شماره تماس: 09387894096 

انجام پایان نامه دکتری - تزیسمی

انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری یا تز در دوران ارشد و دکتری پایان‌بخش مقطع تحصیلی است و بخشی از واحدهای تحصیلی آن ها به‌حساب می‌آید. انجام پایان نامه در دوران ارشد 6 واحد و در مقطع دکتری 18 واحد می‌باشد. در پایان‌نامه دانشجو یک موضوع یا سؤالی را از روش‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد و پاسخی منطقی را برای آن می‌یابد. اشاره به موضوع پایان نامه بسیار مهم است و در صورت تکراری بودن آن امکان رد شدن آن توسط گروه وجود دارد. این حساسیت در پایان‌نامه‌های مقطع دکتری بیشتر است و دانشجو دکتری باید یک موضوع کاملاً جدید را مورد بررسی قرار دهد. هر دانشگاهی برای خود دستورالعمل نگارشی برای پایان نامه دارد. این دستورالعمل باید رعایت شود در غیر این صورت توسط استاد راهنما رد خواهد شد.

مطالعه کنید: انجام مقاله مدیریت

پایان نامه دکتری چیست؟

پایان نامه دکتری یک بخش متمرکز از تحقیقات اصلی است که باید توسط همه دانشجویان دکترا انجام شود تا بتوانند مدرک دکتری خود را با موفقیت کسب کنند. هدف اساسی پایان نامه تبیین نتیجه ای است که در نتیجه انجام پروژه تحقیقاتی به دست آمده است.

رساله دکتری چیست؟

رساله دکتری یک نوشته پژوهشی و علمی است که دانشجو در دوره دکتری خود برای کسب مدرک دکتری نوشته و در نهایت از آن دفاع می‌کند. این نوشته معمولاً به عنوان پایان‌نامه دکتری نیز شناخته می‌شود. در ادامه، به مراحل نگارش رساله دکتری می‌پردازم:

مطالعه کنید: انجام پایان نامه فوری

 1. انتخاب موضوع:

  • موضوع رساله باید جدید و هدفمند باشد. انتخاب موضوعی که در جامعه علمی و پژوهشی چالش‌ها یا مشکلاتی را بیان کند، اهمیت دارد.
 2. تهیه پروپوزال:

  • پیش از نگارش رساله، پروپوزال را تهیه کنید. در پروپوزال، تم، سوال پژوهشی، و عنوان رساله را مشخص کنید.
 3. جمع‌آوری منابع:

  • در این مرحله، به جستجو و جمع‌آوری منابع مورد نیاز بپردازید.
 4. نگارش رساله:

  • ابتدا یک طرح کلی تهیه کنید.
  • زمان خود را مدیریت کنید و پیش‌نویس اولیه را بنویسید.
  • رساله را ویرایش و بازنویسی کنید.
  • بازخورد از اساتید و مشاوران را دریافت کنید.

توصیه می‌شود که در نگارش رساله دکتری از مشاوره‌های اساتید و متخصصان استفاده کنید تا به بهترین شکل اقدام به تحقیقات و نگارش خود کنید.

مطالعه کنید: انجام مقاله

پایان نامه چیست؟

پایان نامه خروجی اصلی یک دکترا است زیرا گردش کار شما را در رسیدن به نتایجی که در انجام پروژه تحقیقاتی به آن رسیده اید توضیح می دهد. در نتیجه، بسیاری از محتوای پایان نامه شما بر اساس فصل های کار اصلی شما خواهد بود.

برای موفقیت پایان نامه شما، باید به اندازه کافی از استدلال شما دفاع کند و بینشی منحصر به فرد یا افزایش یافته در زمینه رشته شما ارائه دهد که قبلاً در دسترس نبوده است. به این ترتیب، نمی توانید برای تولید پایان نامه خود به ایده ها یا نتایج دیگری تکیه کنید. باید یک قطعه متن اصلی باشد که متعلق به شما و تنها شما باشد.

قیمت انجام پایان نامه دکتری

شاید هزینه انجام پایان نامه دکتری برایتان سوال باشد. مجموعه ی ما با ارائه انواع خدمات پژوهشی مرتبط با مقطع دکتری تا اخذ مدرک همراه شماست. برای اطلاع دقیق از هزینه های مربوط به انجام پایان نامه دکتری، نگارش مقاله و اخذ گواهی چاپ شرایط شما نیاز به بررسی دارد. برای قیمت دهی در پایان نامه بیشتر نرم افزاری که استفاده می کنید مهم است. همچنین می توان گفت مووع تحقیق نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی از پژوهش ها به دلیل انجام کارهای میدانی مستلزم صرف هزینه ی بیشتری هستند. مخصوصا در مقطع دکتری که دروس تخصصی تر و توقعات اساتید بالاتر است، این هزینه ها افزایش پیدا می‌کنند. اگر موضوع مدنظر پژوهش شما در زمره‌ی موضوعات کارگاهی و آزمایشگاهی است باید بودجه ی بیشتری را به آن اختصاص دهید.

مطالعه کنید: انجام پروپوزال فوری

مشاوره انجام پایان نامه دکتری

می دانید یک پایان نامه را چگونه تعریف می کنند؟ همه ما می دانیم پایان نامه در مقطع ارشد و اصطلاح رساله برای مقطع دکتری است. دانشجویان پژوهشی را گردآوری می کنند که بتوانند مدرک خود را دریافت کنند. همچنین اگر نگارش پایان نامه به صورت کاملا حرفه ای و عالی باشد ، به عنوان مقاله علمی در اختیار سایر افراد قرار میگیرد و نتایج فوق العاده برای شما به همراه دارد. یکی از قسمت های مهم تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت پایان نامه است. تزیسمی به عنوان یک مرکز مشاوره انجام پایان نامه در کنار دانشجویان ارشد و دکتری است. رسالت ما آموزش پایان نامه دکتری می باشد.

نکات مهم در انجام پروپوزال مقطع دکتری

بعد از انجام پایان نامه نوبت به پروپوزال و نوشتن آن اگر چه تعداد صفحات و محتوای کمتری دارد اما نقشه راه را برای یک دانشجوی دکتری مشخص می کند. نگارش پروپوزال بسیار مهم است به عنوان گام اولیه در پژوهش استفاده می شود. سعی می کنیم در کار خود بهترین باشیم و برای دانشجویان دکتری و ارشد مدیریت ارمغانی از جنس پژوهش را هدیه دهیم. بطوریکه دانشجویان بتوانند بدون مشکل از پس دفاع دانشگاه برآیند. هر دانشگاهی به نوبه خود فرایندی برای ثبت تا اجازه دفاع برای پایان نامه دارد.  دانشجویی که نتواند از پروپوزال و طرح پیشنهادی خود به خوبی دفاع کند طبیعتا نمی تواند در انجام رساله و دفاع از آن موفق باشد. برای همین مشخص کردن روش کار بخصوص در پروپوزال بسیار مهم است.

انواع پایان نامه

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، در انتهای دوران تحصیلات تکمیلی انجام پایان نامه یکی از کارهای اساسی برای اخذ مدارک مورد نظر است. تا زمانی که از طرح پژوهشی خود دفاع نکنید، نمی‌توانید نسبت به دریافت مدرک خود اقدام کنید. در برخی از رشته های علوم پزشکی، با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان پایان نامه ها در سه دسته بندی مختلف قرار می‌گیرند. رشته های تحصیلی نیز که مربوط به گروه های علوم انسانی می‌شوند، باید مرحله‌ی مرسوم نگارش و دفاع از پایان نامه را در مقطع ارشد و دکتری طی کنند. ما در این مجموعه سوابق درخشانی در زمینه انجام پایان نامه داریم.

جالب است بدانید حتی در مواردی دیده شده که برخی از دانشگاه ها در انتهای دوره تحصیلی کارشناسی نیز انجام پایان نامه و دفاع از آن را الزامی می‌دانند. معماری، حسابداری، حقوق، روان‌شناسی و… از رشته هایی هستند که دانشجویان زیادی در گرایش های مرتبط با آن‌ها در حال تحصیل می‌باشند. به همین جهت انتخاب موضوعات بکر برای نگارش پایان نامه در رشته های مذکور کمی سخت تر است. اما جای هیچ نگرانی نیست. کادر تخصصی ما با بررسی دقیق رشته و گرایش تحصیلی شما بهترین گزینه ها را پیش رویتان خواهد گذاشت.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت دولتی

شروع پایان نامه دکتری

اولین مرحله انجام پایان نامه دکتری شما معمولاً مرور ادبیات است. ما قبلاً یک راهنمای دقیق برای بررسی ادبیات دکتری نوشته‌ایم، اما آنچه باید در مورد این مرحله از دکتری خود بدانید در اینجا آمده است:

مرور ادبیات فرصتی است برای شما برای نشان دادن دانش و درک خود از آنچه قبلاً در مورد حوزه تحقیقاتی شما نوشته شده است – این می تواند شامل مقالات، مقالات، کتاب ها، داده ها و موارد دیگر باشد.
به جای خلاصه کردن صرفاً آنچه دانشمندان دیگر در مورد موضوع خود گفته اند، باید به ارزیابی و تحلیل استدلال های آنها بپردازید
بررسی ادبیات معمولاً اولین وظیفه دکتری شما است – و معمولاً بخش یا فصل اول پایان نامه شما را تشکیل می دهد.
پس از اتمام بررسی ادبیات خود، به بخش عمده پایان نامه دکتری خود می روید. البته، در نهایت به مرور روشن باز می‌گردید تا مطمئن شوید که به‌روز است و حاوی مطالب اضافی است که ممکن است در طول تحقیقات خود با آن برخورد کرده باشید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

تحقیق پایان نامه دکتری

آنچه انجام پایان نامه دکتری شما را از کارهای قبلی دانشگاهی که انجام داده اید متمایز می کند این واقعیت است که باید کمکی اصیل به دانش آکادمیک باشد. شکلی که این مشارکت اصلی به خود می گیرد تا حد زیادی به رشته شما بستگی دارد.

پایان نامه های هنر و علوم انسانی معمولاً شامل بررسی متون، منابع و چارچوب های نظری مختلف است
علوم اجتماعی بیشتر بر بررسی های کیفی یا کمی و مطالعات موردی تمرکز دارند
موضوعات STEM شامل طراحی، ثبت و تجزیه و تحلیل آزمایش‌ها، استفاده از داده‌های آنها برای اثبات یا رد نظریه مجموعه است.
بسته به ماهیت تحقیق خود، می توانید یافته های خود را در حین حرکت «نوشتن» کنید، یا آن را تا دوره اختصاصی «نوشتن»، معمولاً در سال سوم دکتری خود، رها کنید. رویکرد شما هرچه که باشد، مهم است که یادداشت‌های دقیق منابع و روش‌های خود را حفظ کنید – وقتی صحبت از استفاده از منابع در پایان‌نامه‌تان بیشتر می‌شود، زندگی شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت کارآفرینی

نحوه نوشتن انجام پایان نامه دکتری و فصل های اصلی آن

رساله دکتری در دانشگاه های مختلف ایران با توجه به روند انجام آن و کیفیت کاری که دانشگاه و اساتید از دانشجو می خواهند کمی متفاوت است. معمولا تز دکترا در پنج فصل نوشته می شود که شامل محتوای زیر است:

– فصل اول:

این فصل اصولا به کلیات تحقیق معروف است. از مقدمه شروع می شود و معمولا با بیان مسئله ادامه پیدا می کند در این فصل به فرضیه ها و همچنین سوالات تحقیق اشاره می شود. در قسمتی از این فصل به قلمرو زمانی و مکانی پژوهش نیز اشاره می شود در ادامه به تعاریف مفهومی و عملیاتی متفیرهای پژوهش اشاره می شود.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت گردشگری

– فصل دوم:

این فصل شامل ادبیات تحقیق و پیشینه می باشد. باید دقت شود که در رساله دکتری ادبیات تحقیق باید بسیار مفصل و جدید و از منابع داخلی و خارجی با ترجمه بسیار خوب باشد. بهتر است دانشجو تحقیقات داخلی یا خارجی را به حروف الفبا نویسنده یا از جدید به قدیم تبدیل کند.  در انتها بهتر است تمامی این پیشینه بصورت یک خلاصه در جدولی نوشته شود تا بتوان به آن استناد کرد.

– فصل سوم: 

این فصل معروف به روش شناسی است که مهمترین فصل پایان نامه محسوب خواهد شد. اشاره کوتاهی به جامعه آماری و نمونه آماری باید باشد. تیترهایی که در این فصل می آید برای پایان نامه و رساله در مقطع دکتری شامل دو بخش کیفی و کمی می باشد و باید روش تحقیق، جامعه آماری، روش نمونه گیری و تعداد نمونه، ابزارهای تحقیق، پروتکل ها، روش تجزیه و تحلیل، روایی و پایایی، همگی در این فصل مورد بررسی قرار گیرد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

– فصل چهارم:

شیرازه اصلی پژوهش شما در فصل چهارم است.  این فصل شامل آمار توصیفی و اطلاعات جمعیت شناختی و همچنین آمار استنباطی می باشد. برای هر سوال پژوهشی پایان نامه در مقطع دکتری باید آنالیز و آزمون مناسب را بکار برد و در فصل چهارم به آن پاسخ داد. طبیعی است که استفاده از نرم افزارهای مناسب در این زمینه لازم می باشد.

– فصل پنجم:

در این فصل پایان نامه و رساله دکتری نتیجه گیری، بحث و پیشنهادات جای می گیرد. در ابتدای این فصل نتایج نوشته می شود. این نتایج منتج از فرضیات تحقیق است. به منظور اشاره به پیشنهادات منتج از فرضیه نیز باید اشاره کنید.  پیشنهادات برای پژوهش های آتی در این زمینه هم در این فصل جای می گیرد. محدودیت های تحقیق که شامل محدودیت های در کنترل محقق و محدودیت های خارج از کنترل محقق می باشد هم در پایان می آید.اگر منابعی را در تحقیق استفاده کرید حتما از ان در انتهای منابع ذکر کنید.  و همچنین روش رفرنس دهی (ارجاع دهی) آن ها  APA می باشد. بهتر است در قسمت انتهایی از پروتکل مصاحبه و پرسشنامه رونمایی کنید (قسمت پیوست ها)

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری و مقاله

این روزها موسسات فراوانی وجود دارند که مدعی انجام پایان نامه و کارهای پژوهشی هستند. متاسفانه هر چقدر که تعداد موسسات نگارش پایان نامه و مقاله افزایش پیدا کند، دانشجویان حین انتخاب دچار سردرگمی می‌شوند. در بسیاری از موارد نیز موسسات به جای نگارش پایان نامه ارشد، دکتری، پروپوزال و مقاله توسط تیم های تخصصی به کپی کردن مطالب موجود می‌پردازند. همین مسئله هم باعث می شود تا دانشجویان حین دفاع از پایان نامه دچار مشکل شوند.  در چنین شرایطی با سلب اعتماد اساتید، کار دانشجویان در امر دفاع از پایان نامه به مراتب سخت تر خواهد شد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

سفارش انجام پایان نامه دکتری   

انجام پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد نشانگر چکیده ای از اندوخته های دانشجو در طول دوران تحصیل است. اما در مقطع دکتری انتظار اساتید بسیار بالاتر خواهد رفت. به همین جهت حتی نگارش پروپوزال نیز در این مقطع به آسانی کارشناسی ارشد نیست. باید در نگارش پروپوزال همه ی موارد بسط و گسترش بیشتری پیدا کنند. جزئیات در نگارش پروپوزال و رساله دکتری واجد اهمیت بسیار زیادی است. فرضیات پژوهش و نتیجه گیری باید در رساله دکتری بسیار پررنگ باشد. بهتر است دانشجویان در این کار پژوهشی خلاقیت به خرج دهند تا بتوانند از پس این مرحله برآیند. اگر شما هم به دنبال جلب نظر اساتید هستید، می‌توانید از ظرفیت های پژوهشی تیم ما نهایت بهره را ببرید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

حجم پایان نامه شما چقدر است؟

حجم و تعداد صفحات مورد نیاز برای پایان نامه قیمت نگارش مطلب را مشخص می نماید. قطعا نگارش یک مطلب 50 صفحه ای با یک پایان نامه 200 صفحه ای یکسان نیست و نیاز به وقت بیشتری دارد. پس اگر تعداد صفحات پایان نامه ی شما زیاد باشد باید هزینه ی بیشتری را پرداخت نمایید.

روش تحقیق

در ادامه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و همینطور انجام رساله دکتری، در این بخش شما باید بیان کنید که از طریق چه ابزار و مکانیزمی می خواهید پایان نامه ی خود را انجام دهید و به نتیجه برسید:

اگر پایان نامه و پژوهش شما آزمایشگاهی و عملیاتی است و  کار آزمایشگاهی و عملیاتی انجام می دهید باید بیان کنید که از چه ابزار، مواد و مصالح، دستگاه و تجهیزاتی برای تحلیل، آنالیز و تولید اطلاعات و دیتا استفاده می کنید.

 • اگر کار شبیه سازی، مدلسازی انجام می دهید باید اشاره کنید از چه متدها، مکانیزم ها یا نرم افزارهایی استفاده می کنید.
 • اگر کار تحلیلی، عددی، آماری انجام می دهید باید بیان کنید از چه روش ها، فرمول ها، نرم افزارهایی استفاده می کنید.
 • اگر کار تحلیلی و توصیفی انجام می دهید هم باید روش کار و مکانیزم مورد استفاده خود را بیان کنید.

بسته به اینکه در چه رشته و گرایشی تحصیل می کنید، هر کدام از موارد فوق می تواند برای شما معنی دار باشد. همچنین از مطالعه ی مقالات متخصصان دیگر می توانید برای تعیین روش تحقیق خود بهره بگیرید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار

پایان نامه باید شامل چه مواردی باشد؟

اگرچه هر پایان نامه منحصر به فرد خواهد بود، اما همه آنها از یک قالب کلی پیروی می کنند. برای نشان دادن این موضوع، ساختار نمونه ای از پایان نامه دکتری را گردآوری کرده ایم و توضیح داده ایم که در هر بخش زیر چه چیزی باید بگنجانید.

سپاسگزاریها

این یک بخش شخصی است که ممکن است انتخاب کنید یا نه. اکثریت قریب به اتفاق دانش‌آموزان شامل آن می‌شوند و از سرپرست، دانشگاه، حامی مالی/حمایت‌کننده و هرکس دیگری که در این راه از آنها حمایت کرده است تشکر و قدردانی می‌کند.

1. معرفی

یک نمای کلی از دلایل خود برای انجام پروژه تحقیقاتی خود و آنچه که امیدوارید با انجام آن به دست آورید، ارائه دهید. پس از این، ساختار پایان نامه خود را توضیح دهید تا به خواننده برای آنچه که می خواهد بخواند، توضیح دهید.

2. بررسی ادبیات

زمینه تحقیق خود را با توضیح پایه و اساس آنچه در حال حاضر در حوزه تحقیق شما شناخته شده است، پیشرفت های اخیر و کجای شکاف های دانش تنظیم کنید. شما باید مرور ادبیات را با تشریح اهداف و اهداف کلی پروژه تحقیقاتی به پایان برسانید.

3. بدنه اصلی

این بخش بر توضیح تمام جنبه های تحقیق اصلی شما متمرکز است و بنابراین بخش عمده پایان نامه شما را تشکیل می دهد. به طور معمول، این بخش شامل چهار فصل است که موارد زیر را پوشش می دهد:

روش های تحقیق/جمع آوری داده های شما،
نتایج شما،
تجزیه و تحلیل جامع از نتایج شما،
بحث مفصل در مورد یافته های شما
بسته به پروژه شما، هر یک از فصل های شما ممکن است به طور مستقل شامل ساختار ذکر شده در بالا باشد یا در برخی از پروژه ها، هر فصل می تواند کاملاً بر یک جنبه متمرکز شود (به عنوان مثال یک فصل نتایج مستقل). در حالت ایده‌آل، هر یک از این فصل‌ها باید طوری فرم‌بندی شوند که بتوان آن‌ها را به مقالاتی برای ارسال به مجلات معتبر ترجمه کرد. بنابراین، پس از دکتری خود، باید بتوانید با استفاده مجدد از محتوایی که قبلاً تولید کرده اید، مقالاتی را برای بررسی همتا ارسال کنید.

4. نتیجه گیری

نتیجه‌گیری، خلاصه‌ای از یافته‌های کلیدی شما با تأکید بر مشارکت‌های جدیدی است که در زمینه خود انجام داده‌اید.

هنگام تولید نتیجه‌گیری، ضروری است که آن را با اهداف، اهداف و فرضیه‌های تحقیق اصلی خود مرتبط کنید. مطمئن شوید که به سوال اصلی خود پاسخ داده اید.

طول پایان نامه دکتری چقدر باید باشد؟

طول پایان نامه دکترا از موضوعی به موضوع دیگر متفاوت است، اما همه آنها بسیار طولانی تر از دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه شما معمولاً حد بالایی را تعیین می کند – معمولاً بین 70000 تا 100000 کلمه، که اکثر پایان نامه ها در حدود 80000 کلمه هستند.

به طور کلی، پایان نامه های مبتنی بر STEM کمی کوتاه تر از پایان نامه های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی خواهند بود.

دانشگاه‌ها (و بخش‌های مختلف) سیاست‌های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی در شمارش این کلمه به حساب می‌آید، خواهند داشت، بنابراین مطمئن شوید که از آنچه از شما انتظار می‌رود آگاه هستید. با استاد راهنما بررسی کنید که آیا منابع، کتابشناسی یا ضمائم در تعداد کلمات پایان نامه شما گنجانده شده است.

نوشتن پایان نامه دکتری شما

هنگامی که تحقیقات خود را انجام دادید و به پایان نامه خود رسیدید، تنها یک کار باقی می ماند: آن را روی کاغذ بیاورید. به اندازه کافی، این بخش پایانی دکترا اغلب به عنوان “دوره نوشتن” نامیده می شود. این زمانی است که شما پایان نامه نهایی را تولید می کنید، که به عنوان پایه آزمون صدای ویوا ارائه می شود. ماهیت این کار می تواند از دکترا به دکترا متفاوت باشد.

در برخی موارد ممکن است مقدار زیادی پیش نویس فصل و مطالب دیگر داشته باشید. بنابراین، «نوشتن» به فرآیندی برای پیش‌نویسی مجدد و مونتاژ این اثر در پایان نامه نهایی تبدیل می‌شود. این رویکرد در موضوعات هنر و علوم انسانی رایج است که در آن دانشجویان دکترا تمایل دارند در مراحلی از یک پروژه کار کنند و در حین انجام کار بنویسند.

از طرف دیگر، ممکن است بیشتر دوره دکتری خود را صرف جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها کرده باشید. اگر چنین است، اکنون یافته‌ها و نتیجه‌گیری‌های خود را به منظور تولید پایان‌نامه نهایی خود «نوشتن» خواهید کرد. این رویکرد در افراد STEM رایج‌تر است، جایی که طراحی آزمایش و جمع‌آوری داده‌ها منابع بسیار فشرده‌تری دارند. هر فرآیندی را که اتخاذ کنید، اکنون یک بیانیه متقاعدکننده و منسجم از استدلال خود ارائه خواهید کرد، که آماده ارائه برای بررسی است.

چگونه پایان نامه خود را منتشر کنم؟

متأسفانه، شما نمی توانید پایان نامه خود را به طور کامل در یک مجله منتشر کنید. با این حال، دانشگاه ها می توانند آن را در دسترس دیگران قرار دهند تا از طریق سیستم کتابخانه خود مطالعه کنند.

اگر می خواهید کار خود را در یک مجله ارسال کنید، باید آن را به یک یا چند مقاله با داوری همتا تبدیل کنید. این تا حد زیادی شامل قالب بندی مجدد، فشرده سازی و تنظیم آن برای مطابقت با استانداردهای مجله مورد نظر شما می شود.

انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه در رشته مدیریت یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان است تا عمق دانش خود را در زمینه‌های مختلف مدیریت افزایش دهند و مهارت‌های علمی و عملی خود را تقویت نمایند. پایان‌نامه نه تنها به عنوان یک نیاز دوره‌ی تحصیلی، بلکه به عنوان فرصتی برای پیگیری یک موضوع پژوهشی جذاب و مفید در حوزه مدیریت می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه، به مراحل انجام پایان‌نامه در رشته مدیریت می‌پردازم:

 1. انتخاب موضوع:

  • انتخاب موضوع مناسب برای پایان‌نامه بسیار مهم است. موضوعی که باعث ایجاد ارزش افزوده در انجام پایان‌نامه مدیریت شود و از علاقه و توانایی دانشجو پشتیبانی کند، اهمیت بسیاری دارد.
  • در انتخاب موضوع، به عواملی مانند علاقه شخصی، پیشینه تحقیقاتی، اهمیت عملی، و نوآوری توجه کنید.
 2. برنامه‌ریزی و تدوین پروپوزال:

  • پس از انتخاب موضوع، باید پروپوزال پایان‌نامه را تدوین کنید. در پروپوزال، به توضیح مختصری از موضوع، سوالات پژوهشی، و روش تحقیق می‌پردازید.
 3. جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها:

  • پس از تایید پروپوزال، به جمع‌آوری داده‌ها و انجام تحلیل‌های لازم برای پایان‌نامه بپردازید.
 4. نگارش متن نهایی:

  • با توجه به نتایج تحقیقات، متن نهایی پایان‌نامه را بنویسید. این متن شامل مقدمه، مرور ادبیات، تعریف مسئله، روش تحقیق، تحلیل داده‌ها، نتایج، بحث، و نتیجه‌گیری می‌شود.

در نهایت، توصیه می‌شود که در انجام پایان‌نامه مدیریت از مشاوره‌های افراد با تجربه و مشاوران نیز بهره‌برداری کنید.

مبحث نهایی

همانگونه که اشاره کردیم مقطع دکتری یکی از مهم ترین مقاطعی است که دانشجویان در آن مشغول به تحصیل و انجام پایان نامه می شوند و برای گذراندن این مقطع تحصیلی باید رساله های دکتری را انجام بدهند و بهترین شکل ممکن آن را دهند. انجام رساله دکتری مراحل ویژه دارد که دانشجویان باید توجه داشته باشند تمام این مراحل را به صورت دقیق انجام بدهند. دانشجویان دوره دکتری می توانند برای انجام تز دکتری خود با گروه تزیسمی یادداشت هماهنگی های لازم را انجام دهند و تمام یا بخشی از فعالیت های مربوط به رساله خود را آن ها بسپارند.

 

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه