استراتژی های دفاع از پایان نامه

استراتژی های دفاع از پایان نامه

استراتژی های دفاع از پایان نامه ، همه ما که آرزوی فارغ التحصیلی را به عنوان نقطه عطف زندگی خود داریم، باید یک مرحله انجام دهیم – دفاع از پایان نامه. این تجربه می‌تواند اعصاب خردکن باشد و البته این درس‌های زیادی به ما می‌دهد که می‌تواند ما را حتی از آنچه تصور می‌کنیم دور کند. در اینجا چند نکته از معدود اما مؤثرترین نکات وجود دارد تا بتوانید به پنل خود یک ارائه بسیار خوب و خوش فکر ارائه دهید.

استراتژی های دفاع از پایان نامه
استراتژی های دفاع از پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟- استراتژی های دفاع از پایان نامه

هنگامی که دانشجویان مقالات پایان نامه خود را به کمیته داوری پایان نامه ارائه می دهند، برای دفاع از کارشان تاریخی تعیین می شود. در این حالت “دفاع” به این معنی نیست که دانشجو مجبور است در مورد کار خود به شدت بحث کند. بلکه دفاع از پایان نامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای هیئت علمی می توانند سوالاتی را بپرسند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان پایان نامه خود را درک می کنند. دفاع از یک پایان نامه تا حد زیادی رسمیت دارد زیرا مقاله قبلاً ارزیابی شده است. در طول دفاع، اعضای کمیته پایان نامه از دانشجو سوالل می کنند. سوالات معمولاً به صورت باز است و نیاز به این دارد که دانشجو درباره کار خود انتقادی بیندیشد. یک دفاع ممکن است فقط 20 دقیقه طول بکشد یا ممکن است بسته به هدف کمیته و نیازهای برنامه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

آماده شدن برای نکات و استراتژی های دفاع از پایان نامه

در طول هفته ارائه خود استراحت کافی و رژیم غذایی مناسب داشته باشید

خواب آلود بودن و تغذیه نامناسب دو اتفاق آخری هستند که می خواهید در طول ارائه برای شما اتفاق بیفتد. خوردن غذای خوب و استراحت در هفته ارائه خود را تمرین کنید. انباشته نشوید و تمام شب را بنوشید، نوشیدنی های انرژی زا زیاد مصرف نکنید. آرام باشید، سالم غذا بخورید و اجازه دهید مثبت اندیشی سر راهتان قرار بگیرد.

در طول روز تمیز و حرفه ای به نظر برسید

لباس برای تحت تاثیر قرار دادن؛ خوب به نظر رسیدن همیشه مربوط به بیرون نیست بلکه به درون نیز مربوط می شود. خوب لباس پوشیدن فقط به این معنی نیست که جنس مخالف شما را جذب کند، بلکه نشان دادن آمادگی و سازماندهی در مورد کاری است که می خواهید انجام دهید.

. بدانید چه بپوشید (بستگی به مدرسه دارد)
. یک چیز برجسته داشته باشید (یک کراوات رنگارنگ، یک ژاکت زیبا، یک روسری زیبا و غیره)
. لباس خود را به طور طبیعی حمل کنید و با آن اعتماد به نفس داشته باشید

مطالب خود را از درون و بیرون بشناسید

ادامه دفاع واقعی، ناتوانی در دانستن آنچه انجام داده‌اید، می‌تواند علت اصلی هوای مرده، لکنت زبان و سایر اشکال عصبی یا اضطراب باشد. برای یادگیری واقعی آنچه در درون و بیرون مطالعه کرده اید، وقت بگذارید. سعی کنید سوالات احتمالی را مطرح کنید که ممکن است پانل به آنها پاسخ دهد، سعی کنید همیشه این ذهنیت را داشته باشید که زمان محدودی دارید – اما نباید عجله کنید. آن را به طور کامل مطالعه کنید و خوب باشید.

ارائه خود را تمرین کنید

فقط یک توصیه: شما آنجا نیستید که 50 اسلاید را فقط در 20 دقیقه ارائه دهید، بلکه باید حداقل 15 تا 20 اسلاید را در 45 دقیقه تا یک ساعت ارائه دهید. کلمات کمتری در اسلایدهای خود داشته باشید زیرا پانل فقط آن اسلایدها را می خواند و در طول ارائه شما به شما گوش می دهد. اطمینان حاصل کنید که می دانید در هر اسلاید چه می گویید و اگر زمانی رسید که یک یا دو مورد را فراموش کردید، مطمئن شوید که اطلاعاتی در اختیار دارید که می توانید برای کسب اطلاعات از آن استفاده کنید.

شما همیشه جواب را نمی دانید

همیشه زمانی فرا می رسد که سوالی مطرح می شود که شما پاسخ آن را نمی دانید و حرفه ای ها این را می دانند زیرا حتی آنها نیز در دانش خود شکاف دارند. همه افراد کامل نیستند و شما باید آن را بپذیرید، پس وقتی با این تجربه روبرو می شوید چه می کنید؟ همیشه می‌توانید بگویید «نمی‌دانم»، اما بهتر است بگویید «نمی‌دانم، اما فکر می‌کنم که….» برای اینکه … شما باید … تا آنها بدانند که شما می توانید به عنوان یک دانشگاهی پاسخ دهید. اطمینان حاصل کنید که چیزی که در مورد آن صحبت می کنید به نوعی با سؤال مطرح شده آنها مرتبط یا مرتبط است.

خیلی تند حرف میزنی

وقتی عصبی هستیم، تمایلاتی وجود دارد که ممکن است خیلی سریع صحبت کنیم و ممکن است به دلیل عصبی بودن از آن آگاه نباشیم. سعی کنید در طول سخنرانی خود یک الگوی تنفسی داشته باشید تا به شما کمک کند متوجه شوید که خیلی سریع صحبت می کنید. وقتی متوجه شدید، زمانی را برای نفس کشیدن و بیرون کشیدن اختصاص دهید و سپس به آنچه در مورد آن صحبت می کنید ادامه دهید. اگر سؤالی دارید، زمانی را برای نفس کشیدن اختصاص دهید و در حالی که به دنبال پاسخ هستید، سؤال را به خوبی به خاطر بسپارید.

مستقیما به سوالات پاسخ دهید

وقتی می گوییم مستقیماً به سؤالات پاسخ دهید، به معنای واقعی کلمه مستقیم نیست. با این فکر پاسخ دهید که پرسشگر یا پانل رضایت داشته باشد در حالی که آن را به گونه ای به آنها می دهید که متوجه شوند. تجسم این یکی سخت است، اما زمانی که در حال حاضر هستید به راحتی می توان آن را اعمال کرد. به سوال پاسخ دهید و چیزی را که پرسیده نمی شود نگویید تا نمایه ای مختصر، آماده و آگاه داشته باشید.

تکمیل مطالعه ما فصل جدیدی در زندگی ما است زیرا درهای جدیدی را به روی ما می گشاید. فرصت های زیادی را که می توانیم به دست آوریم و چیزهایی که می توانیم داشته باشیم به ما منتقل می کند. امیدوارم این راهنما در کمک به شما برای عبور از آن موفق بوده باشد. اینها کارهایی است که من در دوران دانشجویی انجام داده ام و می توانم قسم بخورم که این کارها به من کمک زیادی کرد تا در دفاع از تحصیلم موفق باشم. برای شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم و انشالله ارائه و دفاع از پایان نامه بسیار خوب و موفقی داشته باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *