الگوی تصمیم گیری

الگوی تصمیم گیری

الگوی تصمیم گیری ، بسیاری از موقعیت های رهبری در محل کار شما را ملزم به تصمیم گیری با محدودیت های خاصی مانند اطلاعات محدود می کند. مدل های تصمیم گیری می توانند به شما در ایجاد راه حل های موفق با وجود این محدودیت ها کمک کنند. هنگام تلاش برای انتخاب بهترین مدل برای تیم و موقعیت خود، درک جزئیات مدل های مختلف تصمیم گیری مفید است.

در این مقاله، مدل‌های تصمیم‌گیری، اینکه چرا این مدل‌ها برای تصمیم‌گیران مهم هستند و نمونه‌هایی از مدل‌های رایج برای کمک به شما در تصمیم‌گیری که به نفع تیم و محل کارتان باشد، مورد بحث قرار می‌دهیم.

الگوی تصمیم گیری
الگوی تصمیم گیری – تزیسمی

فهرست مطالب

مدل تصمیم گیری چیست؟

مدل تصمیم گیری فرآیندی ساختاریافته است که برای هدایت تیم ها برای تصمیم گیری استفاده می شود. هر مدل تصمیم گیرنده از روش های مختلفی برای کمک به تجزیه و تحلیل و غلبه بر یک چالش خاص استفاده می کند. از آنجایی که مدل های تصمیم گیرنده رویکردهای متفاوتی دارند، برای افرادی با سبک های یادگیری یا محدودیت های زمانی متفاوت مفید هستند.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: قوم نگاری

اهمیت مدل ها برای تصمیم گیرندگان- الگوی تصمیم گیری

مدل‌های تصمیم‌گیری می‌توانند به تیم‌ها کمک کنند تا فرآیندهای تصمیم‌گیری خود را ساده‌تر کرده و به طور مؤثرتری همکاری کنند. مدل‌ها گام‌های مفیدی را برای تیم‌ها ارائه می‌کنند تا راه‌حل‌ها ایجاد کنند و فرآیندهای خود را به وضوح برای سایر اعضای تیم توصیف کنند.

وقتی همه اعضای یک تیم مدل تصمیم گیری مورد استفاده را درک کنند، می توانند راحت تر به فرآیند تفکر کمک کنند و با هم به یک راه حل متعادل و موفق برسند.

نمونه هایی از مدل های تصمیم گیری- الگوی تصمیم گیری

به عنوان یک تصمیم گیرنده، برای کمک به درک زمان استفاده از برخی مدل های تصمیم گیری رایج، تعاریف و مراحل زیر را بررسی کنید:

1. مدل تصمیم گیری منطقی

مدل تصمیم گیری منطقی بر استفاده از مراحل منطقی برای رسیدن به بهترین راه حل ممکن تمرکز دارد. این اغلب شامل تجزیه و تحلیل چندین راه حل به طور همزمان برای انتخاب راه حلی است که بهترین نتیجه را با کیفیت ارائه می دهد.

تیم ها معمولاً زمانی که برای جلسات و تحقیق وقت دارند از مدل تصمیم گیری منطقی استفاده می کنند که به آنها امکان می دهد لیستی از راه حل های بالقوه ایجاد کنند و در مورد جوانب مثبت و منفی هر کدام بحث کنند. در اینجا مراحلی وجود دارد که ممکن است هنگام استفاده از یک مدل تصمیم گیری منطقی دنبال کنید:

1. هدف یا مانع خود را تعریف کنید: ابتدا باید هدف یا مانعی را که می خواهید به آن دست یابید یا بر آن غلبه کنید، تعریف کنید. تعریف این به شما کمک می کند تا بفهمید راه حل شما دقیقاً چه نتیجه ای باید داشته باشد.
2. اطلاعات مربوطه را تعیین کنید: برای این مرحله، تفویض وظایف تحقیقاتی به تیم خود یا طوفان فکری در طول جلسه تیم را در نظر بگیرید. مشخص کنید که چه اطلاعاتی در مورد هدف یا مانع شما برای یافتن راه حل مرتبط است.
3. ایجاد لیستی از گزینه ها: با استفاده از اطلاعات مربوطه، تیم شما می تواند لیستی از گزینه های بالقوه برای راه حل ها ایجاد کند. سعی کنید گزینه های خود را با شواهدی مبنی بر اینکه چرا آنها می توانند به هدف شما دست یابند یا بر مانع شما غلبه کنند، پشتیبانی کنید.
4. ترتیب گزینه ها بر اساس ارزش آنها: پس از ایجاد لیستی از گزینه ها، آنها را بر اساس احتمال موفقیت مرتب کنید. گزینه هایی که شانس موفقیت بیشتری دارند نیز ارزش بیشتری دارند، در حالی که گزینه هایی با شواهد کم ممکن است ارزش کمتری داشته باشند.
5. بهترین گزینه را انتخاب کنید: ارزش هر گزینه و اینکه چگونه می تواند به موفقیت شرکت شما کمک کند را در نظر بگیرید. با تیم خود، با استفاده از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اید، درباره بهترین گزینه برای راه حل به توافق برسید.
6. تصمیم خود را نهایی کنید و اقدام کنید: هنگامی که تیم شما در مورد بهترین راه حل تصمیم گرفت، به وضوح تعهد خود را به راه حل بیان کنید و از اعضای تیم بپرسید که آیا نگرانی هایی دارند یا خیر. پس از این می توانید راه حل خود را در شرکت خود پیاده سازی کنید.

2. مدل تصمیم گیری شهودی- الگوی تصمیم گیری

به جای استدلال منطقی، مدل تصمیم شهودی از احساسات و غریزه برای تصمیم گیری استفاده می کند. اغلب، رهبران یا مدیران تیم زمانی که زمان زیادی برای تحقیق یا برنامه ریزی ندارند، از این مدل برای تصمیم گیری سریع استفاده می کنند.

فرآیند تصمیم گیری شهودی ساختار کمتری دارد و ممکن است از دانش قبلی در مورد اهداف یا موانع مشابه برای تعیین راه حل مفید استفاده کند. برای کمک به استفاده از مدل تصمیم گیری بصری، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

1. هدف یا مانع خود را مشخص کنید: حتی با زمان کم، مهم است که هدف یا مانع خود را به وضوح تعریف کنید، به خصوص اگر بدون تیم خود تصمیم می گیرید. این می تواند به شما کمک کند تصمیم و اثرات آن را بعدا توضیح دهید.
2. اهداف یا موانع مشابه را شناسایی کنید: اهداف یا موانع مشابهی را که قبلاً با آنها برخورد کرده اید و اینکه چگونه آنها را حل کرده اید طوفان فکری کنید. از این اطلاعات به عنوان مبنایی برای ایجاد راه حل خود استفاده کنید.
3. سوگیری های احتمالی را بشناسید: تشخیص سوگیری های شما به ویژه زمانی مهم است که از تیم خود نظری نداشته باشید. در نظر بگیرید که چگونه تصمیم شما ممکن است بر خود، تیم و شرکت شما تأثیر بگذارد، همانطور که به راه حل های بالقوه فکر می کنید.
4. راه حل قابل استفاده را تعیین کنید: با استفاده از تجربه قبلی و ارزش های شرکت خود بهترین راه حل را تعیین کنید. یک راه حل ایده آل به شرکت شما کمک می کند تا به اهداف خود دست یابد یا بر یک مانع غلبه کند و در عین حال به نفع تیم و سایر کارمندان باشد.
5. تصمیم خود را نهایی کنید و اقدام کنید: پس از انتخاب راه حل قابل استفاده، می توانید شرکت و تیم خود را از تصمیم خود آگاه کنید. اگر مجبور به تصمیم گیری سریع هستید، ممکن است مجبور شوید بدون بحث با تیم خود آن را عملی کنید.

3. مدل تصمیم گیری با شناسایی اولیه- الگوی تصمیم گیری

مدل تصمیم گیری مبتنی بر شناسایی، که توسط گری A. کلاین در کتاب خود “منابع قدرت” ایجاد شده است، از تفکر سریع و تجربه قبلی برای تصمیم گیری، اغلب در محیط های سریع استفاده می کند.

رهبران تیم ممکن است از این مدل برای ارزیابی اصول یک موقعیت و ایجاد یک راه حل بالقوه استفاده کنند و سپس در مورد راه حل فکر کنند تا تعیین کنند که آیا قابل استفاده است یا خیر. این ممکن است به شما نیاز داشته باشد که تجربه زیادی در مورد هدف یا مانع برای ایجاد یک راه حل مناسب داشته باشید. مراحل زیر می تواند به شما در استفاده از یک مدل تصمیم گیری با شناسایی اولیه کمک کند:

1. هدف یا مانع خود را مشخص کنید: هدف یا مانعی را که تیم شما می‌خواهد به آن دست یابد یا بر آن غلبه کند را به وضوح تعریف کنید تا ایجاد سریع راه‌حل برای شما آسان‌تر شود. در حالی که این ایده می تواند گسترده باشد، سعی کنید مهم ترین چیزی را که باید تصمیم بگیرید شناسایی کنید.
2. اطلاعات مرتبط و موقعیت های مشابه را در نظر بگیرید: با استفاده از تجربه قبلی خود، به سرعت موقعیت را ارزیابی کنید و تعیین کنید که چه اطلاعات یا موقعیت های قبلی می تواند به شما در ایجاد راه حل قابل استفاده کمک کند. اگر وقت دارید، بیشتر در مورد چگونگی حل هدف یا مانع خود تحقیق کنید.
3. یک راه حل بالقوه ایجاد کنید: حداقل یک راه حل بالقوه با استفاده از تجربه قبلی یا دانش اضافی در مورد موقعیت ایجاد کنید. برای تسریع فرآیند تصمیم گیری خود، سعی کنید یک راه حل کلی ایجاد کنید تا بتوانید جزئیات را همانطور که فکر می کنید تغییر دهید یا اضافه کنید.
4. در نظر بگیرید که آیا راه حل جواب می دهد: از طریق راه حل خود فکر کنید تا مشخص کنید که آیا واقعاً می تواند چالش شما را حل کند یا خیر. با در نظر گرفتن واضح ترین مسائل شروع کنید و سپس جزئیات کوچکتر راه حل را در نظر بگیرید.
5. در صورت نیاز، راه حل را تغییر دهید: راه حل اول شما ممکن است بهترین نتایج را به همراه نداشته باشد، بنابراین در صورت نیاز جزئیات مربوط به آن را تغییر دهید. این ممکن است شامل افزودن اقدامات جدید به راه حل شما، خاص تر کردن آن یا تغییر کلی آن باشد.
6. تصمیم خود را نهایی کنید و اقدام کنید: هنگامی که به راه حل خود اطمینان پیدا کردید، تصمیم را با تیم خود نهایی کنید و اقدام کنید. در یک موقعیت سریع، ممکن است مجبور شوید راه حل خود را دوباره تغییر دهید، اگر اطلاعات جدیدی را در حین انجام اقدام یاد بگیرید.

الگوی تصمیم گیری
الگوی تصمیم گیری – تزیسمی

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: رگرسیون خطی: راهنمای قطعی

مدل تصمیم گیری خلاقانه- الگوی تصمیم گیری

مدل تصمیم خلاق از ایده های اصلی برای ایجاد راه حل های نوآورانه استفاده می کند که به اهداف دست می یابد یا بر موانع غلبه می کند. این شامل تفکر در مورد یک موقعیت و ابداع راه حل بدون ارجاع به موقعیت های مشابه است.

اغلب، می‌توانید از این مدل برای موقعیت‌هایی استفاده کنید که قبلاً تجربه نکرده‌اید، مانند پروژه‌های جدید یا مسائل تولید. استفاده از مدل تصمیم گیری خلاق معمولاً نیاز به تفکر انعطاف پذیر برای ایجاد راه حل های موفق و منحصر به فرد دارد. هنگام استفاده از مدل تصمیم گیری خلاق می توانید این مراحل را دنبال کنید:

1. هدف یا مانع خود را تعریف کنید: ممکن است تجربه ای در مورد هدف یا مانع خود نداشته باشید، بنابراین مفید است که آن را تا حد امکان واضح تعریف کنید تا به شما در درک آنچه باید انجام دهید مفید است. این ممکن است شامل جلساتی با تیم شما یا سایر همکاران مانند شرکای تجاری یا مدیران باشد.
2. اطلاعات مرتبط را در نظر بگیرید: در مورد چالشی که باید حل کنید تحقیق کنید تا همه چیز را در مورد آن بیاموزید. این شامل تلاش برای یافتن پروژه‌ها، گزارش‌ها یا شرکت‌های مشابهی است که ممکن است ایده‌های شما را الهام بخشد.
3. اطلاعات را در طول زمان در نظر بگیرید: شما می توانید انتخاب کنید که چه مدت اطلاعات را در نظر بگیرید، اما مفید است که حداقل یک روز به چالش خود فکر کنید. برای انجام این کار، می‌توانید ایده‌ها را طوفان فکری کنید، با همکاران خود صحبت کنید یا فهرستی از تداعی کلمات تهیه کنید.
4. یک راه حل قابل استفاده ایجاد کنید: با مدل تصمیم گیری خلاق، ایده شما ممکن است به طور طبیعی پس از مدتی فکر کردن در مورد هدف یا مانع خود و اطلاعات مربوط به آن به وجود بیاید. راه حل خود را منطقی بیندیشید تا مطمئن شوید که برای موقعیت شما قابل استفاده است.
5. تصمیم خود را نهایی کنید و اقدام کنید: پس از بررسی جزئیات راه حل خود، ممکن است تصمیم خود را با تیم خود نهایی کنید و برای حل چالش خود اقدام کنید. داشتن پیش‌نویس یا ارائه راه‌حل خلاقانه‌تان برای توضیح آسان‌تر آن برای تیمتان مفید است.

نتیجه

ما به عنوان انسان، هر روز هزاران تصمیم می گیریم، چه در محل کار و چه در زندگی شخصی. هنگامی که در نقش رهبری با مسئولیت های افزایش یافته کار می کنید، تصمیمات شما محل کار را شکل می دهد و بر زندگی های متعدد تأثیر می گذارد.

خوشبختانه، درک مدل‌های مختلف تصمیم‌گیری در تجارت و زمان اجرای آنها می‌تواند به آسان‌تر کردن فرآیند تصمیم‌گیری کمک کند. امیدواریم این مقاله از مدل استاندارد تصمیم گیری شما را قادر سازد تا با اطمینان تصمیم گیری کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *