تقدیرنامه پایان نامه

تقدیرنامه پایان نامه

تقدیرنامه پایان نامه ، صفحه تقدیم و تشکر در پایان نامه و مقاله یکی از مهم‌ترین صفحات در تمامی پایان‌نامه‌هاست که اغلب دانشجویان و محققان به دنبال کلماتی شیوا و زیبا برای تدوین آن هستند تا ماحصل زحمات و دانسته‌های خویش را تقدیم کسانی کنند که در ایام تحصیل همواره آن‌ها را یاری کرده‌اند.

فهرست مطالب

هنگام نوشتن تقدیرنامه پایان نامه خود به چه نکاتی توجه کنید

هنگامی که در مرحله نوشتن تقدیرنامه پایان نامه خود هستید، ممکن است وسوسه شوید که عقب نشینی کرده و آرامش داشته باشید. به هر حال، بخش سخت نوشتن پایان نامه به پایان رسیده است و فهرستی از تشکر باید ساده باشد.

با این حال، قدردانی ها بخش مهمی از کار کلی شما هستند و چیزی است که اکثر افرادی که پایان نامه شما را می خوانند، از جمله کارفرمایان احتمالی، به آن نگاه می کنند.

بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که با همان دقت و توجه به جزئیات، به این بخش از فرآیند نزدیک شوید. این بیانیه صریح و دائمی است از اینکه چه کسی تأثیر واقعی بر کار شما گذاشته و به موفقیت تحصیلی شما کمک کرده است.

بعلاوه، افرادی که از آنها تشکر می‌کنید، اغلب تحت تأثیر قرار گرفتنشان عمیقاً متاثر می‌شوند – برخی حتی تا حدی پیش می‌روند که قدردانی‌ها را به تصویر می‌کشند. هدف خود را صمیمانه، به یاد ماندنی و چیزی کنید که مردم تحت تأثیر قرار گیرند.

تقدیرنامه پایان نامه
تقدیرنامه پایان نامه – تزیسمی

از چه کسی در قدردانی از پایان نامه خود تشکر کنید

اول از همه: چه کسانی را باید در تقدیرنامه پایان نامه خود بگنجانید؟ اگر مطمئن نیستید از چه کسی تشکر کنید، تکنیک طوفان فکری را برای ایجاد ایده‌ها امتحان کنید. فهرستی از همه افراد، چه حرفه ای و چه شخصی، که در هر مرحله از کار در پایان نامه شما درگیر بوده اند تهیه کنید و سپس لیست را از آنجا کم کنید.

همانطور که افراد و گروه‌هایی را انتخاب می‌کنید که در تقدیرنامه‌های پایان‌نامه خود بگنجانید، به خاطر داشته باشید که باید از استاد راهنما و هر کسی که ارتباط قابل مشاهده با کار شما دارد، قدردانی کنید. این یک واقعیت ناگوار است که هر استاد راهنما برای ارائه بازخورد و راهنمایی به دانش‌آموزانی که قرار است نظارت کنند، فراتر نمی‌رود. با این حال، کنار گذاشتن آنها، حتی اگر شخصاً از مشارکت یا عدم مشارکت آنها ناامید شده باشید، می تواند به عنوان یک غرور تلقی شود.

در نهایت باید لیست نسبتاً کوتاهی از افراد برای تشکر داشته باشید. در حالی که به آداب معاشرت حرفه ای و احساسات شخصی توجه دارید، در مورد اینکه چه کسی برش نهایی را انجام می دهد، محتاط باشید زیرا قدردانی شما نباید بیش از یک صفحه (و در حالت ایده آل بسیار کوتاهتر از یک صفحه کامل) باشد.

در تقدیرنامه پایان نامه خود چه بگویید (و نگویید).

اکنون که لیست افراد و گروه های خود را دارید که باید از آنها تشکر کنید، زمان آن رسیده است که نوشتن را شروع کنید. با این حال، قبل از اولین خودکار یا زدن کلید، دستورالعمل‌های دانشگاه خود را بررسی کنید زیرا ممکن است موسسه شما قوانین خاصی در مورد مواردی که می‌تواند و نمی‌تواند شامل شود، داشته باشد.

روش استاندارد شروع با رسمی و سپس پیشرفت به سمت غیررسمی است، بنابراین اولین افرادی که به آنها اشاره می شود سرپرستان، مربیان، کمیته ها و سایر تماس های حرفه ای خواهند بود. از نام و عناوین کامل آنها استفاده کنید و به جزئیات مختصری در مورد نحوه مشارکت آنها در کار خود بپردازید.

پس از انجام آنها، می توانید به تشکر شخصی بروید، که می تواند شامل دوستان، خانواده، حتی حیوانات خانگی باشد. اگر چنین تمایلی دارید، سپاسگزاری از خداوند یا ذکر حمایت معنوی نیز مناسب است. همچنین ممکن است در این مرحله کمی شوخ طبعی تزریق کنید، اما فریفته نشوید و قطعاً از طعنه یا نظرات انتقادی از هر نوع، از جمله نظرات انتقادی خود استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که تقدیرنامه ها قبل از پایان نامه شما هستند که می خواهید جدی گرفته شود.

چند نکته اساسی دیگر که دانستن آنها هنگام ایجاد قدردانی ضروری است:

. موقعیت: قدردانی باید بعد از صفحه عنوان و قبل از چکیده قرار گیرد
. دیدگاه: از دیدگاه اول شخص بنویسید و با صدای خود صحبت کنید

آخرین کلمه در مورد نوشتن تقدیرنامه پایان نامه: خوش بگذرانید!

آخرین توصیه: از این روند لذت ببرید. نوشتن پایان نامه هر روز اتفاق نمی افتد، و فرصتی برای قدردانی از افراد مهم زندگی شما در قالب منتشر شده، به همان اندازه که فوق العاده است، نادر است.

علاوه بر این، این بخش از پایان نامه شما شبیه هیچ بخش دیگری نیست. با قراردادهایی که در مورد کارهای رسمی اعمال می شود و فرصتی است که واقعاً برخی از ماهیچه های خلاق را منعطف کنید و به شخصیت خود اجازه دهید تا بدرخشد، محدود نیست.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *