یا جمع آوری داده ها برای تحقیقات آکادمیک به طور کارآمد و موثر مورد استفاده قرار داد.

انتخاب ابزار جمع آوری اطلاعات مناسب برای به دست آوردن داده های دقیق و قابل اعتماد بسیار مهم است. پژوهشگران باید هنگام انتخاب ابزار جمع آوری داده های مناسب، سؤال تحقیق، جامعه مورد مطالعه و سطح جزئیات مورد نظر را در نظر بگیرند. هر ابزاری نقاط قوت و ضعف خود را دارد، بنابراین باید ابزاری را انتخاب کرد که به بهترین وجه با اهداف پژوهشی آنها سازگار باشد.

انواع مختلفی از ابزارها برای جمع آوری داده ها وجود دارد و بهترین آنها برای یک موقعیت خاص به نیازها و اهداف داده های خاص کاربر بستگی دارد.

لطفا این مقاله را مطالعه کنید: جمع آوری اطلاعات

انواع ابزار جمع آوری داده ها- 7 بهترین ابزار جمع آوری داده

موفقیت تحقیقات بازار به دقت داده های جمع آوری شده بستگی دارد. با این حال، به اینجا ختم نمی شود. تجزیه و تحلیل این داده‌ها به گونه‌ای مهم است که مدیران مدیریت بتوانند از آن معنا پیدا کنند.

ابزارهای جمع آوری داده های متعددی در بازار موجود است. انتخاب مناسب بستگی به نیاز شما دارد. برخی از متداول ترین روش های جمع آوری داده ها هستند

مصاحبه ها

مصاحبه ها روشی برای جمع آوری داده ها هستند که به وسیله آن یک نفر یک سری سوالات را از دیگری که بخشی از مخاطب هدف است می پرسد. مصاحبه تک به تک می تواند به صورت حضوری یا تلفنی انجام شود. پاسخ ها برای درک رفتار، انتخاب ها و تجربیات آنها ثبت و تجزیه و تحلیل می شوند. مصاحبه داده‌های باکیفیتی را ارائه می‌دهد، زیرا پاسخ‌دهنده کمتر در مواجهه مستقیم با کسی پاسخ‌های نادرست می‌دهد. محدودیت این روش جمع آوری داده ها این است که برای جمع آوری داده ها در مقیاس بزرگ امکان پذیر نیست. همچنین، مصاحبه با افراد زیادی به صورت یک به یک زمان بر است. مصاحبه ها زمانی مناسب تر هستند که موضوع پیچیده یا حساس باشد.

مشاهده

مشاهده یک تکنیک جمع‌آوری داده است که در آن بیان مسئله به مخاطب هدف داده می‌شود و پاسخ‌های آن‌ها با حداقل دخالت هر تعدیل کننده یادداشت می‌شود.

در حالی که پاسخ دهنده مشغول فکر کردن به پاسخ دادن به سوالات است، زبان بدن، رفتار، حالات چهره، لحن صدا و غیره او یادداشت می شود. این علائم غیرکلامی ورودی مهمی برای تصمیم گیری هستند.

بهترین چیز در مورد این روش این است که نیاز به آمادگی کمتری از سوی محقق دارد. نکته منفی این است که اگر کسی مدام آنها را مشاهده کند، ممکن است پاسخ دهندگان از خودشان آگاه شوند. حتی ممکن است باعث شود آنها احساس ناراحتی کنند.

مشاهده یک تکنیک جمع‌آوری داده است که در آن بیان مسئله به مخاطب هدف داده می‌شود و پاسخ‌های آن‌ها با حداقل دخالت هر تعدیل کننده یادداشت می‌شود. در حالی که پاسخ دهنده مشغول فکر کردن به پاسخ دادن به سوالات است، زبان بدن، رفتار، حالات چهره، لحن صدا و غیره او یادداشت می شود.

این علائم غیرکلامی ورودی مهمی برای تصمیم گیری هستند. بهترین چیز در مورد این روش این است که نیاز به آمادگی کمتری از سوی محقق دارد. نکته منفی این است که اگر کسی مدام آنها را مشاهده کند، ممکن است پاسخ دهندگان از خودشان آگاه شوند. حتی ممکن است باعث شود آنها احساس ناراحتی کنند.

نظرسنجی ها

نظرسنجی ها لیستی از سوالات هستند که به گونه ای طراحی شده اند که ویژگی های مختلف محصولات و خدمات را در بر می گیرند. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده، الگوریتم‌های تحلیلی مختلفی اجرا می‌شوند و گزارش‌هایی تولید می‌شوند. نظرسنجی‌ها از طریق ابزارهای جمع‌آوری داده‌های آنلاین انجام می‌شوند که توسط آن‌ها می‌توان سؤالات نظرسنجی را از طریق ایمیل، وب‌سایت، برنامه تلفن همراه، کد QR یا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی توزیع کرد.

این ابزارهای جمع‌آوری داده‌ها توانایی تولید گزارش‌های مختلفی مانند تحلیل روند، تقسیم‌بندی داده‌ها، تجزیه و تحلیل همبستگی، تجزیه و تحلیل مشترک و غیره را دارند. اغلب در شرکت‌های بزرگ، تیم‌های متعددی از گزارش‌ها استفاده می‌کنند و بنابراین باید با افراد زیادی به اشتراک گذاشته شوند.

این نیاز به صادرات گزارش ها در قالب های رایج مانند xls.، .doc، یا pdf را ایجاد می کند. علاوه بر این، داده های نظرسنجی را می توان با ادغام برنامه های شخص ثالث با ابزار سازنده نظرسنجی بیشتر مورد استفاده قرار داد. این کار قابلیت استفاده از داده های جمع آوری شده را چند برابر می کند و ROI را بهبود می بخشد.

نرم‌افزار سازنده نظرسنجی دارای انعطاف‌پذیری زیادی است زیرا کاربر می‌تواند از بین انواع سؤالات مختلف انتخاب کند و منطق را برای سفارشی کردن جریان نظرسنجی بر اساس پاسخ‌های پاسخ‌دهندگان اضافه کند.

پاسخ دهندگان می توانند بر اساس راحتی خود پاسخ دهند. درصورتی‌که پاسخ‌دهنده نظرسنجی را شروع کرده باشد اما آن را تمام نکرده باشد، مدیر نظرسنجی می‌تواند یادآورهای برنامه‌ریزی‌شده را ارسال کند و نرخ پاسخ را افزایش دهد. نظرسنجی ها می توانند به طور همزمان به مخاطبان زیادی دست یابند و در مقایسه با روش های دیگر، داده های زیادی را در زمان کمتری جمع آوری کنند.

داده های استفاده

با استفاده روزافزون از فناوری، داده ها در نقاط مختلف از تولید تا تحویل جمع آوری می شوند. از این داده ها می توان برای بهبود نتایج کسب و کار استفاده کرد. سوابق تاریخی، داده‌های استفاده از برنامه‌ها، گزارش‌های فروش، مختصات موقعیت مکانی GPS و غیره از جمله نمونه‌هایی هستند که می‌توان از آنها اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کرد. چنین روش های جمع آوری داده ها را می توان زمانی استفاده کرد که بخواهید به جای ایجاد سیستم های جدید، سیستم های موجود را بهینه کنید.

گروه های تمرکز

گروه های کانونی گروهی از افراد هستند که از حوزه های مختلف زندگی می آیند. آنها در حضور یک ناظم مورد بحث گروهی قرار می گیرند. از آنجایی که افراد از پیشینه‌های متفاوتی می‌آیند، به کاوش در زوایای مختلف فکر منجر می‌شود. اعتقاد بر این است که تنوع در افکار منجر به نوآوری می شود. گروه های تمرکز به ذینفعان کمک می کنند تا حقایق را در محل اعتبار سنجی کنند و مجموعه ای متنوع از داده ها را جمع آوری کنند. این روش جمع آوری داده ها از خطر حضور یک فرد بیش از حد تأثیرگذار در گروه رنج می برد. ناظم باید بتواند بحث را مدیریت کند و پویایی گروه را متعادل کند. گروه های کانونی برای آزمایش بتا محصولات تازه راه اندازی شده مناسب هستند.

ابزارهای جمع آوری داده ها باید بر اساس موانع کم برای ورود، توانایی مقیاس و ویژگی های پیشرفته فراتر از جمع آوری داده های اولیه انتخاب شوند.

7 بهترین ابزار جمع آوری داده
7 بهترین ابزار جمع آوری داده – تزیسمی

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: نحوه جمع آوری داده ها برای پایان نامه

7 بهترین ابزار جمع آوری داده ها

انواع مختلفی از ابزارها برای جمع آوری داده ها وجود دارد، مانند نظرسنجی های جمع آوری داده ها، برنامه های جمع آوری داده ها و نرم افزار جمع آوری داده های عمومی. در اینجا لیستی از ابزارهای جمع آوری داده ها وجود دارد که می توانید برای تجزیه و تحلیل داده ها در محل کار استفاده کنید:

1. QuestionPro

QuestionPro یک پلت فرم نظرسنجی و یکی از بهترین ابزارهای جمع آوری اطلاعات است. آن‌ها نرم‌افزار ساده‌ای دارند که ابزارهایی برای ایجاد، توزیع و تجزیه و تحلیل نظرسنجی‌ها، نظرسنجی‌ها، فرم‌ها و آزمون‌های آنلاین دارد. با استفاده از این ابزار، کاربران به راحتی می توانند داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند.

کسب‌وکارها، محققان و سازمان‌ها از آن به عنوان ابزار جمع‌آوری داده‌ها برای جمع‌آوری بینش و داده‌ها از افراد خاص استفاده می‌کنند. این یکی از بهترین ابزارهای جمع آوری داده است، به ویژه برای مشاغل و سازمان هایی که نیاز به بازخورد یا تحقیق در بازار دارند.

بهترین ویژگی:

. قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی
. قالب های از پیش ساخته شده
. انواع سوال و گزینه های قالب بندی متعدد
. بینش نظرسنجی در زمان واقعی
. منطق پرش پیشرفته و عملکرد لوله کشی

2. سرخابی

Magpi برنامه ای است که فرم های تلفن همراه را برای جمع آوری داده های میدانی فراهم می کند. سپس این اطلاعات را می‌توان در داشبوردهای آنلاین قرار داد و گزارش‌هایی را که در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌کنند یا می‌توان به سیستم‌های آنلاین اضافه کرد. Magpi اغلب توسط مشاغلی استفاده می شود که می خواهند بررسی های تعمیر و نگهداری، بازرسی تجهیزات، بازرسی سایت و گزارش های پیشرفت را انجام دهند.

بهترین ویژگی:

. پاسخ صوتی تعاملی
. ورود اطلاعات آفلاین
. انشعاب منطقی

3. بازخورد زونکا

یکی از پرکاربردترین ابزارهای جمع آوری داده ها و ابزار جمع آوری بازخورد است. Zonka همچنین به طور گسترده ای برای تجزیه و تحلیل مصاحبه ها یا نظرسنجی های مشتری استفاده می شود. شما می توانید سه نوع نظرسنجی انجام دهید: NPS، CES و CSAT.

تجربیات وب سایت مشتریان را می توان از طریق پنجره های بازشو، دکمه های بازخورد، جاسازی ها و پیوندها ثبت کرد. با ویرایشگر WYSIWYG Zonka، می‌توانید نظرسنجی‌های جالبی را تنها در چند دقیقه انجام دهید.

بهترین ویژگی ها:

. قالب های از پیش ساخته شده
. قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی
. انشعاب مشروط

4. زوهو

می‌توانید فرم‌هایی را برای جمع‌آوری داده‌ها، اشتراک‌گذاری آنلاین آنها و دریافت هشدارهای سریع با Zoho ایجاد کنید. بیش از 30 نوع مختلف فیلد، تم های قابل تغییر، قالب برای موقعیت های مختلف و یک رابط کاربری ساده وجود دارد. این به شما امکان می دهد برای تمام نیازهای خود فرم های زیبا و مفید بسازید.

Zoho Forms نرم افزار جلویی برای سیستم های جمع آوری داده ها است که بسیار قابل اعتماد است و می تواند با بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف استفاده شود.

بهترین ویژگی ها:

. به اشتراک گذاری پیوندهای فرم در رسانه های اجتماعی اجازه دهید
. ایجاد فرم به صورت آنلاین و آفلاین
. نظرسنجی های مبتنی بر مکان

5. فرم کاغذی

این یک ابزار جمع آوری داده قابل اعتماد است که به هر کسی اجازه می دهد تا فرم ها یا صفحات محصول را به راحتی توسعه دهد. با Paperform، می توانید بیش از 20 نوع مختلف داده را به صورت آنلاین جمع آوری کنید، از جمله فایل ها، امضاهای الکترونیکی، ایمیل ها، متن، آدرس ها و عکس ها.

داده‌های شما نیز به‌طور خودکار با فیلدهای سؤال قالب‌بندی می‌شوند و بازرسی، صادرات و تجزیه و تحلیل را آسان می‌کنند.

بهترین ویژگی ها:

. داده‌ها را در هر زمان در قالب‌های PDF، CSV، یا سند Word صادر کنید
. ادغام Zapier
. داده ها در فضای ابری ذخیره می شوند و توسط SSL محافظت می شوند

6. FastField

FastField یکی از بهترین ابزارهای جمع آوری داده با ویژگی های پیشرفته است که جمع آوری و ارسال داده ها را آسان می کند و همچنین به شما آموزش هایی می دهد تا به شما در یادگیری نحوه ساخت فرم کمک کند.

این ابزار برای جمع‌آوری داده‌ها همچنین می‌تواند مقادیر زیاد یا انواع خاصی از داده‌ها را بلافاصله در نمودارها، نمودارها یا انواع دیگر گزارش‌هایی که به راحتی قابل درک هستند نشان دهد.

بهترین ویژگی ها:

. آسان برای استفاده
. ادغام Zapier امکان پذیر است
. این برنامه از چندین برنامه تلفن همراه پشتیبانی می کند

7. جادوی دستگاه

Device Magic یکی از بهترین ابزارها برای جمع‌آوری داده‌ها است که به شما امکان می‌دهد تیم‌های خود را در سایت‌های مختلف شغلی یا مکان‌های نظرسنجی مدیریت کنید.

کشیدن و رها کردن یکی از ویژگی های این ابزار است که شروع کار را برای مبتدیان آسان می کند. پاسخ‌های آن می‌تواند به صورت خودکار دارای مهر زمانی یا مهر جغرافیایی باشد تا نشان دهد چه زمانی و کجا فرم پر شده است.

بهترین ویژگی ها:

. قابلیت کشیدن و رها کردن
. مهر زمانی به صورت خودکار
. مهر جغرافیایی

7 بهترین ابزار جمع آوری داده
7 بهترین ابزار جمع آوری داده – تزیسمی

چرا QuestionPro یکی از بهترین ابزارهای جمع آوری داده است؟- 7 بهترین ابزار جمع آوری داده

QuestionPro یک پلت فرم جمع آوری داده است که به شما امکان می دهد نظرسنجی ها را ایجاد و توزیع کنید و پاسخ های شرکت کنندگان را جمع آوری کنید. شما می توانید از این پلتفرم برای ایجاد نظرسنجی، انتخاب مخاطبان مورد نظر خود و تصمیم گیری در مورد نحوه توزیع نظرسنجی استفاده کنید.

آنها راه‌های زیادی را برای تجزیه و تحلیل و گزارش داده‌های جمع‌آوری‌شده به شما ارائه می‌دهند، مانند تجسم داده‌ها در زمان واقعی، صادرات به اکسل یا CSV، و ادغام با ابزارهای دیگر مانند Google Analytics.

QuestionPro ویژگی های زیادی دارد که می تواند به شما در انجام نظرسنجی های خوب و جمع آوری داده های خوب کمک کند. QuestionPro می تواند به شما کمک کند داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید، چه محقق، صاحب کسب و کار، یا فقط کسی که می خواهد نظر مردم را بشنود. و به همین دلایل، QuestionPro یکی از بهترین ابزارهای جمع آوری داده برای شرکت شما است.

نتیجه

یافتن بهترین ابزارهای جمع آوری داده زمانی مهم است که کسب و کار شما به داده ها وابسته باشد. برای جمع‌آوری داده‌ها و نمایش یک تجزیه و تحلیل کامل برای کمک به تصمیم‌گیری به یک پلتفرم بی‌درنگ نیاز دارید.

اگر به دنبال بهترین ابزار جمع آوری داده ها هستید، QuestionPro می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. می‌توانید نظرسنجی‌هایی را با پرسش‌نامه‌های آماده و سفارشی ایجاد کنید و آن‌ها را از راه‌های مختلف مانند ایمیل و رسانه‌های اجتماعی توزیع کنید یا در یک وب‌سایت جاسازی کنید.

سپس می توانید بازخورد را به عنوان داده از شرکت کنندگان جمع آوری کنید. در نهایت، می‌توانید داده‌های جمع‌آوری‌شده را در زمان واقعی مشاهده کنید و از ابزارهای تجزیه و تحلیل و گزارش برای بررسی عمیق‌تر نتایج استفاده کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *