انتخاب هیئت داوران پایان نامه

انتخاب هیئت داوران پایان نامه

انتخاب هیئت داوران پایان نامه ، پس از اتمام پایان نامه خود که یک سفر طولانی برای فارغ التحصیلی، کارشناسی ارشد و دکتری است. دانش آموزان در مقابل هیئت منصفه حاضر می شوند. اکنون فقط باید از هیئت منصفه طفره بروید و از پایان نامه خود برای تخصص خود دفاع کنید. پس از بررسی پایان نامه شما توسط کمیته، اگر مشکلی در پایان نامه ندید، شما را برای دفاع از آن فراخواند. هیئت منصفه تصمیم خواهد گرفت که آیا پایان نامه شما تصویب می شود، نیاز به بازبینی دارد، نیاز به ارسال مجدد دارد یا تایید نمی شود. و اگر موفقیت آمیز باشد، آن روز روزی خواهد بود که به رویاهای خود برسید و به درجه ای که می خواهید برسید. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا آسودگی خاطر شما را آسان تر کند؟ اینجا چندتا پیشنهاد برای شما هست.

انتخاب هیئت داوران پایان نامه
انتخاب هیئت داوران پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟ -انتخاب هیئت داوران پایان نامه

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

5 نکته برای انتخاب هیئت داوران پایان نامه

1. یک ارائه خوب برای دفاع آماده کنید

تکنیک های ارائه برای تخصیص، برنامه ریزی و توسعه نیاز به زمان دارند. آمادگی کامل برای یک تجربه خوب هیئت منصفه ضروری است. اول از همه، شما باید قالبی را انتخاب کنید که با پایان نامه شما مطابقت داشته باشد و موضوعی را تعیین کنید که در آن بتوانید کار خود را برجسته کنید. در حالی که اولین اسلایدهای چشمگیر و جذاب دلایل نگارش پایان نامه را توضیح می دهند، اسلایدهای زیر برخی از بخش های اصلی پایان نامه را با توجه به سبک و تایپوگرافی توضیح می دهند. سپس اسلاید بررسی ادبیات وارد عمل می شود. در اینجا انتظار می رود دانش خود را در مورد موضوع نشان دهید. سپس با تأکید بر نکات مهم در بخش روش شناسی و نتیجه گیری، اطلاعات اولیه در مورد پایان نامه خود را به مخاطبان ارائه می دهید. استفاده از جداول، نمودارها، اینفوگرافیک ها و محتوای بصری برای افزایش درک در طول ارائه مفید خواهد بود. برای جلوگیری از مشکلات فنی در حین ارائه با تکرار نهایی در روز داوری، سیستم را بررسی کنید.

2. دفاع از پایان نامه را تمرین کنید

آخرین مرحله از فرآیند پایان نامه که برای اتمام دوره کارشناسی ارشد لازم است، دفاع پس از ارسال است. شما ارائه خود را قبل از بررسی های کمیته تکمیل می کنید. ارائه مقاله خود در مقابل دیگرانی که ممکن است برای دوستان، خانواده یا مخاطبان دانشگاهی شما باشد، مفید خواهد بود. با تشکر از این آموزش، می تواند به شما کمک کند تا زمان اسلاید خود را تنظیم کنید، برای سوالاتی که برای شما پیش می آید آماده باشید و اگر اشتباهی دارید متوجه شوید. شما باید توصیه های مشاور خود را دنبال کنید. دریافت بازخورد دفاع شما را تقویت می کند.

3. برای سؤالات احتمالی آماده باشید

سوالات اساسی در مورد پایان نامه را می توان در اینترنت یافت و چگونه می توان پاسخ های مناسب برای آنها جستجو کرد. روش دیگر ممکن است مشاهده دفاع از پایان نامه همکارانتان باشد تا بتوانید برای سؤالات آماده باشید. با یادگیری آنچه در انتظار شماست، می توان اعتماد به نفس شما را بازیابی کرد. علاوه بر این، زمینه های تخصصی کمیته از جمله عواملی است که باعث ایجاد سؤال می شود. برخی از سوالات متداول عبارتند از: در چند جمله، می توانید به ما بگویید که مطالعه شما در مورد چیست؟ انگیزه شما برای این مطالعه چیست؛ بر اساس یافته های شما چه توصیه هایی دارید؟

اما اگر سوالی غیر منتظره یا بی پاسخ از شما پرسیده شود چه؟ بهتر است فروتن باشید و اعتراف کنید که نمی دانید تا پاسخ های بی اساس. ممکن است پاسخ هر سوالی را ندانید. گاهی اوقات قرار نیست به سوالات پاسخ داده شود، بلکه برای اینکه ببینند تحت فشار، استرس، چگونه واکنش نشان می‌دهید و چگونه از موقعیت‌های سخت خارج می‌شوید.

4. لباس شما در هیئت منصفه مهم است

ظاهر از نظر احترام و برداشت اول در محیط های حرفه ای و رسمی عامل مهمی است. حتی اگر می گویید شغل من نماینده من است، نه ظاهر من، لباس برای نشان دادن اعتماد به نفس شما و نشان دادن بهترین عملکرد شما مهم است. لباس روی راه رفتن، گفتار، احساسات و زبان بدن شما تأثیر می گذارد. با انتخاب لباس مناسب می توانید این نگرش جدیت، اخلاق کاری و احترام را منعکس کنید. ایجاد یک تاثیر خوب یک رویکرد مطمئن است.

5. شما آماده هستید، با تنش مقابله کنید

اشتباه کردن انسان است و ممکن است فرد کامل نباشد. اما به یاد داشته باشید، اگر به دلیل سوالات پرسیده شده اشتباه کردید یا مشکل داشتید، به این معنی نیست که کمیته در تلاش است شما را شکست دهد. هیچ کس در هیئت منصفه با شما مشکل شخصی ندارد. برعکس، آنها می خواهند به شما کمک کنند. قبل از آمدن به هیئت داوران، آنها قبلاً پایان نامه شما را بررسی و ارزیابی کرده اند.

وقتی پایان نامه را نوشتید آنجا بودید، بهتر می دانید چه می نویسید و چرا. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنچه را که می دانید منتقل کنید. عصبی بودن طبیعی است، فقط اعتماد به نفس داشته باشید. سعی نکنید سریع و عجولانه پاسخ دهید و به محض اینکه عصبی شدید، ارائه را تمام کنید، در عوض، بهتر است منتظر بمانید و با پاسخ های محکم پاسخ دهید و کنترل تنفس را تمرین کنید. اگر با سخنرانی عمومی مشکل دارید، ایجاد یک برنامه سخنرانی و تمرین متن پیش از سخنرانی به شما کمک می کند تا آرامش داشته باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *