تحقیقات پسا دکتری چیست؟

تحقیقات پسا دکتری چیست؟

تحقیقات پسا دکتری چیست؟ ، تکمیل مدرک دکترا می تواند یک موفقیت بزرگ در آموزش باشد و ادامه تحقیقات و کمک به تحصیلات دانشگاهی مسیر شغلی هر دانشجوی دکترا است. پیگیری شغلی در زمینه تحقیق به شما این امکان را می دهد که بر روی جایگاه آموزشی خود تمرکز کنید و دیگران را از طریق بورسیه تحصیلی پس از دکترا آموزش دهید. درک تحقیقات پسا دکترا و چگونگی محقق شدن می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این مسیر شغلی خوبی برای شما پس از مدرک دکترا است یا خیر. در این مقاله تحقیقات پسا دکتری، کارهایی که محققان انجام می دهند و الزامات تبدیل شدن به یکی را توضیح می دهیم و همینطور مقاله مراحل فرآیند تحقیق را هم مطالعه کنید.

تحقیقات پسا دکتری چیست؟
تحقیقات پسا دکتری چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

تحقیق پسا دکتری چیست؟

محقق فوق دکترا فردی است که مهارت ها و دانش خود را پس از دوره دکتری خود وقف حوزه تحقیقاتی می کند. محققان در مطالعات مختلف شرکت می کنند، مطالعات تحقیقاتی خود را انجام می دهند و از متخصصان صنعت یاد می گیرند. به عنوان مثال، فردی که اخیراً یک برنامه دکترا را در ویروس شناسی به پایان رسانده است، ممکن است یک پژوهشگر شود و به تحقیق در مورد اثرات و انتشار ویروس های خاص ادامه دهد. فرآیند فوق دکتری به آماده سازی حرفه ای برای حرفه در دانشگاه کمک می کند و به آنها اجازه می دهد دانش و مهارت های خود را در زمینه تحصیلی خود افزایش دهند.

پست داکتری چیست؟- تحقیقات پسا دکتری چیست؟

بورسیه تحصیلی فوق دکترا (یا «پسادکتری»، «پسادکتری» یا «تحقیقات پسا دکتری») یک موقعیت متمرکز بر آموزش است که در دسترس افرادی است که مدرک دکترا گرفته اند. موقعیت های پست دکتری معمولاً به عنوان یک پله بین تجربه دانشجویی و تجربه حرفه ای تمام وقت عمل می کنند. برای منصوب شده پساداکتر، یک موقعیت فوق دکتری آموزش عمیق ارائه می دهد. برای مؤسسه یا سازمان فوق دکترا، پسادکتر یک محقق اختصاصی است، با دانش تخصصی، اما انعطاف پذیر برای کشف موضوعات دیگر، اغلب با هزینه مالی کمتر از یک کارمند دائم.

رایج ترین نوع پست دکترا، موقعیت پژوهش محور در یک موسسه دانشگاهی است، اما پست دکترا در صنعت، دولت، غیرانتفاعی و سایر سازمان های غیر دانشگاهی نیز وجود دارد. اکثر پست‌دکترها بر تحقیق متمرکز هستند، اما فرصت‌هایی در زمینه‌های تخصصی مانند انتقال فناوری و سیاست‌گذاری در همه انواع سازمان‌ها نیز وجود دارد.

فوق دکترای دانشگاهی
پساداکتری های آکادمیک بر روی تحقیق و تجربه دانشگاهی متمرکز هستند. یک پست دکتری معمولاً نسبت به یک دانشجوی دکترا آزادی بیشتری در تعیین جهت تحقیق خود دارد. معمولاً انتظار می رود که پساداکترها کمک های مالی (به عنوان محققین اصلی یا همکاران) دریافت کنند و علاوه بر تکمیل اهداف تحقیق و انتشار نتایج، دوره هایی را تدریس کنند.

برخی از گروه های تحقیقاتی ممکن است به دانشجویان دکترا با عملکرد بالا این فرصت را ارائه دهند که در همان موسسه، حتی در همان گروه تحقیقاتی، بمانند. با هر پیشنهادی مانند این با دقت رفتار کنید! این یک افتخار است که به عنوان چنین مزیتی برای گروه تحقیقاتی شناخته شوید، اما آیا اگر در همان مکان بمانید، می توانید آموزش های لازم را دریافت کنید؟ همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از کارفرمایان آینده، کاندیداهایی را ترجیح می دهند که با نقل مکان به یک منطقه جدید (از نظر ذهنی، اگر نه از نظر فیزیکی) ریسک کرده اند و حوزه تخصص خود را گسترش داده اند.

پست دکتری صنعت
پساداکتری صنعت می تواند به طور قابل توجهی بین سازمان ها متفاوت باشد. بیشتر آنها بر روی کار گروهی تمرکز دارند، در حالی که برای تفکر مستقل و توسعه ارزش قائل هستند. یک پست دکتری ممکن است به عنوان یک موقعیت “سنگ پله” در نظر گرفته شود، جایی بین یک موقعیت سطح ابتدایی و یک موقعیت تحقیقاتی با ارزش بالاتر… یا می تواند یک موقعیت علمی برجسته کارکنان با فرصتی برای دستمزد بالاتر باشد. برای بسیاری از سازمان ها، در حالی که موقعیت پست دکتری یک قرارداد یک تا دو ساله است، می تواند به عنوان مسیری برای یک موقعیت دائمی در سازمان عمل کند. بسیاری از پست‌دکترهای صنعتی دسترسی آسان‌تری به امکانات پیشرفته ارائه می‌کنند، در حالی که بسیاری از پست‌دکترهای دانشگاهی فقط از طریق همکاری با سازمان‌های دیگر دسترسی به این امکانات را فراهم می‌کنند.

فوق دکترای دولتی
پساداکتری های دولتی شباهت هایی با پست دکترای دانشگاهی و صنعتی دارند. مانند پست‌های دانشگاهی، اغلب انتظار می‌رود که تعداد زیادی نسخه خطی منتشر شود. با این حال، حقوق ارائه شده ممکن است بالاتر از حقوق یک پست دکتری دانشگاهی باشد. ممکن است فرصت‌های کمتری برای نوشتن کمک‌های خارجی وجود داشته باشد، که می‌تواند برای هر درخواست آتی برای یک موقعیت آکادمیک (به‌ویژه دوره تصدی) مضر باشد. بسته به سازمان، ممکن است فرصت های کمتری برای تدریس در مقایسه با یک دوره فوق دکتری دانشگاهی وجود داشته باشد. مانند پست دکترای صنعتی، پست دکتری دولتی می تواند به عنوان پله ای برای یک موقعیت دائمی در سازمان عمل کند و می تواند دسترسی به امکانات فدرال پیشرفته را فراهم کند.

پست دکتری غیر انتفاعی
پساداکترهای غیرانتفاعی می‌توانند گزینه‌ای کمتر سنتی با مزایای مشابه پساداکمسی ارائه دهند. تمرکز یک پست دکتری غیرانتفاعی می تواند هر موضوعی را پوشش دهد، از کمبود مواد غذایی گرفته تا مدیریت ورزشی. احتمالاً تمرکز زیادی بر نوشتن کمک هزینه و تلاش‌های مشترک وجود دارد، اگرچه احتمالاً فرصت‌های کمتری برای تدریس وجود دارد.

یک پژوهشگر فوق دکتری چه می کند؟- تحقیقات پسا دکتری چیست؟

همکاران پژوهشی فوق دکترا وظایف بسیاری را انجام می دهند، از جمله:

آموزش غیر رسمی

از آنجایی که متخصصان فوق دکترا قبلاً مدرک دکتری خود را دارند، گاهی اوقات برای تدریس غیر رسمی در کالج ها یا سایر امکانات آموزشی استخدام می شوند. این ممکن است شامل یک سخنرانی کوتاه در مورد آنچه آنها در حال حاضر در حال تحقیق هستند، مقدمه ای بر برنامه های دکترا برای دانشجویان آینده نگر یا یک کلاس کوتاه در رشته تحصیلی آنها باشد. تدریس به یک دانشجوی فوق دکترا اجازه می دهد تا با دانش آموزان کار کند و سیاست ها و فرآیندهای آموزش را بیاموزد. همچنین به آنها اجازه می دهد تا شروع به ایجاد یک شبکه حرفه ای از مربیان و سایر همکاران فوق دکتری کنند.

آزمایش ها را انجام دهید

همکاران پست دکتری اغلب آزمایش هایی را انجام می دهند و در تلاش های تحقیقاتی خود داده ها را جمع آوری می کنند. این آزمایش ها به همکار فوق دکترا کمک می کند تا در مورد مسائل پیچیده تحقیق کند یا دانش خود را در زمینه خود گسترش دهد. به عنوان مثال، یک دانشجوی فوق دکتری که در حال مطالعه اخترفیزیک است ممکن است آزمایشاتی را در مورد تأثیر گرانش بر سرعت نور انجام دهد تا درک خود را از اصول اصلی اخترفیزیک بیشتر کند. این یافته‌ها همچنین می‌تواند به همکار فوق دکترا با اطلاعات یا آزمایش‌های جدید به کسب جایگاهی در صنعت کمک کند.

یافته های تحقیق مستند

تحقیق مستلزم جمع آوری داده های قابل توجهی است که همکاران فوق دکترا در مجلات و فرم های مکتوب یا آنلاین مستند می کنند. اطلاعات اغلب توسط جامعه بزرگتر در حوزه مطالعاتی همکار فوق دکتری برای دقت و سازگاری مورد بررسی قرار می گیرد. مستندسازی همچنین برای ایجاد دانش جمعی گسترده تر در مورد موضوعی که در حال مطالعه آن هستید مهم است، بنابراین اگر می خواهید یک همکار فوق دکتری باشید، مهارت های مستندسازی خوب مهم است.

پیش نویس کتاب یا مقاله

با استفاده از داده های حاصل از آزمایش و مستندسازی، همکاران فوق دکتری اغلب کتاب ها، مقالات یا سایر مطالب مکتوب را برای عموم و جامعه آموزشی تهیه و منتشر می کنند. همکار فوق دکتری به طور موثر یافته های خود را خلاصه می کند و آنها را برای بررسی در نشریات قابل توجه ارسال می کند. این به همکار فوق دکترا کمک می کند تا در صنعت خود شهرت پیدا کند و شروع به کسب احترام و تسهیلات صنعتی کند.

مربی دانش آموزان

برخی از همکاران فوق‌دکتری به راهنمایی دانشجویان کمک می‌کنند و برای سفر آن‌ها از طریق برنامه‌های دکتری خود مشاوره و راهنمایی می‌کنند. همکاران می توانند نکات مفیدی در مورد مطالعه، بینش در مورد الزامات برنامه و حتی راهنمایی در مورد اینکه کدام برنامه برای نیازهای دانش آموز بهترین است را ارائه دهند. مربیگری یک مهارت مهم برای همکاران فوق دکتری است که امیدوارند معلم شوند زیرا مربیان همچنین می توانند به عنوان برخی از مهم ترین مربیان در زندگی یک دانش آموز خدمت کنند.

کمک هزینه بنویسید

همکاران فوق دکترا ممکن است به اساتید با سابقه یا دیگر رهبران آموزشی کمک کنند تا برای تحقیقات، دانشجویان و برنامه های خاص در دانشگاه کمک هزینه بنویسند. این نیاز به مهارت های نوشتاری خوب و درک نحوه عملکرد سیاست های کمک هزینه دارد. نوشتن کمک هزینه نیز به زمان و تحقیق در مورد موضوع کمک هزینه نیاز دارد. اگر دانشجو باشد، همکار فوق دکترا می‌تواند آنها را راهنمایی کند یا بر پیشرفت آن‌ها نظارت کند تا واجد شرایط بودن برای کمک هزینه تحصیلی را تعیین کند.

تحقیقات پسا دکتری چیست؟
تحقیقات پسا دکتری چیست؟ – تزیسمی

4 شرط لازم برای تبدیل شدن به یک محقق پسادکتری- تحقیقات پسا دکتری چیست؟

برای تبدیل شدن به یک محقق پسادکتری الزامات مختلفی وجود دارد، از جمله:

1. مدرک دکتری بگیرید

یکی از مهم ترین شرایط برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر فوق دکترا، اخذ مدرک دکترا است. این می تواند یک دکترا، یک M.D. یا یک D.D.S باشد. مدرک دکترا به طور معمول پس از یک برنامه کارشناسی ارشد، که پس از یک برنامه کارشناسی است. بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه، دوره دکتری ممکن است حدود هشت تا ده سال طول بکشد تا در مجموع تکمیل شود. مدرک دکترا به دانشجو این امکان را می دهد که تحصیلات خود را تکمیل کند و روند درخواست برای تبدیل شدن به یک همکار را آغاز کند. این مهم است که به الزامات دانشگاه های فردی نگاه کنید تا ببینید آیا مدارک یا شرایط تحصیلی دیگری قبل از درخواست ضروری است یا خیر.

2. کسب تجربه تحقیقاتی

بسیاری از برنامه های فوق دکترا از متقاضیان می خواهند که قبل از درخواست بین دو تا پنج سال تجربه تحقیقاتی داشته باشند. این به دانشجوی دکترا کمک می کند تا پیشینه تحقیقاتی خود را از قبل ایجاد کند، و شما می توانید تجربه تحقیقاتی را از طریق تحصیلات یا یک برنامه حرفه ای کسب کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک پروژه تحقیقاتی با یک استاد کالج در مورد موضوع مورد نظر خود انجام دهید.

3. برای یک برنامه فلوشیپ درخواست دهید

قبل یا بعد از تکمیل مدرک دکترا برای یک برنامه بورسیه در دانشگاه خود درخواست دهید. برای اطمینان از ارسال درخواست خود در مهلت مقرر، تحقیق کنید که چه زمانی باید زودتر درخواست دهید. هنگام پر کردن درخواست خود، مدارک تحصیلی، تجربه تحقیقاتی و هر گونه اطلاعات دیگر را فهرست کنید. برخی از برنامه ها به نامه های پوششی، مقالات یا سایر اسناد مکتوب نیاز دارند که تمایل شما برای پیوستن به برنامه و آنچه را که امیدوارید به انجام برسانید توضیح دهد.

4. شهروند ایالات متحده باشید

اکثر برنامه‌های دکترا در دانشگاه‌ها برای درخواست و شرکت به دانشجویان پست دکتری نیاز دارند که شهروند ایالات متحده باشند. این الزام به دانشگاه کمک می کند تا در محدوده قانون بماند و تضمین می کند که دانشجویان مسیر مناسبی را برای موقعیت تحقیقاتی دکتری خود دنبال می کنند. اگر شهروند ایالات متحده نیستید، می توانید برای به دست آوردن مدارک مورد نیاز برای شرکت در یک برنامه تحقیقاتی پساداکتری، روی شرکت در آزمون شهروندی خود تمرکز کنید.

مزایای فلوشیپ تحقیقاتی پسا دکتری- تحقیقات پسا دکتری چیست؟

اهداف تحقیقاتی خود را پیش ببرید و مهارت های خود را قبل از شروع حرفه حرفه ای خود متنوع کنید

هدف اصلی فلوشیپ فوق دکترا توسعه مهارت های حرفه ای و آکادمیک شما در حالی است که هنوز تحت نظر یک محقق با تجربه هستید. شما احتمالاً از نظر بودجه ای که برای آن درخواست می کنید و جهت تحقیق خود انعطاف بیشتری خواهید داشت. مهارت‌ها و تجربه‌ای که به‌عنوان پسادکتری به دست می‌آورید می‌تواند کلید برنامه‌های کاربردی آینده برای پست‌های هیئت علمی باشد. کمک هزینه تحصیلی فوق دکتری همچنین ممکن است برای سازمان های دولتی، سازمان های تحقیقاتی غیرانتفاعی، شرکت های پژوهش محور، مراکز مراقبت های بهداشتی، یا سایر سازمان های علمی/تحقیق محور مفید باشد، اگرچه به شدت مورد نیاز نیست.

از فلوشیپ فوق دکتری چه انتظاری باید داشت؟- تحقیقات پسا دکتری چیست؟

. مهارت های خود را برای تعریف یک سوال علمی و آزمون فرضیه خود با استقلال بیشتری نسبت به یک دانشجوی کارشناسی ارشد توسعه دهید.
. با راهنمایی دانشمندان جوان و کارکنان آزمایشگاه، مدیریت یک آزمایشگاه را برای خودتان بیاموزید.
. بودجه خود را بیابید و برای نشان دادن توانایی خود در تأمین بودجه آینده درخواست دهید.
. آموزش کلاس ها یا سمینارها برای رشد نسل بعدی دانشمندان را بیاموزید.

چرا باید به دنبال فلوشیپ فوق دکتری باشید؟

. مجموعه مهارت های شما را خارج از کار فارغ التحصیل متنوع می کند.
. شکاف های دانش فنی شما را پر می کند.
. زمانی را برای اصلاح اهداف تحقیقاتی خود فراهم می کند.
. شما را با یک متخصص در زمینه انتخابی خود به منظور پیگیری تحقیق جفت می کند.
. مهارت های فنی و “نرم” شما را بهبود می بخشد.
. سابقه انتشار شما را گسترش می دهد.
. تجربه را به رزومه / CV شما اضافه می کند.
. شبکه حرفه ای شما را گسترش می دهد.
. فرصتی برای تغییر تمرکز تحقیقات خود (یا حتی تغییر رشته ها به طور کامل) ارائه می دهد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *