شماره تماس: 09387894096 

انجام مقاله مروری - تزیسمی

انجام مقاله مروری

انجام مقاله مروری یکی از روش های نگارش مقاله است. انجام مقاله مروری همیشه نیازمند نگارش قوی تری است چون استدلال ها همگی از مقالات پیشین است. در کالج نوین سعی می کنیم در انجام مقاله در کنار دانشجویان عزیز باشیم.

مقاله مروری چیست؟

برای پاسخ به سوال مقاله مروری چیست می‌توان گفت: مقاله مروری به انجام پایان نامه ربطی نداره یا مرور ادبیات به بررسی مقالات چاپ‌شده قبلی در زمینه یک موضوع مشخص می‌پردازد و بر‌خلاف مقالات پژوهشی اصیل، نتایج تجربی جدیدی ارائه نمی‌کند، بلکه سطح دانش فعلی را در حوزه مربوطه نمایش می‌دهد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت کارآفرینی

مقالات مروری با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از اطلاعات موجود و نگاهی نو به اطلاعات کهنه سبب شکل‌گیری استدلال‌ها و نتیجه‌گیری‌های جدید می‌شوند که می‌توانند نقش مؤثری در پیشرفت علم داشته باشند.

علاوه بر این، مقالات مروری می‌توانند پیشنهاد‌ات مفیدی را برای ادامه تحقیقات در حوزه علمی مربوطه ارائه دهند.

مقاله مروری دارای انواع مختلفی هستند که همه آن‌ها بر اساس ساختار خود در یکی از سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار

  • مرور روایتی (Narrative review): در این نوع، به خلاصه کردن مطالب مقالات موجود در زمینه موردنظر پرداخته و یافته‌های کمی به‌صورت کیفی ارائه می‌شوند.
  • مرور نظام‌مند (Systematic review): در این نوع، یک پرسش مطرح می‌شود و سپس تلاش می‌شود که با استفاده از یافته‌ها و استدلال‌های مقالات دیگر به آن پرسش پاسخ داده شود.
  • مرور بهترین شواهد (Best evidence synthesis): این نوع حد واسط دو نوع دیگر است. یعنی پرسشی مطرح می‌شود و سپس خواننده پاسخ آن را از میان مطالب و شواهد ارائه‌شده در مقاله می‌یابد.

لازم به ذکر است که تمام مجلات علمی، مقالات مروری را چاپ نمی‌کنند و در مقابل برخی مجله‌ها تنها به چاپ این نوع مقالات اختصاص یافته‌اند.

مطالعه کنید: انجام پروپوزال

انواع مقالات مروری استخراج از انجام پایان نامه

نکته‌ی مهمی که برای یادگیری روش نوشتن مقاله ریویو باید در نظر داشت این است که مقالات مروری به به دو دسته نظام مند (سیستماتیک) و تشریحی (ساده) تقسیم بندی می‌شوند.

از آنجایی که مرور‌های نظام مند نتیجه یک مرور ادبیات با درگیری نسبتاً کمتر تعصب نویسنده است، مقاله‌های مروری نظام مند به عنوان مقالات با استاندارد طلایی در نظر گرفته می‌شوند.

مرور‌های نظام مند را می‌توان به بررسی‌های کمی و کیفی تقسیم کرد. در هر دو مورد، مرور ادبیات به صورت دقیق انجام می‌شود. بهتر است به مقالات فراتحلیل روی بیاورید. این مقاله به meta analysis  معروف است.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه دکتری

مقاله مروری برای چه اشخاصی مفید است؟

 مهم است بدانید که مقاله را برای چه کسی می نویسید. بهتر است مقاله از انجام پایان نامه دوره ارشد و دکتری مدیریت مستخرج شود.

می­تواند به نگارش بهتر مقاله مروری کمک کند. اینکه چه کسانی مقاله مروری را می خوانند مهم است، آن ها این است.

  • متخصصین در زمینه ­های تحقیقاتی خاص
  • دانشجویان و محققین تازه کار
  • تصمیم گیرنده­ ها

مطالعه کنید: انجام مقاله مدیریت

چگونه مقاله مروری بنویسیم؟

اجزای ساختار مقاله مروری بعد از انجام پایان نامه با اجزای مقاله اصلی تقریبا یکسان است و در نگارش مقاله مروری نیز از همان اصول مقاله نویسی پیروی می­ شود. تقاوت اصلی مقاله مروری و مقاله اصلی یا تجربی در بدنه اصلی مقاله است. بنابراین یک مقاله مروری نیز شامل موارد زیر می­ شود:

عنوان

  داشتن عنوان صحیح کل کار را راحت می کند. عنوانی که شما انتخاب می­ کنید به خواننده کمک می­ کند تصمیم بگیرد این مقاله را بخواند یا خیر. بنابراین باید عنوان طوری انتخاب شود که به طور خلاصه و کوتاه به خواننده بفهماند این مقاله درباره چیست. عنوان باید با افعال زمان حال نوشته شود و بین هشت الی دوازده کلمه باشد.

چکیده

چکیده­ ی یک مقاله مروری بعد از انجام پایان نامه باید در زمان حال نوشته شود. همچنین به دلیل کوتاه بودن آن باید خیلی سریع به اهدافی که در مقاله وجود دارد اشاره شود. طول یک چکیده می­ تواند بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ کلمه باشد. حتما نکاتی که پیش تر درباره نوشتن چکیده مقاله گفتیم را بخوانید تا یک چکیده موثر و خوب بنویسید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

مقدمه

مقدمه مقاله مروری کمی از سایر مقدمه ­ها متفاوت است. بهتر است به بیان زمینه ای اساسی و پیشینه موضوع بپردازیم . در این بخش می­ توانید به نادانسته ­های موضوع مورد بررسی یا مشکلات و پیچیدگی­ های آن نیز اشاره کنید. طول مقدمه باید بین ۱۰ الی ۲۰ درصد از کل مقاله باشد.

روش انجام کار

روش انجام کار معمولا در مقالات به پژوهش ­ها و کارهایی که محقق انجام داده است اشاره دارد که به موجب آن به ذکر جزییات و مراحل انجام کار پرداخته می­ شود.

در این قسمت باید مشخص شود از چه پایگاه داده­ ها و چه کلمات کلیدی برای جستجو درباره این موضوع استفاده شده است.

با این کار داوران و خوانندگان مقاله می ­دانند جمع بندی و مرور انجام شده کامل و دقیق است و سرسری از آن نگذشته اید.

مطالعه کنید: انجام تضمینی پایان نامه

یافته­ ها

بهتر است به جمع بندی مطالب مقالات تلاش کنید.

 پیجیده نویسی را کنار بگذرید.

به تئوری ها توجه شود و مطالب مرتبط را اشاره کنید. ممکن است یک محقق با نظریه محقق دیگر مخالف بوده باشد شما نیز می­ توانید با ذکر این مخالفت نظرتان را درباره موضوع اعلام کنید.

مقایسه کردن پژوهش با دیگران بسیار مهم است. پس از اینکه به مطالب و یافته­ های مقالات دیگر پرداختید می­ توانید به عنوان یک صاحب نظر، نقطه نظرات خود را نیز به آن اضافه کنید.

معمولا بخش یافته­ های یک مقاله بین ۷۰ الی ۹۰ درصد کل مقاله را در بر می­ گیرد.

پاراگراف بندی بسیار با اهمیت است. سعی کنید این کار رو انجام دهید.

بهتر است یک مقدمه بنویسید و تمام پاراگراف ها به هم مرتبط باشد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

مقاله مروری شما باید ایده محور باشد که نه تنها به خواننده به درک مطلب کمک کند بلکه ایده­ هایی را نیز درباره این موضوع به او بدهد.

نتیجه گیری

در مقاله اصلی بعد از انجام پایان نامه معمولا دو حالت برای نتیجه گیری وجود دارد، یا فرضیه رد می­ شود یا قبول می­ شود. در مقالات مروری نتیجه گیری ها متنوع تر است و از دید مقاله های زیادی بررسی می شود.

 اهمیت و جایگاه نوشتن مقاله در چیست ؟

نوشتن مقاله امروزه جایگاه فراوانی در ارتقا سواد تحصیلی یک جامعه دارد با نوشتن یک مقاله با کیفیت میتوانید علاوه بر اینکه باعث ارتقای شغلی و تحصلیی خود شوید میتوانید به دیگران هم در بالا بردن پژوهش های علمی خود کمک نمایید دانشجویان و افراد مختلف با خواندن مقاله نوشته شده در موضوعی خاص که بر روی آن کار شده اطلاعات لازم را دریافت می نمایند پژوهش های قبلی را با پژوهش های جدید مقایسه کرده و در نهایت  تلاش برای ایده جدید در بهبود روش های انجام شده با شیوه های مختلف نگارش مقاله پس از انجام پایان نامه و موضوعات آن نیز آشنا خواهند شد به همین دلیل است که بسیاری از محققان و پژوهشگران نتجه تلاش های علمی چندین و چند ساله خود را قالب یک مقاله با فرمت های مختلف به چاپ میرسانند که بتوانند با چاپ در نشریات معتبر برگ تایید برای زحمات پژوهش های انجام شده خود زده باشند مقاله چاپ شده باعث ارتقای علمی جامعه نیز خواهد شد در صورتی که مقاله بعد از انجام پایان نامه در حوزه رشته مدیریت نوشته شده باشد پژوهشگران مختلف با ارتقای آن مقاله یک روش و ایده بهتر را برای بهتر شدن وضعیت کشور ارائه میدهند.

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه