اعضای کمیته دفاع از پایان نامه

اعضای کمیته دفاع از پایان نامه ، دفاع شفاهی فرصتی عالی برای دانش‌آموز فراهم می‌کند تا آموخته‌های خود را به اشتراک بگذارد و بازخورد ارزشمندی را از بازبینان سرمایه‌گذار و آگاه دریافت کند.

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟

هنگامی که دانشجویان مقالات پایان نامه خود را به کمیته داوری انجام پایان نامه ارائه می دهند، برای دفاع از کارشان تاریخی تعیین می شود. در این حالت “دفاع” به این معنی نیست که دانشجو مجبور است در مورد کار خود به شدت بحث کند. بلکه دفاع از انجام پایان نامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای هیئت علمی می توانند سوالاتی را بپرسند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان پایان نامه خود را درک می کنند. دفاع از یک پایان نامه تا حد زیادی رسمیت دارد زیرا مقاله قبلاً ارزیابی شده است. در طول دفاع، اعضای کمیته انجام پایان نامه از دانشجو سوال می کنند. سوالات معمولاً به صورت باز است و نیاز به این دارد که دانشجو درباره کار خود انتقادی بیندیشد. یک دفاع ممکن است فقط 20 دقیقه طول بکشد یا ممکن است بسته به هدف کمیته و نیازهای برنامه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

اعضای کمیته دفاع از پایان نامه
اعضای کمیته دفاع از پایان نامه – تزیسمی

اعضای کمیته دفاع از انجام پایان نامه

مسئولیت های اعضای هیئت علمی

پذیرش این تکلیف به معنای مطالعه دقیق اثر و طرح سوالات متفکرانه برای دفاع است. مسئولیت شما کمک به تضمین کیفیت محصول نهایی و بررسی دقیق دانش آموز در دفاع است.

شما باید انتظار داشته باشید که پیش نویس ماقبل آخر انجام پایان نامه دانشجو را حداقل یک هفته قبل از دفاع شفاهی برنامه ریزی شده دریافت کنید. شما باید آزادانه (و واضح) اصلاحات و پیشنهادات را روی این نسخه علامت بزنید و آن را به مشاور و دانشجوی دفاع برگردانید.

مهم است که دانش آموز هدف، روش ها و نتایج کار را به طور واضح و قانع کننده در بیانیه آغازین بیان کند. سؤالات شما ممکن است اصلاحات بیشتری را در مورد این مسائل ایجاد کند. تمرکز بر نقاط خاص، تصاویر، یا قسمت های کار؛ دانش آموز را در بحث برانگیزترین یا دشوارترین جنبه های کار درگیر کنید. ایده های کار را به موضوعات یا کاربردهای دیگر بسط دهید. از دانش آموز بخواهید که کار را به رشته و برنامه های شخصی خود برای آینده مرتبط کند. و غیره. این معاینه باید کامل (اما نه ظالمانه) باشد. دفاع معمولاً یک مکالمه فکری تحریک کننده است.

نکات: اگر سؤالات جدی در مورد کار دارید، لطفاً قبل از دفاع، آنها را با مشاور انجام پایان نامه و حتی رئیس دانشکده افتخارات مطرح کنید. به عنوان حسن نیت، شما معمولاً پایان نامه را قبل از دفاع با دانشجو مطرح نمی کنید مگر از طریق مشاور یا با آگاهی و موافقت مشاور. (به عنوان مثال، مشاور ممکن است در برخی موارد از کمک برخی از مربیان مستقیم در مورد سبک از یک عضو کمیته به زبان انگلیسی یا مشاوره در مورد آمار از یک عضو کمیته با تخصص بیشتر در آن زمینه قدردانی کند.)

عضو هیئت علمی شورای سیاستگذاری کالج افتخاری

مسئولیت خاص عضو کمیته به نمایندگی از شورای سیاست گذاری کالج افتخاری موازی با مسئولیت نماینده فارغ التحصیل در کمیته های انجام پایان نامه است. شما از طرف کالج Honors به عنوان یک بررسی کننده “کنترل کیفیت” عمل می کنید. در بیشتر موارد، شما کار را قضاوت می‌کنید که در رشته شما نیست و باید به شدت به شایستگی مشاور و بررسی‌های کیفی مداوم در فرآیند تکیه کنید، اما می‌توانید درباره کامل بودن دفاع شفاهی، کیفیت پاسخ‌های دانش‌آموز قضاوت کنید. و کیفیت ارائه کار مکتوب تمام شده. لطفاً هنگام اظهار نظر در مورد پیش نویس ماقبل آخر، بالاترین استانداردها را برای نوشتن و قالب بندی اعمال کنید و در تصمیم گیری در مورد تجدید نظرهای مورد نیاز مشارکت کنید. اگر در مورد استانداردهای کالج Honors سؤالی دارید، لطفاً فوراً با رئیس دانشکده Honors مشورت کنید.

رویه های دفاع دهانی

خود دفاع باید در مراحل رسمی پیش برود اما در غیر این صورت فضایی مناسب و نسبتا غیر رسمی داشته باشد.

. معمولاً در ابتدا، مشاور که ریاست دفاع را بر عهده دارد، از دانش‌آموز می‌خواهد تا زمانی که کمیته در مورد رویه‌ها تصمیم می‌گیرد، خارج شود.
. سپس تصمیم خواهید گرفت که سوالات را به نوبت بپرسید یا به صورت تصادفی و در صورت اولی، به چه ترتیب و برای چه مدتی.
. معمولاً از دانش آموز خواسته می شود که به مدت 7 تا 10 دقیقه یک بیانیه آغازین در مورد کار بیان کند.
. غالباً یک پشتوانه قلقلکی در مورد سؤالات دیگران رخ می دهد و ممکن است دور دوم سؤال نیز وجود داشته باشد.

پس از پایان پرسش از دانش آموز خواسته می شود که آنجا را ترک کند. در این مرحله، کمیته:

. بحث و رأی گیری در مورد قبولی دانش آموز؛
. در مورد هر گونه بازنگری لازم برای پذیرش نهایی به اجماع رسید.
. تعیین اینکه آیا انجام پایان نامه از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است (در مواردی که دانشجو کاندیدای افتخارات دانشگاهی است)
. تصمیم کمیته را به نامزد اطلاع دهید

در نهایت تمامی اعضای کمیته باید فرم مخصوص دفاع شفاهی را امضا کنند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *