تحلیل کمی چیست؟

تحلیل کمی چیست؟

تحلیل کمی چیست؟ ، تجزیه و تحلیل کمی (QA) فرآیندی است که دانشمندان داده و سایر متخصصان برای جمع آوری، ارزیابی و تجزیه و تحلیل داده ها برای درک الگوهای گذشته، حال و آینده استفاده می کنند. ابزارهای آن را می توان در موقعیت های مالی مانند فرصت های سرمایه گذاری و همچنین تحقیقات انسانی یا شیمی برای تبدیل داده های سخت به مقادیر عددی به کار برد. نتایج QA منطقی، آماری و بی طرفانه هستند. در این مقاله به این می پردازیم که تحلیل کمی چیست، چه تفاوتی با تحلیل کیفی دارد و چگونه می توان از آن در تجارت استفاده کرد.

تحلیل کمی چیست؟
تحلیل کمی چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

تعریف تحلیل کمی- تحلیل کمی چیست؟

اصطلاح تحلیل کمی به نحوه جمع‌آوری، ارزیابی و تحلیل داده‌ها توسط دانشمندان داده و سایر متخصصان با استفاده از مدل‌سازی علمی برای تحقیق و درک الگوهای گذشته، حال و آینده اشاره دارد. این فرآیند در چندین برنامه مفید است، از جمله:

. پیش‌بینی نتایج در یک موقعیت معین و شناسایی روندها یا الگوهایی که بر تصمیم‌گیری تأثیر می‌گذارند. تحلیل کمی را می توان برای دستیابی به نتایج مختلف، از جمله ارزیابی عملکرد، اندازه گیری موفقیت یا ارزیابی ارزش ابزارهای مالی به کار برد. حتی می توان از آن برای پیش بینی رویدادهای اقتصادی در مقیاس بزرگ، مانند نوسانات در تولید ناخالص داخلی (GDP) استفاده کرد. در تجزیه و تحلیل مالی، تحلیلگری که برای پیش‌بینی روندها به تحلیل‌های کمی تکیه می‌کند «کمیت» نامیده می‌شود. به همین ترتیب، دولت‌ها از تحلیل‌های کمی برای تعیین روندهای اقتصادی بزرگ که سیاست‌ها را تعیین می‌کنند، استفاده می‌کنند.
. ارائه یک مجموعه ابزار قابل اعتماد برای بررسی دقیق رفتار و رویدادها. ابزارها و منابع موجود با تجزیه و تحلیل کمی می توانند به طیف وسیعی از داده ها از مقادیر ساده تا شمارش های پیچیده تر کمک کنند. هر چیزی که بتوان آن را کمی سازی کرد، با استفاده از تحلیل کمی قابل تجزیه و تحلیل است. به همین دلیل، تجزیه و تحلیل کمی تقریباً به طور کلی سودمند است.

تحلیل کمی چه تفاوتی با تحلیل کیفی دارد؟- تحلیل کمی چیست؟

تحلیل های کمی و کیفی نشان دهنده روش های مختلف جمع آوری، شناسایی و پردازش داده ها است. عامل اصلی تعیین کننده بین آنها چیزی است که آنها به دنبال تعیین آن هستند.

. تحلیل کمی پاسخ می دهد: “چه اتفاقی افتاده است؟” از نظر کمیت به عنوان مثال، با استفاده از داده های کمی، ارزیابی مجموعه ای از معاملات تجاری ممکن است نشان دهد که شرکت گری در ماه دسامبر 8700 دلار درآمد داشته است که 10 درصد بیشتر از سال های گذشته است.

. تحلیل کیفی پاسخ می دهد: “چرا این اتفاق افتاد؟” تجزیه و تحلیل کیفی داده ها از همان مجموعه ممکن است نشان دهد که چه کسی از شرکت گری خرید کرده است. این می‌تواند باعث شود که سهامداران کسب‌وکار تعیین کنند که آیا یک کمپین تبلیغاتی در یک بازار خاص موفق بوده است یا اینکه برای نتایج بهتر باید به‌روزرسانی شود.

به طور خلاصه، تجزیه و تحلیل کیفی و کمی زمینه های متفاوتی را برای مجموعه ای از داده ها به شما ارائه می دهد. این اجازه می دهد تا تصمیمات تجاری آگاهانه تری را اتخاذ کنید. برای درک چگونگی، توجه به تمایزات کلیدی بین تحلیل کمی و کیفی مهم است.

تفاوت های مفهومی

تفاوت های مفهومی به آن چیزی اشاره دارد که نوع خاصی از تحلیل برای انجام آن طراحی شده است. در اینجا چند تفاوت مفهومی مهم بین تحلیل کمی و تحلیل کیفی وجود دارد:

. تجزیه و تحلیل داده های کمی با حقایق مرتبط است.
. تجزیه و تحلیل داده های کمی فرض می کند که واقعیت قابل اندازه گیری است.
. تجزیه و تحلیل داده های کیفی به دنبال درک دلیل یک رفتار است.
. تحلیل داده های کیفی فرض می کند واقعیت همیشه در حال تغییر است و شامل چندین متغیر است که اندازه گیری عددی آنها دشوار است.

تفاوت های عملکردی

تفاوت های عملکردی تفاوت در روش شناسی است. در اینجا چند تفاوت عملکردی بین تحلیل کمی و کیفی وجود دارد:

. تحقیقات کمی داده ها را از طریق اندازه گیری جمع آوری می کند.
. تحلیل کمی نتایج را با استفاده از مقادیر و آمار پیش بینی می کند.
. تحلیل کمی داده ها را در مقادیر آماری گزارش می کند.
. تحقیق کیفی داده ها را با تکنیک های مشاهده و مصاحبه جمع آوری می کند.
. تحلیل کیفی با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در مصاحبه ها و نظرسنجی ها، نتایج را پیش بینی می کند.
. تحلیل کیفی داده ها را با انتقال اطلاعات با استفاده از زبان و توضیحات گزارش می دهد.

تحلیل کمی چیست؟
تحلیل کمی چیست؟ – تزیسمی

مثال: تجزیه و تحلیل سلامت مالی یک شرکت- تحلیل کمی چیست؟

یکی از راه‌هایی که مردم از تحلیل کمی استفاده می‌کنند، گزارش‌های تجاری است. داده های مالی بخش مهمی از اکوسیستم کلان داده برای اکثر مشاغل است. به این ترتیب، اغلب در مورد آن گزارش می شود. یک چرخه گزارش معمولی ماهانه، سه ماهه یا سالانه است.

یکی از نمونه های مهم تحلیل کمی در گزارشگری مالی، هنگام تجزیه و تحلیل ترازنامه است. اینها گزارش هایی هستند که شامل اطلاعاتی مانند سود ناخالص، سود خالص، بهای تمام شده کالای فروخته شده (COGS)، سرمایه در گردش و موارد دیگر می شود. اغلب هنگامی که تحلیلگران مالی ترازنامه ها را ارزیابی می کنند، به دنبال کاهش COGS به عنوان وسیله ای برای افزایش سود هستند.

با تجزیه و تحلیل کامل داده ها، کسب و کارها می توانند فعالیت هایی را برنامه ریزی و اجرا کنند که به اهدافی دست یابند. یک مدل تحلیل کمی که ممکن است در این مورد مفید باشد، شامل تحلیل رگرسیون برای کشف رابطه بین قیمت‌گذاری و حجم فروش پیش‌بینی‌شده یا بازگشت سرمایه در هنگام فرض بدهی است.

به همین ترتیب، تجزیه و تحلیل کمی منبع مهمی برای تخمین بازگشت سرمایه تبلیغات صرف شده است. برای تعیین اینکه آیا یک کمپین تبلیغاتی سودآور است، بازاریابان می توانند داده های کمی و کیفی مهمی مانند هزینه جذب مشتری و اطلاعات جمعیت شناختی را در مدلی وارد کنند که به اندازه گیری متغیرها کمک می کند. این اطلاعات مهمی برای کسب‌وکارها است که می‌توان آن‌ها را مشخص کرد، زیرا مستقیماً به تصمیمات بازاریابی منجر می‌شود که بر جذب مشتری تأثیر می‌گذارد.

کاربردهای تحلیل کمی در تجارت

میل به داده های بیشتر در تجارت محصول جانبی طبیعی تکامل کسب و کارها از فیزیکی به دیجیتال است.

همانطور که شرکت‌ها شروع به استفاده بیشتر از فرآیندهای خود به صورت آنلاین می‌کنند، قدرت محاسباتی را افزایش می‌دهند و از طریق ابزارهایی مانند رسانه‌های اجتماعی به داده‌های مشتری دسترسی بیشتری دارند. طبیعتاً شرکت‌ها می‌خواهند از منابع مهم داده‌ای که در اختیار دارند حداکثر استفاده را ببرند و برای انجام این کار، تجزیه و تحلیل لازم است. داده‌های جمع‌آوری‌شده و تجزیه‌وتحلیل‌شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا بینش منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد که می‌تواند فرآیندهای تجاری، کارایی، درآمد و موارد دیگر را بهبود بخشد.

به چرخه عمر یک کمپین تبلیغاتی فکر کنید. توسعه و پیاده سازی کمپین شامل چندین نقطه داده و پیش بینی های کمی مانند موارد زیر است:

. بازگشت سرمایه مورد انتظار
. جمعیت شناسی در بازار هدف
. هزینه اجرای کمپین چقدر است
. طول کمپین
. نتایج اندازه گیری، ردیابی و تجزیه و تحلیل

اینها برای تعیین معیارهای یک کمپین و میزان موفقیت آن پس از تکمیل استفاده می شود. با استفاده از این اطلاعات، کسب‌وکارها می‌توانند مشتریان جدید را هدف قرار دهند یا مشتریان فعلی را از موقعیت آگاهانه‌تر هدف‌گیری کنند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *