استفاده از بیانیه پایان نامه

استفاده از بیانیه پایان نامه

استفاده از بیانیه پایان نامه ، وقتی از شما خواسته می‌شود مقاله‌ای بنویسید که استدلال ایجاد کند، خواننده شما احتمالاً انتظار دارد که موضع شما را بیان کند. به طور معمول، این بیانیه خلاصه در پاراگراف اول مقاله آمده است، اگرچه هیچ قانون سفت و سختی در مورد موقعیت وجود ندارد. در اینجا برخی از ویژگی های بیانیه های پایان نامه خوب، با نمونه هایی از موارد خوب و ضعیف آورده شده است. توجه داشته باشید که مثال‌های بهتر، نکات استدلالی خاص را جایگزین عبارات کلی می‌کنند. آنها مبانی نظری را نشان می دهند و قول حمایت قابل توجهی را می دهند.

استفاده از بیانیه پایان نامه
استفاده از بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله ی نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه ی پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده ی هدف اصلی مقاله است. بیانیه بایستی عنوان مقاله را در بر بگیرد و به خواننده بگوید که مقاله یا پایان نامه در مورد چیست؟ و خواننده باید متوجه شود نظر نویسنده در مورد موضوع نوشته شده چیست. پس برای نگارش بیانیه پایان نامه بایستی موضوع پایان نامه کاملا مشخص شده باشد.

استفاده از بیانیه پایان نامه

1. ادعای قطعی و محدودی را بیان می کند که نیاز به توضیح و حمایت از بحث بیشتر دارد:
شکسپیر پیش پا افتاده و بی ربط بزرگترین نمایشنامه نویس جهان بود.
جذاب موفقیت آخرین صحنه در رویای شب نیمه تابستان ناشی از ارجاعات ظریف زبانی و نمایشی به موقعیت الیزابت به عنوان ملکه است.

2. تأکید را نشان می دهد و روش شناسی استدلال شما را نشان می دهد:
احساسی، مبهم این مقاله نشان خواهد داد که توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی یک فاجعه برای صنعت مبلمان کانادا بود.
ارزش توجه نه محافظه‌کاری نو و نه تئوری فراصنعتی واژگونی شدید شانس صنعت مبلمان کانادا در دوره 1988-1994 را توضیح نمی‌دهند. با این حال، داده‌های مربوط به بهره‌وری، سود و اشتغال را می‌توان با مفاد توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی که در همان دوره اجرایی شد، ارتباط نزدیکی داشت.

3. آگاهی از مشکلات و اختلافات را نشان می دهد:

فراگیر، مبهم، همانطور که مثال هلندی نشان می دهد، داشتن یک سیاست رسمی در مورد اتانازی فقط مشکلاتی را ایجاد می کند.
قوانین پیچیده هلندی در مورد اتانازی به درستی به دلیل توجه آنها به اصول تعیین سرنوشت مورد ستایش قرار گرفته است. با این حال، موارد اخیر نشان می دهد که آنها نتوانسته اند به اندازه کافی با مسائل مربوط به مداخله تکنولوژیکی بیماران ناخودآگاه مقابله کنند. راهبردهای هامارکی حداقل می‌تواند مسئله تخصیص حقوق را حل کند.

چند افسانه در مورد بیانیه پایان نامه

. هر کاغذی به یکی نیاز دارد. تکالیفی که از شما می‌خواهند پاسخ‌های شخصی بنویسید یا موضوعی را بررسی کنید، به نظر نمی‌رسد که شما در مورد مسائل پیش داوری کنید. مقالات تفسیر ادبی اغلب از شما می خواهند که به جای اینکه خود را در یک دیدگاه از متن قرار دهید، از تأثیرات بسیاری آگاه باشید.
. بیانیه پایان نامه باید در پایان پاراگراف اول آمده باشد. این یک موقعیت طبیعی برای بیانیه تمرکز است، اما این تنها موقعیت نیست. برخی از پایان نامه ها را می توان در جملات آغازین یک مقاله بیان کرد. دیگران نیاز به یک یا دو پاراگراف مقدمه دارند. دیگران را نمی توان تا آخر به طور کامل فرموله کرد.
. یک بیانیه پایان نامه باید یک جمله باشد، مهم نیست که چند بند داشته باشد. نوشتن واضح از این قبیل قوانین مهم تر است. در صورت نیاز از دو یا سه جمله استفاده کنید. یک استدلال پیچیده ممکن است نیاز به یک پاراگراف کاملاً فشرده داشته باشد تا بیانیه اولیه موضع خود را بیان کند.
. تا زمانی که یک بیانیه پایان نامه کامل نداشته باشید، نمی توانید شروع به نوشتن مقاله کنید. ممکن است توصیه شود که یک فرضیه یا بیانیه پایان نامه آزمایشی را در ابتدای یک پروژه بزرگ پیش نویس کنید، اما تغییر و اصلاح یک پایان نامه وظیفه اصلی فکر کردن به ایده های خود هنگام نوشتن مقاله است. و برخی از پروژه های مقاله قبل از اینکه بتوانند حتی یک پاسخ آزمایشی ارائه دهند، نیاز به بررسی عمیق این سؤال دارند بدون اینکه در آن قفل شوند.
. یک بیانیه پایان نامه باید سه نکته را پشتیبانی کند. این باید نشان دهد که مقاله توضیح می دهد و برای ادعای خود شواهدی ارائه می دهد، اما لازم نیست نکات به تعداد خاصی بیان شود.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *