نحوه بیان مجدد پایان نامه

نحوه بیان مجدد پایان نامه

نحوه بیان مجدد پایان نامه ، بیانیه پایان نامه به عنوان ایده راهنمای مقاله (یا سخنرانی) شما عمل می کند و خوانندگان را در مورد نکات اصلی مقاله شما و جهتی که در پیش خواهد گرفت، آگاه می کند. بیان مجدد پایان نامه، که در نتیجه مقاله آمده است، روح خویشاوندی پایان نامه است، اگرچه همزاد آن نیست. هم در انتخاب کلمه و هم در ساختار جمله با پایان نامه متفاوت است. بیان مجدد پایان نامه خود در پایان مقاله به شما امکان می دهد آنچه را که در پاراگراف های بدن خود ثابت کرده اید به خوانندگان خود یادآوری کنید و به پایان موفقیت آمیز مقاله کمک می کند.

نحوه بیان مجدد پایان نامه
نحوه بیان مجدد پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟- نحوه بیان مجدد پایان نامه

بیانیه پایان‌نامه جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده هدف اصلی مقاله است. بیانیه بایستی عنوان مقاله را دربربگیرد و به خواننده بگوید که مقاله یا پایان نامه در مورد چیست؟ و خواننده باید متوجه شود نظر نویسنده در مورد موضوع نوشته شده چیست.

نحوه بیان مجدد پایان نامه

بخش 1: کار کردن مبانی بیان مجدد

1. در مورد مکانی برای ارائه مجدد تصمیم بگیرید. بسیاری از نویسندگان/سخنرانان تز خود را در ابتدای نتیجه گیری مجدداً بیان می کنند، اما لزوماً نباید اولین جمله باشد.
. ترسیم یک نتیجه‌گیری تقریبی (نکات اصلی که می‌خواهید به آن‌ها برسید) به شما ایده‌ای از بهترین مکان برای پایان‌نامه ارائه مجدد می‌دهد، قبل از اینکه واقعاً دست خود را در نوشتن بیان مجدد امتحان کنید.
. بسته به ماهیت مقاله یا نتیجه گیری شما، ممکن است بخواهید نتیجه گیری خود را با یک سؤال یا نوعی ابزار بلاغی دیگر به جای بیان مجدد پایان نامه باز کنید. در حالی که نوشتن اغلب از فرمول های تجویز شده پیروی می کند (مانند مقاله 5 پاراگراف)، هیچ رویکرد یکسانی برای نوشتن پاراگراف پایانی وجود ندارد، و ممکن است لازم باشد چندین موقعیت را برای بیان مجدد پایان نامه خود امتحان کنید تا بفهمید چه چیزی چیست. بهترین کار را می کند.

2. از کاری که انجام داده اید سرمایه گذاری کنید. وقتی خواننده شما تز اصلی را در مقدمه خواند، بقیه مقاله را نخوانده بود، اما اکنون خوانده است – از آن به نفع خود استفاده کنید. در بیان مجدد پایان نامه خود، از اطلاعاتی که در مورد آن بحث کرده اید یا روابطی که در طول مقاله ایجاد کرده اید، استفاده کنید.
. شما می توانید از پایان نامه مجدداً برای ارائه سطح بیشتری از پیچیدگی یا تأثیر عاطفی به استدلال اصلی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر استدلال اولیه شما این بود که خرید حیوانات خانگی به عنوان هدایای تعطیلات خطرناک است، ممکن است تز خود را به این صورت تکرار کنید: “به یاد داشته باشید: خرید آن توله سگ به عنوان هدیه کریسمس ممکن است در آن زمان ایده خوبی به نظر برسد، اما می تواند به پایان برسد. تراژدی یک سگ بی خانمان دیگر تا عید پاک.”
. همچنین می توانید پایان نامه خود را مجدداً بیان کنید تا رابطه ای که با خواننده خود ایجاد کرده اید را در خود بگنجانید. به عنوان مثال، اگر مقاله شما در مورد توسعه مشارکت های تجاری بود، می توانید بیان مجدد خود را با گفتن جمله ای مانند “به عنوان یک تاجر…” آغاز کنید. با عناصر مهمی از مقاله/گفتار.

3. به “پس چی؟” پاسخ دهید. سوال یک بیانیه پایان نامه خوب به “پس چه؟” سوال – به عبارت دیگر، توضیح می دهد که چرا استدلال شما قابل توجه است. چرا خواننده شما باید به موضوع شما اهمیت دهد؟ بررسی مجدد این موضوع در نتیجه گیری به نتیجه گیری شما کمک می کند وزن مورد نیاز خود را بدست آورید.
. به عنوان مثال، اگر مقاله ای در مورد مصرف الکل در محوطه های دانشگاهی نوشته اید، می توانید دوباره به “پس چی؟” مراجعه کنید. در نتیجه گیری خود با ارائه بیانیه ای درباره معنای آن برای دانشجویان و مقامات کالج سوال کنید. این می تواند چیزی شبیه به این باشد: «از آنجایی که سوء مصرف الکل به چیزی بیش از سن قانونی نوشیدن بستگی دارد، بسیار مهم است که دانش آموزان در مورد نحوه وقوع سوء مصرف الکل آموزش ببینند، و همچنین مقامات کالج دیدگاه خود را گسترش دهند تا جنبه های مختلف بیشتری را شامل شود.

4. از کلیشه ها دوری کنید. هنگامی که نتیجه گیری خود را با بیان مجدد پایان نامه خود شروع می کنید، از استفاده از عباراتی مانند “در نتیجه” یا “همانطور که این مقاله نشان داده است” خودداری کنید. این‌ها عبارات خسته و پرکار هستند که به خواننده نشان می‌دهند که فقدان خلاقیت و اصالت نیست، به جای برداشتی تازه از آنچه در مقاله‌تان گفته‌اید، چیزی که می‌خواهید بیان مجددتان به آن برسد.
. با این حال، ممکن است بتوانید از چیزی مانند “در نتیجه” در پایان یک سخنرانی استفاده کنید. علامت‌گذاری یا علامت‌گذاری کلمات – مانند “در پایان” یا “بعدی” – در سخنرانی‌ها بسیار مهم هستند زیرا شنوندگان فقط یک فرصت دارند تا آنچه را که می‌گویید دنبال کنند، و این کلمات به آنها کمک می‌کند جای خود را حفظ کنند.

5- عذرخواهی نکنید. هنگام شروع مجدد پایان نامه، فرض کنید که آن را در طول مقاله ثابت کرده اید و عذرخواهی یا پرچینی نکنید، که نتیجه گیری و در نتیجه مقاله را ضعیف می کند.
. از گفتن جملاتی مانند “به نظر می رسد” یا “ممکن است” در بیان مجدد خودداری کنید. یک استثنا می تواند این باشد که این زبان شرطی بخشی از بیانیه پایان نامه اصلی شما باشد و مقاله شما به بحث در مورد موضوعی اختصاص داده شود که فقط یک احتمال است، نه چیزی که شما بیان می کنید قطعاً چنین است. در غیر این صورت، سطح اعتماد را حفظ کنید.
. در حالی که حفظ اعتماد به نفس برای موفقیت مقاله شما بسیار مهم است، مهم است که تشخیص دهید مخالفت وجود دارد و از جملات مطلقی که ممکن است خوانندگان را بیگانه کند استفاده نکنید. اعتماد به موقعیت و این واقعیت که شما حرف خود را ثابت کرده اید یک چیز است. یقین کور به نظر شما چیز دیگری است!

بخش 2: تمایز بیان مجدد از پایان نامه

1. از کلمات مختلف استفاده کنید. مترادف کلمات و مفاهیم مهم را در پایان نامه اصلی خود بیابید و آنها را در بیان مجدد خود جایگزین کنید.
. شما می توانید از تابع اصطلاحنامه واژه پرداز کلمه خود برای این کار استفاده کنید، یک اصطلاحنامه آنلاین یا یک اصطلاحنامه کاغذی قدیمی. با این حال، اگر از اصطلاحنامه استفاده می کنید، کلمه انتخابی خود را در فرهنگ لغت بررسی کنید تا مطمئن شوید که معنای دقیق آن را می دانید. اصطلاحنامه ها کلمات را به طور بسیار ضعیفی از نظر معنای کلی گروه بندی می کنند و اغلب تفاوت معنی داری بین آنها وجود دارد.
. لازم نیست تک تک کلمات را تغییر دهید، مانند حروف اضافه (“در”، “روی”، “بالا”، “بیش از”) و مقالات (“a”، “an” و “the”). وقت خود را صرف تمرکز بر کلمات/عباراتی کنید که بیشترین تاکید را دارند، مانند عباراتی که برای نکاتی که بیان می کنید، اهمیت دارند.

2. ساختار را تغییر دهید. بیان مجدد باید نه تنها از نظر زبان بلکه در ساختار آن با پایان نامه اصلی متفاوت باشد. این در سطح بندها (داخل جمله ها) و سطح کلی جمله اعمال می شود.
. سعی کنید جملات خود را با شروع با بخش های مختلف گفتار تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر پایان نامه اصلی را با یک عبارت اضافه شروع کردید، بیان مجدد را با موضوع جمله شروع کنید. به عنوان مثال، اگر این تز شروع شود: «در اواخر قرن نوزدهم در انگلستان، زنان غالباً …»، ممکن است بیان مجدد خود را با چیزی مانند «زنان در اوایل قرن نوزدهم…» شروع کنید.
. راه دیگر برای تغییر ساختار این است که نکات خود را به ترتیب متفاوتی ارائه دهید. بسیاری از بیانیه های پایان نامه شامل سه ایده هستند که به ترتیبی که در پاراگراف های بدنه مورد بحث قرار خواهند گرفت، ارائه شده اند. هنگام تنظیم مجدد، می توانید نقاط را به ترتیب متناوب فهرست کنید.

3. نقاط را به بالا تقسیم کنید. در مقدمه، بیانیه پایان نامه شما احتمالاً یک جمله (یا شاید دو جمله) بود، با تمام نکات در یک ردیف. در بیان مجدد خود می توانید سعی کنید نکات خود را در چندین جمله تقسیم کنید و آنها را در سراسر پاراگراف پخش کنید. این باعث ایجاد تنوع بین پایان نامه و بیان مجدد می شود و همچنین به شما این امکان را می دهد که نشان دهید چگونه نکات مختلف را در سراسر مقاله ثابت کرده اید.

4. زمان را تغییر دهید. اگر در حال نوشتن یک سخنرانی هستید، احتمالاً بیانیه پایان نامه شما در زمان آینده نوشته شده است و به مخاطبان خود می گوید که در طول سخنرانی خود چه کاری انجام می دهید (به عنوان مثال، “من اثرات حفاری نفت را تجزیه و تحلیل خواهم کرد”). در بیان مجدد خود، باید به زمان گذشته تغییر دهید و به مخاطب بگویید که قبلاً چه کاری انجام داده اید (به عنوان مثال، “من توضیح دادم که حفاری نفت چقدر برای حیات وحش و انسان مضر است”).

نحوه بیان مجدد پایان نامه
نحوه بیان مجدد پایان نامه – تزیسمی

مراحل بیان مجدد پایان نامه در یک نتیجه گیری- نحوه بیان مجدد پایان نامه

شما می خواهید پایان نامه خود را به گونه ای ترجمه کنید که حتی اگر آنها همان پیام را ارائه دهند. آنها سازماندهی، ساختار و جریان متفاوتی دارند و نوشتن شما را متقاعدکننده و متقاعدکننده می کند.

1. بیانیه اصلی پایان نامه را بخوانید

پس از نوشتن پاراگراف های مقدمه و بدنه، انتظار می رود که بیانیه پایان نامه مقدماتی را به بیانیه پایان نامه نهایی تبدیل کرده باشید. اکنون، زمانی که نیاز به بیان مجدد پایان نامه دارید، برای نتیجه گیری، با خواندن بیانیه پایان نامه پایان نامه مقاله یا مقاله تحقیقاتی خود، صرف نظر از نوشتنی که انجام می دهید، شروع کنید. خواندن پایان نامه اصلی به شما کمک می کند تا تمرکز آن را شناسایی کنید و تصویر خوبی از نحوه بیان مجدد آن در نتیجه گیری داشته باشید.

2. تصمیم بگیرید که می خواهید آن را در کجا قرار دهید

اگرچه بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که یک پایان نامه مجدداً باید در ابتدای نتیجه گیری ظاهر شود، همیشه اینطور نیست. بنابراین، شما باید تصمیم بگیرید که اظهارنامه مجدد را در کجا قرار دهید. در این مرحله، داشتن طرح کلی از پاراگراف نتیجه‌گیری ایده‌آل خواهد بود و به شما کمک می‌کند بفهمید که کجا می‌توانید پایان‌نامه را بدون اشتباه بیان کنید. با این حال، ارائه مجدد پایان نامه در ابتدای مقدمه باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. نوشتن نتیجه گیری در سنگ تمام نمی شود. تا زمانی که به هدف مورد نظر دست یابید، می توانید هر رویکردی را که دوست دارید در پیش بگیرید.

3. به دیدگاه پایان نامه اصلی نگاه کنید

برای بیان بهتر پایان نامه، دیدگاه یا دیدگاه پایان نامه اصلی را در نظر بگیرید. شما می خواهید همان فردی را که پایان نامه و موضوعی را نوشته اید حفظ کنید، حتی اگر به معنای بازنویسی کل پایان نامه باشد.

4. روی نکات اصلی در پاراگراف بدنه تمرکز کنید

اگر احساس می کنید در نحوه بیان مجدد پایان نامه گم شده اید، نکات اصلی و کلیدواژه هایی را که در پاراگراف های بدنه ارائه کرده اید، مشخص کنید. یک راه عالی برای انجام سریع این کار، خواندن هر جمله موضوعی پاراگراف های بدنه است. به یاد داشته باشید، بیان مجدد شما باید دارای اطلاعاتی باشد که در مورد آن بحث کرده اید و پیوندهایی را که در مقاله خود ایجاد کرده اید به تصویر بکشد.

5. اهمیت استدلال خود را بیان کنید

شما باید استدلال اصلی مقاله خود را برای اعتبار بخشیدن به پایان نامه مجدد توجیه کنید. شما باید به خوانندگان خود بگویید که چرا باید به موضوعی که در مورد آن می نویسید اهمیت دهند. پایان نامه را گسترش دهید، بنابراین بدون تغییر معنای مورد نظر، سهم اصلی را داشته باشید.

6. پایان نامه را بازنویسی کنید

پس از شناسایی هر چیزی که شما را برای ارائه مجدد موفقیت آمیز پایان نامه تنظیم می کند، اطمینان حاصل کنید که پایان نامه را بازنویسی می کنید تا پایان نامه ای دوباره ارائه کنید که تمام معیارهای تعیین شده در روبریک را برآورده کند. بیایید به چند روش برای برجسته کردن پایان نامه مجدد نگاه کنیم.

چگونه یک پایان نامه را به طور موثر بازفراز یا بازنویسی کنیم- نحوه بیان مجدد پایان نامه

بیان مجدد پایان نامه به معنای دستیابی به عبارت و جریان متفاوت اما حفظ معنای پایان نامه اصلی است. این را می توان از طرق مختلف به دست آورد. به طور خلاصه، می توانید پایان نامه را با استفاده از مترادف ها، تغییر ساختار جمله و زمان، کوتاه کردن یا طولانی کردن پایان نامه و نوشتن پیام با پیوند دادن آن به تحقیق، دوباره بیان کنید. بیایید نگاهی دقیق به هر یک از این استراتژی ها داشته باشیم.

پایان نامه خود را به تحقیق پیوند دهید

اگر در حال نوشتن یک مقاله یا مقاله هستید، باید پایان نامه را به مسئله تحقیقی که در مقدمه خود بیان شده است گره بزنید.

ساختار جمله را تغییر دهید

می‌توانید از این واقعیت استفاده کنید که می‌توانید با ترتیب کلمات (نحوه نحو) به‌عنوان الهام‌بخشی برای تغییر بیانیه اصلی پایان‌نامه خود هنگام شروع مجدد آن، بازی کنید. می‌توانید تز اصلی را به جملات کوچک‌تر یا کوتاه‌تر تغییر ساختار دهید و سپس آنها را دوباره بدون تغییر معنایی که قبلاً در پاراگراف مقدمه ارائه کردید، ترکیب کنید. شما می توانید جملات را در یک جمله دوباره مرتب کنید اما همان معنی را حفظ کنید.

کوتاه کردن یا برون یابی پایان نامه اصلی

بیانیه پایان نامه واضح و مختصر است. اگر بیانیه اولیه پایان نامه شما کوتاه تر بود، در پایان مقاله خود یک پایان نامه طولانی تر ارائه دهید. این موضوع همیشه در مورد بیشتر اظهارات مجدد صادق است. این کمک می کند تا استدلال ها یا نکات اصلی در پاراگراف بدن گسترش یابد تا به خوانندگان یادآوری شود که چه چیزی خوانده اند و وعده شما در بیانیه پایان نامه چگونه محقق شده است. خلاصه کردن بیانیه پایان نامه هنگام بازگویی آن باید هنگام تمرکز بر ایده اصلی انجام شود.

مترادف ها را جایگزین کنید

برای بازنویسی، بازنویسی یا بازنویسی موثر یک پایان نامه، می توانید از مترادف کلمات استفاده شده در بیانیه اصلی پایان نامه خود استفاده کنید. از دیکشنری ها و اصطلاحنامه لغات استفاده کنید، اما مطمئن شوید که همان معنی را بدون ابهام حفظ می کنید. به لطف غنای زبان انگلیسی در مترادف هایی که به همین معنی هستند، در بازنویسی پایان نامه با استفاده از مترادف ها با چالش های زیادی مواجه نخواهید شد.

زمان را تغییر دهید

قدرتی در روشی وجود دارد که می توانید از زمان ها هنگام بازگویی یک عبارت پایان نامه استفاده کنید. در بیشتر موارد، بیانیه پایان نامه به زمان حال یا آینده نوشته می شود. شما می توانید از این مزیت استفاده کنید و با تاکید بر نکات اصلی که در پاراگراف های بدنه صحبت کرده اید، یک بیانیه پایان نامه در زمان گذشته بنویسید.

نحوه بیان مجدد پایان نامه
نحوه بیان مجدد پایان نامه – تزیسمی

نکاتی برای ارائه مجدد پایان نامه (چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند)- نحوه بیان مجدد پایان نامه

ما در زمینه نوشتن مقالات سفارشی برای گروه های مختلفی از مشتریان، از دانش آموزان گرفته تا متخصصان و دانش پژوهان هستیم. بنابراین، ما به تلاش، تحقیق و خواندن بیشتر در مورد چگونگی تکمیل مقالاتی که می نویسیم ادامه می دهیم. از میان بسیاری از مقالات، پایان نامه ها، پروپوزال ها، مقالات تحقیقاتی، ترم ها و پایان نامه هایی که نوشته ایم، می توانیم با اطمینان نکات زیر را به عنوان راه های مطمئن برای بیان مجدد پایان نامه در نتیجه گیری ارائه دهیم.

. هرگز هنگام تکرار پایان نامه عذرخواهی نکنید. به هر حال، شما بهترین دلیل را از طریق شواهد و نمونه هایی که ادعاهای خود را در مقاله تأیید می کند، ارائه کرده اید. عذرخواهی در این مرحله فقط پاراگراف نتیجه گیری شما را ضعیف می کند و خوانندگان شما را حتی بیشتر گیج می کند.
. هنگام نوشتن بیانیه پایان نامه در نتیجه گیری، استدلال های متقابل و ادعاهای متقابل را تأیید کنید. به جای پایبندی به دیدگاه اصلی خود، بلوغ خود را با دادن اعتبار به هر دو طرف بحث نشان دهید.
. هنگام تکرار پایان نامه از کلیشه ها استفاده نکنید. این همان چیزی است که از کلمات پرکننده در پاراگراف های بدن خود استفاده کنید. شیرینی نوشته شما را کم می کند.
. برای معرفی مجدد بیان خود از شروع جملات پایانی استفاده کنید. شما باید سعی کنید تا حد زیادی از شروع کننده های نتیجه گیری رایج مانند “جمع بندی، در نتیجه گیری، و غیره” اجتناب کنید.
. شما باید تز اصلی را بازنویسی کنید و آن را به طور موثر در ابتدای نتیجه گیری خود قرار دهید، حتی اگر می توانید آن را در هر جایی قرار دهید. این ساده ترین رویکرد است و مکان یابی مجدد پایان نامه را آسان می کند و به خوانندگان اجازه می دهد تا بر روی هدف تحقیق یا هدف مقاله تمرکز مجدد کنند.
. شما باید در عین حال مختصر باشید.
. شما باید در موضع خود عینی، متمرکز و بی طرف باشید. به جای استفاده از زبان قضاوتی، هنگام بازنویسی پایان نامه برای مقدمه خود بی طرف باشید.
. می توانید جملات موضوعی را در پاراگراف های بدنه جمع آوری کنید و در هنگام بیان مجدد پایان نامه، ادعاهای اصلی را برشمارید.
. پس از بیان مجدد پایان نامه، باید در مورد اهمیت موضوع خود توضیح دهید. شما باید به طور منطقی توضیح دهید که چرا خوانندگان شما باید بر اساس یافته ها اهمیت دهند. شما باید خوانندگان را به عنوان بهترین اقدام صدا کنید و در مورد مفاهیم و محدودیت ها بحث کنید.
. هنگام نوشتن پایان نامه برای بار دوم خود را در تضاد قرار ندهید، زیرا خوانندگان شما را سردرگم می کند. همچنین باید از ارائه اطلاعات جدید خودداری کنید.
. اطمینان حاصل کنید که پایان نامه شما دارای انتخاب مناسبی از کلمات و جریان صدا است و با معنای پایان نامه اصلی مخالفت نمی کند. به یاد داشته باشید، پایان نامه و تز مجدداً خواهرانی هستند که ظاهر متفاوتی دارند اما یک چیز هستند.
. شما باید بیانیه پایان نامه ای که مجدداً ارائه شده است را به عنوان نسخه ای قدرتمند از پایان نامه اصلی ببینید که ایده اصلی شما را در ذهن خوانندگان تثبیت می کند.
. از استفاده از زمان های نادرست و تعدیل کننده ها هنگام بیان مجدد پایان نامه خودداری کنید. وقتی از زمان های اشتباه استفاده می کنید، خوانندگان را گیج می کنید، مانند زمانی که موضوع را به اشتباه اصلاح می کنید.
. وقتی تز را مجدداً بیان می کنید تا یک پاراگراف نتیجه گیری قوی داشته باشید، مطمئن باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *