ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه

ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه

ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه ، پایان نامه به بیانیه ای اشاره دارد که موضع یا اعتقادات شما را بر اساس تحقیقاتی که انجام می دهید نشان می دهد. علاوه بر این، جهتی را که مقاله یا گزارش طی خواهد کرد را نشان می دهد. ارائه پایان نامه جذاب و واضح گوش دادن به کار شما را برای مخاطبان هدف آسان تر می کند.

اکنون که توجه مخاطب را به خود جلب کرده اید، چگونه هر فرد را متقاعد می کنید که با افکار شما موافق باشد؟ چگونه نظرات خود را به صورت سازمان یافته بیان می کنید؟ یک دفاع خوب از پایان نامه تضمین می کند که داده های شما سازماندهی شده باقی می مانند و جریان کار واضح است. با این حال، این نباید شما را بترساند. با ارائه و آماده سازی مناسب، می توانید آن را به دست آورید. در این مقاله یاد می گیرید که چگونه از پایان نامه خود به صورت قابل ارائه دفاع کنید.

ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه
ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

چه چیزی باید در ارائه دفاع از پایان نامه گنجانده شود؟- ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه

ارائه دفاع از پایان نامه شما باید شامل مفهوم اصلی تحقیق، ساختار مناسب و نتیجه گیری باشد. موارد ذکر شده در بالا در طرح کلی هستند که بعداً به آنها نگاه خواهید کرد.

مفهوم به ایده پشت پروژه یا هدف اصلی اشاره دارد. این همان چیزی است که طراحی اسلایدها را هدایت می کند. به عنوان مثال، اگر می خواهید مدیریت ضعیف در سالن ها را حل کنید، اسلایدهای شما باید رنگی روشن یا رنگارنگ باشند. علاوه بر این، می توانید از فونت های شکسته برای زیرنویس ها استفاده کنید.

ساختار جریان ارائه را نشان می دهد. از طرح کلی توضیح داده شده در مقاله استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که طرح ها دست به دست هم می دهند. مثال دیگر سیستم بانکی است. اسلایدهای شما می توانند تصاویری از سکه ها را در لبه ها یا پس زمینه داشته باشند. این به خوبی در صفحه عنوان کار می کند. رنگ ها لحن مورد استفاده شما را به تصویر می کشند. برای سیستم بانکی از رنگ های گرم یا کدر استفاده کنید.

برای همه اسلایدها از سبک یکسان یا ثابت استفاده کنید. در بخش بررسی ادبیات، می خواهید از متن بیش از حد خودداری کنید. نقاط گلوله در اینجا مفید هستند. از پاراگراف ها اجتناب کنید. یادداشت های کوتاه کافی است. از گرافیک برای روش استفاده کنید. مطمئن شوید که گرافیک ها دست به دست هم می دهند. اینفوگرافیک ها و نمادها در ارائه ها مرتبط هستند.

مهم این است که با قدرت تمام شود. بنابراین، نتیجه این است که به اعضای میزگرد یادآوری شود که پایان نامه درباره چه چیزی است و سؤالات تحقیقی که توانستید به آنها پاسخ دهید. اگر غذای آماده دارید، باید اینجا باشند. نتیجه گیری در بخش توصیه ها آمده است.

چگونه دفاع از پایان نامه را معرفی می کنید؟- ارائه دفاعی تاثیرگذار پایان نامه

با سلام کردن به مخاطب و معرفی خود شروع کنید. سپس موضوع بحث خود را بیان کنید. بعد، موضوع را توجیه کنید و سپس یک طرح کلی از ارائه ارائه دهید. در زیر نمونه ای از مقدمه آورده شده است:

صبح همگی به خیر. نام من مری اسمیت است و موضوع بحث امروز من مدیریت در سالن ها است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اکثر شرکت های کوچک و متوسط، از جمله سالن ها، به دلیل مدیریت ضعیف از رسیدن به مرحله بلوغ خود بازمانده اند. یعنی تا 5 سال دوام نمی آورند. به همین دلیل، من در حال انجام تحقیقاتی هستم تا نرم افزار سالن را برای کمک به مدیریت ارائه کنم. من کار خود را به پنج بخش تقسیم می کنم: اهداف، بررسی ادبیات، روش شناسی، نتایج و نتیجه گیری. به محض اتمام ارائه، خوشحال می شوم به سوالات شما پاسخ دهم.

کارهایی که در دفاع از پایان نامه نباید انجام دهید چیست؟

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در دفاع از پایان نامه از انجام آنها اجتناب کنید.

از کار بر روی ارائه در آخرین لحظه خودداری کنید

من نمی توانم تاکید کنم که چقدر مهم است که کار خود را چندین بار قبل از تاریخ ارائه بازبینی کنید. دیر آماده کردن اسلایدها به این معنی است که شما عجله دارید و بنابراین ممکن است نکات اصلی را از دست بدهید. همچنین احتمال تکرار همان محتوا یا قرار دادن ایده های زیادی وجود دارد.

از ایجاد اسلایدهای زیاد برای ارائه خودداری کنید

در این صورت، کمتر، بیشتر است. اسلایدهای زیاد شما را از نکات اصلی دور می کند. این نیز ارائه را در زمان کوتاه اختصاص داده شده دشوارتر می کند.

شما پاسخ هایی می دهید که خارج از چارچوب هستند

اگر پاسخ صحیح را نمی‌دانید، بد نیست به جای ارائه پاسخ‌هایی که نمی‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید، آن را بپذیرید. از این گذشته، اعضای میزگرد انتظار ندارند شما همه چیز را بدانید.

ارائه توضیحات/توضیحات مبهم

کمیته پایان نامه می خواهد بداند کار شما در مورد چیست. بنابراین اگر واضح نیستید، خود را بی اعتبار می کنید.

اجازه می دهید استرس بر شما غلبه کند

این زمان ممکن است برای اکثر دانش آموزان استرس زا باشد. برای جلوگیری از این همه تنش، قبل از ارائه به اندازه کافی بخوابید. در غیر این صورت، صرف نظر از اینکه خوب آماده شده اید، عملکرد ضعیفی خواهید داشت.

آمادگی ضعیف

که پاسخ دادن به سوالات یا ارائه یک ارائه مناسب را چالش برانگیز می کند. در عوض، می‌توانید به ارائه‌های دیگر گوش دهید تا مروری کوتاه بر آنچه که باید انتظار داشته باشید داشته باشید.

مدت ارائه دفاع از پایان نامه چقدر باید باشد؟

برای اکثر موسسات، ارائه سی دقیقه است. ممکن است از یک موسسه به موسسه دیگر یا بر اساس الزامات مدرک متفاوت باشد. بنابراین دفاع ممکن است تا دو ساعت ادامه داشته باشد. Ph.D. برای مثال، دفاع ها نود دقیقه طول می کشد. بنابراین، برای اطلاع از زمان اختصاص داده شده باید با سرپرست خود صحبت کنید.

ذکر این نکته ضروری است که دفاع از دو بخش تشکیل شده است:

1. ارائه کار شما این پایان نامه مانند اثبات تحقیقاتی است که شما در تمام دوران تحصیل خود انجام داده اید. درک شما از رشته یا برنامه خود را نشان می دهد. آماده سازی قبلی الزامی است.
2. شما سوالاتی از مخاطبان خود دریافت می کنید. این شامل سه نفر است: ممتحن خارجی و دو نفر از کمیته پایان نامه.

شما 20 دقیقه برای ارائه پایان نامه و 10 دقیقه برای سوالات در اکثر موارد فرصت خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *