انواع مختلف بیانیه پایان نامه

انواع مختلف بیانیه پایان نامه

انواع مختلف بیانیه پایان نامه ، تمام عبارات پایان نامه یکسان ایجاد نمی شوند، و نه قابل تعویض هستند. انواع مختلف اظهارات پایان نامه با انواع مختلف مقاله مطابقت دارد. هر نوع بیانیه پایان نامه برای تقویت هدف نوع خاصی از مقاله کار می کند. بدانید که چه نوع مقاله ای به شما اختصاص داده شده است تا یک بیانیه پایان نامه مناسب ایجاد کنید.

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان‌نامه جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله ی نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه ی پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده ی هدف اصلی مقاله است. بیانیه بایستی عنوان مقاله را دربر بگیرد و به خواننده بگوید که مقاله یا پایان نامه در مورد چیست؟ و خواننده باید متوجه شود نظر نویسنده در مورد موضوع نوشته شده چیست. پس برای نگارش بیانیه پایان نامه بایستی موضوع پایان نامه کاملا مشخص شده باشد.

انواع مختلف بیانیه پایان نامه
انواع مختلف بیانیه پایان نامه – تزیسمی

انواع مختلف بیانیه پایان نامه چیست؟

هدف از بیانیه پایان نامه

قبل از بحث در مورد انواع مختلف اظهارات پایان نامه، مهم است که هدف این بخش اساسی از مقاله خود را تعریف کنید. بیانیه پایان نامه نکته اصلی مقاله را خلاصه می کند. پایان نامه معمولاً در انتهای پاراگراف مقدماتی مقاله آمده است. یک پایان نامه معمولاً یک جمله است، اگرچه می تواند دو جمله باشد. این به عنوان یک راهنما عمل می کند تا به مخاطبان شما ایده اصلی مقاله را بشناسد و بداند که در متن مقاله شما چه انتظاری دارد.

بیانیه پایان نامه تحلیلی

یک مقاله تحلیلی یک موضوع را تحلیل می کند. به عنوان نویسنده این نوع مقاله، از شما انتظار می رود که موضوع را تعریف کنید و سپس برخی از جنبه های آن موضوع را تجزیه و ارزیابی کنید. بیانیه پایان نامه تحلیلی موضوع مورد تجزیه و تحلیل را بیان می کند و نحوه تجزیه آن را نشان می دهد. آزمایشگاه نگارش آنلاین پوردو مثال زیر را از بیانیه پایان نامه تحلیلی ارائه می دهد: “تجزیه و تحلیل فرآیند پذیرش کالج یک چالش پیش روی مشاوران را نشان می دهد: پذیرش دانش آموزان با نمرات آزمون بالا یا دانش آموزان با پیشینه فوق برنامه قوی.” پایان نامه موضوع مقاله (فرآیند پذیرش دانشگاه) و نحوه تجزیه و ارزیابی موضوع (مشکل پیش روی مشاوران پذیرش کالج) را نشان می دهد.

بیانیه پایان نامه توضیحی

در یک مقاله توضیحی، موضوعی را برای مخاطب توضیح می دهید. شما باید در مورد مهمترین یا معنی دارترین جنبه های موضوع خود تصمیم بگیرید و آنهایی را که در متن مقاله هستند توضیح دهید. بیانیه پایان نامه توضیحی جنبه های موضوعی را که به ترتیبی که در آن بحث می شود توسعه می یابد فهرست می کند. این روشی است که او در ادامه پایان‌نامه توضیحی به کار می‌برد: «فیلم‌های جان هیوز دانش‌آموزان دبیرستانی از اقشار مختلف زندگی، عنصر عاشقانه نوجوانان و موسیقی متن‌های به یاد ماندنی را نشان می‌دهد که مضمون اضطراب نوجوان را تقویت می‌کند».

بیانیه پایان نامه استدلالی

همانطور که از عنوان آن پیداست، یک مقاله استدلالی با موضع گیری در مورد یک موضوع استدلال ایجاد می کند. به آن «مقام» که می‌گیرید، ادعا می‌شود. بدنه مقاله از ادعای شما دفاع می کند. بیانیه پایان نامه استدلالی ادعای شما و اینکه مقاله شما چگونه این ادعا را پشتیبانی می کند، بیان می کند. به عنوان مثال، اگر به شما محول می شود که در مورد اینکه آیا شهرها باید کتابخانه های عمومی را ببندند یا نه، بنویسید، یک بیانیه استدلالی می تواند این باشد: “شهرها باید کتابخانه های عمومی را ببندند زیرا کتابخانه ها پول مالیات را می خورند و به دلیل فناوری به موسسات منسوخ تبدیل شده اند.” این مقاله از دو عنصر استدلال ارائه شده در این پایان نامه دفاع می کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *