تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری

تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری

تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری ، ارائه دفاع از پایان نامه دکتری در پایانه مدرک برای نمایش کار پژوهشی در قالب ارائه پاورپوینت آماده شده است. دانش‌آموزان اغلب به‌دلیل عدم آگاهی از ارائه، به‌شدت شکست می‌خورند. در اینجا چند نکته برای کمک به آنها وجود دارد.

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟– تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری

دفاع از پایان نامه فرآیندی برای توجیه کار شما با استدلال های منطقی با داوران است. برای دانستن بیشتر این مقاله را بخوانید: دفاع از پایان نامه دکتری مانند یک رئیس! – یک راهنمای عمیق.

در این مقاله، من به شما 10 نکته را می‌دهم – اثبات شده، عملی و قابل اجرا برای ارائه یک ارائه دفاعی شگفت‌انگیز از پایان‌نامه دکتری. گوش به زنگ باشید.

تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری
تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری – تزیسمی

10 نکته برای دفاع از پایان نامه دکتری

1. ارائه خود را برنامه ریزی کنید

دکتری همه چیز در مورد برنامه ریزی است – منظورم برنامه ریزی صحیح است. بنابراین، شما همچنین باید برای ارائه خود برنامه ریزی کنید. به یاد داشته باشید، شما در آخرین مرحله کسب افتخار هستید، بنابراین همه چیز باید تقریباً عالی و به نفع شما باشد.

یک طرح کلی از نکاتی که در ارائه صحبت خواهید کرد، تهیه کنید. فراموش نکنید که نکات اصلی و مهم را درج کنید. علاوه بر این، با در نظر گرفتن اینکه مخاطب کاملاً از موضوع بی اطلاع است، یک مقدمه قوی ارائه دهید.

برنامه‌ریزی کنید که چقدر از متن استفاده می‌کنید، و در مورد نحوه درک و تفسیر ارزیاب آن را برنامه‌ریزی کنید. بر این اساس، پاسخ های خود را آماده کنید. در آخر، محتوا را در تعداد اسلایدهای توصیه شده توسط دانشگاه محدود کنید.

هر نقطه را در یک توالی منطقی و فقط پیرامون موضوع تحقیق خود سازماندهی کنید. اطلاعات زیادی ندهید

2. متن به نسبت بصری

موفقیت شما در ارائه به توجه و زمان نگهداری در هر اسلاید بستگی دارد. بنابراین باید هر اسلاید را با متون و تصاویر متوازن کنید. متون باید حس کنجکاوی ایجاد کنند که بصری آن را ارضا کند و بالعکس.

اگر نسبت متن به بصری شما خوب باشد، مردم توجه بیشتری به صحبت شما خواهند کرد. با این حال، من قویاً توصیه می کنم از تصاویر بصری در هر اسلاید استفاده نکنید. زمانی که و فقط مورد نیاز است استفاده کنید. به هر حال، این یک نمایش حرفه ای است.

از پر کردن متن زیاد در اسلاید و تصاویر بصری خودداری کنید. از هر تصویری که گرفته اید برای نتایج خود استفاده نکنید. از آن در قالب یک تصویر اصلی، جدول یا نمودار برای نمایش نتایج استفاده کنید. تصاویر بصری برای چشم ها عالی هستند – نکته بعدی توضیح می دهد.

3. از تصاویر بصری استفاده کنید

تصور کنید دو نوع اطلاعات در اسلاید وجود دارد، یکی به صورت متن طولانی و دیگری به صورت تصاویر، نمودارها، میله ها، تصاویر و جداول نوشته شده است، کجا تمرکز می کنید؟ چه چیزی شما را بیشتر جذب می کند؟

معلومه دومی!

ایده ها، یافته ها و نتایج خود را در قالب نمودار، میله، تصویر، جدول یا هر چیزی که خوب به نظر می رسد خلاصه کنید. ویژوال به مخاطبان شما کمک می کند تا درگیر شوند و در عین حال درک همه چیز را آسان تر می کند.

با این حال، به نسبت اهمیت دهید. در هر اسلاید از تصاویر بیش از حد استفاده نکنید.

4. تعداد اسلاید

اگر از شما بپرسم هدف اصلی از ارائه کارتان چیست؟ برای جذب مخاطب و ارائه کار خود. اما کار تحقیقاتی شما تنها در صورتی ارائه می شود که مردم با آن درگیر شوند. یک روانشناسی پشت اعداد نهفته است.

اگر قابل درک نباشد مردم چیز بیشتری نمی خواهند. بنابراین اگر در ابتدای ارائه، بدانند که شما 50 تا 60 اسلاید دارید، طبیعتاً احساس بی حوصلگی می کنند. سعی کنید از اسلایدهای کمتری استفاده کنید. کنجکاوی ایجاد می کند. برای توضیح نظرتان زمان بیشتری بگذارید.

در حالت ایده آل، توصیه می کنم از 20 تا 22 اسلاید استفاده کنید.

5. برای ارائه تمرین کنید

تمرین همه را کامل می کند. چه چیزی مهمتر است – دادن زمان بیشتر برای آماده سازی ارائه یا نحوه ارائه آن؟ همانطور که قبلاً ذکر کردم، برنامه ریزی کلید موفقیت است حتی اگر همه چیز را در مورد تحقیقات خود بدانید.

برای آماده سازی زمان بیشتری بگذارید. بدانید کدام اسلاید حاوی کدام نقطه است، چه چیزی مهمتر است و کدام اسلاید زمان بیشتری می برد. کجا بمانیم و توضیح دهیم، و با عجله کجا برویم. شما باید همه چیز را بدانید تا بتوانید کل جلسه را کنترل کنید.

تمرین کنید با محتوایی که تهیه کرده اید راحت تر شوید. برنامه تحویل خود را ضبط یا مشاهده کنید. لحن، گفتار، سرعت و زبان بدن خود را بر این اساس تنظیم کنید.

6. افراد را درگیر کنید

مردم تنها زمانی کار شما را تحسین می کنند که درگیر شوند. بنابراین ابتدا، نکته قبلی را دنبال کنید – بر نحوه ارائه ارائه خود تمرکز کنید. علاوه بر این، کنجکاوی ایجاد کنید، سؤال بپرسید، و به موقع اطلاعات شگفت انگیزی را به آنها بدهید، آنها را تشویق به پرسیدن سؤال کنید.

همچنین، افراد را از نظر روانی درگیر کنید – لبخندی کوچک داشته باشید، با اعتماد به نفس نگاه کنید و در عین حال در چشمان آنها توضیح دهید. لباس مناسب بپوشید تا جذابیت داشته باشید. از حرکات و سبک های مختلف دست برای جلب تمرکز آنها استفاده کنید.

تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری
تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری – تزیسمی

7. زبان- تهیه ارائه دفاع از پایان نامه دکتری

شما باید تسلط قوی بر زبان داشته باشید. اگر نه، حداقل برای ارائه خود روی آن کار کنید. از کلمات انتقالی برای کنترل جریان و درگیر کردن افراد استفاده کنید. با هر انتقال از احساسات استفاده کنید. استفاده می تواند از کلماتی مانند – علاوه بر این، علاوه بر این، اما متاسفانه، خوشبختانه، با این وجود و غیره استفاده کند.

یاد بگیرید که چه زمانی، چرا و چگونه از کدام اثر گذار استفاده کنید و بر این اساس از احساسات دقیق برای استفاده از آن استفاده کنید. این باعث افزایش توجه کلی به ارائه شما می شود.

8. نتیجه گیری قوی

همه چیز خوب بود که خوب تموم شد.

نتیجه گیری قوی بدهید. برای پایان دادن به ارائه خود، خلاصه ای سریع – شفاهی ارائه دهید و نظر یا تحقیق خود را با جمله ای که به بهترین وجه آن را توصیف می کند، به پایان برسانید. با توضیح اینکه چگونه به جامعه یا بشر کمک می کند تأثیر مثبتی ایجاد کنید.

برای به تصویر کشیدن نتیجه، یک احساس قوی نشان دهید. نتیجه گیری شما باید مخاطب را راضی کند و آنها را برای یادگیری بیشتر و پرسیدن سؤال ترغیب کند.

9. برای بحث آماده باشید

اکنون پس از پایان جلسه شما، اکنون برای بحث باز است. مخاطب را تشویق کنید یا با اطمینان بگویید که سؤالات خود را بپرسد. به هر سوال به صورت دقیق و منطقی پاسخ دهید. مفاهیم را به جای نکات توضیح دهید.

آنها را به خاطر سوال پرسیدن تحسین کنید و از مشارکت آنها تشکر کنید. اگر پاسخ را نمی دانید، آن را بپذیرید و آنها را متقاعد کنید که پاسخ را پیدا خواهید کرد.

10. ملاحظات فنی

. اسلاید اول باید دارای عنوان تحقیق، نام، نام راهنما و سایر مدارک لازم باشد.
. عنوان باید آنقدر بزرگ باشد که خوانده شود و پررنگ باشد.
. هر اسلاید باید عنوان داشته باشد و هر یک باید به اندازه کافی خوانا باشد.
. هر اسلاید باید یک شماره اسلاید داشته باشد.
. سبک محبوب ارائه “Times New Roman” است.
. هیچ دستورالعملی برای اندازه فونت وجود ندارد اما هر فونت باید به اندازه کافی خوانا باشد.
. تصاویر به اندازه کافی واضح هستند و کیفیت بالایی دارند.
. در صورت نیاز از پررنگ، زیر خط و برجسته استفاده کنید.
. حداقل از 1.5 فاصله بین خطوط استفاده کنید.
. فایل ارائه باید در «ppt.» باشد.

بسته شدن

دانش‌آموزان ما تجربه شگفت‌انگیزی در ارائه ارائه‌های خود دارند، زیرا ما تجربه زیادی در نحوه تهیه، ارائه آن و بازی با ذهن مخاطب داریم. دانش‌آموزان ما به خوبی آماده می‌شوند، دستورالعمل‌های ما را دنبال می‌کنند و می‌دانند داور یا مخاطب چه سؤالاتی می‌پرسد.

دلیل آن آماده سازی و کنترل آنها بر ارائه آنهاست. اگر می خواهید ارائه خود را شگفت انگیز کنید، می توانید با ما تماس بگیرید. من شخصا شما را در یک کلاس 1 ساعته راهنمایی می کنم. با این وجود، با در نظر گرفتن این نکات می توانید تفاوتی با ppt خود ایجاد کنید.

امیدوارم این اطلاعات و نکات به شما کمک کند تا یک ارائه عالی دفاع از پایان نامه دکتری ارائه دهید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *