جمع آوری اطلاعات

جمع آوری اطلاعات

جمع آوری اطلاعات ، جمع‌آوری داده‌ها فرآیند جمع‌آوری اطلاعات کمی و کیفی در مورد متغیرهای خاص با هدف ارزیابی نتایج یا جمع‌آوری بینش‌های عملی است. جمع‌آوری داده‌های خوب نیازمند فرآیندی شفاف است تا اطمینان حاصل شود که داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنید پاک، سازگار و قابل اعتماد هستند.

با این حال، ایجاد آن فرآیند می تواند مشکل باشد. این شامل بررسی اهداف شما، شناسایی نیازهای داده شما، تصمیم گیری در مورد روش جمع آوری داده ها و در نهایت سازماندهی یک طرح جمع آوری داده است که مهمترین جنبه های برنامه شما را ترکیب می کند.

یکی از اشتباهات مهمی که می بینیم سازمان ها مرتکب می شوند، شروع به توسعه یک برنامه جمع آوری داده ها بدون مجموعه ای واضح از اهداف پروژه است. اهداف پروژه به خوبی بیان شده لنزی هستند که از طریق آن می توانید هر مرحله از برنامه جمع آوری داده های خود را بررسی کنید.

اما شروع با اهداف پروژه به وضوح تعریف شده می تواند آسان تر از انجام آن باشد. یک چالش برای همه متخصصان نظارت و ارزیابی (M&E) این است که اولویت‌ها، موانع و سهامداران درگیر در یک پروژه معین را از بین ببرند تا اهداف اصلی برنامه‌شان را مشخص کنند.

جمع آوری اطلاعات
جمع آوری اطلاعات – تزیسمی

فهرست مطالب

جمع آوری اطلاعات چیست؟

جمع آوری اطلاعات فرآیند روش شناختی جمع آوری اطلاعات در مورد یک موضوع خاص می باشد. تضمین کامل بودن داده های شما در فاز جمع آوری و اینکه آنها از راه های قانونی و اخلاقی جمع آوری شده اند؛ بسیار سخت است. در غیر اینصورت تحلیل های شما دقیق نخواهند بود و می تواند عواقب زیادی داشته باشد.

چه طور باید جمع آوری اطلاعات را شروع کرد؟

اهداف پروژه خود را مشخص کنید

برای تعیین اهداف پروژه خود، باید با تمرکز بر روی مشکل درست شروع کنید.

پیش از پیوستن به Dimagi، مدیر ارشد خدمات ما، روونا لوک، روی ایجاد یک پلت فرم مشاوره برای پزشکان متخصص در بیمارستان‌های غنا کار می‌کرد. پس از تأمل در کار خود، متوجه شد که این پروژه از ابتدا محکوم به فنا بوده است، زیرا او بر روی هدفی متمرکز شده بود که مهم‌ترین مسئله را برای بیمارستان‌ها در آن زمان حل نمی‌کرد: به جای حمایت از مراقبت بهتر برای همه بیماران از طریق پزشکی دیجیتال. سوابق، او بر درصد کمی تمرکز می کرد که نیاز به مراقبت های تخصصی داشتند.

مشکلات مهم توجه وزیر بهداشت یا مدیرکل کشور را جلب می کند. آنها فقط به نتایج نگاه نخواهند کرد. آنها را مطالبه خواهند کرد. آنها لازم نیست متقاعد شوند که این داده ها جالب هستند. خواهند دید و خواهند دانست.

اهداف پروژه درست مسائلی را هدف قرار می دهد که برای جامعه فوری و واضح است، خواه ارائه مراقبت های بهداشتی به مناطق محروم، ردیابی بازده محصولات، یا اندازه گیری عملکرد و حضور در مدارس باشد.

اهداف پروژه خود را بررسی و تأیید کنید

هنگامی که موضوعی را که فکر می کنید برای مخاطبانتان مهم است تعیین کردید، گام بعدی بررسی انتقادی مشکلاتی است که شناسایی کرده اید.

توجه داشته باشید که کدام یک از سهامداران شما به این اهداف ابراز علاقه کرده اند. اگر این کار را نکردند، دلیل این کار را پیدا کنید و اهداف خود را بر این اساس تطبیق دهید. ممکن است متوجه شوید که اهداف دیگر بر سر زمان و منابع با هم رقابت می کنند، بنابراین تعیین کنید که آیا این بدان معناست که پروژه شما باید دوباره بر روی آن اهداف متمرکز شود یا اینکه اهداف شما به اندازه کافی ضروری و حیاتی هستند که برخی از آن منابع را به دست آورید.

سازماندهی اهداف خود بر اساس نیازهای شرکای خود و در نظر گرفتن اولویت های دیگر آنها، حفاظ های قابل اعتماد (و سرمایه گذاری) را در حین ایجاد طرح جمع آوری داده برای شما فراهم می کند.

اهداف پروژه خود را سازماندهی کنید

هنگامی که اهداف کلیدی پروژه خود را تعیین کردید، گام بعدی این است که نحوه دستیابی به آنها را مشخص کنید. برای اینکه پروژه خود را موفقیت آمیز بنامید چه نتایجی را باید ثابت کنید؟ هنگام کار با سازمان های دولتی، مانند USAID، نقشه این سفر “چارچوب منطقی” یا “چارچوب نتایج” نامیده می شود.

یک چارچوب نتایج، اهداف پروژه شما را در بالای نمودار قرار می دهد و هر یک از نتایج میانی را ترسیم می کند که منجر به موفقیت آنها می شود. در اصل، آنها لیست کارهای پروژه هستند که شما را وادار می کنند در مورد هر جنبه از راه حل خود سؤال کنید: آیا این من را به اهداف پروژه نزدیک می کند؟

سازمان شما ممکن است نیازی به چارچوب نتایج برای توجیه برنامه شما برای اهداف تامین مالی یا پشتیبانی اضافی نداشته باشد. با این حال، یک چارچوب نتایج همچنان اهداف پروژه شما را به عنوان تمرکز اصلی برنامه شما تعیین می کند و به شما کمک می کند تا از طریق تمام راه هایی که می توانید پیشرفت آن را بررسی کنید و در نهایت به موفقیت برسید فکر کنید.

روی هدفت تمرکز کن

فرآیند تبدیل یک مشکل واضح و فوری به اهداف دقیق پروژه یک گام مهم قبل از توسعه برنامه جمع آوری داده شما است. اهداف پروژه شما باید در هسته کل برنامه شما باشد و باید به وضوح تعریف و در سندی مانند چارچوب نتایج نوشته شود. هر کسی در تیم شما باید بتواند رویکرد شما را از چارچوب نتایج شما بخواند و درک کند، و باید از آن در طول عمر پروژه برای ارزیابی تصمیمات خود استفاده کند. درج ملاحظات شرکا نیز به اطمینان از اینکه به پروژه شما توجه و منابع لازم برای موفقیت داده می شود کمک می کند.

ممکن است سخت باشد که یک پروژه در مسیر درست حرکت کند. اما زمانی که مقصد مشخصی دارید، تشخیص اینکه آیا ابزار یا ابتکار بعدی شما را به جایی که می‌خواهید نزدیک‌تر می‌کند یا دورتر می‌کند، آسان‌تر است.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: نحوه جمع آوری داده ها برای پایان نامه

نحوه شناسایی داده های مورد نیاز شما- جمع آوری اطلاعات

بنابراین چگونه می توانید نویز را فیلتر کنید و روی آنچه نیاز دارید تمرکز کنید؟ درک واضح نیازهای داده شما به محدود کردن تمرکز شما و شناسایی روشی از جمع آوری داده ها کمک می کند که دقیقاً نیازهای شما را برآورده کند.

اولین قدم در این فرآیند، تهیه فهرستی از داده هایی است که می دانید به آن نیاز دارید. چه از چارچوب‌های نتایج، درخواست‌های ناظران یا سرمایه‌گذاران، یا از ابتدا، فهرست اولیه داده‌های مورد نیاز برای برنامه خود را مشخص کنید. سپس، بر اساس آنچه که دارید، کار کنید تا لیست را گسترش دهید و هر متغیر را با عمق بیشتری توصیف کنید.

نیازهای داده خود را دسته بندی کنید

اغلب در برنامه های جمع آوری داده و ارائه خدمات، داده های شما را می توان به دو دسته تقسیم کرد: (1) معیارهای عملکرد برنامه و (2) معیارهای عملکرد کارگر. این دسته‌ها به توضیح اینکه داده‌ها بر کدام جنبه از برنامه شما تأثیر می‌گذارند کمک می‌کنند و بهترین مکان برای شروع در هنگام توصیف نیازهای داده شما هستند.

معیارهای عملکرد برنامه بر میزان برآورده کردن اهداف پروژه تمرکز دارند. از سوی دیگر، معیارهای عملکرد کارگران بهترین شاخص برای اینکه کارگران شما چقدر وظایف خود را انجام می دهند و چقدر در موفقیت پروژه سهیم هستند، هستند.

این دو دسته با کمک به دستیابی به بینش خاصی که هر متغیر ارائه می دهد. هنگامی که داده های خود را در این سطح بالا دسته بندی کردید، می توانید سؤالات خاص تری در مورد هر گروه از متغیرها بپرسید.

نیازهای داده خود را شرح دهید

هنگامی که فهرستی از نیازهای داده خود را بر اساس دسته بندی سازماندهی کردید، ویژگی ها و ویژگی های آنها را مشخص کنید. این مرحله از فرآیند باید کل تیم شما را برای یک دیدگاه جامع از معنای هر متغیر برای برنامه شما شامل شود.

مارکوس لاواندرا، تحلیلگر سلامت در Pro Mujer، یک سازمان توسعه زنان در آمریکای لاتین، توضیح داد که برای پروژه او که بر مراقبت های بهداشتی زنان در مکزیک متمرکز بود، کل تیم او در فرآیند تعریف ویژگی های داده های آنها شرکت کردند.

ما مدیر برنامه، تحلیلگر سلامت و مدیر پزشکی خود را داشتیم که همه با هم کار می کردند تا مطمئن شویم که داده ها را از همه دیدگاه های ممکن بررسی می کنیم.

آیا داده های شما کمی، کیفی یا ترکیبی هستند؟ آیا در طول زمان (به عنوان مثال به صورت طولی) داده ها را از یک منبع جمع آوری می کنید؟ آیا متغیرهای خاصی به متغیرهای دیگر بستگی دارند؟ هر یک از پاسخ‌های این سؤالات (و بیشتر) به معنای چیزی متفاوت در مورد روش جمع‌آوری داده‌ها است که برنامه شما باید از آن پیروی کند.

نیازهای داده خود را خلاصه کنید

با روش‌های بی‌شمار جمع‌آوری داده‌ها، ایجاد خلاصه‌ای واضح و مکتوب از همه متغیرهایی که به آن نیاز دارید، به شما کمک می‌کند تمرکز داشته باشید. تمایز بین معیارهای عملکرد برنامه و معیارهای عملکرد کارگر به سازماندهی داده های شما کمک می کند. ویژگی‌های متغیرهای شما به تعیین روش و ویژگی‌های جمع‌آوری داده‌ها کمک می‌کند که بهترین عملکرد را برای برنامه شما دارد. اگر بدانید که داده ها مهمترین بخش هر برنامه جمع آوری داده ها هستند، تعجب آور نیست، بنابراین درک جامع از داده هایی که باید جمع آوری کنید حیاتی است.

جمع آوری اطلاعات
جمع آوری اطلاعات – تزیسمی

روش جمع آوری داده ها- جمع آوری اطلاعات

تمام هدف یک برنامه جمع آوری داده، داده است، اما خودش جمع آوری نمی کند. برای نحوه برخورد با این مشکل گزینه‌های زیادی وجود دارد و هر کدام نقاط قوتی در زمینه‌های متفاوتی دارند. نوع داده‌ای که به دنبال جمع‌آوری آن هستید، و همچنین ویژگی‌های منبع و محیط آن، همگی باید نشان دهند که کدام روش جمع‌آوری داده‌ها برای برنامه شما منطقی‌تر است.

چگونه نیازمندی های داده، انتخاب روش را تعیین می کند

داده‌هایی که می‌خواهید جمع‌آوری کنید باید همه چیز را در مورد برنامه شما – به ویژه روش جمع‌آوری داده‌هایی که قصد استفاده از آن را دارید، نشان دهد. ویژگی‌های آن داده‌ها برای آن تصمیم معنای متفاوتی خواهند داشت و هر روش دارای نقاط قوت و ضعف متفاوتی است: هر چند وقت یک‌بار قصد جمع‌آوری داده‌ها را دارید، به شما می‌گوید که آیا به نظرسنجی‌های یکباره نیاز دارید یا یک سیستم مدیریت پرونده. مقیاس برنامه جمع‌آوری داده‌های شما می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا می‌توانید با یک برنامه کاغذی ساده کنار بیایید یا از یک برنامه جمع‌آوری داده تلفن همراه یا برنامه تلفن گویا سود می‌برید. هر ورودی فنی احتمالاً به ابزارهای خارجی (مانند مانیتور ضربان قلب، مکان یاب GPS و غیره) نیاز خواهد داشت.

داده های شما چیزهای زیادی – تقریباً همه چیز – در مورد ابزارهایی که برای جمع آوری آنها نیاز دارید به شما می گوید. ویژگی های هر متغیر را مرور کنید تا مطمئن شوید روشی که انتخاب می کنید واقعاً به شما در جمع آوری آن کمک می کند.

عوامل محیطی را در نظر بگیرید

هنگامی که همه متغیرهایی را که باید جمع آوری کنید فهرست، سازماندهی و توصیف کردید، همچنان باید محل جمع آوری داده ها و از چه کسانی را جمع آوری کنید. افراد درگیر (هم جمع آوری کنندگان داده و هم ذینفعان) به چه زبانی صحبت می کنند؟ سطح خواندن یا سطح سواد دیجیتال کارمند معمولی شما چقدر است؟ اتصال تلفن همراه در منطقه چگونه است؟

هر یک از پاسخ‌های این سؤالات برای نحوه تنظیم برنامه‌تان معنای متفاوتی دارد – زبان‌های مختلف به معنای ترجمه فرم‌ها، اتصال کم یا بدون اینترنت به معنای استفاده از ابزاری است که به صورت آفلاین کار می‌کند. ما توصیه می کنیم با کارگران محلی برای غلبه بر هر چالشی که با آن روبرو هستید همکاری کنید. بعید است که این اولین بار است که با آنها سروکار دارند.

ذخیره سازی و امنیت

بخش‌های خاصی بیشتر از سایر بخش‌ها بر این ملاحظات تکیه دارند. برای برخی از جمعیت‌ها و پروژه‌های ذی‌نفع، مانند آن‌هایی که با داده‌های بیماران HIV کار می‌کنند، نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی ممکن است بسیار مهم‌تر از دیگران باشد. بنابراین، درک اینکه داده هایی که جمع آوری می کنید به کجا می روند بسیار مهم است.

ملاحظات واقعی به بخشی که در آن کار می کنید بستگی دارد. برای مثال، پروژه های حوزه سلامت عمومی ممکن است از شما بخواهد که محرمانه بودن بیمار و انطباق با HIPAA را در نظر بگیرید. FDA دستورالعمل هایی را برای استفاده از داده های پرونده الکترونیکی سلامت به اشتراک گذاشته است که ممکن است برای پروژه شما مفید باشد، از جمله اینکه آیا نیاز به شناسایی داده ها دارید یا دسترسی به آنها را پس از جمع آوری محدود کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه جمع آوری داده های خود، مطمئن شوید که با الزامات همه طرف های درگیر آشنا هستید.

خلاصه تکنیک ها

امروزه روش های مختلفی برای جمع آوری داده ها وجود دارد. موارد زیر فقط یک انتخاب هستند:

نظرسنجی ها

نظرسنجی ها احتمالاً معروف ترین شکل تحقیق کمی هستند. آن‌ها فرم‌های استاندارد شده‌ای را برای مجموعه‌ای از متغیرها ارائه می‌دهند که در میان مخاطبان گسترده جمع‌آوری می‌شوند. سه رویکرد رایج در نظرسنجی عبارتند از:

مجموعه داده های موبایل
جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه (مانند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و غیره) برای انجام نظرسنجی‌ها به‌طور مستقیم (از طریق پیامک) یا از طریق کارگران خط مقدم (از طریق برنامه‌های تلفن همراه) است. با سرمایه گذاری مناسب، این رویکرد برای جمع آوری داده ها سرعت، دقت و مقیاس پذیری قابل توجهی را ارائه می دهد.

مجموعه مبتنی بر کاغذ
جمع آوری داده های مبتنی بر کاغذ یک رویکرد کلاسیک است. فرم های چاپی توسط کارگران خط مقدم اداره می شود یا مستقیماً توسط ذینفعان پر می شود. در حالی که آنها مستعد کند شدن جدول زمانی جمع آوری و خطاهای داده هستند، فرم های مبتنی بر کاغذ ساده ترین راه برای چرخش سریع برنامه های مقیاس کوچک هستند (مخصوصاً برای نظرسنجی های یکبار).

پاسخ صوتی تعاملی (IVR)
تلفن گویا روشی برای جمع‌آوری داده‌ها است که از طریق تلفن انجام می‌شود، که در آن یک سری سؤال پرسیده می‌شود و اطلاعات پاسخ‌دهندگان به صورت مجازی جمع‌آوری می‌شود. در حالی که از نظر پاسخ های کاربر می تواند محدود کننده باشد، تلفن گویا نوعی رویکرد plug-and-play برای جمع آوری داده ها برای مخاطبان هدف با خدمات تلفن ارائه می دهد.

مصاحبه ها

مصاحبه‌ها می‌توانند بر اساس مجموعه‌ای از سؤالات رایج مانند نظرسنجی باشد، اما به انعطاف‌پذیری بیشتری در پاسخ‌ها اجازه می‌دهند. بینش‌های ارگانیک به‌دست‌آمده از مصاحبه‌ها می‌تواند به شما پاسخ‌هایی بدهد که حتی فکرش را هم نمی‌کردید بپرسید.

مصاحبه های فردی
مصاحبه های فردی نسبتاً خود توضیحی است. فردی با تجربه در موضوعی که شما در مورد آن کنجکاو هستید به سوالات تیم جمع آوری داده پاسخ می دهد. مصاحبه های انفرادی می تواند راه خوبی برای شروع انواع دیگر برنامه های جمع آوری داده ها باشد، به خصوص زمانی که سعی می کنید سوال درستی را برای پرسیدن در موردی مانند نظرسنجی پیدا کنید.

گروه های کانونی
گروه های کانونی مانند مصاحبه های گروهی هستند که اغلب محرکی برای بحث هستند. رهبران گروه های تمرکز گروه را با مجموعه ای از سوالات یا بیانیه ها ترغیب می کنند و بازتاب های گروه را جمع آوری می کنند. این یک راه خوب برای مقایسه سریع واکنش ها یا اطلاعات از منابع نماینده و فرصتی برای دیدن اینکه چگونه پویایی گروه ممکن است بر واکنش یک فرد تأثیر بگذارد است.

مشاهده ای

جمع آوری داده های مشاهده ای بسیار کم لمس تر است. ایده این است که در غیاب فرصتی برای تعامل با سوژه خود (به دلیل فاصله، مقیاس یا دلایل دیگر برای عدم دسترسی آنها)، می توانید آنها را برای جمع آوری انواع خاصی از اطلاعات مشاهده کنید.

جمع آوری داده های دست اول
مشاهده دست اول به گردآورنده داده اجازه می دهد تا مستقیماً یک فرد یا گروه را مشاهده و یادداشت برداری کند. این رویکرد اغلب زمانی استفاده می‌شود که مشاهده مستقیم در دسترس باشد، اما به دلایل عدم دسترسی یا ترس از تعصب، تماس مستقیم وجود ندارد.

بررسی سند / رکورد
اغلب در مواقعی که به اطلاعاتی از گذشته نیاز است استفاده می شود، بررسی اسناد امکان مشاهده دست دوم منابع را در زمانی که مشاهده دست اول در دسترس نیست، فراهم می کند.

نحوه انتخاب

همانطور که می بینید، روش جمع آوری داده ها که برای برنامه شما مناسب است، کاملاً به اهداف برنامه و نیازهای داده بستگی دارد. برخی از برنامه‌ها حتی ممکن است به ترکیب یا ترکیبی از رویکردها برای جمع‌آوری تمام اطلاعات مورد نیاز نیاز داشته باشند.

همانطور که گزینه های خود را ارزیابی می کنید، همیشه مطمئن شوید که نقاط قوت آنها به اهداف برنامه شما بازمی گردد و ویژگی های منابع شما را در نظر می گیرد. هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، زمان آن است که تمام قطعات را کنار هم قرار دهید.

جمع آوری اطلاعات
جمع آوری اطلاعات – تزیسمی

طرح جمع آوری داده ها- جمع آوری اطلاعات

طرح جمع‌آوری داده‌ها دقیقاً همین است – طرحی برای اینکه چگونه اطلاعاتی که برنامه شما امیدوار است جمع‌آوری کند، از منبع آن تا بینش‌های عملی که امیدوارید از آن جمع‌آوری کنید، جریان می‌یابد. روند توسعه این طرح چیزهایی را در مورد اینکه داده‌های شما از کجا می‌آیند، چه کسی به آن دسترسی دارد و چگونه جمع‌آوری و ذخیره می‌شود، آشکار می‌کند – همه اینها اطلاعات کلیدی هستند که طراحی و پیاده‌سازی هر سیستم جدیدی را که شما در اختیار شما قرار می‌دهند، به شما اطلاع می‌دهند. انتخاب کنید.

دو رویکرد برای طرح جمع آوری داده ها

دو روش اصلی برای سازماندهی یک طرح جمع آوری داده وجود دارد که ما معمولاً از آنها استفاده می کنیم.

نمودار گردش کار اطلاعات بیشتر بصری است و اجزا و اتصالات آنها را در طول فرآیند شما نمودار می کند. آنها معمولاً با چه داده هایی در حال جمع آوری هستند شروع می شوند و از نحوه جمع آوری تا محل ذخیره و نحوه اشتراک گذاری آن ها ادامه می دهند.

از سوی دیگر، طرح‌های جمع‌آوری داده‌ها تحلیلی‌تر هستند و مجموعه استانداردی از معیارها را در فرآیند به کار می‌گیرند تا شما آن‌ها را به گونه‌ای پر کنید که برای برنامه شما منطقی باشد. این رویکرد به سازماندهی هر متغیری که جمع آوری می کنید بر اساس منبع، روش جمع آوری، جدول زمانی، محل ذخیره و نحوه تجزیه و تحلیل و اشتراک گذاری آن کمک می کند.

هر رویکردی نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد، اما هدف آنها از مستندسازی طرح جمع‌آوری داده‌های شما به گونه‌ای است که بتوان آن را به اشتراک گذاشت، تجزیه و تحلیل کرد و بهبود بخشید.

ملاحظات اضافی

همانطور که برنامه خود را توسعه می دهید، غیر معمول نیست که شروع به بررسی جنبه هایی از برنامه خود کنید که قبلاً به آنها فکر نکرده بودید. این یک جنبه عمدی از فرآیند است. خیلی بهتر است که با آگاهی از این جنبه ها وارد مرحله طراحی و اجرای برنامه خود شوید تا اینکه به صورت ماسبق آنها را در یک برنامه بسازید.

جدول زمانی

اغلب، این چارچوب های برنامه ریزی شامل بعد زمان نمی شود. راه‌هایی را در نظر بگیرید که می‌توانید آن را به کار ببرید تا مشخص کنید که کارگران خط مقدم شما چند وقت یک‌بار برای جمع‌آوری داده‌ها به میدان می‌روند یا چند بار آنها را در جلسات آموزشی تازه‌سازی هدایت می‌کنید.

تاییدیه و رضایت

بسته به نوع داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنید و نحوه جریان آن در برنامه شما، ممکن است لازم باشد از ذینفعان رضایت یا تأییدیه‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها را از سازمان دیگری درخواست کنید. به این فکر کنید که چگونه ممکن است این تنگناهای بالقوه را در هر روش برنامه ریزی که انتخاب می کنید، یادداشت کنید.

چرا از طرح جمع آوری داده ها استفاده کنیم؟- جمع آوری اطلاعات

مهم‌ترین دلیل استفاده از چارچوب‌هایی مانند نقشه‌های گردش کار و طرح‌های جمع‌آوری داده‌ها این است که به شما کمک می‌کنند تا ذینفعان، منابع داده‌ها و نقاط اتصال را درک کنید که زمینه‌های بهبود و نقاط قوت را نشان می‌دهد.

تلاش برای بازنگری هر جنبه از یک فرآیند موجود و ترسیم تعاملات آنها، محصول نهایی بهتری را ایجاد می کند. این یک تصادف نیست. این پروژه‌ها از اجزای متقابل تشکیل شده‌اند، و اگر بتوانید درک کنید که هر متغیر چگونه با سایر متغیرها در فرآیند جمع‌آوری داده‌ها ارتباط دارد، می‌توانید نقشه‌ای بسازید که بینش قوی برای بهبود در اختیار شما قرار می‌دهد و دقیقاً به شما می‌گوید که تلاش‌هایتان را کجا متمرکز کنید.

برای شروع طرح جمع آوری داده های خود آماده اید؟- جمع آوری اطلاعات

یک طرح گردآوری داده به خوبی سازماندهی شده، نقطه اوج همه کارهای دیگر شما در شفاف سازی اهداف پروژه، تعریف نیازهای داده شما، و انتخاب روش جمع آوری داده است. این طرح اساس تلاش شما برای طراحی و ساخت برنامه ای است که دقیقاً نیازهای پروژه شما و ذینفعان آن را برآورده می کند. زمانی که اعضای تیم جدید را جذب می کنید و زمانی که نیاز به درخواست بودجه جدید دارید، کمک خواهد کرد. ساختاری که طرح جمع‌آوری داده‌های شما فراهم می‌کند، از اینجا به بعد در هر مرحله به شما کمک می‌کند و اگر به درستی عمل شود، باید پایداری برنامه شما را در کل بهبود بخشد.

اگر پس از انجام این فرآیند متوجه شدید که جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه راه مناسبی برای برنامه شماست، خبرهای خوبی برای شما داریم. ما یک راهنمای جامع ایجاد کرده‌ایم تا شما را از فرآیند انتخاب ابزار مناسب جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه از طریق طراحی نظرسنجی‌ها، ساخت ابزار شما و در نهایت حفظ پایداری آن، راهنمایی کنیم. این راهنما مجموعه‌ای از توصیه‌های شرکای ما و تیم خدمات جهانی است که هدف آن افزایش استفاده و تأثیر ابزارهای جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه در سراسر جهان است.

7 دیدگاه برای “جمع آوری اطلاعات”

  1. بازتاب: نظرسنجی های پس از آزمون: تعریف، عناصر - تزیسمی

  2. بازتاب: نمونه گیری آسان: تعریف، مزایا و مثال ها - تزیسمی

  3. بازتاب: روش های جمع آوری داده ها: منابع و مثال ها - تزیسمی

  4. بازتاب: تحقیق اولیه: چیست، هدف و روشها + مثالها - تزیسمی

  5. بازتاب: جمع آوری داده ها در تحقیق - تزیسمی

  6. بازتاب: جمع آوری داده ها: چیست، روش ها و ابزارها + مثال ها - تزیسمی

  7. بازتاب: تحقیق آنلاین: تعریف، روش ها، انواع و اجرا - تزیسمی

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *