بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان نامه چیست؟ ، بیانیه پایان نامه جمله ای در مقاله یا مقاله (در پاراگراف ابتدایی) است که موضوع اصلی را به خواننده معرفی می کند.

به عنوان یکی از اولین چیزهایی که خواننده شما می بیند، بیانیه پایان نامه شما یکی از مهم ترین جملات در کل مقاله شما است – اما همچنین یکی از سخت ترین جملات برای نوشتن است!

بیانیه پایان نامه چیست؟
بیانیه پایان نامه چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

هدف از آن این است که خواننده شما بداند مقاله یا مقاله شما در مورد چیست. این به خواننده شما کمک می کند تا زمینه و دامنه موضوع شما را بیشتر درک کند، به علاوه به خوانندگان شما اجازه می دهد بدانند از بقیه کار چه انتظاری دارند.

مزیت ثانویه بیانیه پایان نامه این است که جستجوی مقالات در مورد یک موضوع خاص را آسان تر می کند، به ویژه در حوزه نگارش دانشگاهی مانند مقالات تحقیقاتی و پایان نامه ها (که گاهی اوقات به عنوان پایان نامه زمانی که برای مقطع دکترا نوشته می شود شناخته می شود).

به عنوان مثال، اگر مقاله ای از خودتان می نویسید، می خواهید مقالات دیگری را جستجو کنید تا از آنها به عنوان مدرک و منبع استفاده کنید.

شما می توانید به سادگی بیانیه های پایان نامه چندین مقاله را اسکن کنید تا ببینید کدام یک با موضوع شما مطابقت دارد و می تواند منابع ارزشمندی برای استناد باشد.

بیانیه پایان نامه در ابتدای مقاله، در پاراگراف آغازین قرار دارد و آن را راهی ضروری برای شروع یک مقاله می کند. بیانیه پایان نامه لزوما اولین جمله در یک مقاله نیست.

معمولاً قبل از درج ایده یا استدلال اصلی خود در پاراگراف اول، می خواهید خواننده را به روشی جذاب در جمله ابتدایی قلاب کنید.

یک بیانیه پایان نامه اغلب با یک جمله موضوعی، اولین جمله در یک پاراگراف، اشتباه گرفته می شود، زیرا هر دو ایده اصلی آنچه را که در ادامه می آید معرفی می کنند. می توانید عبارات پایان نامه را به عنوان جمله موضوعی کل مقاله خود در نظر بگیرید.

قرار دادن بیانیه پایان نامه

بیانیه پایان نامه عموماً در انتهای مقدمه مقاله یا مقدمه مقاله تحقیقاتی شما ظاهر می شود.

مرحله 1: با یک سوال شروع کنید

شما باید یک پایان نامه اولیه که گاهی اوقات پایان نامه کاری نامیده می شود، در اوایل فرآیند نوشتن ارائه دهید. به محض اینکه در مورد موضوع مقاله خود تصمیم گرفتید، باید آنچه را که می خواهید در مورد آن بگویید، بررسی کنید – یک پایان نامه واضح به مقاله شما جهت و ساختار می دهد.

مرحله 2: پاسخ اولیه خود را بنویسید

پس از بررسی اولیه، می توانید یک پاسخ آزمایشی برای این سوال فرموله کنید. در این مرحله می تواند ساده باشد و باید روند تحقیق و فرآیند نوشتن را هدایت کند.

مرحله 3: پاسخ خود را توسعه دهید

اکنون باید در نظر بگیرید که چرا این پاسخ شماست و چگونه می توانید خواننده خود را متقاعد کنید که با شما موافق باشد. همانطور که بیشتر در مورد موضوع خود مطالعه می کنید و شروع به نوشتن می کنید، پاسخ شما باید جزئیات بیشتری پیدا کند.

در مقاله خود در مورد اینترنت و آموزش، پایان نامه موضع شما را بیان می کند و استدلال های کلیدی را که برای حمایت از آن استفاده خواهید کرد، ترسیم می کند.

مرحله 4: بیانیه پایان نامه خود را اصلاح کنید

یک بیانیه پایان نامه قوی باید به خواننده بگوید:

. چرا این مقام را دارید
. آنچه آنها از مقاله شما یاد خواهند گرفت
. نکات کلیدی استدلال یا روایت شما

بیانیه پایان نامه نه تنها موضع شما را بیان می کند، بلکه استدلال کلی شما یا کل موضوعی را که می خواهید توضیح دهید، خلاصه می کند. برای تقویت بیانیه پایان نامه ضعیف، می تواند به در نظر گرفتن زمینه گسترده تر موضوع شما کمک کند.

9 دیدگاه برای “بیانیه پایان نامه چیست؟”

  1. بازتاب: نوشتن یک بیانیه عالی پایان نامه - تزیسمی

  2. بازتاب: نحوه نگارش بیانیه پایان نامه برای مقاله پژوهشی: مراحل و مثال ها - تزیسمی

  3. بازتاب: نحوه قالب بندی پایان نامه برای مقاله پژوهشی - تزیسمی

  4. بازتاب: راهکارهایی برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه جذاب - تزیسمی

  5. بازتاب: نوشتن یک بیانیه عالی پایان نامه: چیزهایی که باید در نظر داشته باشید - تزیسمی

  6. بازتاب: چگونه یک نتیجه گیری عالی پایان نامه بنویسیم؟ - تزیسمی

  7. بازتاب: چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی برای یک مقاله تحقیقاتی بنویسیم؟ - تزیسمی

  8. بازتاب: نمونه های بیانیه پایان نامه - تزیسمی

  9. بازتاب: پایان نامه و نتیجه گیری پایان نامه نگارش - تزیسمی

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *