اهمیت بیانیه پایان نامه

اهمیت بیانیه پایان نامه

اهمیت بیانیه پایان نامه ، بیانیه پایان نامه بخش مهمی از هر مقاله دانشگاهی است. بیانیه ابتدای مقاله شما به خواننده ایده ای درباره آنچه که در مورد آن بحث خواهید کرد، می دهد و اطمینان از واضح و مختصر بودن پایان نامه شما ضروری است.

بیانیه پایان نامه بخش بسیار مهمی از دانشگاه شما است. این ستون فقرات مقاله شما است و بدون آن، هیچ ایده ای نخواهید داشت که چگونه ادامه دهید. پایان نامه نویسی نوعی از نگارش دانشگاهی است که شما را ملزم به ادعای موضوع خود می کند. اغلب در زمینه یک مقاله تحقیقاتی استفاده می شود، جایی که شما اعتبار ادعای خود را ارزیابی می کنید.

اجازه دهید روش های نوشتن یک بیانیه پایان نامه مناسب را بررسی کنیم.

اهمیت بیانیه پایان نامه
اهمیت بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

فرمت نگارش پایان نامه چیست؟- اهمیت بیانیه پایان نامه

. عنوان: عنوان پایان نامه شما باید جذاب و مختص محتوای مقاله شما باشد.
. مقدمه: مقدمه جایی است که شما صحنه را برای آنچه در متن مقاله خود در مورد آن صحبت خواهید کرد تنظیم می کنید. شما باید موضوع اصلی را که می خواهید در مورد آن بحث کنید و چرایی اهمیت آن را همراه با تاریخچه مختصری در مورد موضوع ذکر کنید. همچنین باید هر گونه فرضی که ممکن است در طول فرآیند تحقیق خود داشته اید و هر محدودیتی که ممکن است بر یافته های شما تأثیر بگذارد (به عنوان مثال، محدودیت های زمانی) را بیان کنید.
. بدنه: بخش بدنه باید شامل پاراگراف هایی باشد که از هر نکته ای که در بخش مقدمه آورده شده پشتیبانی می کند. هر پاراگراف باید یک جمله مقدمه و نتیجه داشته باشد تا خوانندگان بتوانند به راحتی آن را دنبال کنند. مطمئن شوید که از کلماتی مانند “من معتقدم” یا “من فکر می کنم” بیش از حد استفاده نکنید زیرا این باعث می شود به نظر برسد که هیچ واقعیتی بیان نشده است!

بیانیه پایان نامه چیست؟- اهمیت بیانیه پایان نامه

بیانیه پایان نامه مهمترین بخش مقاله شما است. یک پایان نامه به خواننده شما می گوید که در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد و چگونه نکات خود را اثبات خواهید کرد.

این همچنین به شما کمک می کند هنگام نوشتن مقاله خود در مسیر خود بمانید. این جمله ای است که استدلال اصلی شما را خلاصه می کند.

بیانیه پایان نامه یک جمله واحد است که ایده اصلی مقاله شما را بیان می کند. این مهمترین بخش مقاله شما است زیرا به خواننده شما می گوید که قرار است چه بگویید و به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه افکار خود را سازماندهی کنید.

برای مثال، فرض کنید در مورد تاریخچه بازی های ویدیویی می نوشتید. در این صورت، بیانیه پایان نامه شما می تواند این باشد که “در دهه گذشته، بازی های ویدئویی به شکل محبوب تری از سرگرمی تبدیل شده اند.” این جمله به خوانندگان می گوید که از بقیه مقاله شما چه چیزی یاد خواهند گرفت و چگونه آن نکات را اثبات خواهید کرد.

به عنوان مثال، فرض کنید در حال نوشتن مقاله ای در مورد احساس خود در مورد فیلم جدید Star Trek هستید. می توانید یک بیانیه پایان نامه بنویسید مانند “فیلم جدید پیشتازان فضا بهترین است!” یا «فیلم جدید Star Trek آنطور که انتظار داشتم خوب نبود». (برای اهداف مرجع).

اینها هر دو عبارات قوی در هر مورد هستند که ایده های شما را جمع می کند و آنها را برای خواننده روشن می کند.

بیانیه پایان نامه شما باید واضح و مستقیم باشد تا از سردرگمی یا گمراهی خواننده جلوگیری شود.

بیانیه پایان نامه چگونه باید باشد؟- اهمیت بیانیه پایان نامه

هدف از بیانیه پایان نامه ارائه خلاصه ای واضح و مختصر از ایده های شماست. باید طوری ایجاد شود که به وضوح بیان کند که چه چیزی را درست می‌دانید و چگونه به آن نتیجه رسیدید.

. عبارات پایان نامه معمولاً در ابتدای یک مقاله یا مقاله تحقیقاتی یافت می شوند، اما می توانند در زمان های دیگر در سراسر متن نیز یافت شوند.
. یک بیانیه پایان نامه خوب مشخص و محدود است. به یک سوال خاص پاسخ می دهد.
. قبل از شروع نوشتن متن مقاله خود باید بیانیه پایان نامه خود را بنویسید.
. یک بیانیه پایان نامه خوب ادعای روشنی دارد، آن را با شواهدی از تحقیق پشتیبانی می کند و چگونگی ارتباط آن با سایر ایده ها را توضیح می دهد.

چند راه برای نوشتن بیانیه پایان نامه چیست؟- اهمیت بیانیه پایان نامه

نوشتن اظهارات پایان نامه ممکن است دشوار باشد، به این مثال که در زیر ارائه شده است نگاه کنید:

. با یک جمله موضوعی شروع کنید که بیان می کند مقاله در مورد چه چیزی است: “جنگ داخلی بر سر برده داری انجام شد.”
. سپس، از کلمات و عبارات انتقالی برای اتصال آن جمله موضوعی به جزئیات پشتیبانی استفاده کنید: “برده داری یکی از دلایل اصلی جنگ داخلی بود.”
. در نهایت، با یک بیانیه پایانی که نکات اصلی شما را خلاصه می کند، پایان دهید: “در مجموع، برده داری یکی از دلایل اصلی جنگ داخلی بود زیرا آمریکا را به دو طرف تقسیم کرد.”

چرا بیانیه پایان نامه مهم است؟- اهمیت بیانیه پایان نامه

بیانیه های پایان نامه ستون فقرات مقاله شما هستند. این مهمترین بخش نوشتن شماست زیرا به شما کمک می کند تا افکار خود را متمرکز کنید، استدلال های خود را ترسیم کنید و به خود پایه ای قوی برای نوشتن بدهید.

. آنها مهم هستند زیرا به شما کمک می کنند تا روی آنچه می خواهید و نحوه بیان آن تمرکز کنید.
. همچنین به خوانندگان کمک می کند بفهمند که در ادامه مقاله شما باید به دنبال چه چیزی بگردند.
. پایان نامه نه تنها خواننده، بلکه نویسنده را نیز راهنمایی می کند. این پایان نامه جهت کمک به نویسنده را در سازماندهی مقاله خود ارائه می دهد.
. دوم، داشتن یک بیانیه پایان نامه به خوبی ساخته شده به خواننده کمک می کند تا ایده اصلی مقاله را درک کند. بیانیه پایان نامه خواننده را برای بقیه مقاله آماده می کند.

اهمیت بیانیه پایان نامه
اهمیت بیانیه پایان نامه – تزیسمی

چرا باید بیانیه پایان نامه بنویسید؟

1. تمرکز بر ایده مرکزی

بیانیه پایان نامه شما ایده اصلی مقاله شما را بیان می کند – با صدای بلند و واضح. به خوانندگان می گوید که در مقاله خود در مورد چه چیزی صحبت کرده اید و دقیقاً چه انتظاراتی باید از آن داشته باشند.

این بیانیه کوتاه به خوانندگان می گوید که در مقاله خود درباره چه چیزی بحث کرده اید و چرا آن را در وهله اول نوشته اید. به بیان ساده، بیانیه پایان نامه به خوانندگان نگاهی کوتاه به آنچه در پیش رو دارند می دهد.

اگر یک بیانیه پایان نامه ننویسید، خواننده دلیل نوشتن مقاله را نمی داند. او هیچ ایده ای در مورد آنچه شما می خواهید از طریق مقاله منتقل کنید نخواهد داشت مگر اینکه کل مطلب را بخواند.

2. برای راهنمایی خوانندگان

وقتی چیزهای دیگری می نویسید، اشکالی ندارد که خواننده را در حالت تعلیق نگه دارید. اما، هنگامی که در حال نوشتن یک مقاله یا مقاله هستید، باید در مورد آنچه که می خواهید ثابت یا نشان دهید کاملاً واضح باشید.

بیانیه پایان نامه به خواننده کل مقاله و آنچه را که در راه پیدا می کند می گوید. آنها را در مورد عناصر مقاله شما، استدلالی که در مقاله آورده اید و هر چیز دیگری راهنمایی می کند.

این عبارت کوتاه اغلب بین خوانده شدن یا نادیده گرفتن مقاله شما تفاوت ایجاد می کند. بنابراین باید مطمئن شوید که واقعاً محکم است، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

3. به شما کمک می کند تا مقاله خود را سازماندهی کنید

بیانیه پایان نامه مانند یک نقشه راه است. بدون آن، شما گم می‌شوید، یعنی نمی‌دانید مقاله یا مقاله خود را به کدام سمت می‌برید. 🙂

این بیانیه به عنوان پایه ای عمل می کند که بر اساس آن می توانید بقیه مقاله را بنویسید و آن را به گونه ای سازماندهی کنید که از بیانیه پایان نامه خود پشتیبانی کند!

بیانیه پایان نامه شما ستون فقرات مقاله شما است. باید قوی باشد و باید از صمیم قلب از مقاله شما پشتیبانی کند. پس بیایید برویم و یاد بگیریم که چگونه یک بیانیه پایان نامه بنویسیم که این کار را انجام می دهد!

چگونه در 3 مرحله ساده بیانیه پایان نامه بنویسیم؟

مرحله 1. در مورد سوال فکر کنید

فرض کنید مقاله یا مقاله شما در مورد «اثرات بازی بر کودکان» باشد.

اکنون، برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه برای همان، ابتدا باید به سؤالی فکر کنید که با موضوع مرتبط است. برای مثال، «آیا بازی بر رفتار کودکان تأثیر می‌گذارد؟» یا «آیا بازی‌های ویدیویی باعث رفتار پرخاشگرانه می‌شوند؟»

بیایید مثال دیگری بزنیم. اگر مقاله شما در مورد اتانازی باشد، سؤال شما می تواند این باشد که “آیا اتانازی باید مجاز باشد؟” یا “آیا انسان ها باید حق تصمیم گیری در مورد مسائل زندگی و مرگ را داشته باشند؟”

شما باید در مورد سوالی که در مقاله به آن پاسخ می دهید عمیقا فکر کنید و آن را یادداشت کنید. برای شروع، از خود بپرسید: در مورد چه چیزی در روزنامه صحبت می کنید؟ ایده اصلی چیست؟ اصل مقاله شما چیست؟

مرحله 2. پاسخ را یادداشت کنید

اکنون که سوال را می دانید، وقت آن است که پاسخ آن را یادداشت کنید. در این مرحله نیازی به پاسخ 100٪ محکم ندارید. فقط یک پیش نویس اولیه، کوتاه و شیرین از پاسخ خود را بنویسید.

به عنوان مثال، اگر مقاله شما ثابت کند که بازی بر رفتار کودکان تأثیر نمی‌گذارد، این پاسخ خواهد بود یا برعکس. فقط یافته های خود را مرور کنید و به راحتی پاسخ را پیدا خواهید کرد.

در مجموع، فقط باید خلاصه‌ای از آنچه را که بعداً در مقاله خود به تفصیل توضیح داده‌اید، بنویسید. به همان راحتی که به نظر می رسد. قسمت سخت مرحله بعدی است…

مرحله 3. خوانندگان را در مورد پاسخ متقاعد کنید

اکنون مهم ترین بخش می آید – متقاعد کردن خوانندگان در مورد پاسخ شما. گفتن «بله، بازی بر رفتار کودکان تأثیر می‌گذارد، زیرا من یک نظرسنجی انجام دادم، و این چیزی است که من پیدا کردم» کافی نیست.

پاسخی را که در مرحله آخر نوشتید بردارید و آن را به شکلی محکم و عالی در آورید. تا جایی که می توانید آن را قانع کننده کنید، زیرا این بیانیه پایان نامه شما خواهد بود.

نکته: پیش نویس های متعددی از بیانیه پایان نامه خود ایجاد کنید، و سپس از یکی استفاده کنید که قوی ترین به نظر می رسد و مقاله یا مقاله شما را به بهترین شکل پشتیبانی می کند.

اهمیت بیانیه پایان نامه
اهمیت بیانیه پایان نامه – تزیسمی

نکاتی برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب:

1. واضح و مختصر

به یاد داشته باشید که بیانیه پایان نامه شما فقط بخش کوچکی از مقاله شما است، نه کل مقاله. پس زیاد آن را نکشید. آن را کوتاه و شیرین و شفاف نگه دارید.

بیانیه خود را تا جایی که می توانید با کمترین کلمه بنویسید تا خوانندگان بتوانند در چند ثانیه آن را درک کنند. اگر آنها مجبور باشند برای درک آنچه که مقاله مستلزم چیست، تلاش کنند، احتمالاً آن را نجات خواهند داد.

نکته دیگری وجود دارد که هنگام نوشتن یک بیانیه پایان نامه باید از آن اجتناب کنید: همه چیز در آن را از دست بدهید. سعی نکنید تک تک چیزهای مربوط به مقاله خود را در آن انجام دهید. در غیر این صورت، هیچ کس مقاله شما را آماده نمی کند.

2. فقط یک ایده را توضیح می دهد

اگر می خواهید بیانیه پایان نامه شما قدرتمند باشد، مسائل را بیش از حد پیچیده نکنید. آنچه ما می خواهیم بگوییم این است که فقط یک ایده را از طریق بیانیه پایان نامه خود منتقل کنید.

اساساً در مورد مهم ترین موضوعی که مقاله شما در مورد آن صحبت می کند بنویسید. همیشه می توانید در ادامه مقاله به جزئیات دیگر بپردازید.

یکی دیگر از دلایلی که چرا نباید همه ایده ها را با هم درگیر کنید، زیرا درک نکته اصلی شما برای خوانندگان بسیار سخت می شود.

3. چیزی که به شواهد نیاز دارد

جمله ای ننویسید که همه قبلاً درباره آن می دانند، مانند “ما در سیاره زمین زندگی می کنیم”. شما باید بیانیه ای بنویسید که به اثبات محکم نیاز دارد.

در مجموع، بیانیه مبهم ننویسید. یکی بنویسید که باعث شود خوانندگان بخواهند بیشتر بخوانند و در مورد آن صحبت کنند. چیزی بنویسید که بتوان روی آن بحث کرد.

به عنوان مثال، اگر مقاله شما در مورد آزمایش روی حیوانات است، می توانید بنویسید: “هوش مصنوعی خطرناک است زیرا در دست افراد اشتباه، به راحتی می تواند تلفات گسترده ای ایجاد کند.”

بسته بندی

ما به شما گفته‌ایم که چرا نوشتن یک بیانیه پایان‌نامه مهم است، و نکات بسیار خوبی را برای نوشتن کامل بیان کرده‌ایم. به طور خلاصه، شما تمام اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه عالی را دارید.

همیشه به یاد داشته باشید، هرچه بیانیه پایان نامه شما بهتر باشد، مقاله شما بهتر خواهد بود. این بلوک سازنده مقاله شماست. این چیزی است که خواننده و شما را راهنمایی می کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *