بیانیه پایان نامه خوب چیست؟

بیانیه پایان نامه خوب چیست؟

بیانیه پایان نامه خوب چیست؟ ، یک بیانیه پایان نامه خوب یک جمله واحد است که در مقدمه مقاله وجود دارد که ایده ای از آنچه نویسنده در تلاش است در متن مقاله منتقل کند به خواننده ارائه می دهد. بیانیه پایان نامه خلاصه ای فشرده از استدلال های نویسنده در مورد موضوع است.

 

فهرست مطالب

بیانیه انجام پایان نامه چیست؟

بیانیه انجام پایان‌نامه جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله ی نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه ی پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی انجام پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده ی هدف اصلی مقاله است. بیانیه بایستی عنوان مقاله را دربر بگیرد و به خواننده بگوید که مقاله یا انجام پایان نامه در مورد چیست؟ و خواننده باید متوجه شود نظر نویسنده در مورد موضوع نوشته شده چیست. پس برای نگارش بیانیه انجام پایان نامه بایستی موضوع پایان نامه کاملا مشخص شده باشد.

بیانیه پایان نامه خوب چیست؟
بیانیه پایان نامه خوب چیست؟ – تزیسمی

بیانیه انجام پایان نامه خوب چیست؟

به طور معمول، بیانیه انجام پایان نامه به یک سوال واحد پاسخ می دهد که بقیه مقاله با جزئیات بیشتر به آن پاسخ می دهد. برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب، نویسنده باید از قبل بداند که مقاله قصد دارد چه سؤال یا بیانیه ای را بیان کند. برای بسیاری از مقالاتی که نیاز به بیانیه انجام پایان نامه دارند، این سؤال لزوماً مورد مناقشه نیست. تنها چیزی که نیاز است، حقایق حمایتی است تا وزن بیشتری به دقت بیانیه داده شود.

اگر مقاله خواستار تضاد بین دو یا چند موضوع باشد، بیانیه انجام پایان نامه باید ماهیت تضاد و همچنین روش مورد استفاده برای پوشش همه طرف های موضوع را آشکار کند. این روش همچنین هنگام نوشتن مقاله متقاعد کننده ای استفاده می شود که سعی می کند خواننده را در مورد موضع خاصی نسبت به دیگران متقاعد کند. صرف نظر از ماهیت مقاله، بیانیه پایان نامه باید کوتاه و مختصر باشد. با این حال، یک بیانیه بیش از حد مبهم خواننده را نسبت به بقیه مقاله بی تعهد می کند.

برای ارزیابی بیانیه انجام پایان نامه کاری می توان با مدرسان و معلمان مشورت کرد، اما معیارهای کلی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. اساساً، بیانیه پایان نامه باید مستقیماً به موضوع یا سؤال ارائه شده بپردازد. همچنین باید با استدلال به بحث دعوت شود. به عنوان مثال، اگر موضوع جنگ داخلی باشد، یک بیانیه تز خوب ممکن است دلایل متفاوت نیروهای مخالف را برای نبرد با یکدیگر مقایسه یا مقایسه کند، نه اینکه به سادگی بیان کند که دلایل آنها گاهی مشترک و گاهی متفاوت است.

مشخص کردن بیانیه انجام پایان نامه برای تمرکز مقاله مهم است، اما همیشه باید به زمینه گسترده تر مرتبط باشد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *