تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه

تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه

تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه ، اگر می‌خواهید تا حد ممکن نمره بالاتری کسب کنید، تحقیق کامل پایان نامه بسیار مهم است. برای اینکه بهترین شانس را در اختیار شما قرار دهید، باید مکان‌های مختلفی را بشناسید تا به دنبال منابع پایان نامه در زمان انجام تحقیق خود باشید.
این مقاله راهنمای شما در مورد چگونگی اطمینان از اینکه پایان نامه شما به اندازه کافی تحقیق شده است است. از آن برای کمک به شما کمک می کند تا یک قدم به درجه ای که برای رسیدن به آن سخت تلاش می کنید نزدیک تر شوید.

تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه
تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

تحقیق پایان نامه چیست؟- تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه

پایان نامه نوعی مقاله تحقیقاتی است که بر اساس تحقیق اصلی شما انجام می شود. معمولاً به عنوان آخرین مرحله برنامه کارشناسی ارشد یا بالاترین درجه برای مدرک کارشناسی ارائه می شود. نوشتن پایان نامه می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. به غیر از پایان نامه، یکی از طولانی ترین نوشته هایی است که دانشجویان معمولاً تکمیل می کنند.

15 بهترین پایگاه داده پایان نامه- تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه

وقتی یک مثال خاص برای رسیدن به نتیجه مورد نیازتان وجود دارد، کنار آمدن با یک کار بسیار ساده تر است. به خصوص اگر برای اولین بار است که کاری را انجام می دهید و هیچ تجربه ای ندارید. وقتی نیاز به نوشتن پایان نامه دارید اما نمی دانید با چه چیزی شروع کنید، به یک نمونه مناسب نیاز دارید. با نگاه کردن به آن و تجزیه و تحلیل آن، می توانید درک روشنی از اینکه مقاله خود چگونه باید باشد به دست آورید.

حیف است اما جستجوی یک نمونه مناسب می تواند زمان زیادی را ببرد. کمبود مقالاتی که به درستی نوشته شده باشد وجود دارد که بتوانید به صورت آنلاین پیدا کنید. و این بدیهی است زیرا هیچ کس نمی خواهد که مالکیت معنوی او بدون هیچ سودی دسترسی آزاد داشته باشد. اما برخی از پایان نامه ها وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان یک نمونه خوب برای شاهکار خود استفاده کنید. ما سعی کرده ایم بهترین پایگاه داده پایان نامه را برای شما پیدا کنیم.

1. تکسترو

Textero.ai ابزاری را ارائه می‌دهد که برای کمک به کاربران در یافتن فهرست جامعی از منابع برای کارهای نوشتاری خود طراحی شده است. این پلتفرم یک مرجع یاب مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند منابع لازم برای نوشته های خود را پیدا کنند. هدف Textero.ai ساده‌سازی فرآیند تحقیق و نگارش است و به کاربران اجازه می‌دهد در حالی که ابزار منابع مرتبط را جستجو می‌کنند، روی نوشته‌های واقعی تمرکز کنند.

2. ProQuest

تقریباً 4 میلیون مقاله را جستجو کنید تا مقاله ای را پیدا کنید که الهام بخش شما باشد. در اینجا مقالاتی را نه تنها از آمریکای شمالی بلکه از سراسر جهان خواهید یافت. شما می توانید برخی از موضوعات محدود را با کمک این منبع بررسی کنید زیرا مجموعه عظیمی از پایان نامه ها و مقاله ها برای کشف وجود دارد.

3. OATD

این چهار حرف مخفف «رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دسترسی آزاد» هستند. عالی به نظر می رسد، اینطور نیست؟ این منبع می تواند به خود ببالد که بیش از 3 میلیون اثر دارد که می توانید از آنها لذت ببرید. می توانید از ابزار جستجو برای یافتن مقاله مورد نیاز خود با کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

4. کتابخانه های دانشگاه استنفورد

در اینجا مجموعه ای چشمگیر از مقالات دانشگاهی را خواهید یافت. ناوبری سایت بسیار راحت است و به شما امکان می دهد جستجوی خود را محدود کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید. می توانید نتایج را بر اساس زبان، موضوع، نویسنده و غیره فیلتر کنید.

5. پایان نامه باز

می توانید مقاله مورد نیاز خود را با استفاده از کلمات کلیدی، نام نویسنده، حوزه موضوعی، دانشگاه و غیره بیابید. جستجوی پیشرفته گزینه های بیشتری برای رتبه بندی نتایج بر اساس تاریخ یا ارتباط در اختیار شما قرار می دهد.

6. پایان نامه ها و مقاله های WorldCat

این منبع به 5 میلیون اثر دانشگاهی دسترسی می دهد. احتمال زیادی وجود دارد که چیزی را که نیاز دارید در اینجا پیدا کنید.

7. ETHOS

این مجموعه یک کتابخانه بریتانیایی از شاهکارهای آموزش عالی بریتانیا است. با بیش از 400000 پایان نامه دکتری خود را درمان کنید. می توانید نسخه مورد نیاز خود را دانلود کنید یا یک نسخه اسکن شده سفارش دهید.

8. کاتالوگ پایان نامه های کتابخانه دانشگاه کمبریج

این مجموعه ای از تمام پایان نامه های کمبریج از سال 1970 است. تنوع فوق العاده ای برای یافتن منبعی برای مقاله خود حتی اگر در جاهای دیگر کمبود اطلاعات وجود داشته باشد.

9. پایان نامه های LSE آنلاین

Ph.D. پایان نامه های دانشکده اقتصاد لندن. بهترین بخش این است که می توانید متن های کامل را بخوانید.

10. آرشیو تحقیقات دانشگاه آکسفورد

یک پایگاه داده با استفاده آسان از دانشگاه آکسفورد. شما می توانید بر اساس موضوع یا نوع کار جستجو کنید که بسیار مفید است.

تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه
تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه – تزیسمی

11. EBSCO

EBSCO Open Dissertations دسترسی به بیش از 1.4 میلیون پایان نامه الکترونیکی و پایان نامه از بیش از 320 کالج و دانشگاه در سراسر جهان را کاملاً رایگان ارائه می دهد. علاوه بر این، جدیدترین به روز رسانی آنها به شما امکان دسترسی به پایان نامه های دکتری آمریکایی را می دهد.

12. کتابخانه دانشگاه پرینستون

کاتالوگ دیجیتال گسترده کتابخانه دانشگاه پرینستون به شما امکان دسترسی به انواع پایان نامه ها و مقاله ها را می دهد که می توانید در هر زمان که بخواهید از آنها استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پایگاه داده آنها را فیلتر کنید تا آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

13. CSULB LibGuides

نگاهی به راهنمای برجسته ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کالیفرنیا لانگ بیچ بیندازید. این منبع به شما این امکان را می دهد که به صورت رایگان و با مشخص کردن موضوع دقیق مورد نیاز خود، در پایگاه داده های آنها جستجو کنید.

14. کتابخانه دانشگاه کرنل

کاتالوگ الکترونیکی کتابخانه دانشگاه کرنل دارای پایان نامه ها و مقاله های متعددی است که می توانید در فرآیند تحقیق خود آزادانه به آنها دسترسی داشته باشید. آنچه که باید برجسته شود این است که کاتالوگ شامل پایان نامه های کرنل و غیر کرنل است.

15. NDLTD

کتابخانه دیجیتالی شبکه ای پایان نامه ها و پایان نامه ها یکی دیگر از منابع رایگان عالی است که دسترسی به پایان نامه ها و مقاله های خوب نوشته شده از سراسر جهان را فراهم می کند. شما بیش از یک میلیون مطلب مفید را در این پلت فرم پیدا خواهید کرد.

سرقت ادبی را به خاطر بسپارید. اگر به فکر خوبی برخورد کردید که می خواهید در مقاله خود استفاده کنید، مطمئن شوید که به نویسنده آن اعتبار می دهید. همچنین، بررسی کنید که آیا تمام مراجعی که می‌سازید در صفحه کتاب‌شناسی شما فهرست شده‌اند. این مقالات دسترسی آزاد دارند و همه می توانند از آنها به عنوان منبع اطلاعات و الهام استفاده کنند. اما شما باید برای زحمات دیگران ارزش قائل شوید و آنها را در پایان نامه خود ذکر کنید.

نحوه یافتن منابع پایان نامه

کتابخانه ها و کتاب ها

در این عصر تکنولوژی، کتابخانه ها اغلب فراموش می شوند.
اکثر دانشگاه ها یک فهرست کتابخانه آنلاین ارائه می دهند که در آن می توانید کتاب را بر اساس عنوان، نویسنده یا موضوع جستجو کنید. این کار چشمان شما را به منابعی باز می کند که اگر به سادگی قفسه ها را مرور می کردید، آنها را پیدا نمی کردید.

به عنوان مثال، برای یک مقاله ادبیات انگلیسی که متنی را با موضوع مرگ تجزیه و تحلیل می کند، ممکن است منابع مفیدی را در بخش مطالعات دینی بیابید. یا می توانید از بخش آموزش برای پایان نامه ای با تمرکز بر روانشناسی کودک استفاده کنید.

برخی از کتابخانه‌ها دارای منابع اضافی هستند که در قفسه‌ها یا فهرست آنلاین نیستند، مانند مجموعه‌های کمیاب از عکس‌ها یا نوشته‌های خاطرات تاریخی. استفاده از این منابع ثابت می کند که شما فراتر رفته و از کار خود به شکلی تخیلی و متعهد حمایت کافی کرده اید. درباره فهرست نویسی کتابخانه بیشتر بخوانید.
جدا از کتابخانه دانشگاهی شما، کتابخانه های عمومی منابع مفید و منحصر به فردی را در خود جای داده اند. ورود به کتابخانه‌های تحت مدیریت شورا رایگان است و اگر برای کارت عضویت ثبت‌نام کنید، منابع برای قرض گرفتن رایگان است.

موزه ها، چه محلی برای شما و چه در سطح ملی، می توانند دانش و تاریخچه مورد نیاز برای برجسته کردن پایان نامه شما را ارائه دهند. علاوه بر این، بسیاری از موزه‌ها دارای کتابخانه‌ها و مناطق مطالعاتی خود هستند، مانند موزه بریتانیا. برخی از آنها آرشیوهای گسترده ای برای استفاده عمومی دارند، مانند موسسه فیلم بریتانیا و آرشیو باستان شناسی موزه لندن.

کتابفروشی ها- تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه

کتابفروشی ها اغلب نادیده گرفته می شوند، اما آنها گنجینه ای از منابع ارزشمند هستند.
چه از یک زنجیره بزرگ مانند Waterstones بازدید کنید، یا یک کتابفروشی منحصر به فرد و عجیب پیدا کنید، آنها می توانند منابعی را در اختیار شما قرار دهند که ممکن است قبلاً در نظر نگرفته اید. یک جستجوی ساده در اینترنت کتابفروشی های نزدیک شما را نشان می دهد. اما راه عالی دیگر برای دستیابی به اکتشافات جدید این است که از اطرافیان خود برای توصیه های خانواده، دوستان و همکاران دانشگاهی بپرسید.

مجلات آنلاین و چاپی

استفاده از مقالات مجلات در نگارش پایان نامه بسیار مهم است.
برخی به صورت آنلاین تولید می شوند، در حالی که برخی دیگر به صورت فصلی، ماهانه یا هفتگی چاپ می شوند. کتابخانه دانشگاه شما دارای نسخه های قبلی بسیاری از مجلات چاپی است که می توانید آنها را قرض بگیرید و به خانه ببرید. بسیاری از آنها به صورت رایگان برای دانشجویان در دسترس هستند و می توانند در قالب PDF برای استفاده در پایان نامه خود دانلود کنند.

استفاده از اطلاعات مجلات به شما این امکان را می دهد که دیدگاه های دانشمندان را در کار خود بگنجانید، و سپس می توانید از آن به عنوان مبنایی برای استدلال های کلیدی خود استفاده کنید.

هنگامی که از وب سایت کتابخانه خود بازدید کردید، باید پیوندی برای “مجلات” مشاهده کنید. پس از کلیک بر روی آن، امکان جستجوی عنوان را با استفاده از کلمات کلیدی یا نام نویسنده، در صورت آشنایی، مشاهده خواهید کرد.

وقتی صحبت از مقالات مجلات به میان می آید، به ناچار ترکیبی از کیفیت وجود خواهد داشت. قبل از گرفتن یک نقل قول یا اطلاعات آنها را به طور کامل بخوانید، زیرا یک مقاله با تحقیق ضعیف منبع ارزشمندی نیست.

همچنین املا و دستور زبان را بررسی کنید. اگر این ضعیف است، پس این نشانه خوبی است که نباید به منبع اعتماد کرد. یک جستجوی سریع در گوگل از نویسنده(های) به شما نشان می دهد که آیا چیز دیگری نوشته اند یا خیر و آیا معتبر هستند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که آنها اطلاعات خود را از منابع غیر معتبر مانند ویکی‌پدیا که تعدیل نمی‌شود و هر کسی می‌تواند در اطلاعات صفحه مشارکت داشته باشد، نگرفته است.

پایگاه های داده

پایگاه های داده از طریق وب سایت کتابخانه شما در دسترس است و دسترسی به انواع کتاب ها، مجلات و سایر منابع اولیه را فراهم می کند. پایگاه‌های داده‌ای وجود دارند که در موضوعات خاص تخصص دارند و اولین گام عالی برای کشف آنچه در دسترس شما است هستند. پایگاه های داده معروف عبارتند از Credo Reference، JSTOR و Westlaw.

تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه
تحقیق پایان نامه: نحوه یافتن منابع پایان نامه – تزیسمی

پایان نامه های گذشته

اکثر دانشگاه ها مجموعه ای از پایان نامه های دانشجویان قبلی رشته شما را برگزار می کنند. اینها می توانند برای مطالعه مفید باشند، به خصوص در مراحل اولیه که در مورد چیزهایی مانند ساختار و چیدمان مطمئن نیستید. مطمئن شوید که چیز زیادی از آن نگیرید، یا عنوان را کپی کنید. هدف این است که منحصر به فرد و نوآور باشد.

مواد سمعی و بصری

به ویژه در زمینه های موضوعی خلاق، مواد سمعی و بصری بسیار ارزشمند است.
منابعی مانند فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، مصاحبه‌های رادیویی، پادکست‌ها و قطعات موسیقی تنوع زیادی به پایان‌نامه شما می‌دهند. ترکیب این موارد با منابع مکتوب، چارچوبی قوی و شواهد محکمی از تحقیقات کامل را در اختیار شما قرار می دهد که فراتر از انتظار است.

آمازون و eBay

این وب‌سایت‌ها برخی از کتاب‌ها را با قیمتی کمتر از یک پنی به فروش می‌رسانند، اغلب با تحویل رایگان و سریع. نکته جالب در مورد آنها این است که، با کمی شکار، می توانید قطعه کمیاب را پیدا کنید که در غیر این صورت در کتابخانه شما یا به عنوان یک منبع الکترونیکی در دسترس نباشد. البته، معنای این کار برای کار شما بسته به ویژگی های رشته شما متفاوت است، اما اگر برایتان مهم نیست که بودجه کمی را کنار بگذارید، ارزش دیدن دارد.

چند نکته نهایی…

هر جا که تحقیق می کنید، جزئیات هر منبعی را که استفاده می کنید یادداشت کنید. آنها را در همان مکان یادداشت کنید و لیست را ایمن نگه دارید. برای صرفه جویی در وقت بیشتر، می توانید آنها را در هر فرمت مرجعی که پایان نامه شما خواستار است تایپ کنید. این بدان معناست که وقتی نوبت به تکمیل کتاب‌شناسی می‌رسد، فقط باید آن را بررسی کنید، مرتب کنید و مطمئن شوید که منابع به ترتیب حروف الفبا هستند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *